prechod na nano akvarium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 23 Sep 2011 14:57 pm

Este raz dakujem za dalsiu obsirnu odpoved ,cenim si to
Tieto shopy som uz raz pozeral ,vlastne prve co bolo ked som sa zacal nano zaobrat bol google "nano akvarium " nano cube a podobne slovne spojenia ,tak som sa vlastne dostal aj k tomuto foru. Este raz prejdem poctivo vsetky shopy a uvidim co mi vyjde
60tka set, je najlacnejsi za 150euro ,kedze ho vyraba len Dennerle, no skusim sa este raz spytat v nejakom sklenarstve kde som nebol ,ci nie je mozne nieco podobne zlepit lacnejsie ,aby som usetri ,kedze si myslim ze by som mohol vliezt i do 100vky ,pripadne sa mozem rozhodnut pre dennerle kompletku za 100euro 30l ,no tu sa mi potom naskyta otazka preco je taky rozdiel medzi dennerle a blau ,ta cenova rozdielnost ma zaraza ,podla prislusenstva to vyzera na podobne komponenty co sa vykonu tyka a cenovy rozdiel je aj napriek tomu zretelny
Este skusim zistit takto cez internet nejako ceny "nano akvarii" v hornbachu ,zbytocne tocit 200km sa mi ozaj nechce, ale ked nebude ina moznost skusim to ,usetrenych 50euro napriklad mozem dat do kvalitnejsich rastlin ci substratu
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod astro » 23 Sep 2011 15:03 pm

hatamrc napísal:zbytocne tocit 200km sa mi ozaj nechce, ale ked nebude ina moznost skusim to ,usetrenych 50euro napriklad mozem dat do kvalitnejsich rastlin ci substratu

fúha, to cestuješ čím? helikoptérou? :mrgreen:
v hornbachu to určite nebude lacnejšie ako eshopoch, Giftzahn ti tam nahádzal slušný zoznam linkov na tie najnotorickejšie známe eshopy, tam vyberaj. pri Dennerle platíš určite aj za značku ale dovolím si tvrdiť, že aj za kvalitku
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 23 Sep 2011 15:10 pm

jaj.... a pozri tiez aj na akvaburzu ( a www.bazos.sk tiez stoji za hriech, napr. taky Glitter tam za facku kupil 150W HQI svietidlo ak sa nemylim) ... prednedavnom tam niekto Dennerle myslim ze 30L cely set ponukal za zaujimavu cenu :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 23 Sep 2011 15:34 pm

astro : nie necestujem ,ale ratam cestu tam a spät ,z nitry zhruba 90km tam a dalsich 90 naspat, pokial to tam nebude lacnejsie ako na internetovych shopoch tam sa mi neoplati cestovat ani
Nahodou este neviete, nevyraba aj niekto iny 60l set ,okrem Dennerle ? Ta cena 150euro je odradzajuca :)
Vsetky linky mam samozrejme pobehane,ako som uz pisal vvssie ,len som chcel mat prezrete vsetky alternativy, aby som nezostal potom nemilo prekvapeny ze som mohol usetrit co ja viem 30euro ,keby som nebol lenivy, bazos samozrejme pozeram tiez , aj ked najradsej by som kupoval nove.
Pomaly si zacinam spisovat pre a proti danych setov a skladacky a na zaklade vyslednej ceny sa rozhodnem co bude najrozumnejsie
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 23 Sep 2011 18:28 pm

