300l u krta



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 300l u krta

Odoslaťod malykybel » 04 Apr 2011 13:58 pm

Ak bude Riccardia a ak sa bude dariť budeš na mňa pls myslieť? :angel:
Obrázok používateľa
malykybel
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 08:36 am
Bydlisko: Teplička nad Váhom alebo Bytča

Reklama

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 04 Apr 2011 14:30 pm

... :D ak sa jej bude dariť nevidím v tom problém, Ty vybuď toho poliaka, nech mi Erect moss pre teba "nezaberá" miesto v akva :mrgreen: ...

Parametre vody boli k 1.4. nasledovné: NO3=10mg/l, PO4=0mg/l, ph=6,5, GH=6, KH=3, teplota je podľa el. senzoru 26/28C (noc/deň), neviem či je dobrý, budem musieť pre istotu strčiť do akva ešte klasický aby som to porovnal. Ten senzor je jednoduchý produkt z Lidlu http://www.poradte.cz/auto-moto/6152-te ... navod.html , takže o jeho presnosti mám pochybnosti.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod malykybel » 04 Apr 2011 20:06 pm

krto napísal:... :D ak sa jej bude dariť nevidím v tom problém, Ty vybuď toho poliaka, nech mi Erect moss pre teba "nezaberá" miesto v akva :mrgreen: ...


xDD Budem sa snažiť Rafala popohnať a zároveň sa budem modliť aby sa mi trochu Riccardie ušlo :angel: :D
Obrázok používateľa
malykybel
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 08:36 am
Bydlisko: Teplička nad Váhom alebo Bytča

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 16 Jún 2011 09:12 am

06/2011 - polčas prerodu
Obrázok

Postupne prerábam celú pravú časť akva, ktorá sa už aj mne zdala ako druhé akva - podnet v diskusii gallery/krto-a711/krtova-300vka-03-2011-p38892.html . Popredie - spodok bude "trávnik" z Fissidensu prepletený Ranunculusom (ten teraz nejako nejde, staršie listy odpadávajú a aj mladším po cca týždni ovisnú končeky lístočkov), dozadu napravo som poprichytoval mladé rastlinky M.pteropus Narrow z ľavého predného rohu, nejaké machy(Java, Taiwan) na nasávaciu trubku+koreň, P.helferi som zredukoval do dvoch oblastí a P.erectus som skúšobne rozhodil na viaceré miesta napravo vzadu. V strede akva som ešte nestihol prestrihať Javu na koreni a Stringy v pozadí, ktoré sa pravidelným zastrihovaním pekne zahusťujú. M.pteropus klasiku na skalách hore som musel pretrhať, lebo sa tak prehustil, že voda vôbec neprúdila cez túto zelenú stenu, a listy pri priamej dodávke CO2 z výtoku filtra začali vyrastať nad vodu, kde sa pekne priškvarili.

P.furcatus dospievajú, samce sa stále predvádzajú, ich "špirálovité" súboje sú nádherné, ale nejakú použiteľnú fotku som zatiaľ neurobil :( , nakoľko sú rýchle a foťák to pri danom osvetlení nestíha. P.gertrudae zatiaľ dosahujú asi polovičnú veľkosť samcov P.furcatus a tak isto sa pekne predvádzajú. Vypadá to, že už nerastú, a bude to ich konečná veľkosť (2,5cm).


K PPS Pro môžem povedať, že rast rastlín je síce dostačujúci, ale v poslednej dobe sa mi zdá, že v niektorých zákutiach akva (+Ranunculus v popredí) rastliny trpia miernym nedostatkom makro prvkov, takže som jemne zdvihol dávkovanie. Strihanie prebieha 1x za 2-3týždne, čo je pre mňa prijateľné. Nezadbenateľný vplyv tu bude mať aj teplota vody, ktorá bola cca mesiac dozadu na úrovni 25stupňov (moto senzor meral viac o 2-3 stupne :pivo: ), ale v posledných týždňoch dosahuje voda teplotu okolo 27-29stupňov, čo má určite vplyv na rýchlejšie spotrebovávanie makro a mikro prvkov. Pri poslednej výmene vody som opäť napichal do štrku aj tablety od Sery - A tabs. Stará H.pinnatifida zhadzuje staršie listy, vôbec sa jej nedarí, mladým výhonkom dolu pri substráte však opačne, kompaktný hustý rast - zvláštna to rastlina 8) .

