STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zostal akva.sk jej pôvodný lesk??

Áno , samozrejme
53
26%
Trochu slabšia , ale dá sa
39
19%
Nepostrehol som
50
24%
Som presvedčený , že je to horšie
63
31%
 
Celkový počet hlasov : 205

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod marlo » 23 Sep 2011 09:14 am

Milan666 : zjednodusit ? myslis ze je komplikovane ci ako si to myslel

druha moznost je pouzivat google.

site:akva.sk stratila


a dostanes presne vysledky na tuto temu napriklad.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Milan666 » 23 Sep 2011 09:18 am

No asi tak, cez googla sa rýchlejšie dostanem tam kde chcem, no a neviem či je to tak správne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Ajven » 23 Sep 2011 09:25 am

Je to spravne, myslim pouzit google, nemas sancu implementovat na stranke nativne vyhladavanie, ktore by mu(googlu) aspon dychalo na chrbat. Spravne by bolo integrovat viac google vyhladavanie na stranku.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod hatamrc » 23 Sep 2011 10:06 am

dedojozef : ospravedlnenie prijimam ,uz sa k tomu nebudeme vracat ,toto forum ,myslim ze ako kazde je preto aby ludi spajalo ,nie rozdelovalo ,a tak vam prajem pekny den
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod martin_s » 23 Sep 2011 11:10 am

dedojozef prve dve som zamkol kvoli tomu ze islo o duplicity tem akych je tu plno typu: "chcem X litrove akva - co mam robit?, resp. vyskladajte mi ho" Tretia, ktoru som nezamykal sa lisila uz len tym ze zakladatel si dal namahu a vyhladal konkretne typy, a chcel radu ktory si ma vybrat. Ked prisiel s otazkou ohladne niecoho o com je tu toho dost popisane, tak som mu v teme taktiez odporucil vyhladavanie.

Milan666 v com konkretne je podla teba vyhladavanie neprehladne? Podla mna je dost prehladne, chce to iba si zaskrtnut to na akej urovni chces vyhladavat a zvolit vhodne klucove slova, pricom mas moznost pouzit nahradne znaky. Zobrazit si mozes bud konkretne vysledky kde sa nachadza zvolene klucove slovo, pripadne temy v ktorych sa spomina a v tom pripade ak najdes vhodnu temu, mozes pouzit znovu vyhladavanie priamo v teme, kde mozes najst konkretny prispevok. Jedine co je pri vyhladavanie niekedy neprehladne su vysledky zadaneho vyhladavania vdaka X duplicitnym temam. Vo väcsine pripadov ked nieco hladam tak mi to zaberie max. 5-10 minut kym najdem co potrebujem, podla toho kolkymi duplicitami sa musim prehrabavat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod arowana » 23 Sep 2011 11:50 am

Osobne mám na tento problém možno svojský názor, ktorý som tu už prezentoval niekoľkokrát, ale na doplnenie ešte niekoľko poznámok dodám.
Chválim v poslednej dobe činnosť moderátora, že tvrdo a nekompromisne uzamyká duplicitné témy, aj keď sa tým mnohý cítia dotknuto, ale bez podobného radikálneho zásahu, by tu naďalej trvala len akási tematická anarchia.
Všeobecné informácie si každý dokáže nájsť na webe a dnes sa dá vygoogliť takmer všetko. Fórum by malo byť len akousi nadstavbou rozvíjania konkrétnej témy, alebo problematiky, nie dotazovňou, alebo pokecom typu, HELP - skapala mi ryba.
Keď je niekto lenivý si základné informácie najprv skúsiť dohľadať sám, nech sa nečuduje dosť tvrdým reakciám zo strany ostatných / o mne ani nehovorím / a poväčšine to skĺzne len do slovných atakov a mazania komunikácie.
Všeobecne som bol a budem zástancom princípu, že keď niekto chce bez námahy a roboty odpoveď priamo na tanieri, nezaslúži si odpoveď žiadnu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod jiri sajar » 23 Sep 2011 14:09 pm

pod toto sa môžem len podpísať .....

