Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod ranko » 15 Aug 2011 20:30 pm

petuldoX, len tak dalej, sam by som to lepsie nenapisal.
musla a karasy bezpodmienecne von a tie dva skalare s dvomi tetrami radsej ani nechcem vediet v akom akva su. :evil:
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Reklama

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod PetuldoX » 15 Aug 2011 20:47 pm

ranko: trocha som ťa nepochopil.Myslíš to ako pochvalu alebo narážku?
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod neva » 15 Aug 2011 21:23 pm

sak samo ze ako pochvalu sak si sa ho spytal na secko podstatne ale mne to pripada ako uhyn po NO3
citujem - "V akvariu mam 5 skalarou 6 neoniek uz len 3 gubky a 7 tetier" ratam akva od 60 - 90l no ale mozem sa mylit ked osoba co to nahodila mlci jak mlok 8)
tak prt je to akva 180l s filtrom fluval 205

no ale zase - tie ryby som tam dal tyzden po naplneni akvaria a doteraz boli v poriadku.
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod neva » 15 Aug 2011 22:20 pm

no sak ako vzdy zalozim a potom sa opytam alebo precitam nic v zlom
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod ranko » 16 Aug 2011 11:33 am

bodaj by aspon tych 60az90l?
mlok predsa jasne naspisal:
" mam dva skalare ale oddelene v inom akvarku kvoli obhryzavaniu chvostou, dve tetry tiez oddelene z toho isteho dovodu, tri gupky(teraz uz len dve), dve pandy(teraz len jedna), prisavku jednu, 1 gupku, 1 mecuna, tu bojovnicu 1, 2 karasy, 2 ktorych druh nepoznam, oni su spolu okrem skalarov a tetier v jednom 30 l akvarku. nikdy ziadny problem nebol len teraz. neviem co sa deje, prosim pomozte mi :shock: "
z toho mne jasne vyplyva, ze krom skalarov a tetier ma 12 ryb v jednom 30l akva, ako nebyt tych dvoch karasov tak este budis,, ale aj tak ked sa mu zacnu gubky kotit..

petuldoX- pochvalu bracho, pochvalu :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod martin_s » 16 Aug 2011 12:34 pm

kecaja3 napísal:prosim vas, mam taky isty problem. dnes uz druha rybka zdochla a ja netusim preco. nemam filter len na okyslicovanie a doteraz bolo vsetko fajn, rybky mam tri mesiace anikdy nebol ziadny problem ale teraz vcera jedna, dnes druha a co je horsie ze ostatne lezia na kamienkoch a len tak sa obtieraju, najhorsie je na tom asi beta bojovnica, ktora sa schova do musle a lezi tam cely den, potom sa nazerie a zase sa niekde schova. mam dva skalare ale oddelene v inom akvarku kvoli obhryzavaniu chvostou, dve tetry tiez oddelene z toho isteho dovodu, tri gupky(teraz uz len dve), dve pandy(teraz len jedna), prisavku jednu, 1 gupku, 1 mecuna, tu bojovnicu 1, 2 karasy, 2 ktorych druh nepoznam, oni su spolu okrem skalarov a tetier v jednom 30 l akvarku. nikdy ziadny problem nebol len teraz. neviem co sa deje, prosim pomozte mi :shock:

Najlepsie by bolo asi dat vsetky ryby prec - predat alebo darovat, zalozit akva odznovu, tentoraz tak ako ma byt (informacie najdes tu vo fore a aj v casopise Akvarium) a kym sa zabehne tak studovat. Vyhnes sa tak tomu aby akva bolo ako krabicka sardiniek, navyse ryby su nevhodne pre dany objem a aj ich pocet je nevhodny (corydorasy potrebuju byt vo väcsom mnozstve nez 2). Nehovorim uz o tom ze u niektorych ryb nevies ani len ich nazov, nie to este ake vyzaduju podmienky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 10:03 am

ahojte potrebujem surnu radu !!!!! moja bojovnica ktoru mam asi pol roka je na tom zrejme zle... neviem co mam robit ! dycha a plava ak do nej stuchnem ale len do lavej strany a zvlastne ju potaaaca co mam robit ? skusila som ju dat do teplejsej vody pretoze ja teplomer nemam ale stale lezi len na dne a ked do nej mierne stuchnem sa snazi ujst no nedari sa jej to pretoze sa kruti len v malom kruzku do lavej strany vyzera ako keby bola seknutaa alebo ja neviem poradte prosiim fco mam robit alebo oplati sa este nieco robit?
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod PetuldoX » 17 Aug 2011 10:38 am

