Filtre Fluval x04 MSF



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod nino_q » 29 Máj 2004 07:50 am

nuz, ked to tecie, asi to netesni; otazka je, ci to tak ma byt alebo nie

ale podla toho ze ti to stale bublinkuje to tak asi byt nema
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 29 Máj 2004 21:38 pm

musim povedat ze po tom co som tak predlzil hadicu a dal tam tu zahradnu tak filter zacal byt nejaky hlucnejsi :? Cim to moze byt? Zeby motor musel zvladat viacej "tlacit" :?: Tento filter ma raz znici :evil: alebo ja jeho :? :?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod nino_q » 30 Máj 2004 16:22 pm

nemas ju niekde upchatu, alebo zohnutu, priskripnutu? tym by to mohlo byt...

alebo vypust nemas nejaky upchaty? skus si to skontrolovat, samotna dlhsia hadica by nemala robit velky odpor
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 30 Máj 2004 19:32 pm

vsetko som skontroloval, ale upchata ani priskrtena neni nikde aj prietok vyzera rovnaky aky bol. Mozno to ide rovnako ako predtym a si to iba namyslam. Pockame a uvidime :)
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 31 Máj 2004 08:12 am

Stuka napísal:Ked naklonim filter do polohy 2h tak v tom mieste kde sa dava ta tesniaca guma zacne pretekat voda. Neviem teda ci som ju zle upevnil alebo je to normalne ze pri takom nakloneni voda vyteka (mne vyteka v tom mieste kde sa spaja horna cast kde je umiesneny motor so spodnou presne jak je ta guma.

je to normalne, filter ma zboku dvojity prelis a do neho sa natlaci voda ked spojis vrchnu cast so spodkom. lenze pokial si uz mal prelis naplneny vodou pred spajanim (zatvaranim) filtra tak ta prebytocna voda ti pomaly bude slzit. ale neboj sa. nevyslzi sa ani poldeci vody.
pomoze ti vzdy pred skladanim filtra si skontrolovat ci si tam nenalial vodu.

a este co sa tyka toho hucania. ano, cim mas dlhsie a uzsie hadice tym je motorcek viac zatazenejsi a zacina viac hucat. aj mne to robi.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Ig » 31 Máj 2004 09:38 am

jacik napísal:je to normalne, filter ma zboku dvojity prelis a do neho sa natlaci voda ked spojis vrchnu cast so spodkom. lenze pokial si uz mal prelis naplneny vodou pred spajanim (zatvaranim) filtra tak ta prebytocna voda ti pomaly bude slzit. ale neboj sa. nevyslzi sa ani poldeci vody.
pomoze ti vzdy pred skladanim filtra si skontrolovat ci si tam nenalial vodu.
a este co sa tyka toho hucania. ano, cim mas dlhsie a uzsie hadice tym je motorcek viac zatazenejsi a zacina viac hucat. aj mne to robi.

Rovnaka skusenost. Tiez by som nic ine nenapisal.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 31 Máj 2004 12:03 pm

tak ste ma aspon trosku ukludnili kedze s tym mate podobne skusenosti :kiss:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 08 Jún 2004 19:44 pm

tak tuto uz nebude vsetko v poriadku...s toho filtru stale vychadza vzduch a este jak vela nieze len vyfukne tak raz za 30 sec trochu bubliniek ale on stale bez prestavky ich vyfukuje. Najvecsia zahada je to ze sa to deje iba ked je zapnute svetlo. Ked ho vypnem tak to prestane skoro uplne. Neni to tym ze to v noci nevidim skusal som zapnut svetla uprostred noci a fakt ziadna bublinka skoro. Rovnako tak rano ziadna bublinka az ked sa zapnu svetla tak to zacne ako vzduchovy kamen sakra. Nechapem to. Kamen s CO2 je od nasavania umiestneny daleko takze je vylucene aby to nasaval. Nechapem to :?:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod nino_q » 08 Jún 2004 23:04 pm

tak toto je fakt divne, tam bude niekde pes zakopany ;)
stuka napísal:Nechapem to
Tak to sme dvaja... som zvedavy na rozuzlenie zahady...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 09 Jún 2004 02:38 am

tak zatial som to neodhalil ale poopravim info. Bublinkuje to aj v noci :)
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 09 Jún 2004 03:40 am

zrovna som to cele odpojil rozobral a znova zlozil podla navodu a zase nic stale to iste dokonca som skusil vybrat vsetky molitany a valceky nech to nejde cez ziadny odpor a ten vzduch ide aj tak :cry:
Uz neviem co by som skusil...ma nic nenapada asi to budem mat aj zo vzduchom :oops:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 09 Jún 2004 08:05 am