ale chcel by som aj zareagovať na posledný príspevok martina_s .... ja som jeden z tých čo majú k IT veľmi ..ale veľmi ďaleko a aj tú smolu, že všetko čo som sa v oblasti internetu a PC všeobecne naučil, tak len pomocou metódy samouka a cestou pokusu a omylu. A tak by možno mnoho takých ako ja, prestalo so zahlcovaním portálu zbytočnými témami, keby si Martin vytvoril jednu maličkú tému s polopatistickým vysvetlením ako sa dá na našom portáli vyhľadávať pomocou vyhľadávača - 2 - 3 názorné príklady ....
a tuto tému spolu s prísnym uzatváraním duplicitných tém ich autorom vkladať ako odkaz ... možno by to pomohlo, lebo z vlastnej skúsenosti viem ako dlho mi na začiatku trvalo, než som pochopil logiku zadávania údajov do vyhľadávača. Je pomerne dosť IT analfabetov, ktorí by potrebovali takéto jednoduché barličky ako výpomoc.....
čo si o tom myslíte... :angel:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Milan666 » 23 Sep 2011 14:58 pm

NO ja som rovnako samouk a neskrývam sa za to a uvítal by som tú maličkú tému o vyhľadávaní. Musel som to už takto povedať a viem určite, že zakladanie duplicitných tém poklesne, alebo sa úplne vytratia. Každý sa totiž ostýcha za to, že s PC mu to ešte nejde a tak je jednoduchšie založiť novú tému. Je jednoduchšie založiť novú tému ako už založenú pohľadať a tu bude asi pes zakopaný
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod TTjopo » 23 Sep 2011 15:18 pm

Preto sa horsie hladaju temi ktore chces lebo sa neustale zakladaju duplicitne aspon mne to tak pride.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod martin_s » 23 Sep 2011 22:19 pm

Milan666 napísal:NO ja som rovnako samouk a neskrývam sa za to a uvítal by som tú maličkú tému o vyhľadávaní. Musel som to už takto povedať a viem určite, že zakladanie duplicitných tém poklesne, alebo sa úplne vytratia. Každý sa totiž ostýcha za to, že s PC mu to ešte nejde a tak je jednoduchšie založiť novú tému. Je jednoduchšie založiť novú tému ako už založenú pohľadať a tu bude asi pes zakopaný

Ci je niekto samouk alebo nie nie je dolezite (ja som samouk tiez). Poznam X samoukov ako aj Y ludi so skolami a certifikatmi tykajucich sa IT a mozem ti povedat, ze mnohi samoukovia schovaju aj tych s certifikatmi a skolami...
Chcel by som ale reagovat na to "viem určite, že zakladanie duplicitných tém poklesne, alebo sa úplne vytratia". Ja si nemyslim ze by sa po napisani navodu na pouzivanie vyhladavania zakladanie duplicit nejak rapidne znizilo alebo nebodaj vytratilo. Ved si pozri len za posledne obdobie a sleduj kolko novych uzivatelov co pribudnu maju 1 prispevok par minut po zaregistrovani a to prave v teme ktoru hned zalozia, pricom je jasne casto vidno ze ani nemaju snahu nieco hladat, citat ale cakaju kym sa im odpoved rovno naserviruje - ako sam pises je to jednoduchsie.
Samozrejme, nemam problem s tym aby som tebe, alebo aj komukolvek inemu vysvetlil ako sa da efektivne pouzivat vyhladavanie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Robo111 » 24 Sep 2011 00:52 am

Luto mi je martina a ostatnych moderatorov - mnoho ludi si tu realizuje svoje predstavy ako to ma fungovat systemom - toto ma redaktor urobit tak, hento ma vymazat ako by zabudali,co slovo FORUM znamena: "trhovisko, námestie; verejné priestranstvo na hlásanie názorov; verejnosť" - az si niekedy neviem vybrat, ci ide o intoleranciu alebo nevzdelanost niektorych jednotlivcov (nie celeho naroda ako to zvyknu niektori generalizovat...).

