Tercovce + filtracia



Všetko okolo akvarijných rýb

Tercovce + filtracia

Odoslaťod Korky » 30 Jún 2009 11:58 am

Cavte mam problem s riasami na rastlinach a uvazujem o tom ze osadim akvarko len drevom a kamenmi popripade 2 rastlinami neviem ci je pre tercovce lepsie zarastene akvarko ci mozu byt len kamene a drevo?? A este sa mi zda ze mam slabu filtraciu lebo musim casto cistit akvarko mam tam vonkajsi flter 1450l/h plus pomocne cerpadlo eheim 600l/h a aj tak je stale zasvinene dno!! akvarko je necelych 400l 145x45x70 nebude problem v tom ze mam vysoke akvarko?? ci treba silnejsi filter??
Korky
 
Príspevky: 2
Založený: 30 Jún 2009 11:50 am

Reklama

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod hongi » 01 Júl 2009 11:50 am

na dne sa bordel robi stale aj keby si mal neviem aky filter. to musis odkalit hadicou...
a k tym riasam - mas tam nejaku riasozravu rybu ? prisavnika alebo prisavku thajsku a podobne..
a co sa rastlin tyka , cim ich je viac v akvariu tym lepsie . podla mna. robia skvelu pracu ktoru nic nenahradi, takze radsej s rastlinami ako bez nich.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Odoslaťod eminence » 01 Júl 2009 12:36 pm

a kolko tam mas ryb a akych velkosti ?
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Odoslaťod Korky » 02 Júl 2009 08:11 am

Prave ze tam ma 3 druhy prisavnikov a dokopy ich je okolo 12 a aj tak to dajak stale zarastie a hlavne na rastlinach a skle.. mam tam 15 dikcusov 4 makrakantya tie prisavky, neonky cervene... Kupoval som rastliny co by to mali vykryvat pri discusoch ale dajak stale odhnivaju listy asi tou teplou vodou... ako ja tam mam 1 velku rastlinu mozno zriesim este jednu.. a este som pocul ze krevetky dobre cistia.. len neviem ci ku discusom su v pohode a makrakantam??, nepozeru ich?
Korky
 
Príspevky: 2
Založený: 30 Jún 2009 11:50 am

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod bobo2 » 02 Júl 2009 20:53 pm

No teplom to rozhodne nie je.skor by som povedal ze na 400l je 15ks terčovcou uz viac ako dost a + ty tam mas este kopu inych servis rybiek.velku ulohu v boji proti riasam zohrava ako vela a ako casto krmis tych discus-hladovcov.-su to vecne hladne ryby.To je najcastejsia pricina nastartovania rastu rias a este si myslim ze filtrujes asi prave vela skor to priskrt.Ako casto odkalujes??Nasad tam rychlo rastuce rastlinky tie znesu aj 28-30 stupnov a dobre odburaju rast rias.Inac prisvaku Thajsku tam nedavaj-osobne mam s nou zle skusenosti.Nahanala mi discusy a prisavala sa im na telo.Riadna mrcha.Tie Krevetky v pohode mozu byt akurat si musia zvyknut na teplejsiu vodu.mam ich tiez v akva spolu z terčovcami. :D Vela zdaru
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod rastislav.krippel » 15 Jún 2011 16:36 pm

HEEEELP!

Bratia akvaristi, pomoc!
umiera mi uz druhy disikus za posledny tyzden. Uz vyse pol roka chovam diskusy a vsetko v pohode a teraz to zacalo. Mam 300 litrov, asi 10 diskusov, z toho 4 malicke a 6 dospelych. Mam cca 5 ks, (nejake veke, neviem co to je)rastliny napadnute cimsi ciernym v unosnej miere. Teplotu Zmenilo sa za posledny tyzden len to, ze mi odisiel externy filter fluval 205 a tak som namiesto neho dal interny bluemodular 03, pokial nezozeniem tu suciastku (packu, ktorou sa nacerpava voda do nho). Este jeden interny tam okrem toho mam. Este som zmenil pripravok na upravu vody z Aquasafe som presiel na Sanil 2000. Je to tym, alebo sa stalo cosi ine?Dakujem
rastislav.krippel
 
