Kapajuce GUPKY



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod dedojozef » 25 Aug 2011 18:02 pm

Prísavník kanibal spôsobuje úhyn rýb? To som ešte nepočul :D.
Ak plávajú len pod hladinou, môj tip je voda. Keď kŕmiš dva razy za deň neprekrmuješ? Krmivo môže padať na dno a znečisťovať vodu. Filter si čistila pri výmene vody? Odsávala si aj dno? Môžeš do vody primiešať štipku kuchynskej soli. Gupky to majú radi a pôsobí ako prevencia. Kyslíkom myslíš bublinky cez vzduchovací kompresor? Ak ešte nemáš rastlinky ani ho nevypínaj. A ako ti už radili, vyhoď umelé a kúp pár korienkov nenáročných živých rastlín. Zmeň akvaristiku a určite ti nejaké poradia.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod PetuldoX » 25 Aug 2011 18:11 pm

matoo.s.w.at napísal:NIE vieš co daj fotku prísavnikov , to budú prísavníki to sa aj mne stalo, vyber tú jednu rybku.Toho co ti hovoril ze sa neznesú tam predáva asi prvý deň a pomýlil si ryby. Vieš co sa stalo tí dva prísavníci sú KANABALI.Ty to nemáš ako zbadať pekne papajú jednu rybku za druhou.Toto isté sa mi stalo prísavník mi ziedol 1 rybu a ostatné uhynuli preto lebo ich prisal ale utiekli mu a keď zdochli tak ich ziedol ale ako rybka zdochla ty si hu skôr vybrala ako hu stihol zjesť .Presne preto neplávala na hladine ako ostatné ryby keď zdochnú.Raz som nato prišiel tak že som videl prísavníka ako žere na dne rybku a od vtedy mám iba filter a slimáky tie ziedia iba riasi poprípade rastlinky ale tie narastú.


Pochybujem že prisavnik sa len tak nakrmil gupkou :D To som tiež ešte nepočul :wink: Ak by boli problém prísavníci tak už by rybky na dne celé neboli,ale boli by obhrýzane alebo by tam boli už len ich pozostatky :wink: Čiže prísavnici vylúčujem.Aj ja si skôr myslím že je to zlou kvalitou vody-.
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod matoo.s.w.at » 25 Aug 2011 18:30 pm

Hej ty si nevidel ale ja hej jedna ryba mi aj len tak zmizla a písať sem ani nemusíš že vyskočila.Viem čo hovorím ale ako myslíte ja som chcel len dobre tak sa len zabávajte z meraním hodnôt vody. A keď to krmivo spadne na zem tak ho asi zjedia prisavnici ne tak asi tam nebude znečisťovať .Keď sú tam až dvaja v akvarku.Aj vám odpísala ak čítate že prísavnik obžieral rybu.
matoo.s.w.at
 
Príspevky: 57
Obrázky: 2
Založený: 19 Okt 2010 10:52 am

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod dedojozef » 25 Aug 2011 18:45 pm

No veď sa nerozčuluj :). Je úplne normálne, že prísavník (Ancistrus sp.) obžiera zdochliny na dne. Je to predsa všežravec.

Len tak mimo tému: Doporučujem dať ohlodať pancierníčka napr. trinidadského. Zostane nádherný skelet :D.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod PetuldoX » 25 Aug 2011 18:55 pm

Ano normálne to je lenže ich obžiera a nie zožerie..Presne ako píše tu Dedojozef,nerozčúluj sa nad zbytočnosťami nikto ti nič zlé nechce :)
PetuldoX
 
Príspevky: 40
Založený: 05 Aug 2011 20:17 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod sirPavol » 25 Aug 2011 19:44 pm

matoo.s.w.at: Ako čítam Tvoje príspevky len otváram oči... Možno by bolo lepšie viac čítať a zapisovať v hlave čo píšu skúsení akvaristi čo sem chodia.. Aj ja sa "zabávam" meraním hodnôt vody a myslím, že to nie je na škodu. A s tými prísavníkmi... Len čumím... Radšej daj pozor na náš krásny jazyk a nad všetkým sa hneď nerozčuľuj... Akvaristika je nádherný koníček, ktorý má ľudí spájať a nie aby sme sa tu hašterili. Keď som mal problém a požiadal som tu o radu, stále mi niekto pomohol a ver mi - len dobre.
Nech Ti to pláva a rastie :pivo: :)
P.S.: Ak je k Tebe niekto milý - Ty buď dvojnásobne
Ak k Tebe niekto milý nie je - Ty buď milý aj tak
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod hofi » 25 Aug 2011 19:54 pm

matoo.s.w.at :Musíš ešte veľa čítať a vzdelávať sa v akvaristike aby si aj rozumel o čom píšeš.Prísavník Ancistrus sp.dokáže skonzumovať uhynutú rybku,ale aby si ju ulovil tak to veľmi pochybujem.V predajni ich mám aj 100ks s iným druhom rýb a nikdy sa nestalo aby napadli inú rybku.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod sirPavol » 25 Aug 2011 19:57 pm

Hofi: Možno si někde udělal chybu... (Aj keď nie si z NDR) :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod hofi » 25 Aug 2011 20:31 pm

No jó.Střílel sem za války do vzduchu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod sirPavol » 25 Aug 2011 20:40 pm

Asi tak :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod dedojozef » 25 Aug 2011 21:13 pm

