rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 21:34 pm

to Janii: vôbec nepotrebuješ byť starým akvaristom! Úplne postačí, keď tam, kde je napísané hľadaj - dopíšeš slovo, ktoré má súvis s tebou hľadanou otázkou/problematikou.
A vôbec som svojou poznámkou nemal na mysli teba/vás. Čo má však spoločné "kúsok srdečnosti a tolerancie aj na ľudí" s tým, že sa návštevníkom nechce hľadať v obsahu fóra - diskusii? Namiesto toho sa neumýselne strápňujú a tak podobne dopadla aj celá akva.sk
Úroveň portalu kvôli podobných poznámkam klesala a klesala a dosť rapídne. Pretože do určitého času bol toto odborný a vysoko fundovaný portál, na ktorý písali aj mnohí, skúsení chovatelia európskej úrovne. Postupom času to skončilo, lebo je pod oprávnenú úroveň odborníkov písať stále dookola, že neónka nerodí mláďata, ani sa nemôžu spáriť s bojovnicou alebo že ryby nebudú dlho žiť vo fľaši od uhoriek pri 10C. Títo odborníci sa radšej presťahovali na iné portály a zrušili si svoje nicky. Časť z nich ešte stále verí, že zašlá sláva akva.sk sa možno vráti. Asi dúfajú, že táto stránka bude znova významným miestom výmeny skúsenosti pre tých, ktorým je akvaristika koníčkom a nie stavom akéhosi prechodného poblúznenia.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Reklama

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod MAUceu » 17 Aug 2011 21:54 pm

Vela stastia... ;)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Janii » 17 Aug 2011 22:15 pm

O založení akva snívam od detsva. Avšak, nikdy by ma nenaplnilo chovať ryby vo fľaši. Chcela som veľké akvárium, so všetkým, čo má mať. Bolo ťažké o tom presvedčiť muža, dieťa a stálo to aj kopu peňazí. Študovala som o akvaristike pár mesiacov, objednala som si knihy, "spoznávala" som druhy rýb na rybicky.net a lúskala aj diskusie tu na akva.sk. Priznávam, že aj mňa ako začiatočníka otravujú niektoré otázky iných začiatočníkov...hlavne tie, na ktoré vie odpoveď aj môj malý syn. A tiež priznávam, že som niektoré rady podcenila a urobila si po svojom (zábeh), našťastie - zatiaľ bez vážnych následkov. A aj preto nechcem dokupovať mojim babám samcov.
Chápem, že Ťa štve akým smerom sa tento portál uberá, ale nepomôžeš si. Takých, ako ja, sem bude len pribúdať, môžeš si len vybrať, či odpovieš na trápne otázky a bude pokoj alebo ich odignoruješ.
A ešte by som chcela dodať....nikdy nevieš, či sa zo "stavu akéhosi prechodného poblúznenia" stane ozajstný koníček. No ak to chce niekto zistiť, musí nejako začať.
Janii
 
Príspevky: 15
Založený: 05 Aug 2011 18:46 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 22:36 pm

to Janii: už iba kvôli tebe píšem a znova zopakujem - moje poznámky neboli namierené ako kritika na teba, to mi ver!!!
Pripájam sa k tomu,čo napísal MAUceu - veľa šťastia a dodávam - už len veľa radosti z krásneho akvara.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Necross » 19 Aug 2011 16:07 pm

Mám v akva 2 tehotné gupky, dnes som kúpil aj porodnicku konkretne fish hatchery FH_01, nemám s tým skúsenosti chcem sa spýtat ci rybycke mensi priestor neprekaza... jedna cast porodnicky ma priblizne 5x10 cm....
Necross
 
Príspevky: 9
Založený: 17 Feb 2011 21:59 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Necross » 19 Aug 2011 16:45 pm