Stuka napísal:zrovna som to cele odpojil rozobral a znova zlozil podla navodu a zase nic stale to iste dokonca som skusil vybrat vsetky molitany a valceky nech to nejde cez ziadny odpor a ten vzduch ide aj tak :cry:
Uz neviem co by som skusil...ma nic nenapada asi to budem mat aj zo vzduchom :oops:

cav, nemalo by ti to vyfukovat ziadny vzduch.

skus skontrolovat tesnost celeho systemu, vsetky hadice a prepoje. a potom moze byt este problem v molitane kde ti zostali zvysky vzduchu ale aj tie sa casom (par dni) uvolnia.

ale zaklad je ze ti filter netecie. to je najdolezitejsie.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Stuka » 09 Jún 2004 09:23 am

zdar Jacik...to som uz spravil mnohokrat, ale nikde nic vsetko vyzera ze je v poriadku. V molitane neviem asi tam uz neostal ziadny vzduch je to vyse mesiaca co bezi filter :angel:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod JanoT » 19 Nov 2004 12:34 pm

Kde by som zohnal nejakú umelohmotnú trubku
na roztrekovaciu rampu ( Fluval 104 )?
Vonkajší priemer 1,8cm.
Obrázok používateľa
JanoT
 
Príspevky: 21
Obrázky: 35
Založený: 04 Aug 2004 10:54 am
Bydlisko: Humenné

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod luBBo » 04 Mar 2005 20:07 pm

rampa na fluval
šedú trubku čo presne pasuje do gumenej spojky fluval 204, som kúpil v sortimente elektro v baumaxe , ale pozor - trubka je po celej dľžke užšia, len na jednom konci je rozšírená a práve toto rozšírenie pasuje do gumičky , trubka má 3metre ( 30sk), ešte dve kvalitné prísavky (NSR) 100sk
Naposledy upravil luBBo dňa 04 Apr 2005 20:59 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod luBBo » 27 Mar 2005 23:19 pm

mám FLUVAL 204 MSFsom s nim spokojný , v noci ho vypínam nedá sa pri ňom spať, vadí mi že ho nemôžem zapínať na spínacie hodiny. prečo? keď ho zapnem do elektriky začne motor hlasno rachotit , musím ho z elektriky vytiahnut a zasunút znova , takto to niekedy treba zopakovať aj 5 x kým sa motorček rozbehne normálne potichu. Keď blbne tak sa vrtulka točí naopak. Máte to takto aj vy , alebo ho mám reklamovať ?( mám ho 6 mesiacov , robí to od začiatku)
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod majko » 28 Mar 2005 09:02 am

luBBo napísal:v noci ho vypínam nedá sa pri ňom spať
To by si nemal, na funkciu filtra to nema dobry vplyv.

luBBo napísal: vadí mi že ho nemôžem zapínať na spínacie hodiny. prečo? keď ho zapnem do elektriky začne motor hlasno rachotit , musím ho z elektriky vytiahnut a zasunút znova , takto to niekedy treba zopakovať aj 5 x kým sa motorček rozbehne normálne potichu. Keď blbne tak sa vrtulka točí naopak. Máte to takto aj vy , alebo ho mám reklamovať ?( mám ho 6 mesiacov , robí to od začiatku)
Problem bude asi vo vzduchu. Vo filtry sa nachadzaju plyny, ked filter ide vrtulka ich priebezne v malych bublinkach vypudi von. Ak ho vsak nechas vypnuty postupne sa dostanu do okolia vrtulky kde sa spoja do jednej velkej a to pravdepodobne sposobi hluk pri starte. Pri synchronnom motore sa za normalnych okolnosti neda povedat na ktoru stranu sa roztoci. 204 som nevidel rozobratu, ale ak je tam vrtulka z rovnymi listami je jedno na ktoru stranu sa toci. Ak ich ma zahnute jedno to nie je.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod luBBo » 28 Mar 2005 10:58 am

Dik , s bublinkami problem nemám. Myslím že chyba je vo vzťahu elektrika a motorček.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod majko » 28 Mar 2005 11:06 am

luBBo napísal:Dik , s bublinkami problem nemám. Myslím že chyba je vo vzťahu elektrika a motorček.