Prosím premenujte túto tému, lebo aj keby som veľmi chcel tak slovo "kapajúce" by ma ani vo sne nenapadlo :D.
Ťažko sa to bude hladať.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod kikigrulka » 25 Aug 2011 22:27 pm

hmmm, aka hadka kvoli mne...
ano cistila som aj filter pri vymene vody a kyslikom myslim tie bublinky :)
ja som vlastne nikdy nerobila to s tou vodou a jej kontrolou. co to vlastne mam urobit?
kikigrulka
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Aug 2011 16:31 pm

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2011 23:10 pm

matoo.s.w.at napísal:NIE vieš co daj fotku prísavnikov , to budú prísavníki to sa aj mne stalo, vyber tú jednu rybku....
Vieš co sa stalo tí dva prísavníci sú KANABALI.Ty to nemáš ako zbadať pekne papajú jednu rybku za druhou.Toto isté sa mi stalo prísavník mi ziedol 1 rybu a ostatné uhynuli preto lebo ich prisal ale utiekli mu a keď zdochli tak ich ziedol ale ako rybka zdochla ty si hu skôr vybrala ako hu stihol zjesť .Presne preto neplávala na hladine ako ostatné ryby keď zdochnú.Raz som nato prišiel tak že som videl prísavníka ako žere na dne rybku a od vtedy mám iba filter a slimáky tie ziedia iba riasi poprípade rastlinky ale tie narastú.


Tak toto je vyrok vazne konkurujuci astrovmu vibracnemu kuzelu pochadzajucemu od kmena makalamumahomeky (vid tema o tercovcoch)... Rozdiel je asi v tom ze astro si robil srandu...
Pricina bude v tom ze par rybiek nejaky cas dokazalo fungovat v tak malom akva bez rastlin (umele nie su rastliny, je to iba kus plastu v tvare rastliny). Filter ciastocne mohol stihat premienat NH4/NH3 a NO2 na NO3. Pridanim dalsich ryb sa zakonite zvysila produkcia odpadnych latok, ktore uz chemolitotrofne bakterie nemuseli jednak stihat premienat a mohlo dochadzat aj ku kumulacii dusikatych latok (vsetkych), co ma za nasledok otravu ryb. K presnejsiemu urceniu priciny by bolo potrebnych viac informacii - pocet ryb, kedy bolo akva zalozene a po akej dobe boli don vypustene ryby, sposob udrzby akvaria a intervali medzi vymenami vody...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod TTjopo » 26 Aug 2011 17:22 pm

Menit vodu kazdy tyzden je uplne normalne ale nie celu ani polovicu staci tak 20% +/- Ja mam 360l bruto a manim cca 90l +/- to akva nieje az take velke mavaju tu aj vacsie nadrze a tak isto menia vodu akurat nie kazdy to pracne kybluje keby si mal 1000l nadrz tak by si si urcite nieco vymyslel aby si nemusel 30x behat z vedrom do hajzla a potom 30x s kupelne k akvarku.Zamysli sa.

To ako keby si mal v panelaku psa a povedal by si ze ho nemozes vencit 3x dene lebo bi ta drblo ci nestaci raz ta tyzden.
Ide o to ze bud mas a staras sa o to ako treba ak nevies spitas sa tu odpoved vzdy najdes alebo to radsej zbal akva niekomu daruj alebo predaj a bude to lepsie ako pre teba tak aj pre rybky.Ty budes mat viac casu na hranie s autickami a rybky budu spokojne zit a mnozit sa u niekoho ineho kto im da to co potrebuju.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod Milan666 » 26 Aug 2011 20:55 pm

No toto by som sa nedočítal ani v téme naj-akva blbosť :shock: :? :twisted: :dead:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zahady s gupkami!

Odoslaťod TTjopo » 26 Aug 2011 22:38 pm

1488jano napísal:caute.... mam taky problemik, mam mesiac a pol aqvarko100l. od kamaratky som si doniesol gupky asi 20ks. celi cas sa im darilo aj mi 2x vyliahli male..a teraz kazdy tyzden jednu odchytavam a davam do karanteny,lebo maju zlepeny chvostik do spica aj plutvy na bruchu a stale sa drzia but na hladine alebo dne..po 3 dnoch uz plava ako opita a neskvor aj hore bruchom..vidim ze sa trapia tak ich zabijem.. uz som aj dokupoval nove gupky z aqvaristiky ,ale tym nieje vobec nic celi mesiac!len tym od kamosky...su pri nich este 2 zavojnatky 2 prisavnikovia, 2 uhre ajedna žaba,taka biela..mam 4 druhy rastlin take plavajuce aj listnate na sadenie a taku dlhu travu..filter mam elektricky ,cistim ho 1x za mesiac v odobratej vode aby som nevyplachol bakterije...kde je problem??? dakujem za odpovede

Ospravedlnujem sa ze som mozno niektorych zmiatol svojim komentarom ale reagoval som na tento prispevok a dalej som sa nedostal lebo som mal tejto temi dost
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod Milan666 » 27 Aug 2011 09:26 am

No a toto ma dostalo úplne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kapajuce GUPKY

Odoslaťod TTjopo » 27 Aug 2011 12:20 pm

Na prvej stranke je toho viacej a dalej som uz nemal nervi citat lebo tato tema nema ziadnu perspektivu a podla mna je len dalsou duplicitnou temou z mnoha dalsich.Osobne by som ju presunul ako pise kolega do naj akvablbost alebo rovno zamknut ale na to su tu iny borci ktori o tom rozhoduju.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.