nerastú mi yellow cichlidy



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 30 Aug 2011 20:41 pm

aj cichlidy ? ostatne cichlidi su asi velko ako ocellatus
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod martin_s » 30 Aug 2011 20:46 pm

A co tak si konecne o tych rybach co tam mas nastudovat aspon zakladne informacie?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 30 Aug 2011 20:56 pm

ano !! ocelatus mi nicil rastlini viem aka je to ryba a je tam pisane ze je agresivna za zere male ryby ... lenze 7 cm ryba neni mala ryba male mam len tie yelow
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod prasan » 30 Aug 2011 21:02 pm

Naposledy upravil prasan dňa 30 Aug 2011 21:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod martin_s » 30 Aug 2011 21:08 pm

komu niet rady...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod prasan » 30 Aug 2011 21:17 pm

Keď kupuješ ryby musíš rátať s veľkosťou v dospelosti.Práve preto ti aj ryby poriadne nerastú (málo miesta).200l čo máš bude aj pre tie dva ocellatusy v dospelosti málo.Na tvojom mieste by som to preriedil a to hlavne o tie dva.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 30 Aug 2011 21:19 pm

no dobre pokusim sa
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod prasan » 30 Aug 2011 21:28 pm

Skús dať foto akva.Možno určíme čo tam ešte máš.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 30 Aug 2011 22:36 pm

oukej zajtra dam .... ja som novacik a som dieta konal som zbrklo odteras ked si budem chciet kupit rybu tak si o nej naiprv nieco zistim
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod playman22 » 31 Aug 2011 05:30 am

z toho si nic nerob :-) vacsina tym presla ;-) ale aspon si sa poucil a priznal si chybu, a to je dobry zaciatok...
chyba je hlavne u predajcov, ktory predavaju aby mali obrat a dalsi osud ryb ich netrapi...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod martin_s » 31 Aug 2011 08:35 am

ja by som nepovedal ze chyba je HLAVNE u predajcov... Iste, chyba je v tom ze sa v predajniach casto objavuje personal ktory nema ani zakladne znalosti o tom co predava, ale predovsetkym by si mal co to nastudovat zacinajuci chovatel o tom co vlastne chce chovat skor nez si to zaobstara a premysliet si ci tomu vie vytvorit podmienky pre zivot. A to neplati iba v oblasti akvaristiky, ale u vsetkych co sa rozhodnu chovat nieco zive, bez rozdielu ci je to ryba, pes, macka, potkan alebo zirafa...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod hofi » 31 Aug 2011 08:51 am

playman22 napísal:z toho si nic nerob :-) vacsina tym presla ;-) ale aspon si sa poucil a priznal si chybu, a to je dobry zaciatok...
chyba je hlavne u predajcov, ktory predavaju aby mali obrat a dalsi osud ryb ich netrapi...

Chyba je hlavne u kupujúceho!Nie je povinnosťou predavajúceho urobiť prednášku o chove a odchove predávaných rýb.Pokiaľ sa kupujúci opýta,či ryky sú vhodné do takého čo onakého akva,či táto kombinácia kupovaných rýb je vhodná a pod.Ak sa ho zákazník opýta,mal by mu poradiť a usmerniť ho.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod playman22 » 31 Aug 2011 09:27 am

mam take skusenosti, ze aj ked sa clovek opyta, tak dost casto prikrasluju potreby ryb a snazia sa o to, aby mal clovek prerybnene akvarko a nerobi niektorym problem ani to, ze predaju take ryby, co zozeru staru osadku...
martin_s napísal:ja by som nepovedal ze chyba je HLAVNE u predajcov... Iste, chyba je v tom ze

asi sme sa nepochopili...
chyba je hlavne u predajcov, KTORY predavaju aby mali obrat a dalsi osud ryb ich netrapi...
nemyslim tym, predajcov vseobecne, ale tych nekorektnych...
samozrejme nie vsetci su taky... ide o to, ci je viac chovatel, alebo obchodnik...
a nemozete cakat od dietata to, ze si sadne nad encyklopediu ryb a bude studovat co ktora ryba potrebuje a az potom si ju kupi (iked by to bolo najlepsie) deti take niesu... tie najskor kupia a potom zistuju... na to su tu dospeli aby usmernovali dobrymi radami... :pivo:
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 31 Aug 2011 12:19 pm

no...suhlasim sa playmenom ale to foto sem nemozem dat lebo mam ppokazeny fotak
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod martin_s » 31 Aug 2011 12:43 pm

playman22 pochopit sme sa pochopili, preto som aj reagoval s tym ze hlavnu vinu by som nehadzal na predajcov. Je to iba alibizmus a sposob ako preniest zodpovednost za vlastne chyby a omyly na niekoho ineho.

playman22 napísal: ...a nemozete cakat od dietata to, ze si sadne nad encyklopediu ryb a bude studovat co ktora ryba potrebuje a az potom si ju kupi (iked by to bolo najlepsie) deti take niesu... tie najskor kupia a potom zistuju... na to su tu dospeli aby usmernovali dobrymi radami... :pivo:


