moje chore rybky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

moje chore rybky

Odoslaťod Impulz » 17 Okt 2011 18:52 pm

Asi pred dvoma mesiacmi som si kupil 25L akvarko a k nemu aj filter ,ohrievac, strk, 1rastlinu, teplomer, 2 machové guľky, nejaké mušle. Potom som si kupil rybky: 5 neoniek, 3 mrenky, 2 gupky a dvoch prísavníkov. Na začiatku sa plávali ... všetko v pohode ... potom 1. mrenka plávala trochu zvlášne .. a potom ležela na dve mrtva ... po nej podobne aj gupka, ktorá bola asi týždeň nafúknutá ..... neskôr aj zvyšné mrenky a dnes aj neonka :( . Voda má 24°C denne im púšťam kyslík asi hodinu ...mením im vodu a čistím filter 2-krat do mesiaca. Krmim ich 1-3 -krát na deň; mix krmivom: vločky, granulky, mimi raky....
Prosím, vie mi niekto pomôcť, čo je mojim rybkám?? :cry:
Impulz
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Okt 2011 17:22 pm

Reklama

Re: moje chore rybky

Odoslaťod astro » 17 Okt 2011 18:57 pm

pre stálice tohto fóra: chlapci jemne, zdá sa že je to dieťa. a pre teba Impulz -rybky sú choré. ako čistíš filter? a aký je to filter? ide bez prestávky?
nebudem ti klamať ale všetky tvoje rybky pôjdu do rybieho neba, už len preto. že majú veľmi malé akvárko a postupne zistíme aj ďalšie veci čo im nerobia dobre
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje chore rybky

Odoslaťod aughostino » 17 Okt 2011 19:13 pm

hlavne tie musle, nie su vhodne do takehoto akvaria :)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Robo111 » 17 Okt 2011 21:52 pm

to impulz: slajfom stiahni vsetko svinstvo, co je na dne az stiahnes cca 30-40 % objemu akva - dolej cerstvou vodou. O dva-tri dni to iste - ak je to mozne nechaj si den predtym vodu odstat. Druh rybiek, ktory to prezil - z tohto opisu, no tazko zistit,co im je,..., dopln, tak max. na 5-6 ks - prisavnikov sa zbav - mali by ich zakazat - daj ich niekomu kto nema rastliny alebo mu nie je luto, ze ich ancistry spasaju. Filter pravidlene pri cisteni preplachni, ak sa da krm mrazenym a na adresu suseneho - predstav si, ze by si furt jedol "zdrave granule" - obcas hej- ale radsej si das asi steak z mrazaku...(?). Krm len tolko kolko zozeru cca do 5 min.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje chore rybky

Odoslaťod martin_s » 18 Okt 2011 00:20 am

Impulz nastudoval si si aspon nieco o akvaristike nez si sa do nej pustil? Nastudoval si si o nej nieco aspon po tom co si sa do nej uz pustil? Ryb sa zbav (daruj/predaj), zaloz akva nanovo, nechaj zabehnut a za ten cas si vyber nejaky nenarocny druh VHODNY DO DANEHO OBJEMU... A hlavne STUDUJ...

Robo111 napísal:...prisavnikov sa zbav - mali by ich zakazat - daj ich niekomu kto nema rastliny alebo mu nie je luto, ze ich ancistry spasaju. Filter pravidlene pri cisteni preplachni, ...
Preco by ich mali zakazat? Preco by mali ist do akva bez rastlin? Kvoli tomu ze ti spasaju rastliny? Co tak hladat chybu niekde inde nez v rybach - napr. v chovatelovi? Ak im das totiz v strave dostatok rastlinnej zlozky tak sa ti rastlin ani nedotknu...
Co sa tyka filtra - nie je tu ani zmienka o aky filter ide, ale vo vseobecnosti sa da povedat, ze filter staci preplachovat ked sa znacne znizi jeho prietok, teda nie pri kazdej udrzbe akva (rozumej nie pri kazdej vymene casti vody)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Robo111 » 18 Okt 2011 08:27 am

to martin:
1.) Preco by mal vsetko darovat? Ved preto som mu odporucil ponechat (a dokupit) druh, ktory prezije a osvedci sa - citaj pozorne, ked daco komentujes. Ked sa trocha nauci, moze sa vyhravat, aj s niecim na co nema az tak usite podmienky. Ty ked sa ti pokazi auto, kupujes nove?
2.) Prisavniky sa ad 1: nehodia do takeho maleho akva, ad 2: dospely prisavnik si aj napriek rastlinnej strave da nejaku rastlinku, staci ak odides na dovolenku. To mi nevyhovoris, pretoze takto pokosene akva som si nasiel (aj napriek "vseriesacej diete") nie jeden krat, az raz stacilo- preco teda neupozornit na nesvary ostatnych? Maju si tym azda prejst tiez??
3.) k filtru - funkcny filter zachytava necistoty neustale - ked uz si "namoci ruky" do akva pri cisteni - preco by vlastne nemal preprat filter?? Samozrejme nemusi...