TAkze po dlhom zvazovani to vidim takto :
CO sa tyka setov ,cenovo prijatelne by mi vysiel len 30l set ,no ja som nenazranec a rad by som teda 60tku
Uvazujem nasledovne
akvarium : kupim prazdne nano cube 60 l to je 70 euro
podlozka: ak nebude s akvariom tak samozrejme za par eur nieco kupim
pozadie: klasicke cierne
filtracia: neviem sa rozhodnut aku filtraciu ,najlepsie nieco externe ,pripadne interny ,ktory by nebol uplne najhlucnejsi a nezaberal polovicu akvaria ,neviem sa rozhodnut ktory, viete mi nieco odporucit ? nejaky eheim ,externy? ktory?
osvetlenie: co sa tyka svetla ,rozhodol som sa pre dve trubice http://www..akvaobchod.sk/dennerle-nano- ... Path=52_83 ,dufam ze to bude stacit
substrat: tu tiez nie som este uplne doma ,planujem tam osadit koren ,nejake machy ,samozrejme rastliny ,ale tie budem riesit neskor ,a co sa tyka ryb tak nejake male rybky ,nie zivorodky aby tam nebol bordel + nejake krevetky
CO sa tyka CO2 pripadne hnojiva nie som si isty co este budem potrebovat
Zatial by toto vsetko mohlo stacit ?

Pripadne ak ma prejde pazravost v tom pripade zoberiem Dennerle 30l complet ,´v cene zhruba 100euro no najradsej by som vyssie popisane
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod astro » 23 Sep 2011 18:55 pm

dal si link len na náhradnú žiarivku, ty musíš kúpiť celú lampu najskôr -
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/dennerle-nano-light-11w-osvetlenie-p-2562.html?cPath=52_83
, do čoho by si inak tú žiarivku strčil?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod Ajven » 23 Sep 2011 19:43 pm

Vcera som niekomu pisal: zaciatocnik-akva-50-60l-t13170.html#p194331 , ak sa ma tlacit na cenu, tak na tomto osvetleni sa da dost usetrit.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 23 Sep 2011 23:11 pm

astro:
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/aquael-decolight-11w-p-3516.html?cPath=52_83
toto som myslel ,omylom som postol iny link ,momentalne nemam dost penazi aby som si zaobstaral dve lampy od Dennerle ,a jedna bude urcite malo
Ajven : Dakujem pozrel som to ,no najradsej by som slovensky shop a idealne by bolo keby som akva, filter i svetlo kupil z jedneho shopu nech to nemusim riesit na stokrat dobierku .

S tym filtrom mate ake skusenosti ,radsej interny ci externy mam zvolit ? Kedze ratam ze to bude dost vysoka polozka ,vzhladom na cenu akvaria ,zhruba 30-40euro ,tak by som nerad kupil nejaku hlupost
CO sa tyka svetla, tam musim trosku spravit ustupok a kupit nejake lacnejsie lampicky ,planujem 2*11w ,dufam ze to bude stacit
Ono keby beriem 30l ,tak zoberiem set a nevymyslam ziadne hluposti okolo toho bol by pokoj ,no ten 60tkovy set je paradne drahy
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod Ajven » 24 Sep 2011 06:33 am

Hatamrc, ja ta plne chapem a vsetko toto bolo zohladnene v tej mojej odpovedi. Este raz sa vyjadrim.

Svetlo: 2x11W by mohlo stacit, ale aj nemusi. Ak zoberies 2x18W stale mozes jedno vypnut a ak bude treba tak si prisvietis. To Aquael Decolight je smejd a dlho nevydrzi, zrovna Astro je na tieto svietitka odbornik. Zase ja som tie BLAU nemal, ale co som cital su v pohode. Dennerle lampicky som mal, podla mna na to, ze je to kus plastu su pomerne predrazene.

Rataj je cesky shop, kupujeme tam bezne slovaci rastliny, posiela slovenskou postou na dobierku, s dorucenim nie je ziadny problem. Uvazoval som, ze aj tak budes musiet kupovat v najmenej dvoch obchodoch, uplne vsetko nekupis v jednom. U rataja si vyberies rastlinky, nebudes musiet byt odkazany na ponuku miestnych obchodov. A proste k objednavke rastlin si pricvaknes svetla. Problem bude jedine ak to bude treba reklamovat, budu drahsie naklady na cestu spat. Inak ak rozmyslam, ja som v slovenskom akva-e-shope este nic nekupil, cechy, nemecko, cina, ...