Pani moderatori - klobuk dole pred Vasou trpezlivostou!!
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Milan666 » 24 Sep 2011 19:44 pm

Mne netreba vysvetľovať, ja som prispel názorom, (mojím)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod fazyl » 26 Sep 2011 10:55 am

astro napísal:pôvodne som nemal v úmysle sem prispieť, pretože mi to príde len ako mlátenie prázdnej slamy. nakoniec by som rád vyjadril svoj názor. jednoduchá odpoveď na otázku v názve tejto..

s tymto 100% suhlasim
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Ricardo963 » 26 Sep 2011 11:11 am

Ak už bude niekde rozpísaný návod na na vyhľadávanie, bolo by dobre pridať aj návod na pridávanie fotiek ( orez, komprim.) Dlho som s tým mal problém a určite nie som sám.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod martin_s » 26 Sep 2011 11:30 am

Navod na pridavanie fotiek do albumu uz niekde vo fore popisany je niekolkokrat. Co sa tyka navodu ako fotky orezavat, urobit kompresiu a pod. - to mas v navode ku konkretnym programom (grafickym editorom) ktore pouzivas. Nehnevaj sa, ale pridavat ich sem je podla mojho nazoru dost nezmysel, kedze ich je velke mnozstvo. To by sme sem uz mohli rovno popisat aj navod na obsluhu PC, navody k jednotlivym operacnym systemom, navody na pouzivanie internetovych prehliadacov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod TTjopo » 26 Sep 2011 17:56 pm

a ten navod na vyhladavanie tu niekde je nemozem ho najst :?: :idea: :!: :?
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod hofi » 26 Sep 2011 20:10 pm

Ja keď pozerám na rôzne štatistiky,grafy a podobne je mi to jedno.Vôbec tomu neprikladám význam,ani sa tým nezapodievam.
Aj keď téma hovorí o návštevnosti a popularite,skôr by som sa zaoberal o fakte,že či stránka je zaujímavá,témy ktoré sa rozoberajú majú opodstatnenie a nie stále dookola to isté o tehotných rybkách v guli s modrými kamienkami kŕmené cvrčkami,muchami,mravcami,zemiakmi a neviem čím ešte.To nikomu nevadí?Asi nie.Ale predsa.
Astro napísal,že mu tu chýbajú príspevky od ľudí ako Raviolka, arowana, salik, zvejk, casiomk, vysluzil2, zrnki, Jirka Scobak, Khanh, Dušan Sivák, azet, Ajven, milop, roger, krto, Kubo, Giftzahn, mariok, clarkii, jiri sajar, baro666, dedo .
A divíte sa im?Tak sa ich opýtajme čo ich priviedlo k tomu,že už neprispievajú.Nech sa vyjadria ešte tý,ktorý tu zavítajú.
Možno nebudeme ani prekvapený.Možno to tu už bolo aj napísané.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod playman22 » 26 Sep 2011 20:31 pm

zato treba uznat, ze tu na fore je napisane toho tolko, ze je toho dost malo, co by sa uz neopakovalo, len je to chaoticky porozhadzovane, ale po case sa ku vsetkym potrebnym informaciam "starsi" uzivatelia dostanu a akva prestane byt taka zaujimava, kedze prist s niecim pre nich zaujimavym sa neda prist kazdy den...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod TTjopo » 26 Sep 2011 21:08 pm

To je fakt stareho vlka uz hocicim neprekvapis a to som tu uz tusim spominal preto pravdepodobne odchadzaju na ine zaujimavejsie stranky.Tazko povedat nam menej skusenym ako tomu pomoct nejakym novym clankom alebo nieco podobne ked som rad ked si to co potrebujem ledva vo svojom volnom case dokazem najst a nieto este nieco vytvorit na co by som si asi ani netrufol nehovoriac o mojej gramatike co je najmensi problem.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod Ricardo963 » 26 Sep 2011 21:28 pm

martin_s napísal:Navod na pridavanie fotiek do albumu uz niekde vo fore popisany je niekolkokrat. Co sa tyka navodu ako fotky orezavat, urobit kompresiu a pod. - to mas v navode ku konkretnym programom (grafickym editorom) ktore pouzivas. Nehnevaj sa, ale pridavat ich sem je podla mojho nazoru dost nezmysel, kedze ich je velke mnozstvo. To by sme sem uz mohli rovno popisat aj navod na obsluhu PC, navody k jednotlivym operacnym systemom, navody na pouzivanie internetovych prehliadacov...