Preco maties zaciatocnika? Chlapcisko len zacina, nikto nereflektoval, dal som mu teda jednoznacne jednoduche instrukcie, aby sa mal coho chytit, a ty takto zlozito... Otazka znie: "Quo vadis?"
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje chore rybky

Odoslaťod martin_s » 18 Okt 2011 09:40 am

Takze:
1. Ked nieco komentujem tak si to velmi dobre precitam a velmi dobre premyslim co napisem a ci vobec nieco napisem.
Preco by mal vsetky ryby dat prec? Uz len z toho dovodu, ze az na gupky su to ryby ktore nie su vhodne do tak maleho akvaria (co som aj naznacil tym aby si vybral ryby vhodne do tak maleho objemu - precitaj si poriadne moj prispevok). A uz vobec by som nedoplnal ryby v case ked mam problemy ich vobec udrzat pri zivote ci uz dovodu nedostatku informacii alebo z dovodu ze v akvariu nie je "nastartovana" biologicka rovnovaha (podla popisu problemov a obsahu akva (o.i. nedostatok rastlin) sa da len hadat ze by na pricine mohlo byt nahromadenie odpadnych latok). Auto by som s akvariom nezrovnaval.
2. Ze sa prisavniky do tak maleho akvaria nehodia suhlasim, ale ak si dobre precitas moj prispevok, tak zistis ze som reagoval na nieco ine. Odisiel som niekolko krat na tyzdnovu dovolenku pricom prisavnikov nikto nekrmil a ani tak mi 2 dospele prisavniky v akva neurobili s rastlinami vobec nic. A vyssie spomenuty dostatok rastlinnej zlozky v potrave aby ti nespasali rastliny nie je iba moja skusenost ale aj skusenost mnohych inych...
3. Iba som upresnil ze to nie je nutnostou zakazdym preplachovat filter.

Cize neviem v com som akoze miatol zaciatocnika... Tym ze som oponoval tvojmu prispevku? To ze mu takmer nikto neodpovedal je najskor tym ze ide o temu ktora sa tu stale pravidelne opakuje a riesenie a pricinu problemu si tu teda nie je tazke najst, staci sa len trochu posnazit...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Robo111 » 18 Okt 2011 15:28 pm

1. nebudem sa slovickarit, ale pozri si, co si napisal v noci,
2. pre mna, rob si zo svojho akva pasienok a spekuluj, ci tvoj Ancistus sp. ma tu spravnu dietu,
3. necisti, ked nechces, ale napis/porad mlademu teda inak, ako ma co najskor znizit hladinu dusicnanov, ktora mu tam pravdepodobne primarne/sekundarne kosi ryby.

K jeho citaniu: no nenacital nic, ale co uz teraz - rybky ma doma/dochnu a nema mu kto poradit - ma internet, nevie odkial zacat, tak skusa - logicke
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Impulz » 18 Okt 2011 18:38 pm

no filter mam AQUAEL FAN Micro Plus a je pusteny cca 1-2 hodiny na den
Impulz
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Okt 2011 17:22 pm

Re: moje chore rybky

Odoslaťod hofi » 18 Okt 2011 18:58 pm

Tak presne nemá fungovať filter.cca 1-2 hodiny denne.Filter musí byť v prevádzke nepretržite.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: moje chore rybky

Odoslaťod marosgm » 19 Okt 2011 09:20 am

Impulz napísal:no filter mam AQUAEL FAN Micro Plus a je pusteny cca 1-2 hodiny na den

A presne ako povedal hofi musi ist 24hod/denne a necisti ho v tecucej vode z kohutika lebo zmyjes bakterie co su v nom a potom to trva zasa nejaky cas pokial ich tam znova z akvarka dostaves.
cisti ho v tej vode ktoru chces vymenit (vyliať) z akvarka.
Obrázok používateľa
marosgm
 
Príspevky: 13
Obrázky: 3
Založený: 29 Sep 2011 10:37 am

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Impulz » 19 Okt 2011 19:24 pm

No a este o tom filtri cely som ho umyl a ked je pusteny tak na hladine sa vytvárajúcu mastne bublinky (pena)....
Este kým žila gupka tak sa jej narodila 1 mala rybka . Treba sa o nu dajak mimoriadne starat ??
Impulz
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Okt 2011 17:22 pm

Re: moje chore rybky

Odoslaťod Robo111 » 19 Okt 2011 21:16 pm

trocha namahy s opisom...ako je velka?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje chore rybky

Odoslaťod martin_s » 20 Okt 2011 09:15 am

Impulz mame tu taku funkciu, ktoru najdes na search.php (alebo staci kliknut vpravo hore na polozku "Hladat"). O chove a odchove gupiek a inych zivorodiek je tu niekolko tem. Rovnako aj o "mastnych povlakoch" a filtracii (vratane (ne)dostatku FAN mikro, vzhladom na jeho takmer ziadnu filtracnu napln), znizeni dusikatych latok (najmä dusitanov a NH3/NH4 atd.)
Necakaj kedy ti niekto vsetko "naserviruje rovno pod nos" nech sa nemusis namahat s hladanim toho co je tu uz vela krat dokola popisane.

Vzhladom na vyvoj tejto temy (vyvija sa ako velka zmes duplicit), temu zamykam.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.