A este by som sa chcel spýtat ako dlho mozu byt male po porode v tej porodnicke. mam totiz stare 10 l akva a premyslam ze novonarodene rybycky dam tam ...... ( teraz je domovom bojovnika ale ten prezije aj v guli .)
Necross
 
Príspevky: 9
Založený: 17 Feb 2011 21:59 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod d.gemza » 20 Aug 2011 11:21 am

Necross poviem ti jedno. Ta pôrodnička je zbytočná kúpa. Pri troche šikovnosti ti stačila plastova fľaša od kofoly a bolo by. Samozrejme, že rybe malý priestor prekáža. bude v ňom dosť nekľudná. do takýchto pôrodničok by som dal rybu iba vtedy, keď by som videl, že už rodí aby v nej nebola moc dlho. A k tej druhej otázke, Ak máš 10l akva, hneď po pôrode daj rybky tam. 10 l je lepšie ako spomínana pôrodnička. Ale uvedom si, že malé budu v tom akva aj niekoľko mesiacov tak neviem či pre tu rybu (asi bojovnicu) bude gula super :-) kolko litrov ma gula a aka velka je ta ryba. Koľko litrov ma akva v ktorom mas gupky a co okrem nich v nom máš.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Milan666 » 20 Aug 2011 11:57 am

Keď vytvoríte dobré podmienky rybkám a hovorím to po x-krát, tak nebudete vedieť čo s rybkami. Takže najprv akvárium a potom rybky prídu sami. Tak ako v mojom...
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Necross » 20 Aug 2011 18:32 pm

Dakujem, vsetko vyslo ako malo :D s porodnickou som spokojny pretoze tam uz plava cca 17 malých gupiek. No ich matka ma stale obrovske brucho rodila vcera a nwm ci ju mam dat medzi ostatne alebo ju tam este necha nech to tam vytlaci. Ohladom akva mam tam 2 skalarov 2 tetry krvave a 1 tetru machovu potom uz len gupky akva ma cca 35 az 4O l.
Necross
 
Príspevky: 9
Založený: 17 Feb 2011 21:59 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Necross » 20 Aug 2011 19:19 pm

Dakujem vsetkym uz som si to vygooglil :D ide zrejme o ten ciastkovy porod :D
Necross
 
Príspevky: 9
Založený: 17 Feb 2011 21:59 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod martin_s » 20 Aug 2011 21:35 pm

Necross napísal:Ohladom akva mam tam 2 skalarov 2 tetry krvave a 1 tetru machovu potom uz len gupky akva ma cca 35 az 4O l.

:dead: :dead: Precitaj si nieco o rybach co mas v tom akva, predpokladam ze okrem nazvu a to ze plavu vo vode o nich nevies nic... Okrem tych gupiek to akva nie je vobec vhodne pre skalare, tetry krvave a ani tetry stvorpruhe... Dokonca ani tato kombinacia nie je vhodna... Skor nez odchovom ryb by si sa mal zaoberat najprv tym ako im vytvorit podmienky pre zivot. Az ich vytvoris, potom sa venuj odchovu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod d.gemza » 20 Aug 2011 23:25 pm

tak, tak. to akva nie je vôbec vhodné pre ryby aké si spomenul. Ale ako som sa už viac krát ubezpečil, niekomu vravieť, aby zmenil osadenstvo je zbytočné aj tak si tu všetci robia, čo sa im chce. :-) A keďže som si uvedomil, že toto fórum ide takým smerom akým ide, ja tu končím a už viac nie som ochotný reagovať na príspevky aké sa tu uverejňujú. Necross môj príspevok nemá nič spoločné s tebou, to len na doplnenie.
Kým sa naozaj s týmto fórom niečo razantné neudeje, tak to vidím, že čoskoro skončí. Lebo je tu naozaj veľa dobrých informácii ale tie sú tak hlboko ukryté medzi príspevkami častokrát arogantných a hrozných akože "akvaristov" čo akvárium nikdy poriadne nevideli a za akva považujú tú 10 litrovú nádobu od uhoriek čo majú doma. A preto si myslím, že nevravím len za seba ale aj za širšiu akvaristickú verejnosť, keď týmto vyzývam administrátorov tejto stránky nech s jej obsahom niečo robia lebo ide riadne do ... Žial vidím tu len pár ľudí, čo sa ako tak snažia o správne smerovanie tejto stránky ale to je málo a ak ma táto stránka pokračovať v týchto šľapajách ďalej, tak ju prosím vás netrýznite a radšej ju zrušte skôr ako stratí niekdajšiu úroveň.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod martin_s » 21 Aug 2011 12:21 pm

