Neonky... :-( pomoc...



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 19 Aug 2011 21:50 pm

Mám akvárium biorb 30l... kúpila som si neonky... zhruba po týždni mi jedna zdochla... prišla som domov a bola pod kamenmi.. tak som zdvihla kameň a ona mrtva vyplávala na povrch... ráno ďalšia sa už len tak myhotala pod kamenom... majú po tele bodky tak som išla do predajne akva a tam mi poradili costapur, ešte večer po costopure jedna zdochla... rybky na druhý den v pohodičke začali pekne jesť... ale večer to isté... už zasa dve na dne sa už len kmitajú.. čo to može byť? Tak isto som dávala aj vitamíny od sery ako odporučajú... som zufala.. Teplota 27,ph 7...
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Reklama

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Poly » 19 Aug 2011 22:17 pm

Okrem toho, ze neonky do tak maleho akvarka nie su vhodne, zabehla si to akvarium? Akvarium ma byt napustene a s pustenym filtrom mesiac. Az potom mozes postupne pridavat ryby. Nechaj to uz tak, ak si nedodrzala zaklady zakladania akvaria, o ktorych sa da docitat na kazdej akvaristickej internetovej stranke, so stratami musis pocitat. Men casto vodu, aspon polovicu vody kazde 2-3 dni. Do par dni az tyzdnov sa to zlepsi. Popritom pouvazuj o inej osadke.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 20 Aug 2011 06:26 am

V akvarium bežalo podla návodu... som začinajúci akvarista, tak ma prosím neodsudzuj... snažím sa študovať..čo sa da...bolo nastavené podla biorbu .. je nastavené ph aj kh, teplota presne ako má byť... do dnes žiadna ďalšia nezdochla.. do toho sú tieto rybky najvhodnejšie.. kukni link..http://www.peteroravec.sk/biorb-life-30 ... y-recenzia sú v stáde, ako som čítala malo by ich byť minimálne 10, v biorbe odporúčajú max 13 na také akvárium tak ich tam aj tolko je.. aké rybky odporúčaš ty?
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod ranko » 20 Aug 2011 08:12 am

presne viem do ktorej temy ten link patri :evil:
elyesa, henta stranka je strasny ale fakt strasny fake. precitaj si radsej toto http://www.akvaria.sk/forum/10-zainam-s ... ia-par-rad je to celkom pekne zhrnute a friendly user
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 20 Aug 2011 12:41 pm

Ďakujem ranko... :-) inak rybyčky sú už ok... nahanajú sa.. takže som to podchytila čo najskôr... :-) nie som ten typ čo im chce ublížiť.. mrzí ma každa jedna rybka ktorá umrie.. :-( mám doma inú zoo...:-) a ako rybka som aj v znamení... :-) ale už viem.. že kupiť toto akvarium bola hovadina... čo už.. :-( ale neskor idem na vačšie... a tohto sa zbavím... ale dám uplne iné rybky...
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Poly » 20 Aug 2011 13:15 pm

Este jedna rada do zivota: Nie vsetko co je napisane na internete (ale aj hocikde inde) je automaticky pravda :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 20 Aug 2011 22:15 pm

Svätá pravda... :-)
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 23 Aug 2011 21:54 pm

Nové zistenie, rybky začali znova kapať.. :-( Takže asi neprežije ani jedna... krupička vyliečená... ale nové a veľmi dôležité zistenie, navštívila som centrum kde som kúpila rybky, Pet Center, ktoré sa nachádza v každom vačšom obchodnom centre... bolo mi povedané, že v ich sieti nastala hromadná nákaza rybičiek v tomto období... a že im všetky kapú.. plus moje neonky.. :-( že vraj neboli v karanténe a mne sa hneď dostali do akvária choré... takže ak rybičku tak zo špecializovaných a dôveryhodných obchodov.. :-(
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod ranko » 23 Aug 2011 22:42 pm

ahoj urobila si niekolko zaciatocnickych ,zato uplne beznych chyb,ale nech ta to neodradi, zalezi len na tom ako budes teraz pokracovat dalej. dal som ti minule link kde su dobre rozpisane zaklady co sa tyka zalozenia akva. tu je este dobra stranka kde si mozes pohladat ake rybky by sa ti pacili a ci sa hodia do toho tvojho akva co sa velkosti a objemu tyka http://rybicky.net/atlasryb/cesky/ hlavne sa nikam neponahlaj, tymto rybkam uz zial asi nepomozes, ale tam dalsim uz u teba moze byt dobre :)

edit, aby som nezabudol, daj aspon jednu foto toho tvojho akva, by sme ti vedeli poradit co zmenit aby dalsie rybky nedopadli podobne
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 24 Aug 2011 07:42 am