Z techniky som vyradil filter Eheim Clasic 2215 (presun do iného akva) a nahradil ho prúdovým čerpadlom Koralia nano 900L/hod, zaostaral som si CO2 reaktor http://cgi.ebay.com/CO2-BUBBLES-COUNTER ... 3a4f077c75 , ktorý beží k plnej spokojnosti nejaké dva mesiace - CO2 je úplne rozpustené (5b/sec).

Teraz sa však blíži aj čas dovoleniek a pekného počasia, takže času na údržbu a hnojenie budem mať menej, no uvidíme v akom stave bude zamýšľaná prestavba za dva mesiace :pivo: :angel: .
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod triscene » 16 Jún 2011 09:32 am

akoze klobuk dole, je vidno ked ma niekto cit pre dizajn :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 300l u krta

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 10:33 am

Z techniky som vyradil filter Eheim Clasic 2215 (presun do iného akva) a nahradil ho prúdovým čerpadlom Koralia nano 900L/hod


hmm, nie je tak Koralia Nano pre tvoju 300vku slaba ? u mna fici v 50L akva a stiha tak akurat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 17 Jún 2011 16:25 pm

... tiež som čakal riadne "kymácanie" rastlín a nič také sa nekonalo, povedal by som, že opticky z tade ide slabší prúd ako z E 2215ťky, je ešte jedna Koralia nano s 1400L/hod, a potom už riadne "prúdnice", vhodné skôr do morského akva - od 2300L/hod ...

... ale ak si všimneš orientáciu listov na Barclayi, tak sú všetky napravo od vyrastania alebo kolmo hore - to sú tie, ktoré sú pred účinkami prúdu jemne chránené, neviem či pri silnejšom nebudú skoro pri zemi, aj keď by som samozrejme chcel vyskúšať ako tam bude pôsobiť silnejšie prúdové čerpadlo, ale kupovať ho teda na skúšku nebudem. Myslím, že Koraliu 2300L/hod má "pha", ktorý ju dávnejšie vyradil, lebo bola prisilná na jeho objem a neviem či ju teraz používa - skúsim mu poslať SS či by mi ju na skúšku nepožičal na pár dní 8) ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod pha » 17 Jún 2011 19:41 pm

ahojte, nakoniec sa mi podarilo 2300l/h cize hydor - koralia2 vymenit za 1500l/h - koralia1., tusim som mal aj daku co tocila okolo 4000-5000l/h znacku nepamatam, to bol masaker v 254l akvarku... a jasne, mozem ti tu jednotku poziciat...
inak skoda, ze ked si prerabal toto akva si nevybral aj tie korene a nevycistil ich...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 18 Jún 2011 06:27 am

Ď pha - posielam SS :pivo: . Korene som povyberal a poriadne prekefoval "ryžákom" + prevarenie, ale po čase prišli zase ku Cladophore, jedine tam, kde niečo na nich rastie (machy) sa Clado nechytá ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod pha » 18 Jún 2011 11:57 am

krto napísal:Ď pha - posielam SS :pivo: . Korene som povyberal a poriadne prekefoval "ryžákom" + prevarenie, ale po čase prišli zase ku Cladophore, jedine tam, kde niečo na nich rastie (machy) sa Clado nechytá ...


hmm, tak potom pouzi metodu od gifa... easy carbo - natriet stetcom korene... funguje to.. :pivo:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 10 Okt 2011 11:57 am

10/2011

Obrázok

tak po čase opäť v skratke:

-vyskúšal som aj Koraliu1 1500L/min (díki pha :pivo: ) samostane, a aj s mojou nano 900L/min spolu, nejaký extrémny vplyv počas 10 dní skoro žiadny;

- koncom augusta počas mojej pohodovej hrebeňovky NT som vždy ráno dostal od polovičky SMS, aká ryba ma opustila - hneď prvý deň padli všetky Pseudomugil furcatus, potom ticho, a posledný deň ráno tesne pred Donovalmi som na diaľku podľa popisu riešil akútnu otravu celého akva (komplet C.japonica + časť N.denticulata + stará P.tetrazona to nerozchodili), týmto ďakujem aj tominoza a petre za ochotu riešiť problém, keď som bol v nevedomosti a bez signálu, po príchode domov som zistil, že došlo k súhre viacerých nepriaznivých vplyvov: vysoká teplota vody cez 30 stup., z držiaka sa vyšmykol výtok z filtra a nečeril hladinu ale vodu pri dne, čiastočne sa pripchal filter=nízky prietok, CO2 tomu veľmi nepomáhala, posledná výmena vody bola pred 3 týždňami,...

