MP akvária



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

MP akvária

Odoslaťod rybnaswinka » 12 Okt 2011 22:16 pm

absolutne nikde som nenasiel nieco o tychto setoch na tomto fore..
ma niekto skusenost? co si o nich myslite? kvalita, prevedenie, detailny vzhlad...dakujem
rybnaswinka
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Okt 2011 19:32 pm

Reklama

Re: MP akvária

Odoslaťod j » 13 Okt 2011 07:18 am

Myslím že pokial chceš set, tak podobné litráže od iných výrobcov vychádzajú o dosť lacnejšie. Robil som si nedávno prehlad čo trh ponúka, keďže uvažujem o sete deťom do izby. Nejak som neprišiel na to čo extra navyše MP ponúka. Možno silnejšie osvetlenie? Priehladnejšie sklo? Alebo len trochu iný dizajn skrinky?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: MP akvária

Odoslaťod playman22 » 13 Okt 2011 07:24 am

skusenost s nimi mam nulovu, ale tak na vyzor sa mi velmi nepacia... konkurencia ma podla mna krajsie skrinky... ale tak kazdy ma iny vkus...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: MP akvária

Odoslaťod martin_s » 13 Okt 2011 09:30 am

rybnaswinka napísal:absolutne nikde som nenasiel nieco o tychto setoch na tomto fore..

Len som do search.php zadal "MP" a hned som nasiel:
moj-start-s-mp-80-103-l-t11444.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: MP akvária

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Okt 2011 09:51 am

martin_s napísal:
rybnaswinka napísal:absolutne nikde som nenasiel nieco o tychto setoch na tomto fore..

Len som do search.php zadal "MP" a hned som nasiel:
moj-start-s-mp-80-103-l-t11444.html


Jedná sa o to najlacnejšie a najjednoduchšie, čo MP ponúka. Vyslovene išlo o stlačenie ceny na minimum. Také výrobky zvyčajne za veľa nestoja. Je to vyslovene komplet pre začiatočníka.
Plusy:
-výborná cena
-jednoduchosť
-kvalitné akvárium
-predpríprava v kryte k uloženiu závesného filtra (Eheim liberty)
-predpríprava pre automatické krmítko
-predpríprava pre automat na hnojenie.
-spodný lištový rámik slúžiaci ako obruba
-predpríprava k vonkajšiemu filtru
Mínusy:
-iba jedna trubica k osvetleniu, dáva predpoklady k pestovaniu iba vyslovene nenáročných druhov rastlín
-dosť nevhodné pre dizajnovo založených ľudí. Zvláš tých, ktorí si potrpia na pekný domov. Tu sa odporúčajú nábytkové komplety v želaných farbách a dýhach
-Zbytočná predpríprava na hnojenie, nakoľko pri tak malom osvetlení je prijimanie živín rastlinami minimálne.
-iba čierna farba
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MP akvária

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Okt 2011 13:47 pm

mne pred tyzdnom doslo akvarko mp aquastar 60. spoje vyzeraju celkom pevne, len zvnutra trosku vytrcaju, ale to sa da zniest. filter je tam eheim 2008..ten funguje bezchybne. ohrievac eheim jager..tiez vsetko ok. tie otvory v kryt sa trosku blbo otvaraju ale to sa za chybu ani oznacit neda. jedina chyba je svetlo, ktore je dost slab ak tam chces nejake narocnejsie rastliny. ale pre anubiasy a napr hygrophily by to malo stacit. pre tie anubiasy urcite. ja som ho kupoval zo stranky zoohit za super cenu. pravdepodobne je tam este stale. s mojim kuskom som spokojny. vo vseobecnosti by som ho odporucil ak od neho necakas neico extra. je mozne ze iny kusok bude mat napr horsie spoje ale myslim ze firma eheim by si nemala dovolit take neico urobit..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: MP akvária

Odoslaťod rybnaswinka » 13 Okt 2011 20:08 pm

o tomto si co myslite ? "MP Scubaline 240" alebo sa mam urcite vybrat inou cestou. ked moj problem je ze si netrufam sam na vyskladanie akvaria... ale asi by to bola ta lepsia cesta ako kupit komplet. co poviete?
rybnaswinka
 
Príspevky: 16
Založený: 05 Okt 2011 19:32 pm

Re: MP akvária

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Okt 2011 20:14 pm

pri takej velkosti akvaria by som sa bal ist do kompletu..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: MP akvária

Odoslaťod chnuro » 14 Okt 2011 09:09 am

rybnaswinka napísal:o tomto si co myslite ? "MP Scubaline 240" alebo sa mam urcite vybrat inou cestou. ked moj problem je ze si netrufam sam na vyskladanie akvaria... ale asi by to bola ta lepsia cesta ako kupit komplet. co poviete?

vacsina ludi by sa poriadne vyblaznila na skladani vlastnej 240-tky - ja teda urcite :-). Ak chces, hod do SS buget a mozeme dat rec ;-).
Do setu by som nesiel v ziadnom pripade.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: MP akvária

Odoslaťod j » 28 Okt 2011 10:59 am

Odvolávam svoje tvrdenie zo začiatku vlákna. Natrafil som na tento set: http://www.akvaristik.eu/akvaristik/esh ... L-84-litru .
Spĺňa takmer všetky moje predstavy ( + ešte by to chcelo podstavec). Problém je že som nenašiel žiadny slovenský e-shop kde by ho mali a tak isto si nepamätám že by som túto značku videl niekde v kamennej predajni.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.