Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod hofi » 22 Okt 2011 09:59 am

Myslieť si, že hlupáci zmúdrejú je najnebezpečnejšia forma optimizmu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Reklama

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod jozomrenka » 22 Okt 2011 23:32 pm

:D klasika, hofincek aby si neotvoril pusinku to by asi nieco stalo... a mas pravdu ze som hlupak, to by som nestracal cas odpisovanim bukvici. Hofi teraz uprimne, chcel by si si dat so mnou rande?
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod triscene » 23 Okt 2011 00:23 am

admini, mrenkovi by sa zisiel perma ban na IP.

mrenkos, bezkaj krminkat a papinkat tie tvoje rybky tvojimi sajrajtmi 5x denne a pozerat sa ako kakaju a cikaju a pak sa cudujes ze maju skvrny a nieco im je. bez sa vetrat niekam inam.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod jozomrenka » 23 Okt 2011 02:47 am

:D taky ban nikdy nieje zly :D skoda ze nepisem z domu (kde mam navyse dynamicku IP), a vobec na to nebude srat ked mi ho date, lebo tato stranka mi nedala dokopy takmer vobec nic. drzim palce, a prajem vam vsetkym vela uspechov ako v osobnom, tak v profesionalnom zivote.

papa
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod hofi » 23 Okt 2011 06:50 am

Táto stránka ti nedala takmer nič?A čo si dal ty tejto stránke?Mohol by si konečne odložiť tie tvoje osobné invektívy a snažiť sa diskutovať k veci ?Keď ti dojdu argumenty tak začneš písať takéto oplzlosti.
V konečnom dôsledku ak sa tu už neukážeš tak uľahčíš adminom prácu,lebo si tu potrebný ako automat na kondómy vo Vatikáne.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod jozomrenka » 23 Okt 2011 10:50 am

pocuj inteligent, co som mal dat tejto stranke ked som ako kopec inych zaciatocnik?

btw, zas si mi riadne nalozil. hofi klobuk dole. Ta posledna veta ma odrovnala, si riadny sumec ;) respect
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod petersmann » 09 Apr 2012 15:38 pm

Hosi ako nic v zlom ale hadate sa tu ako male deti.Vazne typek aj ked nieje bohvieaky akvarista chcel len jednu radu a vsetci ste sa zacali do neho obuvat.Cital som to do konc a kazdy kto si to precita musi dat za pravdu ze odpovede sa mu nedostalo.Mna by napr tiez zaujimalo co to je za choroba ale ako uz vidim asi sa to nedozviem alebo budem hladat niekde inde dalsie 2 hodiny a nakoniec sa docitam o uplnych somarinach.Ked ste mu nechceli poradit radsej ste nemali pisat nic ako vypisovat take hovadiny kto co ako kde.Alebo mu stacilo napisat nepouzivaj take krmivo a poivedat mu podstatu jeho problemu.Moja ucta.Dufam ze niekde nieco o tejto teme najdem.A nieze najdem len zasa nazov aj mojho problemu a riesenie ziadne
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod Mariok » 09 Apr 2012 17:44 pm

Je úplne jedno, či sa jedná o Mrenku štvorpruhovú, a je úplne jedno, či sa jedná o krvavé škvrny, alebo bodky. Všetko sa točí a bude točiť v úrovni dohadov.
Pokiaľ si toto všetci radychtiví nadšenci akvaristiky neuvedomia, každá rada bude smerovať maximálne ku dodržovaniu hygieny v akva a kvalite potravy.
Stanoviť diagnózu na základe neodborného popisu príznakov a s biednou fotodokumentáciou nedokáže ani odborník, čo je zvyčajne veterinár so špecializáciou na ichtyofaunu. Ak mi naozaj záleží na tom, zistiť diagnózu, neostáva nič iné, iba takého odborníka kontaktovať, obetovať rybu, dve na vyšetrenie, k tomu cca 10-20€ za vyšetrenie. Keď nie som do toho ochotný ísť, môžem si akurát tak skúsiť kúpiť vešteckú guľu...
Toľko k zaručeným radám na vyliečenie rybiek na akomkoľvek fóre...
P.S. Ani obyčajná krupica nemusí byť jednoduché ochorenie, ale často dôsledok kombinácie nevhodných životných podmienok rýb, a tam ani zaručené liečebné postupy úspech mať nebudú!!!
P.S. 2 - Tých 10-20€ nie je vysoká položka, pretože môže okrem stanovenia diagnózy osvetliť aj konkrétnu príčinu vzniku ochorenia, čo je pre ďalšiu aktivitu akvaristu do budúcna vec na nezaplatenie.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod hofi » 09 Apr 2012 18:20 pm

petersmann - išlo o bakteriálnu infekciu.O akú,to netuším.S určitosťou však viem,že to bolo z humusu a odpadu s čím kŕmil spomínaný akvarista ryby.Ak by si čítal všetky jeho príspevky tak by si to možno pochopil a neriešil by si ho.Nie každému sa dá poradiť a vhodne odpovedať.
Mariok to napísal správne a jasne.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Mrenka štvorpruhá- krvavé škvrny

Odoslaťod petersmann » 09 Apr 2012 20:20 pm

Ok.Tak aspon nieco som sa dozvedel.Skoda ze som rybku vyhodil a neodfotil ju dal by som tu foto aj s viacerimi polozkami ale kedze som sa uvedomil neskoro bohuzial.Dufam ze ziadne nabuduce nebude ale ak ano urcite sa tu zastavym a opytam sa na niekoho radu
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.