Príspevky: 34
Založený: 11 Feb 2011 20:39 pm
Bydlisko: Budatinska 29, Bratislava

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod kubko82 » 15 Jún 2011 22:05 pm

No moze to byt spojene jedno s druhym.Na specialne vodicky sa vyprdni.Namiesto toho daj radsej raselinu.Ako casto odkalujes a menis vodu?Jedna z najdolezitejsich veci pri tercovcoch.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod rastislav.krippel » 15 Jún 2011 23:58 pm

cca 2x do tyzdna 1-2/3 vody a odkalujem zakazdym.Raselinu som tiez dal prave minuly tyzden. A ten tercovec uz dnes umrel :-( Dufam, ze to tak nepojde dalej. Este som zabudol dopisat, ze teplotu mam stabilne celeho pol roka 33 stupnov
rastislav.krippel
 
Príspevky: 34
Založený: 11 Feb 2011 20:39 pm
Bydlisko: Budatinska 29, Bratislava

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod kubko82 » 16 Jún 2011 04:53 am

Teplpta staci na 29°C.A cim krmis?U mna sa tiez ryby vyselektovali tak ze par slabych kusov poslo.Je to prirodzene.Len musis vylucit nejaku vaznu chorobu aby ti neposlo vsatko.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod hofi » 16 Jún 2011 06:04 am

Nedokonalou filtráciou terčovce veľmi trpia Fluval 205 je určený pre akvária do 200 lit.Tie interné ani nekomentujem.Čo sa týka úpravy vody rôznymi komerčnými výrobkami typu Sanil a Aqua Safe,tak to sú vyhodené peniaze.Pozor aj na výluhy.Môže prudko vystúpiť No3,čo rybám neprospeje.Pri dobre zabehnutom biologickom filtri to nehrozí.Takže porieš filtráciu.Kvalitná voda je základ pri chove terčovcov.Samozrejme aj adekvátna pestrá strava.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod rastislav.krippel » 16 Jún 2011 14:35 pm

Dakujem vam. Doteraz bolo pol roka vsetko ok, pretoze tie filtre, hoci nie su az tak vykonne, sli naraz, vsetky tri (vsetky su podla navodu od 200-400 litrov). Myslim, ze tri filtre to mohli utiahnut. Tie pripravky davam hlavne kvoli odstraneniu chloru, aby nezabil ryby. Cim odstranit chlor? Podla mna to mohlo byt jedine tym pripravkom, lebo som sa ulakomil na par evry.A este tou raselinou to mohlo byt- nevydrzali zmenu.Krmim od srdca, cez patentky, dafnie, cyklopy (mrazene) az po vlocky a granulky od tetry.
rastislav.krippel
 
Príspevky: 34
Založený: 11 Feb 2011 20:39 pm
Bydlisko: Budatinska 29, Bratislava

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod vlasto1984 » 16 Jún 2011 14:56 pm

hofi ti to napisal uplne presne v prvom rade filtracia a pokial krmis srdcom by som hned po krmeni odkaloval co sa tika vody myslim ze by pomohlo keby si ju nehal par dni odstat a trosku prekyslicovat popripade niekto ti mozno lepsie poradi
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod puly » 16 Jún 2011 18:34 pm