d.gemza napísal:...A preto si myslím, že nevravím len za seba ale aj za širšiu akvaristickú verejnosť, keď týmto vyzývam administrátorov tejto stránky nech s jej obsahom niečo robia lebo ide riadne do ... Žial vidím tu len pár ľudí, čo sa ako tak snažia o správne smerovanie tejto stránky ale to je málo a ak ma táto stránka pokračovať v týchto šľapajách ďalej, tak ju prosím vás netrýznite a radšej ju zrušte skôr ako stratí niekdajšiu úroveň.

Prepac ale s tymto nemozem celkom suhlasit. Hadzat to na administratorov je len cisty alibizmus. Obsah fora tvoria prevazne uzivatelia a pokial oni nebudu dodrziavat pravidla (hlavne pravidla o pouzivani vyhladavania), tak forum bude neprehladne, budu sa omielat dokola stale tie iste informacie a skusenejsich akvaristov nebude bavit chodit na toto forum. Administratori a moderatori robia co sa da aby tomu zabranili (aj za cenu ze sa do nich uzivatelia "pustia"), no nie vzdy je to mozne. Som tu takmer kazdy den a takmer denne zamknem niekolko duplicitnych tem alebo ich spojim s uz existujucimi...
Na zlepseni urovne fora sa moze podielat kazdy uzivatel - nikomu nikto nebrani prist s nejakym uzitocnym a konstruktivnym napadom. Napisat "ja tu končím a už viac nie som ochotný reagovať na príspevky aké sa tu uverejňujú" je samozrejme jednoduchsie a dokaze to kazdy... S podobnymi nekonstruktivnymi prispevkami je tu aj tema upadanie-akva-sk-t10903.html
Na zrusenie stranky nevidim ziadny dovod...
Ospravedlnujem sa za tento OT, ale nedalo mi to nezareagovat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod ASUSKO » 06 Sep 2011 14:01 pm

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=VX36YTDaFGo [/youtube]

moj odchov 2011

Pani mammam otazočku aki je to druch gupky ..viete mi pomoct pri identyfikacii dakujem.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 06 Sep 2011 14:24 pm

Ten na ktorého si zaostroval green cobra?Pozri cez google cobra a najdeš a lepšie porovnáš.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod ASUSKO » 06 Sep 2011 15:18 pm

prasan dik je to ono ... zameral som sa nanho uhadol si ale nebolo by odveci vediet nazov i dalsich dvoch samcov...oni su zo stejneho dochovu
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 06 Sep 2011 15:32 pm

To budú tiež cobra možno yellow.Yellow moon?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Milan666 » 06 Sep 2011 16:22 pm

Toho kyslíka tam majú akosi pomenej
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Vlado21 » 06 Sep 2011 21:37 pm

Vyzera to len na karantennu nadrz so zvysenou teplotou. Dlhodobo by som gupky v takomto prostredi netrapil, a hned ako sa da, by som ich prelovil do vacsieho zazeleneneho akva.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Milan666 » 07 Sep 2011 08:48 am

No, veď toto som chcel povedať. Nevyzerá to na vlastný odchov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod ASUSKO » 07 Sep 2011 11:36 am

Vlado21 >

ano bola to karantenna nadrž , nebol tam ohrievač ani filter.
Momentalne uz tieto gupky nemam dnes rano si ich bral ujo.