Môže to byť problém z mechúrom tiež ma podobné príznaky.Opíš svoje akvárko popr. daj fotku. :Filtruješ ? Ako často meníš vodu? aká osádka?aké rastliny?čím krmíš?..Odporúčam si niečo aj vyhľadať na tomto fóre a nie len napísať a čakať na odpoved´,o bojovniciach a ich problémoch je tu véľmi veľa popísane..Stačí otvoriť oči a hľadať,nie len čakať na hotové.. :)
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 10:52 am

no sorry no mam aj ine povinnosti ako sedet tu .... no mam 10 litrove aqva a mam tam plavajuce rastlinky a aj normalne mam tam musle kamienky a ano filtrujem raz za cas aby to akva nevizeralo tak hnusne a aby mala rybka viac kysliku ... menim vodu raz za dva tyzdne ciastocne a raz za mesiac uplne .... ked som dala rybku do takej nadobky s prave napustenou vodou tak sa to mam pocit zlepsilo ... co mam robit aby som ten problem odstranila?
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 10:53 am

a v akvarku je len ta bjovnica nikto viac
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 11:01 am

a ak to je ten mechur tak je na to nejaky liek ? rada? lebo to je strasne pozerat sa ako sa trapi !!
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod PetuldoX » 17 Aug 2011 11:11 am

petrusha napísal:no sorry no mam aj ine povinnosti ako sedet tu .... no mam 10 litrove aqva a mam tam plavajuce rastlinky a aj normalne mam tam musle kamienky a ano filtrujem raz za cas aby to akva nevizeralo tak hnusne a aby mala rybka viac kysliku ... menim vodu raz za dva tyzdne ciastocne a raz za mesiac uplne .... ked som dala rybku do takej nadobky s prave napustenou vodou tak sa to mam pocit zlepsilo ... co mam robit aby som ten problem odstranila?

Vodu máš meniť raz za týždeň a to aspoň 1/3.Mušle z akvárka vyber nepatria tam a zvyšujú tvrdosť vody.
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod martin_s » 17 Aug 2011 11:31 am

petrusha napísal:no sorry no mam aj ine povinnosti ako sedet tu .... no mam 10 litrove aqva a mam tam plavajuce rastlinky a aj normalne mam tam musle kamienky a ano filtrujem raz za cas aby to akva nevizeralo tak hnusne a aby mala rybka viac kysliku ... menim vodu raz za dva tyzdne ciastocne a raz za mesiac uplne .... ked som dala rybku do takej nadobky s prave napustenou vodou tak sa to mam pocit zlepsilo ... co mam robit aby som ten problem odstranila?

V prvom rade - povinnosti ma kazdy a uvedom si ze to ty ziadas o pomoc. Odpovede na tvoje otazky tu uz su davno napisane, staci si ich najst. Necakaj ze ti niekto naserviruje opakovane to co tu uz zo svojich skusenosti napisal, len pre to ze sa ti nechce hladat...
Navyse dost vystizne je to napisane:
Pravidlá diskusie napísal:9. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali?


Pomozem ti - hladaj informacie o zakladani akvaria, udrzbe akvaria, kolobehu dusika... v pripade tvojej bojovnice moze ist o otravu dusikatymi latkami (comu by som sa vobec nedivil pri 10 litrovej nadrzke s tak mizernou udrzbou)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 11:47 am

tak co mam teda spravit aby sa to zlepsilo..... ? ja potrebujem len radu aby sa uzdravila .....
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod PetuldoX » 17 Aug 2011 12:37 pm

vybrať mušle a všeliaké "umelé somariny",meniť vodu raz do týždňa za odstatu vodu,a hlavne veľa študovať..stači zadať slovo do vyhľadávanie a hned´ tam toho máš plno.
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod petrusha » 17 Aug 2011 12:47 pm

dakujem za odpovede .... budem sa snazit udrzat rybku pri zivote ....
petrusha
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Dec 2010 23:43 pm
Bydlisko: dubnica nad vahom

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod martin_s » 17 Aug 2011 20:42 pm

Iba udrzat ju pri zivote je dost malo (ak tym myslis prezivanie)... Treba jej vytvorit adekvatne podmienky pre zivot...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod kecaja3 » 25 Aug 2011 22:44 pm

no dakujem, zrejme to bola plesen alebo beta bola chora, cely chvost mala ako keby vyzraty a zdochlo 7 ryb ale vydenzifikovali sme vsetko, dali teplejsiu vodu, vodicku proti plesniam a chorobam a prisli sme na to ze karasy obhryzali betu tak mozno takto sa to roznasalo. uz su v akvarku len tri, ale zda sa ze su zdrave, bete sa hoji chvost tak neviem ci to dorastie alebo uz nie, ale zda sa ze je to fajn, od vydenzifikovania nezdochla ziadna. za pomoc dakujem
kecaja3
 
Príspevky: 2
Založený: 15 Aug 2011 19:48 pm

Re: Dochnu mi rybky a ja netusim preco SURNE

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2011 23:39 pm

A ake tri ryby ti tam ostali?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.