Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy



Všetko okolo akvarijných rýb

Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod jaromir » 20 Apr 2004 16:23 pm

Ahojte, len krátka otázka. Mám aqua s africkými cichlidami, myslíte že Mrenka Siamská je vhodným spoločníkom? Rád by som ju využil na boj s riasami.
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Reklama

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod canart » 20 Apr 2004 22:26 pm

myslim, ze zbytocna namaha...pri sposobe krmenia cichlid sa radsej bude venovat zhananiu krmiva s nimi a na riasy sa asi vykasle. A okrem toho riasy pri afrikach su vhodne, ved to je jedna z ich zakladnych potravnych potrieb.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod skala » 21 Apr 2004 08:00 am

jaromir, kde je problem, ake mas riasy, resp. ako ich vnimas. lebo ja a asi aj canart by sme riasy aj kupovali pre tento typ ryb. :wink:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod Atilla » 21 Apr 2004 08:35 am

ake mas ryby ? lebo ja si zas myslim ze mrenka je dost drahe krmivo
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod jaromir » 21 Apr 2004 19:24 pm

Typ riasy: "krasna" zelená, na strkovom dne v blizkosti predného skla suvisla vrstva na plochu dlane a tiez na spodnej časti predného skla v miestach, kde sa dotýka so štrkovým dnom :-)
Moju osádku Tvoria 4 veľké Labidochromis-y Yellow, 2x Ancitrusy ... a ešte 2x Melanochromis ? ... teraz si nespomeniem na ich meno, viď. moja galéria

Tie moje ryby, aj ked su to cichlidy, do riasy ani nezobnú, budem musieť ich nechať trocha vyhladovať.
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod skala » 22 Apr 2004 11:30 am

plocha dlane??? si si isty, ze su to riasy? davno by ju predsa spasli
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod gabriela » 22 Apr 2004 11:44 am

Podla popisu mas "dobru" riasu, ktoru si radi zobnu vsetky rastlinozrave ryby.
A moze to aj dobre vyzerat :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod canart » 22 Apr 2004 13:47 pm

No, neviem, su to urcite riasy? Nie su to nahodou sinice? Do toho sa ryby urcite nepustia. Ak, tak slimaky, alebo mechanicky odstranovat a pohrat sa s dlzkou a intenzitou osvetlenia.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod Raviolka » 22 Apr 2004 13:53 pm

Stejné "řasy" u předního skla jsem měla před 2 měsíci i já. A souhlasím s canartem do puntíku. Byly to sinice, ryby se toho ani nedotkly (Ancistrus), slimáky nemám - přidala jsem světlo a flek zmizel.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod Peter » 22 Apr 2004 21:21 pm

Medzi riasozrave pocitate aj leleupy? lebo moje ani mlade ani rodicia sa ich ani nedotknu.... len mesko a vlocky im chutia
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod skala » 23 Apr 2004 07:14 am

nie, leleupi asi velmi nie. moje brichardi sice spenat zeru, ale to skor odkukali, ale viac by im sekli zive patentky, nejaky cyklop, podobne leleupi
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod jaromir » 23 Apr 2004 12:05 pm

Máte pravdu, nebudú to asi riasy ale "sinice" - bližši som pozeral a podľa výzoru a štruktúry to tak bude - to mám radosť :-(
Už som tu vo fóre našiel niekoľko príspevkov o siniciach a ono to asi nebude také jednoduché - najskôr ich mechanicky odstránim a v prípade, že sa objavia opäť, použijem zatemnenie akva na niekoľko dní a ak nie tak .... ak máte voľaakú radu napíšte, poďakujem.
Ak som správne čítal, žiadna rybka ich nemá rada, škoda :-), možno nasadím aj voľakých slimákov, aj keď s veľkými zábranami. Poradíte zopár druhov a poprípade kde ich v BA zoženiem. Dík.
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod jaromir » 24 Máj 2004 20:07 pm

Po čase sa ozývam a informujem, že "sinice" som sa zbavil, uvidím ako na dlho :-), mechanicky som ju 2x odstránil, 2x som vymenil 50% obsahu vody v priebehu 2 týždňov, znížil som teplotu o 2 stupne a znižil som o 20% dobu osvetlenia. Taktiež som zrušil kŕmenie na báze vločkového krmiva - väčšinou sa total rozpýlilo po akva / používam pri filtrácii difúzor /a veľká časť padala na dno. Zatiaľ tam nie je ani len náznak sinice a tak si držím palce, aby to tak pokračovalo.
Vrátim sa však ešte k jednej mojej otázke, je možné ku afrikám pridať aj "Mrenku Siamskú"?
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod evzen » 03 Jún 2004 11:45 am

Atilla napísal:ake mas ryby ? lebo ja si zas myslim ze mrenka je dost drahe krmivo


Skus. Ja som raz skusil dat dve prisavky thajske (Gyrinocheilus aymonieri) na riasy k amerikam - nigrofasciatkam :? a vydrzali dost dlho, asi tri mesiace. Aj pekne narastli :) . Ale zrazu zmizli. ani kosticku som nenasiel :( . Teraz ich zhanam znovu do spolocneho akva ku skalarom, neonkam, ramirezkam atd. Uz som ich tam mal raz, ale nieco som zanedbal a odisli. Takze zatial sa mi nedari, ale uvidim dalej. Daj vediet, ako to dopadlo. Dost mozne, ze sa potvrdi Attilove tvrdenie.
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod johhhny » 03 Jún 2004 20:47 pm

evzen napísal:....Uz som ich tam mal raz, ale nieco som zanedbal a odisli...


Ak nemali velku batozinu, tak sa vratia.... :lol: :lol: :lol:

Neviem odkial si, ale v pondelok som bol v Synbioze (Karlova ves, BA) a tam ich maju, ale predavaju ich pod menom SAE.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Mrenka Siamská verz. Africké cichlidy

Odoslaťod evzen » 04 Jún 2004 08:29 am

Vdaka za tip
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.