Ti dospeli su v prvom rade rodicia, starsi surodenci a pod. Dieta ktore nema v sebe este dost zodpovednosti aby si pozrelo informacie si zvycajne jednak ani same nekupuje ryby a akvarium (financuju to zvycajne rodicia) a jednak si aj na to aby si zalozilo akva pyta suhlas rodicov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod playman22 » 31 Aug 2011 20:32 pm

je to tak, lenze (zas len moja skusenost) tie informacie co sa k detom dostanu su zvacsa uplne scestne... a iked neviem, ze kolko mas rokov, ale urcite si pamatas, ze ked si bol maly, tak ak ti jeden clovek (budme konkretny) akvarista nieco povedal, tak si to proste bral, lebo predsalen on sa rozumel a ty nie... ja som zacinal ako zhruba 8 rocny a clovek, co bol tiez od detstva akvarista, mi ukazal take sprostosti, ze ked som tu a na inych weboch cital, ze ako sa maju robit veci, tak som len oci vyvaloval... a to som dlhe roky robil velmi vela veci zle len koli tomu, ze mi bolo povedane, ze to tak treba robit...
esteze dnes tu uz je internet a informacie su ako na dlani, lenze sa mozem stavit, ze ked sa tu objavi zacinajuci akvarista pod 15 s problemom, tak ti povie, ze mu bolo povedane: nebude s tym ziadny problem, staci vymienat pravidelne vodu, cistit filter a krmit rybky, hotovo... nic viac, nic menej... asi taketo informacie sa dostanu k ludom od inych... jaj a aby som nezabudol dve perli: kup si tam hrad aby sa vedeli rybky schovat a umele rastliny, s tymi aspon niesu problemy... :pivo:

takze aj ked je to smutna pravda, ale ludia zacnu hladat skutocne informacie, az ked maju problem... dovtedy si vystacia aj zo strucnym navodom a silnou tuzbou mat rybky... co je na druhej strane dobre, lebo keby vedeli, ze co vsetko ich mozno caka, tak by si to rozmysleli a kupili si tamagoci, ale takto to len tak nezavesia na klinec a mozno sa budu venovat tomuto hobby dalsich 50 rokov...

a tymto by som sa vam aj ja chcel podakovat, ze sem pisete a radite, lebo som sa toho tu na http://www.akva.sk dost naucil ;-)
a dufam, ze vam este zostalo dost trpezlivosti a nezduchnete odtialto :mrgreen:
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 31 Aug 2011 22:16 pm

moje akvarko financuju z polovice rodicia ja mam 13 a myslim si ze takych akvaristov pod 15 ktory nieco investovali do akvarka moc nenaidem
poucil som sa s chyb a idem prerabat akvarko pre cichlidy
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod prasan » 31 Aug 2011 23:12 pm

Trpezlivosť a hodiny strávené pri akvárku.To je ono.Wini118 chce to čas.Ideš správnym smerom.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 31 Aug 2011 23:35 pm

pomohli ste my hlavne prasan a playman DAKUJEM
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod hofi » 01 Sep 2011 07:49 am

playman22 napísal:chyba je hlavne u predajcov, KTORY predavaju aby mali obrat a dalsi osud ryb ich netrapi...
nemyslim tym, predajcov vseobecne, ale tych nekorektnych...

No stretávam sa bežne,že zákazník si vypýta rybu ktorá nepotrebuje kyslík.Keď mu vysvetlím,že také neexistuje,tak mi povie,že nemám pravdu,lebo v inom obchode povedali že taká existuje.Keď sa opýtam aká je to ryba,tak ukážu na závojnatku. :evil:
Keď mu vysvetlím,aké nároky potrebuje taká rybka,tak je evidentne naštvaný,že mu tu rybku odhováram a počká keď závojnatku dostanú v onom obchode,kde mu ju personál odporúčal,ako nenáročnú rybu vhodnú do 3 lit akva guli.
Nájdu sa však aj taký,ktorý poďakujú za prednášku,ktorá sa odvíja od časovej tiesni ktorá je v danej situácií.
nie je vždy čas vysvetľovať zákazníkovi a vypytovať sa na podmienky kde bude tá rybka.A v tedy môže nastať situácia,že rybku predám a a on ju vypustí do akva s troma ocellatusmi v 25 lit akváriu od suseda,ktorý v ňom choval škrečka.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod playman22 » 01 Sep 2011 08:56 am

o prave takych predajcoch som pisal ako pises ty... proste vedome oblbuje a vela ludi im to uveri... potom tu je druha skupina ako ty, ze sa snazi pomoct ked vie...
o inteligencii niektorych ludi radsej pomlcim ale tiez poznam takych, ktorym by som ani to tamagoci nezveril do opatery :angel:
a o zavojnatkach take "reci" koluju, ze jeden by sa za hlavu chytal :-D ta hadam nic nepotrebuje k zivotu len pohar vody podla nich :-D
wini118 napísal:pomohli ste my hlavne prasan a playman DAKUJEM

nz. potom sa pochval... mna zaujima vsetko co sa cichlid tyka :) a hlavne fotky akva (tie su moja uchylka :mrgreen: )
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: nerastú mi yellow cichlidy

Odoslaťod wini118 » 01 Sep 2011 11:38 am

oukej ale mame pokezeny fotak :( takze to bude asi neskor
wini118
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Aug 2011 18:52 pm
Bydlisko: Prievidza

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.