Tam nema v podstate co byt zle pokial nemas zlomenu osku. Mal som 203 a spravala sa rovnako. Problem je v tom, ze ten motor sa na suchu nerozbehne. Proste na vzduchu stoji vrtulka na mieste a len sa myka z lava do prava. Na chvilu to mozes vyskusat pri otvorenom filtri.
Ak sa ti da skus prevratit filter hore nohami a zapinaj ho a vypinaj. Ak bude fungovat, je to vzduchom ktory sa ti zhromazdi v okoli vrtulky. Tie bublinky ti zostavaju npr. aj po cisteni vo filtracnom materiali...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod PeterH » 28 Mar 2005 19:40 pm

Majko, LuBBo,
ja mám Fluwal 404. Teraz je v reklamácii. Najprv sa pri zapnutí správal hlučne ako popísal Lubbo. Tiež som ho musel viacej krát vypnúť a zapnúť aby "Nešrotoval". Neskôr "šrotoval kedy chcel" Na zavzdušnenie som si dal pozor, v podstate po vypnutí sa filter nemal ako zavzdušniť. Pri prvej reklamácii mi vymenili vrtulku s magnetom a plastové ložisko. Pomohlo to na cca 3 týždne. Po dvoch týžňoch sa prietok zmenšil na polovicu a pri zapnutí sa filter nechcel rozbehnúť. Ak som chcel filter rozbehnúť, musel som filter rozobrať a pootočiť vrtulku. Výsledok reklamácie - poškodené jedno vinutie v hlave filtra. :oops:
Obrázok používateľa
PeterH
 
Príspevky: 19
Založený: 30 Jan 2005 20:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod luBBo » 28 Mar 2005 20:45 pm

PeterH,
mal si nejake problemy pri vybavovaní reklamácie?
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod jacik » 28 Mar 2005 21:43 pm

luBBo napísal:mám FLUVAL 204 MSFsom s nim spokojný , v noci ho vypínam nedá sa pri ňom spať, vadí mi že ho nemôžem zapínať na spínacie hodiny. prečo?
filter sa na noc nevypina! likvidujes si nitrifikacne bakterie vo filtri.

luBBo napísal:keď ho zapnem do elektriky začne motor hlasno rachotit , musím ho z elektriky vytiahnut a zasunút znova , takto to niekedy treba zopakovať aj 5 x kým sa motorček rozbehne normálne potichu. Keď blbne tak sa vrtulka točí naopak. Máte to takto aj vy , alebo ho mám reklamovať ?( mám ho 6 mesiacov , robí to od začiatku)
ako si zistil ze sa ti vrtulka toci naopak? ved filter ma byt spustany len vo vode.... . co sa tyka smeru tak ti neporadim, ale zrejme to bude jedno lebo vrtulka ma listy rovne.
filter po poskladani treba naplnit vodou, na fluvale je na to taka modra packa. natahovanim a zatlacanim sa do filtra natlaci voda a po spusteni filter nehuci. respektive trosku hucat bude, ale len trosku kym nevyfuka vsetok vzduch ktory zostal vo filtri. ked ti huci velmi tak to znamena ze robis niekde chybu alebo mas pokazeny filter.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod luBBo » 29 Mar 2005 20:45 pm

jacik,
čo urobí tvoj filter keď ho vypneš a o chvíľku znova zapneš do elektriky?
ten istý problem ako mám ja , popísal PeterH vyššie
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod PeterH » 29 Mar 2005 20:50 pm

LuBBo,
nemal som problémy s reklamáciou. Všetko som k mojej spokojnosti zvládol u predajcu filtra. :D
Obrázok používateľa
PeterH
 
Príspevky: 19
Založený: 30 Jan 2005 20:49 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.