vypinanie filtra pocas krmenia



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 19 Aug 2011 20:00 pm

Ahojte,

opat ma nieco napadlo, hladal som to no nenasiel som... tak preto sa opytam vas - odbornikov :pivo:

mam cca do 300l akvarko, a k nemu mam tento filter: http://akvaland.sk/jbl/843-jbl-cristalprofi-e900.html

moj problem spociva v tom, ze ked krmim rybky, tak mi cast papanice pada po chvilke samozrejme ku dnu.
to si kazdi asi povie ze to je normalne, ano je... ale je normalne aj to, ze cast z tejto papanice natiahne aj filter?
nieje to sice vela, ale aj tak to mohli rybky popapat z dna, keby ich nepredbehol filter :evil:

krmim tak, ze do 10 minut rybky urcite vsetko pozeru.

podla vas je hlupost vypinat na cas krmenia filter? co ja viem, na tych 10 minut napriklad.
myslim ze nasava dost hovienok, a preto by nemusel este aj papanicu. co vy nato???

:|
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Reklama

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod prasan » 19 Aug 2011 20:53 pm

Spýtam sa ťa takto: ,,Prestane tiesť potok keď idú ryby žrať?,,
Ak aj niečo natiahne tak to môžu pekne dnu zužitkovať napr.malé krevetky-ak máš.Podľa mňa je v 300l dostatok miesta na to aby si nakŕmil tak,že ti to filter nenaťahá.Ja mám 200l a filter mi nestihne stiahnuť takmer nič.A tebou spomenuté 10min kŕmenie (čo máš predpokladám informáciu zo škatuľky na krmive) je veľa.Mne potravu ryby zbaštia max.do 1-2min.(nikdy to nestopujem,ale je to bleskovka)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod lenka_1705 » 19 Aug 2011 21:26 pm

tiez si myslim ze v 300l akva ti to nemoze ist do filtra, to vela potom krmis :)
lenka_1705
 
Príspevky: 41
Založený: 14 Dec 2009 21:27 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 19 Aug 2011 21:53 pm

no vela tam neide to mate pravdu, ale predsa tam nieco ide. A nepisem o potoku, ale o akvariu....
dobre tak 10 minut som prehnal. dajme tomu ze 5...
aj literatura odporuca krmit tak, aby to stihli popapkat dajme tomu do 5 minut.

naco krmit filter, o to mi slo. aj tak papa dost hovienok.
a za 1-2 minuty mi zatial nic nespapkali. a to krmim mlade rybky cca 3x denne, s odstupom cca 5hodin, tiez ako literatura odporuca krmit nie dospele rybky. pomenej, ale castejsie. rybky totiz nemam dospele. mozu mat tak 2-3 mesiace max
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 19 Aug 2011 21:55 pm

prasan napísal:Spýtam sa ťa takto: ,,Prestane tiesť potok keď idú ryby žrať?,,
Ak aj niečo natiahne tak to môžu pekne dnu zužitkovať napr.malé krevetky-ak máš.


a ako by to pozrali krevetky, ked to natiahne filter??? prepac nechapem to, to mam dat do filtra krevetky? :?:
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod MAUceu » 19 Aug 2011 21:59 pm

No asi sa tam dostanu presne tak ako to zradlo. Co sa teda dostanu ak ich mas.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod prasan » 19 Aug 2011 22:01 pm

Krevetky nedávaj do filtra.Tie keď sa množia, tak filter môže natiahnuť dnu mladé a tie sa tam na potrave vychovajú.O tom by ti mohol rozprávať nejeden akvarista.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 19 Aug 2011 22:15 pm

ty voe, tak to som este nepocul. zaujimave, a to tam akoze aj ziju ked ich natiahne filter? to neeeeeeeee, tak to nexem, znizovali by prietok a to by som ich musel potom postrielat :)
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod prasan » 19 Aug 2011 22:24 pm

No prietok ti určite neznížia.Ak nechceš aby ti nenasávalo to krmivo tak daj na nasávaciu hadicu kus bežného molitanu.Na ten ak sa aj niečo prilepí tak si to ryby budú vedieť pozbierať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 19 Aug 2011 22:48 pm

prasan, to som mal doteraz z obavy, ze mi filter natiahne rybky bo boli male. lenze trochu podrastli (vdaka larvam mravcom, ovocnym muskam, struhanym kuracim prsiam, obcas cvrcak na hranie, a samozrejme aj nejake papanie z obchodu, spenat, nahodny pavuk z rohu v byte...) tak som dal molitan prec (btw molitan s aktivnym uhlim to bol) .

pokial som mal molitan na tej sacej trubke, tak som musel raz tyzdenne nemit 25litrov vody, ktoru som vytiahol z akva pri odkalovani hovienok z dna. Teraz ked uz podrastli, tak som dal molitan prec, a hovienok a celkovo bordelu z akva je na dne menej. ale aj papanice, lebo ju ciastocne nasava aj filter, koli comu som zalozil tento intergalakticky topic :)

takze by krevetky este aj prospeli??? interesting :) co sa nedozviem :)
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jojto » 19 Aug 2011 23:14 pm