- pred týždňom som urobil kompletné hĺbkové okalenie spojené z prestrihaním Microsorií, hlavne z klasiky som odstránil 95% strarých listov, ktoré som nahradil mladými, prestrihanie Barclaye, vybratie Fissidensu z podkladovými skalami a kompletné vytriekanie vo vani od nečistôt + Monoselenia a Java mosu

- obstaral som si ďalší filter, tento raz Eheim Eco 2236 s čisto náplňami Eheim substrat Pro, tento dám naľavú stranu, rozmýšľam nad rozstrekovacou rampou na zadnú stenu smerom dopredu + Koraliu nano budem mať len ako doplnok niekde skrytú a podporujúcu prúdenie v "hluchom" mieste, spojazdniť ho v akva chcem tento týždeň

- pribudla new rastlina Nymphoides aquatica, ktorá už pustila korene a aj nové listy, novými obyvateľmi akva je aj 6ks "otíkov", C.japonica si budem musieť zaobstarať na najbližšej burze

- z rias sa v akva vyskytuje Cladophora, a miestami zo staršej "clado" vyrastá aj vláknitá riasa, ktorú vyberám pinzetou, nakoľko sa jedná iba o kusové počty

-parametre v akva: NO3=5mg/l, PO4=0mg/l, ph=6-6,5, GH=6, KH=2, hnojenie od októbra ako osobité dodávanie N, P, K, Mg + mikroprvkov

-na dvoch miestach v akva mám mini peliu (Ricardia chamedryfolia) jedna je na osvetlenej strane porastená Cladophorou a druhá je OK (klop-klop) :angel:

Obrázok

tretí kus mám v 160-tke, kde je jemne porastená zelenou vláknitou riasou
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod astro » 10 Okt 2011 12:28 pm

Barclaya je nádherná :pivo: to prestrihanie jej nijako nevadí? šmykol si jej najdlhšie alebo najkrajnejšie listy alebo ako?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 10 Okt 2011 13:16 pm

... díki, zobral som najskôr najstaršie listy, ale aj tak jej bolo plno, tak aj najdlhšie s veľkou listovou plochou, tak cca 30% listovej plochy som zredukoval - následne odpadli ešte pod hladinou dva kvetné puky, ale ďalšie tri sú OK ...

... budem pozorne sledovať ako sa rozrastie u Teba, či bude mať teplota nejaký vplyv na jej rast, atď. Hnojivo od Ivana máš? Ja som ho dal len pri zasadení, teraz raz za 2 mesiace vtlačím tabletky Florenette A od Sery.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod astro » 10 Okt 2011 13:26 pm

hnojivko mám, dostala jedno ku koreňom. je u mňa ešte len krátko, cca 2 týždne takže nejaké hodnotenie je predčasné. teplota 29-30 stupňov, dostáva aj CO2, žiadne ďalšie hnojenie. uvidíme
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 18 Jan 2012 16:11 pm

01/2012
Obrázok

Trošku som zredukoval a postrihal machy, zmenil rozmiestnenie skál kvôli lepšiemu prúdeniu vody v ľavej časti+ pridal Koraliu nano. Permanentný indikátor CO2 síce ešte ukazuje nedostatok, ale s čerpadielkom sa stále hrám, a nastavujem najlepší smer výtoku. V akva pribudlo malé množstvo darovaného Didiplisu diandra a Ludvigie glandulosy. Uvidím čo pôjde lepšie a asi úplne odstránim P.stellata.

Microsorium pteropus "Semi Narrow" je konečne tá správna rastlina, ktorú som hľadal (vpravo dole). Až v tretej dodávke cez ebay sa mi podarilo natrafiť na predajcu, ktorý mal M.pteropus Narrow z dlhými úzkymi listami, aj na foto, aj v skutočnosti :pivo: . Z machov prežil adaptáciu Fissidens sp. Thailand, ktorý je momentálne v dosť zúboženom stave - zarastenie F.fontanusom + Cladophorou. Mám podozrenie, že táto rastlina je čisto emerzná, nakoľko u mňa síce vytvára prírastky, ale lístočky majú 1/3 veľkosť pôvodných. Tortula ruralis (Star moss) a F.zippelianus odišli do nenávratna.

