FX5 ako mixbed



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

FX5 ako mixbed

Odoslaťod x482vyj » 12 Okt 2011 22:00 pm

mam spolocenske 800l akva so skalarmi, guramami, platami ... Pouzivam fluval FX5. Mam moznost si zaobstarat katex/anex hmoty, presne ambrjet 6000 a 1600. Povodne som uvazoval nad vyrobou kolony ale napadlo my co by sa stalo keby som umiestnil tieto hmoty do kosikov vo filtry napr. na 3 mesiace.
1. Myslite si ze by doslo k zmakceniu vody ?
2. Tie hmoty su uplne nove v baleni od vyrobcu, treba ich pred pouzitim regenerovat ? Fungovala by regeneracie keby som pouzil predpisane chemikalie na predpisany cas sposobom ze tie hmoty dam do plastoveho vedra. Napr. katex do 4% H2SO4 na asi 30min a potom vymyval 1/2 hod demivodou ...Boli by zregenerovane ?
thx
x482vyj
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Okt 2011 21:33 pm

Reklama

Re: FX5 ako mixbed

Odoslaťod arowana » 12 Okt 2011 22:36 pm

V prvom rade si polož otázku, aký význam by malo pre teba zmäkčenie vody, pokiaľ je to spoločenské akvárium.
Ak máš možnosť pozháňať si iontomeniče samostatne, teda nie vo forme mixbedu, je škoda ich znehodnotiť vzájomným zmiešaním a radšej použi samostatné kolóny.
Technicky vzaté, mixbed iontomeniče výrobcovia dodávajú vždy regenerované, teda pripravené na okamžité použitie.
Iontomeniče dosávané samostatne, teda katex a anex, sa dodávajú neregenerované a často aj v suchej forme. V takom prípade je ich nutné pred prvým použitím nechať najprv nabobtnať a následne regenerovať. Svoju maximálnu sorbčnú kapacitu nadobúdajú často až po niekoľkých opakovaných regeneráciách, podobne ako nabíjateľné batérie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.