Ahoj ranko, ďakujem za pozbudenie.. :-) už som si jednu vybrala.. ale tento krát... poriadne vyčistiť.. a nechať mesiac odychovať... mám v izbe dosť teplo.. takže som si vybrala tetra ohnivá, čo nato povieš?
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod ranko » 25 Aug 2011 07:48 am

myslim, ze to nieje zly vyber do 30l,ak si na ne este nenarazila, mozes si este precitat aj tieto akva casopisy http://klub.akva.sk/akvarium.php v niektorom cisle je venovana tema mini akvariam aj s vhodnou osadkou.
jo a skus dat to foto akva, aby sme ho videli a nemuseli riesit pripadne chyby ked uz tam budu rybky.
nech sa dari
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Milan666 » 25 Aug 2011 08:06 am

elyesa napísal:Ahoj ranko, ďakujem za pozbudenie.. :-) už som si jednu vybrala.. ale tento krát... poriadne vyčistiť.. a nechať mesiac odychovať... mám v izbe dosť teplo.. takže som si vybrala tetra ohnivá, čo nato povieš?

Ty si nevyberaj rybky húfovité, teda žiadné tetry, pochop to už. To akva naplň farebnými guličakmi, doplň vodou a používaj to ako vázu na rezané kvety, žiadné živé rybičky tam nedávaj. Nechceš nikomu ublížovať a sama si ryba, no netušíš, že ich nevedomky zabíjaš. Alebo: založ si znovu to tkzv. akvárium s rastlinkami a po pol roku až sa to zabehne zožeň si tam zopár krevetiek a pokračuj týmto smerom. Predajňam ako pet-shop sa radšej vyhni, väčšina obchodov tohto druhu to robí len pre biznis
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod ranko » 25 Aug 2011 08:20 am

osobne som si myslel,ze keby bolo akva jednodruhove a bolo by v nom 10 kusov tetier, tak by sa to dalo prezit, ale uznavam ze na to treby mat aj nieco preskakane. ja s minickami nemam ziadne skusenosti, takze milan ma zrejme pravdu, aspon co sa tyka tych krevetiek.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 26 Aug 2011 22:18 pm

Ahojte, Milan ako tak vidím tak vieš pochopiť začínajúceho akvaristu. Milujem ľudí.. ktorý vedia akurát tak uraziť ale neporadiť,ak chceš urážať, tak nepíš.... a pokiaľ viem.. sú rybky vhodné do miniakvarií.. a môžu byť štastné... nad týmito rybkami rozmýšlam a chcem predisktuvať..či si ich kupovať.. či nemám právo? Kvôli krevetám som si ho nekúpila.. možno sú to húfové rybky.. http://rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 dorastajú do 3CM... keďže odrátam kamene a dekoraciu... môže to byť.. zhruba.. 27 l... 1CM sa rovná 1L na rybku... takže ich tam môže byť viac ako 6...a môžu byť šťastné.. Rozmýšlala som aj nad gupkami ale to sa bojím čo s nimi keď sa namnožia..... alebo nad bettou /samec plus samica/... čo povieš ranko?
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod dedojozef » 26 Aug 2011 22:27 pm

Elyesa, mrkni na komentáre :(. Zatiaľ trápiš rybky. Po čase budeš aj seba trápiť a príde čas keď tvoj image biOrb skončí v pivnici.
Prajem veľa trpezlivosti a šťastné ukončenie puberty.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod leven » 26 Aug 2011 23:42 pm

Mamma mia...ako keby zdochnuta rybka bola najvacsi hriech...ludkovia,neprehanate to s tou ochranou rybiek?To nikomu nikdy ziadna neskapala??
Ja by som ti odporucil do takej imidzovky nejake modre,alebo cervene BETY,alebo mozno Karasa.No kedze je v izbe dost teplo,tak karasa skor nie.
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Milan666 » 27 Aug 2011 09:04 am

leven, karas je rybka do rybníka, doba keď sa dával do guli sa volá stredovek
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Milan666 » 27 Aug 2011 09:17 am

elyesa, zavri sa do izby, zavri dvere, zavri okná a neotváraj, nevetraj, pi vodu len z bandasky, ktorú máš v tej izbe, nie čerstvú. Potrebu vykonávaj zase v izbe v ktorej sa nachádzaš a to stačí asi týždeň . Asi takto sa budú cítiť tvoje rybky.
Ak máš rybky naozaj rada, tak si preštuduj akvarijné začiatky a potom uvažuj o rybkách. To je tá moja rada.
Pokiaľ viem tak rybky sa radi pohybujú, plávajú, majú radosť z pohybu, tak ako určite ty a v tvojom aq pri plnom pohybe by mali za chvíľu čumáčky ako chudák pekinský palacový psík. O tom si uvažovala? Prepočet 1l/1cm je orientačné a je v tom myslené čas prefiltrovania a okysličenia vody, na pohyb akosi každý radi zabúdate
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod hofi » 27 Aug 2011 09:30 am