Parametre vody v akva: NO3=30mg/l, PO4=0,1mg/l, ph=6,5, GH=11, KH=2. To KH budem musieť nejakým spôsobom zdvihnúť, aby sa mi ľahšie "spalo" a odchádzalo na SC :wink: .
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jan 2012 08:37 am

@krto: njn, v dobre zarastenom akva si clovek ucinky koralie nevsimne ... ono, tych "papierovych vykonov" sa netreba bat .... inak vidim ze si rastlinky riadne prestrihal ... a som aj dost zvedavy ako ti pojde to nove microsorium :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l u krta

Odoslaťod pha » 19 Jan 2012 09:10 am

ahoj, kolko cm na vysku - cca ma ten,,Semi Narrow,, je paradny... nespominas Ricardia - ta sa ma ako? Inak do toho teraz prazdneho popredia, by sa nieco siklo, nieco male, mal si uz niekedy parvu...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 19 Jan 2012 11:31 am

k "Semi Narrow" : mám ho od 06/2011 8) , došli mi tri malé rastlinky s 2-3listami na každej, dĺžka lístkov tak okolo 4cm, a dnes po cca 1/2 roku v akva sa pekne rozrástol, lístky dosahujú dĺžky 17-20cm, šírka lístkov 7-10mm. V akva tak okrem Narrow od fy. Tropica, rastie aj cez ebay kúpená varianta "Narrow leaf" od predajcu "AquaticMagic" - zdá sa mi identická s Tropicou, varianta "Narrow neadle leaf" opäť od "AquaticMagic" - bez výrazných odlišností, a Semi Narrow od "AquaStyle1". Momentálne ma zaujala varianta Narrow "Indian Dwarf", ale pri predávanej veľkosti (vojde do Siporaxu), cene 9USD/ks a neistote avizovaného rastu listov do dĺžky 14-16cm neviem či risknúť :? - http://www.ebay.com/itm/Microsorium-pte ... 41614caebf .

Ricardia chamedryfolia rastie, ale tak isto dostala na frak Cladophory - jedna vzorka menej, druhá viac, nakoľko som však v posledných 2týždnoch zmenil hnojenie ohľadom koncentrácie makro prvkov, tak začala lepšie rásť - a nielen ona, po dlhej dobe som začal dodávať EC -následne začala Cladophora ustupovať-obelieva a rozpadá sa, takže je všetko na dobrej ceste - klop, klop ...

Do popredia som po celej štrkovej ploche uvažoval ešte o niečom menšom ako C.parva, malo by to byť niečo sviežozelené - Glosa, HC, .... aby to šlo do kontrastu s Phoenixom, ktorý je tmavozelený.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod krto » 24 Jún 2013 19:18 pm

06/2013

Častejšou výmenou vody, v mojom ponímaní pravidelne 1xtýždeň / 30-40% objemu, sa mi podarilo zbaviť viditeľných rias, a po pridávaní EC priamo na cladophoru mi "skapala" aj tá :pivo: . Najskôr zbelela, začala sa rozpadáva a o zbytok sa postarala "tlupa" C. japonica. Eleocharis sp.mini sa spolu s H.sp.Japan rozrastajú a pomaly prikrývajú popredie akva. Akva zatiaľ bez akéhokoľvek náznaku štandartného layoutu - nemám čas 8) .
Prílohy
P6243182u.jpg
P6183138uuu.jpg
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 300l u krta

Odoslaťod TTjopo » 24 Jún 2013 20:56 pm

Mne sa to paci takto nadivoko
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 300l u krta

Odoslaťod Viktor » 24 Jún 2013 21:15 pm

Aj mne sa to paci. Moc pekne.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 300l u krta

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jún 2013 07:47 am

takto je to najkrajšie....ten atomuzer alebo čo to je som celkom nepochopil...to na obrazku nieje len počítadlo bublin?
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 300l u krta

Odoslaťod grello » 25 Jún 2013 14:29 pm

no co ti poviem, ja budem len jeden z dalsich obdivovatelov :D 8) :kiss: :pivo: krasne akva ...
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l u krta

Odoslaťod baro666 » 28 Jún 2013 15:43 pm

Pekne akva ako vzdy :)
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.