Moje korytnačky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Moje korytnačky

Odoslaťod sus5 » 30 Máj 2004 15:43 pm


Chcel by som sa Vas opytat ako je mozne liecit chorobu , kt. sposobuje oslepnutie korytnaciek a ako presne sa tata choroba vola . Dikes . :roll:
sus5
 
Príspevky: 2
Založený: 28 Máj 2004 14:50 pm

Reklama

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod Heri » 30 Máj 2004 22:01 pm

Zapalene oko (opuchnute) je sposobene pre rozne veci. Najma spinava voda, nefiltrovana voda, studena voda alebo stadium rachytidy.
Lieci sa to tazko a zdlhavo.
Korytnacke treba zvysit teplotu vody ohrievacom na aspon 3O stupnov.
Filtrovat vodu. Dobre je aj namacat denne korytnacku do kamilkoveho odvaru ktory musi mat tiez 30 stupnov. Krmit kvalitnou stravou - masom.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod gabriela » 31 Máj 2004 11:35 am

Ako mas korytnacku?
Hery prepac, urcite to nemyslis zle, ale... Zvysovat teplotu vody je nanic, ak korytnacka nema ohrievanie zhora. Este skor moze na chladnom vzduchu prechladnut.

Takze, vodne (pismenkove) korytnacky potrebuju:
1. kvalitnu, pestru, ale nie velmi mastnu a vydatnu stravu.
Mlade korytnacky: maso - rybacie(aj cele male rybky), chude(hovedze srdce,kusky akehokolvek suroveho masa, pecen), krevetky, gamarusy, vodne zivochy, dazdovky, hmyz, cvrcky, mucne cervy... moze sa im davat aj granulovane krmivo.
Dospele korytnacky: cim dalej, tym viac rastlinneho krmiva: vodne rastliny, salat, pupavu, zabinec, mrkvu, cokolvek co nieje jedovate treba ponukat. Moze dostavat aj nadalej masitu stravu, ale nie kazdy den!
2. Dostatok tepla. Neprehrievat zbytocne vodu, radsej na jedno miesto zavesit ziarovku v starom kvetinaci, kde sa mozu korytnacky vyhrievat.
3. urcite potrebuju miesto bez vody - ostrovcek, kde sa budu moct vysusit a vyhrievat.
4. Cistu vodu!
5. UVB ziarenie. Bud dostatok denneho svetla, alebo ziarivku. Alebo aspon raz za cas nechat ich vyhriat priamo na slniecku.

NESMU a nepotrebuju:
1.byt stale vo vode bez ostrovceka,
2.byt bez svetla- slnecneho alebo umeleho (hlavne koli vyhrievaniu)
3.byt prekrmovane a krmene jednotvarnou stravou (deformacie panciera)
4.natierane olejom
5.nemusi sa im ohrievat voda, ak maju teplo z hora a uz vobec nie, ak ho nemaju. (ak je teplota vody vyssia ako vzduchu, hlavne male korytnacky prechladnu).
6. vadi im prievan

Ak si vzorny chovatel, tak super, ak nie, tak rychlo naprav chyby, aby ti korytnacka nezdochla. Teraz je dolezite hlavne to teplo.

Ak ma korytnacka problemy s okom, tak chod prosim ta k veterinarovi a nie nejake natieranie oka harmancekom, jasne?!

Ale som sa rozpisala :)
Naposledy upravil gabriela dňa 01 Okt 2004 09:42 am, celkovo upravené 1 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod sus5 » 31 Máj 2004 17:20 pm

Dikes ludia . Velmi ste mi pomohli . To s tou vodou som vedel , krmenie samozrejme dodrziavam aj cerstvu zeleninnu a maso im davam. Uz jej je lespie a prave sa na mna jednym ockom usmieva .. Este raz Vam dakujem za mna aj moju korytnacku. :wink:
sus5
 
Príspevky: 2
Založený: 28 Máj 2004 14:50 pm

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod Heri » 31 Máj 2004 20:14 pm

Doporucujem zohnat knihu: Szalay, Fridrich; Szalayová, Helena.Chováme vodné korytnačky, korytnačka písmenková, Kontakt Plus s.r.o., Bratislava, 1997

Kde je všetko napísané o teplote akvateráriách, chorobách a pod.
Na jeseň vychádza aj kniha ktorú pripravujem so Szalayom Atlas korytnačiek.
Samo že bude aj akvaristika pre profesionalov.
Naposledy upravil Heri dňa 01 Jún 2004 13:28 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod gabriela » 01 Jún 2004 11:28 am

sus5 napísal:Dikes ludia . Velmi ste mi pomohli .

Prosim a cim sme ti pomoli?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod Barty » 05 Jún 2004 18:54 pm

Keď mala moja korytnačka choré oko, kúpal som ju v kamilkovom čaji a po kúpeli som jej ho natrel ophthalmoseptonexom. Zvelolekár mi pre korytmačku neskôr predpísal ophthalmo-framykoin. Vždy to zabralo.
Barty
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Jan 2004 21:44 pm

Re: Moje korytnačky

Odoslaťod Phantom » 05 Jún 2004 20:56 pm

Moja korytnacka mala raz poranenu papulu a natieral som to s framykoinom a velmi jej to pomohlo.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.