Vypnutie filtra v case krmenia ( cca 10 minut) sa vo vseobecnosti nepovazuje za chybu (zakazane, nevhodne). Otazka je ako je mozne, ze ti krmivo "natiahne" i filter. Bud mas prilis silny filter (prietok) alebo ,krm na opacnej strane (nechces vypinat filter).
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod prasan » 20 Aug 2011 10:28 am

Na filter sa dá použiť silonka.Ja mám doslova prúd ako v potoku.Pri rakoch stále vzduchujem a momentálne čakám mlaď ancistrusa tak som im pridal vzduchovanie i na dvoch filtroch čo používam.Ani tento prúd nebráni gupám pekne sa napapať.Jednoducho si potravu musia šikovnejšie chytať.Trocha krmiva vo vnútri filtra nemôže byť problém,tak či onak ak je akva zabehnuté sa rozloží.Baktérie spravia svoje.Nevidel som akva kde na dne nie je žiaden detrit.Odsať časť vody by si mal raz týždenne, tak prečo aj pri tejto činnosti trocha neodkaliť dno.Je to bežná starostlivosť o akva.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod Milan666 » 20 Aug 2011 10:50 am

Veľmi stručne: filter počas krmenia môžeš vypnúť úplne kľudne a bez obáv. Kto tvrdí opak, tak ešte nekŕmil artémiami. Čo sa týka nitrifikačných baktérií tiež v pohode prežijú
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod d.gemza » 20 Aug 2011 11:05 am

Ja napríklad nevypínam filter počas krmenia. To, že mi trocha potravy vcucne ma netrápi. Podstatou je hlavne to, že keď potrava klesá ku dnu tak filter svojim prúdením zabezpečí, že potrava klesá pomalšie a preto ju moje ryby dokážu zožrať skôr ako padne ku dnu. Toť vsjo.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod Milan666 » 20 Aug 2011 12:01 pm

A kŕmil si živou potravou?, napr. mikrami?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod d.gemza » 20 Aug 2011 12:06 pm

Ja? ja krmim mrazenou alebo vločkami.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 20 Aug 2011 20:54 pm

dakujem za postrehy, filter nieje podla mna nejako extra silny, a krmenie na druhej strane nepripada do uvahy, nakolko tam vyteka voda z filtra, a sposobuje prudenie krizom cez akvarium.

btw cistim dno raz tyzdenne, a to tak ze odsajem 25l vody, a dolejem odstatu (hned ako vylejem odstatu, naplnim do kanistra novu, a zas tyzden stoji...)

zatim dakujem :)
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod d.gemza » 20 Aug 2011 23:07 pm

To ti tie kanistre s 25 litrami vody nevadia cely týždeň? Mne by vadili. :-)
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod MAUceu » 20 Aug 2011 23:46 pm

krevetky vo filtry nie su skodne... Aspon zozeru nasate zbytky rastlin, krmiva a bordelu. Prietok neznicia.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 21 Aug 2011 01:40 am

:roll: no ja mam iba jeden 25litrovy kanister, nie viac. a v nom je stale voda, a akonahle ju po tyzdnovom odstati vylejem do akva, tak znova napustim vodu z vodovodu do toho isteho kanistra, a v nom zas voda odpociva do dalsieho cistenia dna a dookola... vodu, ktoru z akva vyberam pomocou hadice ide do vedra na podlahu, a ho WC (frajerkynu orchideu s nou polievam 8) )... takze viac nadob ani nepotrebujem. naco aj :P

BTW: tie krevetky ma celkom zaujali, je to zaujimavy napad. :idea:

je to tak trochu mimo temy, ale ked krevetky vycistia svojim papanim odpadov vselico mozne co nasaje filter, tak to, co oni vyserkaju, to nerobi problem ked sa to dostane do akvaria :?:
respektive, spotrebuju aj ich hovienka nitrifikacne bakterie vo fitry :?:
a nitrifikacnym bakteriam nevadia krevetky vo filtry :?:
mozno sa spytam blbost, ale krevetky nepozieraju aj nitr. bakterie :?:


dakujem, peknu nedelu prajem :pivo:
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod MAUceu » 22 Aug 2011 09:30 am

Krevetky sa ti dostanu do predfiltra. Teda zalezi od koncepcie filtra...
Ich exkrementy putuju dalej do filtra. Napokon to by filter nasal tak ci tak. Nie, nitrifikacnym bakteriam to voobec nevadi. Nie su fajnove. :D
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod jozomrenka » 22 Aug 2011 12:10 pm

no ako som tak pozeral predfilter, tak nebol moc velky :) ale vyskusam to :) samozrejme ze ich bachnem najskor do akva...
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod opall » 22 Aug 2011 13:38 pm

ja som problem s nasavanim potravy do filtra vyriesila jednoducho - mam na prednom skle krmitko, kam sypem potravu,
zostane v krmitku, nevsiakne ju filter a po chvilke vsetka sama klesne ku dnu.
Obrázok používateľa
opall
 
Príspevky: 13
Obrázky: 6
Založený: 09 Jan 2010 18:35 pm

Re: vypinanie filtra pocas krmenia

Odoslaťod MAUceu » 22 Aug 2011 22:10 pm

Predpokladam ze pises o vlockovom krmeni... No malokto krmi len vlockovym krmivom. Ja napr. vlockovym nekrmim vobec.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.