Biele 2mm cerviky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod pavol » 10 Jún 2009 18:44 pm

Tiež som mal týchto červíčkov.Čisté karantenne akva.Dal som do neho 6ks diskusov a za 3 dni sa objavili prvý.Za 6 dní ich bolo neurekom.Záplava.Použil som Flugalol.Za 3 dni bolo po nich.a ako píše návod,malo by byť aj po cistách v discusoch.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Reklama

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod Poly » 10 Jún 2009 19:11 pm

Dik za radu :D Cital som tu aj o soli, tak keby nahodou som zistil kalamitu, tak zacnem najprv tym vzhladom na setrny pristup k ostatnemu osadenstvu :D Dufam, ze ich je vo filtri zopar a ze sa nepremnozia, lebo neviem, kto bude potom cistit ten filter :D
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koren » 27 Okt 2009 22:48 pm

ja som dnes objavil nieco co je do 1mm velke a su aj mensie, biele a pohybuje sa to zvlastnymi trhavymi az skakavymi pohybmi vo vode aj na skle
zaujimave je , ze to je v holej nadrzi , cize iba sklo a voda moji diskusi ktorych uz dlhsiu dobu liecim, nedavno som aplikoval sera flagelol, a menim tam asi 1/5 vody kazdy den, cize hygiena tam je stopercentna
neviem si to vysvetlit?!!!! co to moze byt a ako je mozne ze prave v tejto nadrzi kde bolo pouzite liecivo a je tam iba cista voda pravidelne menena, to je pre mna zahada
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod koren » 27 Okt 2009 23:44 pm

http://www.guh.cz/edu/bi/biologie_bezob ... o_026.html
mohlo by to byt tato buchanka obecna podla toho ako to vyzera a pohybuje sa
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod pavol » 29 Okt 2009 15:01 pm

Buchanky su buchanky a červy su červy!Ja mam skusenosti z dvoma druhmy.Jedny sú do 1 až 2mm. druhé až do 4-5mm. Tie menšie sa vyskytujú pri prekrmení,/tiež som nevedel,odpoveď p. Fedriča.Mal pravdu/ zmyznú po čase samy.Druhé sa mi objavili pri discusoch,keď zažili šok.Pri výmene vody./teplota,tvrdosť/Tých som sa zbavoval naozaj ťažšie.Flagellolom presne podľa návodu.Išlo to.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod Domqua » 07 Sep 2011 23:18 pm

caute, vytahujem tuto starsiu temu lebo sa mi vyskytol taky problem, avsak len niektore z tychto pripadov su podobne mojmu.

mam cca 18l akva s parikom africkych trpaslicich ziab, asi pred mesiacom a pol som vymenila strk za biely piesok. kedze zaby konzumuju potravu istym sposobom, nieje mozne ich krmit na tomto piesku, preto maju v akva solo tanierik, na ktory dostavaju potravu (rychlo sa naucili, ze tam dostanu jest a aj ked su hladne, sedia v miske a cakaju na potravu). krmim ich mrazenou potravou (ale tu takmer uplne ignoruju, zjedia len ked uz hladuju) inak cervenymi nitovkami - tie jedia do bodky a do popuku.

a teraz problem: sporozorovala som v akva priam stovky (mozno tisicky) malilinkych bielych cervikov, ktori su ale uplne tenki, neviem rozoznat nejake blizsie clanky - len hlavicku s ktorou vrtia (alebo to je chvost?). su 1-3,5mm velke, su na hladine aj v celom objeme vody (rozdiel oproti predchadzajucim prispevkom - nezdrziavaju sa vobec na skle). kedze zaby jedia z tohoto tanierika, takmer nikdy sa nestane, aby cosi zostalo (zas rozdiel oproti ostatnym prispevkom), alebo aby sa potrava dostala na piesok. zvysky niesu nikdy, preto sa cudujem, odkial sa tieto stvorenia nabrali v akva. cerviky zabam ocividne nevadia, ale cela voda pozor vyzera spinavo, akoby bola kalna alebo bolo v nej vela prachu.

