Fluval 405



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Fluval 405

Odoslaťod kvietik » 18 Okt 2011 21:38 pm

ahoj,
mam taky problem v 400 l akva mam tento filter(fluval 405 prietok 1300l za hod) a zda sa mi ze prud vody je az prilis silny. Znizil som sice vykon asi na polovicu, viac vyrobca neodporuca(nemate niekto skusenost ze ste to znizili viac? nechcel by som prist o filter...), ale urcite sa prud o polovicu neznizil, povedal by som ze je fakt skoro nebadane mensi. v akva mam zatial iba 4 ramirezky , ktorym to nejak nevadi panciernicky a zo 10 neoniek , tie stale plavu proti prudu a kdesi som cital ze sa mozu takto unavit ...no a planujem dodat tercovce a tie vraj tiez velmi prud neoblubuju.
hlavne by som chcel poradit: -ci mate niekto skusenost znizenia vykonu u tohoto filtra na jednu tretinu napr. (s tym ze filter dalej funguje samozrejme:))
- a tiez ci takyto prud nevadi bakteriam v biofiltry.
- a ci vobec vadi takyto prud terčovcom

za odpoved vopred dik
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: Fluval 405

Odoslaťod bonjasky » 18 Okt 2011 21:59 pm

skus použiť rozstrekovu rampu z večšimi dierkami a hrubšou rurkou ako je priemer vyvodu filtra najlepšie domaca vyroba...
ja som mal tiež taky problem z hailea bt 400 a len som rampu natočil smerom do skla.
bonjasky
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Založený: 05 Sep 2011 09:23 am
Bydlisko: Lendak

Re: Fluval 405

Odoslaťod oblukmt » 14 Dec 2011 20:48 pm

Ja mam fluval ale mensi myslim 105 a mam ho stiahnuty na tretinu uz vyse roka a ziadny problem
oblukmt
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Jan 2011 19:29 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.