[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=0q5FCejZt3Y [/youtube]

ich foter :)



Milan666 >
či veriš či nie je to moj odchov a nieje jediny ohladom gupiek
( tolko na moju obranu )
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Luboo » 07 Sep 2011 14:50 pm

martin_s napísal:
d.gemza napísal:...A preto si myslím, že nevravím len za seba ale aj za širšiu akvaristickú verejnosť, keď týmto vyzývam administrátorov tejto stránky nech s jej obsahom niečo robia lebo ide riadne do ... Žial vidím tu len pár ľudí, čo sa ako tak snažia o správne smerovanie tejto stránky ale to je málo a ak ma táto stránka pokračovať v týchto šľapajách ďalej, tak ju prosím vás netrýznite a radšej ju zrušte skôr ako stratí niekdajšiu úroveň.

Prepac ale s tymto nemozem celkom suhlasit. Hadzat to na administratorov je len cisty alibizmus. Obsah fora tvoria prevazne uzivatelia a pokial oni nebudu dodrziavat pravidla (hlavne pravidla o pouzivani vyhladavania), tak forum bude neprehladne, budu sa omielat dokola stale tie iste informacie a skusenejsich akvaristov nebude bavit chodit na toto forum. Administratori a moderatori robia co sa da aby tomu zabranili (aj za cenu ze sa do nich uzivatelia "pustia"), no nie vzdy je to mozne. Som tu takmer kazdy den a takmer denne zamknem niekolko duplicitnych tem alebo ich spojim s uz existujucimi...
Na zlepseni urovne fora sa moze podielat kazdy uzivatel - nikomu nikto nebrani prist s nejakym uzitocnym a konstruktivnym napadom. Napisat "ja tu končím a už viac nie som ochotný reagovať na príspevky aké sa tu uverejňujú" je samozrejme jednoduchsie a dokaze to kazdy... S podobnymi nekonstruktivnymi prispevkami je tu aj tema upadanie-akva-sk-t10903.html
Na zrusenie stranky nevidim ziadny dovod...
Ospravedlnujem sa za tento OT, ale nedalo mi to nezareagovat.


Nie som za zrušenie stránky, ale súčasný stav je podľa mňa neúnosný.
Píšem si s viacerými "starými" členmi - ale takmer každý z tých, čo niekedy pravidelne prispieval - už rezignoval. Hlavným dôvodom je len a len rapídne klesajúca (odborná) úroveň príspevkov. Stále pribúdajú otázky, od začínajúcich členov - pritom všetko to, čo hľadajú je na portáli rozoberané dopodrobna. Sú noví natoľko len leniví alebo len hlúpi - alebo jedno + druhé súčasne?
Neviem, ako a či vôbec je honorovaná práca moderátorov (skôr si myslím, že je to ich dobrá vôľa) - ale ak majú aj oni reálny záujem niečo urobiť pre ZÁCHRANU portálu - nech mažú a mažú, lebo len toto je momentálne cesta, ako ešte uchovať základy, (vlastne dnes len ruiny) z toho, čím niekedy bola akva.sk.
Pán Boh, pevné nervy a pravidelné mazenie - nech stoja vždy pri moderátoroch a adminoch tohto portálu!!! V opačnom prípade už čoskoro zostanú z tejto stránky len sentimentálne spomienky.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Milan666 » 07 Sep 2011 15:53 pm

No ale si si istý, že tvoj názor patrí sem?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Vlado21 » 07 Sep 2011 19:39 pm

ASUSKO, ak nemas nadrz niekde v pivnici, ohrievac v lete nepotrebujes (filter uz ano). Naopak, mal by si vzduchovat, pre karantennu nadrz bez rastlin to plati dvojnasobne! Ale inac su to pekne kusky, ak je to skutocne vlastny odchov, gratulujem! :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.