Filter: Pozri, do 30E jedine interny, externy ak ma mat nejaku technicku kvalitu a vydrz, to zacina tak od 60E. Vybral som ti kompromis, zavesny filter, nespati vnutri akva, jednoducho sa cisti a nestoji vela. Ten od Eheimu som vybral kvoli cene, nepoznam ho osobne, len verim, ze Eheim neurobi uplne zlu vec. Doma mam zavesny Aquaclear, bezi nonstop uz par rokov bez problemov, akurat je trosku drahsi.

30 litrovy set od Dennerle som mal, uz by som to nechcel, svetla malo, filter je katastrofa.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 24 Sep 2011 19:28 pm

Ajven : Dakujem za odpoved
CO sa tyka velkosti ,zase som zacal vahat ci 30tka alebo 60tka ,ale tak to uz je moj problem .Pre sestdesiatku hovori "dufam" vacsia stabilita prostredia ,pre 30tku zase cena a mensie rozmery
K osvetleniu asi mas pravdu ,aj ked 40euro za lampy sa mi zda dost ,no vyzeraju rozumne ,na tie 11w som pocul uz aj dobre postrehy aj zle ,vyzera to ako loteria a neviem ci teda budem riskovat,niekto ich pochvali ,niekto zase zvozi pod zem ,ono rozdiel tam asi je ked jedna 11w stoji 13euro a dennerle 11w 36
Filter by mohol byt ten zavesny ako si postol ,mas pravdu nekazi dojem z akvaria ,dufam ze by postacoval ,co som pozeral externe tak najlacnejsi bol eheim za nejakych 50
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.php?main_page=index&cPath=17_26_27_28&zenid=pc1asu8c8419epnsef04jn2ir7

to bolo to najlacnejsie a tam este nie su filtracne media ,ktore urcite tiez nie su zdarma
Interny filter by som velmi nechcel ,zabera vela miesta, tie co som zatial mal tak boli i dost hlucne ,ale tym nechcem povedat ze vsetky su hlucne ,a v akvariu na moj vkus posobi rusivo

K tomu shopu asi mas pravdu ,aj ked si nevime predstavit dopravu rastlin z ciech dobierkou ,ale to je len vec logistiky ,ceny su tam tiez celkom fajn ,takze mozno by som tam mohol nejaku techniku nakupit
Od dennerle setu som uz upustil ,hlavne kvoli cene ,kvoli tomu pochybnemu filtru ,lampy su sice osvedcene ,ale zase ta cena je prehnana. Takze urcite budem skladat "nano" a nekupovat set.

Dnes preratavam ako by ma to co najlacnejsie vyslo co kupit kde kupit ,no stale som sa nerozhodol ,musim si k tomu este raz poriadne sadnut ,aby som sa zbytocne neoklamal alebo nenaletel na dobru cenu a mizernu kvalitu
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod astro » 24 Sep 2011 19:39 pm

no aha aké som ti našiel pekné akvárko: http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=19550 , kocka ako vyšitá ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod chnuro » 24 Sep 2011 21:15 pm

astro napísal:no aha aké som ti našiel pekné akvárko: http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=19550 , kocka ako vyšitá ;)

tak toto naozaj velmi dobra cena ;-). Akurat vacsi objem si bude pytat drahsiu techniku. V tom by sa uz dala robit normalna akvaristika a nie troskarenie v kvapke vody (nie ako ja).

hatamrc napísal:...Filter by mohol byt ten zavesny ako si postol ,mas pravdu nekazi dojem z akvaria ,dufam ze by postacoval ,co som pozeral externe tak najlacnejsi bol eheim za nejakych 50
<span> <a href="http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.php?main_page=index&cPath=17_26_27_28&zenid=pc1asu8c8419epnsef04jn2ir7" class="smarterwiki-linkify">http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.php?main_page=index&cPath=17_26_27_28&zenid=pc1asu8c8419epnsef04jn2ir7</a></span>
to bolo to najlacnejsie a tam este nie su filtracne media ,ktore urcite tiez nie su zdarma

ja mám tento filter. vela si o nom prečítaš tu: eheim-classic-2211-t12367.html. Napísal som tam toho az vela na to, aky je maly ;-). Ak chces vediet nieco o nom viac, kludne tam napis, ked budem vediet, odpoviem ;-)