Však práve, že je tu niekoľko krát,ale ale nie na správnom mieste. Ak by bol v nejakom odkaze "ako nato ?" Tak by to pomohlo začiatočníkom. Ale niekoľko hodinové hĺadanie a skúšanie doslova odrádza. Nie každý je zdatný v oblasti PC. Nechcem aby tu boli návody k programom, ale to čo potrebuješ vedieť ak chceš plnohodnotne využívať tieto stránky a možno aj niečim prispieť a podeliť sa o to s ostatnými aby napr. stránka neupadala a nestrácal sa o ňu záujem.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod arowana » 26 Sep 2011 22:27 pm

hofi napísal:...
A divíte sa im?Tak sa ich opýtajme čo ich priviedlo k tomu,že už neprispievajú.Nech sa vyjadria ešte tý,ktorý tu zavítajú.
Možno nebudeme ani prekvapený.Možno to tu už bolo aj napísané.


S tvojím názorom sa dá len súhlasiť, svoj postoj som písal už viackrát a nemá význam sa duplicitne k tomu vyjadrovať.

S jedným faktom však treba súhlasiť, že pôvodná skúsenejšia zostava prispievateľov, už fórum asi natrvalo opustila. Je to určite spôsobené aj dookola omieľanými a bezvýznamnými témami. Pre skúsenejších akvaristov tu nie je dostatočný tematický priestor, ktorý by ich tu ešte pri nejakej plodnejšej diskusii držal a dookola radiť menej skúseným na stupídne otázky, už tiež nikoho nebaví.

Ešte raz podotýkam, že fórum, by malo byť len komunikačnou nadstavbou a nie základným šlabikárom. Základy sú na nete opísané v rôznych podobách snáď milionkrát, ale je určite pre mnohých pohodlnejšie sa zaregistrovať na fórum, hneď pri prvej návšteve vraziť tému a čakať bezpracne na pečeného holuba v podobe odpovede. A čo je najhoršie, že keď sa odpovede nedostane na počkanie, tak minimálne založiť ešte zo 4 - 5 rovnakých tém / pre istotu, ako v športke / a do prípadného kritika sa riadne nadrapiť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod arowana » 26 Sep 2011 22:38 pm

TTjopo napísal:a ten navod na vyhladavanie tu niekde je nemozem ho najst :?: :idea: :!: :?


Dá sa elegantne problém vyriešiť, jednoducho zadať otázku do googlu a ten urobí prácu za teba. Dokonca ťa presne hodí do konkrétneho linku vo fóre.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod martin_s » 26 Sep 2011 23:00 pm

Ricardo963 napísal:Však práve, že je tu niekoľko krát,ale ale nie na správnom mieste...
Návod na pridávanie obrazkov na spravnom mieste je a nie je vobec tazke si ho najst.

Co sa tyka navodu na vyhladavanie - jeden narychlo napisany mas tu:
Prílohy
vyhladavanie.pdf
Narychlo spisany navod na vyhladavanie
(88.65 KiB) Stiahnutá 763 krát
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: STRATILA akva.sk NA NÁVŠTEVNOSTI A POPULARITE?

Odoslaťod TTjopo » 27 Sep 2011 16:40 pm

arowana napísal:
TTjopo napísal:a ten navod na vyhladavanie tu niekde je nemozem ho najst :?: :idea: :!: :?


Dá sa elegantne problém vyriešiť, jednoducho zadať otázku do googlu a ten urobí prácu za teba. Dokonca ťa presne hodí do konkrétneho linku vo fóre.

praveze takto to robim lebo vyhladavac na akve neviem obsluhovat a zrejme ani ty ked pouzivas tuto metodu s google.


martin_s@Vdaka urcite to viacerim pomoze.Ak budes niekde do tem pisat nejakym novacikom co zakladaju duplicitne temi link na vyhladavac nebolo by odveci pridat aj toto aby vedeli ako na to ja to teraz tak uz udem robit.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.