este poznamka: asi pred tyzdnom mi nakladla samicka plnu hladinu vajicok, ale raz zo dna na den do bodky zmizli (zaby vajicka nejedia).

vedeli by ste mi nejako poradit? zaby su cca 3roky stare, v akva nieje ziadne ine zive osadenstvo(okrem rastlin), lebo s rybami zit nemozu, kedze by na ne utocili.
vopred dakujem za kazdu radu.
Domqua
 
Príspevky: 40
Založený: 06 Jan 2006 13:34 pm
Bydlisko: KOŠICE

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod martin_s » 08 Sep 2011 09:21 am

Cerviky sa ti tam mohli dostat aj s zivou potravou. Tym ze ju davas na tanierik predsa nemozes nijak zabezpecit aby ostala iba tam.
Este ma napadla jedna moznost: tie cerviky sa neobjavili po tom co zmizli tie vajicka? Mimochodom Hymenochirus svoje vajicka moze pozrat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod Domqua » 08 Sep 2011 22:17 pm

no nemozem to zarucit, ale davam take mnozstvo ze to prakticky hned a na 98%zjedia. a uz dlhsie teraz par dni som nekrmila vobec, a v tomto case nakladla vajicka aj zmizli a objavili sa tie cerviky.
zaby ich urcite nepojedli, mam ich napozorovane, nikdy sa ich nedotkli. oni skor pojedali zubrienky, lebo tie boli pre nich "zaujimave", kedze sa hybali...

neviem to ani odfotit, take je to drobne.. ako by sa to dalo odstranit? :/
diky
Domqua
 
Príspevky: 40
Založený: 06 Jan 2006 13:34 pm
Bydlisko: KOŠICE

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod martin_s » 09 Sep 2011 10:32 am

Fotka by pomohla. Mozes to skusit odfotit pomocou lupy ak nejaku mas po ruke.
Podla toho co pises si uz videla plodik tychto ziab po vyliahnuti. Nie je teda mozna zamena, ze by islo o prave vyliahnute zubrienky?
Ak to chces odstranit tak mas niekolko moznosti - pockat kym to nezmizne spontanne, pricom budes menej krmit, vypustit do akva na nejaky cas 2-3 gupky (ja som mal hymenochiry pri rybach a nemal som problem, ze by mi na ne utocili), niekolko krat urobit castejsiu vymenu vody (napr. kazdy druhy den 1/3 - 1/2), nanovo zalozit akva, pouzit chemiu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod Domqua » 10 Sep 2011 14:34 pm

no jasne, zubrienky su nieco uplne ine, cierne... maju hlavicky, chvostiky.. ale toto su cerviky a na polutovanie musim napisat, ze som objavila dve male ploskule na skle :(( v zivote som s niecim takym "nebojovala", a to akvaria mavam od detstva... zaby teraz vyse 3rokov...
podarilo sa mi to nafotit, ale stale to nieje nic-moc...
Obrázok
Domqua
 
Príspevky: 40
Založený: 06 Jan 2006 13:34 pm
Bydlisko: KOŠICE

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod dedojozef » 10 Sep 2011 17:48 pm

A čo tieto?
http://www.pond-life.me.uk/fishhealth/gyrodactylus.php
Možno na žaby sa nechytajú a žijú len zo zbytkov a výkalov vo vode.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Biele 2mm cerviky

Odoslaťod Domqua » 11 Okt 2011 10:33 am

tak po asi dvoch tyzdnoch diety od zivej potravy... problem neustupil, v akavristike mi barz nieco proti tomu nevedeli poradit... tak som kupila tri neonky, ktore sa ale na prvy pohlad vobec nechytali... a dnes uz je akva nazad ciste... neviem ci to tie neonky alebo nieco ine... ( gupky som sa bala kupit, lebo neonky su obratnejsie a zabam ujdu stale) :)
Domqua
 
Príspevky: 40
Založený: 06 Jan 2006 13:34 pm
Bydlisko: KOŠICE

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.