Link od Astra je lakavy, ale tam ti bude tento filter uz malo. Ja ho chcem teraz pouzit do 65L nadrze a premyslam, ci to nebude aj malo. Ak by som mal teraz kupovat filter do tej mojej 65L, tak by som bral eheim ecco pro 200:
http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.ph ... ef04jn2ir7
http://www..akvariumonline.sk/1501-eheim-ecco-pro.html

ak by si chcel na filtri usetrit, siahol by som po Eheim Liberty - zavesny filter:
http://www..akvariumonline.sk/1461-eheim ... -2042.html, alebo 2041
Vyber si filter, na ktorom budes mat dostatocnu vykonovu rezervu, na ktorom mozes kedykolvek pridat.

Mna znacka eheim natolko presvedcila, ze techniku do akva pozeram uz len eheim. Mam od nich vzduchovaci motorcek a externy filter, dalsie 2 som kupoval pre znameho a otca. Velmi dobre referencie som pocul aj na interne filtre. Ich technika je vysoko spolahliva a hlavne extremne tichá. Taký tichý vzduchovací motoček som ešte nepočul.

S výberom filtra do mojho mini som sa poriadne vytrapil. Skusal som vlastny externy, potom som spekuloval s lacnejsim externym, nakoniec som skoncil pri kvalitnom, ale drahom modeli. Dnes by som mini asi reisil prepadovym filtrom
miniakva-rada-ohladom-techniky-t12605.html?hilit=pomaly%20tecuci%20filter#p182467
stavba-biofiltra-t12078.html
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 24 Sep 2011 22:24 pm

astro : dakujem za snahu ,ale to uz je na mna vela ,do mojich momentalnych stiesnenych podmienok to uz nenapracem ,prave kvoli priestoru stale vaham ci zobrat 60tku alebo 30tku ,u tej tridsiatky sa bojim stability, myslim ze v 60tke sa udrzi lahsie
cena holej 30tky je 40 ,60tka zhruba 70euro cize rozdiel 30euro co nie je zanedbatelne ale este sa rozhodnem. Filter radsej vyberam silnejsi ,pripadne ho mozem pouzit ak sa rozhodnem nakoniec pre tridsiatku ,mozem ho priskrtit.Svetlo to iste, radsej zoberiem dve lampicky a uvidime ako to budu stihat ,pripadne ci sa nerosypu po dvoch tyzdnoch :)

chnuro : dakujem za tipy pri vybere filtra
kedze tie externe co si mi odporucil su momentalne na mna drahe asi pojdem do
http://www..akvariumonline.sk/1461-eheim ... -2042.html alebo jemu podobnemu
Ked sa mam priznat najradsej by som nieco externe a hlavne tiche ,ale tak pri tejto cenovej kategorii si jednoducho vyberat nemozem

CO sa tyka svetla ,tam bude bud ten aquael alebo blau ,kedze dennerle lampy si nemozem dovoli 36euro jedna to je paradna cena ,uvidim mozno neskor dokupim tie ak budu financie
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod chnuro » 25 Sep 2011 14:21 pm

@hatamrc - ja som sa nikdy na setové kocky ani nepozeral, no mne sa zdá priveľa dať 70€ za 60L kocku. Mozno je to fakt pekné, toto by som posudzovat nechcel. Este by som ti dal jeden tip: nechat si akva zlepit na mieru. Za 70€ mas urcite akva zo skla Clear Vision. (ja mam 60x30x36, 5mm sklo CV za cca 60€ - dno a zadné sklo je float kvoli cene). Kazdopadne lepena 60L kocka zo skla float by mohla stat max 30€.
Skus kontaktovat tohto vyrbcu: http://www.akvarium-pavlica.cz/akvaria. Mne dorucil minicko zadarmo, lebo v mal vacsiu objednavku jednemu chovatelovi, alebo predajcovi v mojom meste. Je to len tip, akvaria lepi aj mnoho slovenskych firiem.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 25 Sep 2011 21:22 pm