Tvrdiť,rsp.domnievať sa,že rybky budú v mini akva šťastné je nemiestne.Vytvoriť im však podmienky na prežitie je nevyhnutné.
Základ je kvalitná filtrácia,ktorá ti zaručí biologickú rovnováhu v mini akva.Závesné filtre sú určite vhodnejšie ako čerpadlo s molitánom,ktoré bude robiť v akva víchricu.
Karas do tak malého akva nepatrí.Betta by sa tam určite cítila lepšie.
Ja by som do tak malého akva dal krevetky,prípadne Micro Rasbora Erythromicron.
Ako som čítal vyššie,tak krevetky nechceš,aj keď ti ich radia.Chceš radu,ale neviem,či ju príjmeš od skúsenejších,ktorý ti určite nechcú zle poradiť.Skús porozmýšľať a hlavne sa rozhodni správne,aby si časom neľutovala.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 27 Aug 2011 11:31 am

Ja si rada nechám poradiť... inak by som sem nepísala... akvarium je prázdne.. takže žiadna rybka netrpí.. preto rozmýšlam o nejakej ktorá bude šťastná aj v mini akváriu... a myslím si že aj také existujú.. snažím sa prísť na to aká by tam bola najvhodnejšia.. ale podla čoho sa riadiť? V akvaristike píšu o 1cm 1l vody.. takže to som zistila že už nie je pravda.. potom som zistila že radia 5l na jednu rybku.. bohužial som si kúpila zlé akvarium.. chyby robí každý... a určite každý jeden z vás.. začínal ako ja.. a pár rybiek mu zdochlo.. takže rada si prečítam ako tomu predísť.. ale zase vysvetlovať niekomu ako debilovi to nemusíte.. posielam link na moje akvarium a rada si prečítam čo by ste mi doporučili.. http://www.biorbaquariumshop.co.uk/biOr ... uarium.htm Ďakujem.. Základy založenia akvária mám naštudované. Na internete po diskusiach trávim celé hodiny aby som predišla akej kolvek chybe. Tak prosím neodsudzujte..
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod dedojozef » 27 Aug 2011 11:53 am

Čo ty na to? Vie aj plávať :lol:
Prílohy
174977-swimways-rybka-na-natahovani-velka.jpg
174977-swimways-rybka-na-natahovani-velka.jpg (50.19 KiB) Zobrazená 17179 krát
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Milan666 » 27 Aug 2011 12:02 pm

Buďme kamaráti, áno? Takže ti poradím ako by sme boli dobrí kamaráti. Toto čo máš, daj tam živé rastlinky, radšej nenáročné, povedzme cryptocoriny a niejaký anubias vs nana na koreni, (drevenom). Zabezpeč tomu osvetlenie, spomínané rastlinky nie sú na svetlo až tak náročné. Daj si tam niejaké menšie slimáky a väčšieho z rodu ampulária. No a nechaj to tak ísť najlepšie mesiac a pol až dva mesiace. Nezabudni, že po založení aq ,asi po mesiaci je v aq najviac dusikatých látok, t.z. nevhodné prostredie pre život rybičiek, takže radšej ešte počkať. Pomôžeš veľmi tomu keď budeš meniť raz za týždeň 1/3 vody. Po cca dvoch mesiacoch si zožeň krevetky red cherinky, sú pekne vyfarbené a z ich pohybu, chodia, plávajú, (je radosť ich pozorovať) budeš mať určite radosť.
To čo máš ty som videl v pet-shope a horko som zaplakal. Už Leonardo da Vinci povedal, že inteligencia národa sa meria podľa toho ako sa správa k zvieratám a verím, že tvoja inteligencia bude posudzovaná vysoko pozitívne, verím ti
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod elyesa » 27 Aug 2011 13:08 pm

dedojozef... tak ti ďakujem za (ne)radu v podstate si nenapísal absolútne nič, len plytvanie času ťukaním do klávesnice... je maximálne pozoruhodné, ako dokážeš odhadnúť človeka, keď si myslíš, že biorb skončí v pivnici, asi ma tajne sleduješ a poznáš moju povahu, alebo si nejaký veštec-šarlatán, ktorý sa v každom prípade mýli... mimochodom pubertu mám šťastne za sebou, niekoho teda asi eštelen čaká:)...
elyesa
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Aug 2011 06:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky... :-( pomoc...

Odoslaťod Milan666 » 27 Aug 2011 13:42 pm

No pridám sa na stranu dedajozefa, pokiaľ sa budeš ďalej zaoberať akvaristikou, časom skutočne ten biorb skončí ako úplne niečo iné, zistíš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.