Chnuro : nad lepenim pouvazujem ,tiez sa mi zda dat 70euro za 60tku dost, a tak isto inak aj 40euro za 30tku ,ale ak nebude ina moznost ,sklenarstva v nitre a okoli mam pobehane a spokojny zatial nie som
Ono prave kvoli cene som sa nerozhodol ci 60tku alebo 30tku .V nitre mi vedia lepit len obycajne sklo co som sa pytal ,a ja by som najradsej take prevedenie ako Dennerle ,aj s oblymi hranami ,nech uz to vyzera cele pekne ,ked do toho idem
Skusim napisat mail na ten tvoj tip ,uvidim aka mi pride odpoved, ono mne by asi najviac vyhovovala kocka nieco medzi 30-60litrami ,no klasicke sklo samozrejme nechcem
Co sa tyka osvetlenia : Dennerle lampy su predrazene tak to vidim na Blau bude 2*13watt zhruba 15euro kus alebo 2*18w 18euro kus, neviem ci budu stacit tie 13tky alebo mam zobrat rovno 18tky
FIlter tiez este neviem co spravim
Nasiel som externy Eheim AquaCompact 60 zhruba 50euro ,alebo tie klasicke zavisne Eheim liberty 2041/2042 v cene zhruba 27euro ,alebo este zavesny Eheim Aquaboss 2003 za cenu zhruba 38euro, tak isto nejaky Eden 501 ten je tiez externy ,interny filter tam pchat nechcem ,hlavne kvoli estetike ,dalej by som chcel aby bol co najtichsi ,dufam ze tieto nie su nejake extra hlucne a jeden z nich vyberiem, Mohol by som tam dat aj ten klasicky Dennerle Exkfilter XL ale o tom som nepocul vela dobrych info
Co sa tyka substratu tam este nie som rozhodnuty ,do akvaria pojdu samozrejme nejake krevetky a nejake mensie rybky ,nechcem to mat velmi prepchate ale zase ani bez zivota .Planujem do predu nejake rastliny ,ktore vytvoria prijemny zarasteny koberec a v pozadi samozrejme cierna tapeta, nejaky vacsi koren potiahnuty machom ,aby nebolo vidiet zadnu stenu ,vlastne to si este len tak predstavujem podla toho co som videl v sekcii " vase akvaria" Cital som aj co to o hnojeni a starostlivosti o vodu a rastliny, asi by bolo najvhodnejsie CO2 ,no dufam ze kvoli cene bude stacit aj klasicke hnojenie ,ci uz tekute alebo kapsuly ku korienkom
Celkovo si uvedomujem ze taketo male akvarium asi bude ziadat dostatocnu udrzbu ,no bol by som rad keby cista voda samozrejme vydrzala co najdlhsie a prave kvoli tomu budem volit ci uz substrat ,rastliny i osadenstvo ,takze ziadne zivorodky asi nepojdu.
Dufam ze uz stym coskoro pohnem ,nech mozem zacat "skladat" a pomaly zabehavat
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod chnuro » 25 Sep 2011 21:57 pm

Este jedna vec:
odznelo to niekde tu na fore, nie je to z mojich ust. Ak mas zaplatit navyse za "peknú" nádrž, či už s peknými rohmi od denerle, alebo za sklo CV/OW, tak radsej investuj peniaze do CO2 setu a výsledný efekt bude neporovnateľný. V tvojom prípade to môže byť aj do svetla, alebo ext. filtra. Nechcem tým povedať, že bez CO2 to nepojde, ale ja som začiatočník s malým akva a CO2 som si nakoniec kupil a hodnotim to ako vybornu pomoc. Nejake nadsstandartne sklo je uz bonus, ked mas vsetko tip-top. Zial, rastlinky to ocenit nevedia.... :-(.

Nieco o skle CV/OW najdes aj tu:
akvarium-zo-skla-optiwhite-t8979.html?hilit=optiwhite
mozno si to cital, mozno nie a pomoze ti diskusia spravit si nazor. K zaveru diskusie zistis, ze som tam prispel aj ja a ze som si jedno mini zo skla CV nechal zlepit. Ale ja som nemal limit 150€. Pri mojom akvaristickom skumani som investoval do akvaristiky uz niekolko-krat viac.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 26 Sep 2011 15:47 pm

Chnuro: O CV/OW skle som cital ,aj citam stale dost, nie vsade z neho lepia ,kedze je to asi drahsie a mozno aj narocnejsie ,to neviem posudit .Jedine vidim rozdiel v cene.Na zaklade toho ake mi pridu odpovede na maily ,ktore som rozposlal na lepenie akvarii ,a na zaklade toho ako sa rozhodnem ci 30tku alebo 60tku sa uvidi ako budem postupovat dalej

Co sa tyka filtra, tak tam si mi poradil uz v SS ten Eheim Liberty 2042 tak toho sa asi budem drzat a aj osvetlenie 2*18watt Blau

Uvedomujem si ze s takymto rozpoctom chcem asi za malo penazi vela muziky ale momentalne to zial inak nejde

Dakujem za vsetky reakcie a ochotu
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod astro » 30 Sep 2011 07:49 am

no chlape máš ty ale šťastie, už to len vychytať http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=19637
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 30 Sep 2011 17:47 pm

Astro : dakujem za tip ,rychlo som pisal mail ale niekto mi ho vyfukol z pred nosa ,aka skoda

Nevadi ,cakam kym odpisu od "pavlica" za kolko by mi ho zlepili z Clearvision ,uvidime co z toho bude ,ale uz by som bol najradsej keby je akva doma ,nech mozem zacat zabehavat
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 01 Okt 2011 12:51 pm

Tak dnes som uplne nahodou narazil na Dennerle Nano Cube 60L za 50 euro ,v jednej predajni v Nitre, a samozrejme ,nevahal som a tak uz je doma na skrinke
Teraz musim poriesit nejaky substrat ,rozhodnut sa ,nakupit rastlinky a nejaku dekoraciu
Objednat Filter a Svetlo a mozem zacat zabehavat
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod dedojozef » 01 Okt 2011 17:48 pm

Dennerle Nano Cube 60L predsa obsahuje všetko čo potrebuješ.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 01 Okt 2011 18:02 pm

dedojozef : nie neobsahuje ,to je verzia Complet, pripadne Complete Plus
Ja mam cisto akvarium a krycie sklo s ciernou tapetou na zadnu stenu ,tie sety oznacene complet ,complet plus su neporovnatelne drahsie
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod dedojozef » 01 Okt 2011 18:04 pm

Aha, netušil som, že je viac foriem balenia.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: prechod na nano akvarium

Odoslaťod hatamrc » 01 Okt 2011 18:52 pm

Aj ja som si najskor myslel ,ze je len jeden druh
No potom som videl vyrazne cenove rozdiely a oznacenia Complete a Complete Plus, a na zaklade ceny ,ked za Complete chceli 180euro som sa rozhodol ,ze si kupim cisto akva a k tomu techniku a vybavenie dokupim sam ,aspon si mozem vybrat lepsi filter, ci osvetlenie
Filter : som rozhodnuty pre zavesny eheim liberty 2042
svetlo: blau 18w 2kusy
substrat : tu nie som celkom doma ,neviem co by bolo najvhodnejsie, pozeral som co mate v akvariach a tak ,ale stale som sa nerozhodol ,ktory by bol vhodny , tak isto som dnes objavil raselinove dosky ,ma vyznam ich pouzit ,co sa tyka hnojenia ,tam tiez musim co to este pocitat a pozistovat ,kedze kvoli cene a miestu zatial CO2 neplanujem, teda planujem ale asi nie hned od zaciatku .Kamene pojdem asi vyberat niekam do lesa ,kedze som v kamennom obchode videl v cene asi 9euro za kus ,co sa mi zda prehnane
takze zatial take su aktualne informacie, ked dorazi filter a svetlo ,kupim substrat a mozem zacat zakladat
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.