Teplota stačí 28 stupňov,pri 33 stupňoch sa Ti oveľa rýchlejšie rozkladá nestrávená potrava,rapidne stúpa NO3 a to nehovorím ,že rozpustnosť kyslíka vo vode je strašne malá,pri takejto teplote.Zabudni na filtre,pri kŕmení aké Ty používaš sú všetky filtre neúčinné,discusi nedokonale trávia potravu , čo má za následok rastúce NO3,následky ryby prestávajú rasť,sú ľakavé,nechutenstvo...Zníž teplotu na 28 stupňov postupne,pravidelná výmena vody,žiadne zázračné vodičky na úpravu vody,možno do filtra niečo na odbúranie NO3,ale pri dnešných náplniach s tak malou kapacitou to budeš mať za chvíľu zasraté.Možno si prečítaj o výrobku purigen,v dostatočnom množstve by mohol udržať vodu medzi výmenami v akej takej kvalite.Biologická filtrácia Ti pri chove týchto rýb nepomôže.
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod bobo2 » 16 Jún 2011 20:59 pm

Podla mna zbytocne velka teplota,nepises nic o parametroch tvojej vody a to je pri chove tychto ryb naj....!!!Urcite pories tu Filtraciu ako ti tu uz radili.taktiez si nespomenul osadku v akvariu.Ak mas okrem tercovcov(10ks)-na 300l je uz aj to akurat aj ine ryby tak pri tej vysokej teplote je to pre ostatne ryby zbytocny stres.
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod juwel » 01 Nov 2011 12:52 pm

Mám 2OO l akvarko, filtácia 600l/hod., Použivam do filtra PhosEX od JBL super vec na odstránenie fosforečňanov. Tiež som mal problém s riasami a už nemám. Používam ionizátor vody. Voda je krištálovo čistá. Rastliny sú nádherné zelené a husté, neodumierajú staré listy, super. Mám 7 diskusov, 2 prísavníky, 4 mrenky siamské, 15 neoniek, 5 tetier kongžských. Teplota vody 29 stupňov, voda z vodovodu nijak špeciálne upravovaná.
juwel
 
Príspevky: 16
Obrázky: 0
Založený: 17 Sep 2011 20:29 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod petriik » 01 Nov 2011 13:37 pm

vlasto1984 napísal:hofi ti to napisal uplne presne v prvom rade filtracia a pokial krmis srdcom by som hned po krmeni odkaloval co sa tika vody myslim ze by pomohlo keby si ju nehal par dni odstat a trosku prekyslicovat popripade niekto ti mozno lepsie poradi



hned po kazdom krmeni odkalovat.?! to si niekde videl? ja este nie..
rastislav.krippel napísal:HEEEELP!

Bratia akvaristi, pomoc!
umiera mi uz druhy disikus za posledny tyzden. Uz vyse pol roka chovam diskusy a vsetko v pohode a teraz to zacalo. Mam 300 litrov, asi 10 diskusov, z toho 4 malicke a 6 dospelych. Mam cca 5 ks, (nejake veke, neviem co to je)rastliny napadnute cimsi ciernym v unosnej miere. Teplotu Zmenilo sa za posledny tyzden len to, ze mi odisiel externy filter fluval 205 a tak som namiesto neho dal interny bluemodular 03, pokial nezozeniem tu suciastku (packu, ktorou sa nacerpava voda do nho). Este jeden interny tam okrem toho mam. Este som zmenil pripravok na upravu vody z Aquasafe som presiel na Sanil 2000. Je to tym, alebo sa stalo cosi ine?Dakujem


pisal si ze ti odisiel hlavny filter a nahradil si ho novým... ktory bol asi nezabehnutý takze tam nastal biologicky kolaps, hodnoty No sa prudko zvysili co rybky zahnalo do stresu a tym su nachylnejsie na choroby cize hynú...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod astro » 01 Nov 2011 14:06 pm

juwel nejako sa ti to pletie, tal ionizátor alebo ozonizátor? rozhodni sa čo kde napíšeš post198033.html#p198033
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod petriik » 01 Nov 2011 14:17 pm

dobry postrech astro..)
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod vlasto1984 » 01 Nov 2011 16:10 pm

Petrik neviem ako casto krmis ryby srdcom ale ja ja raz za cas pokial im davam ciste srdce voda sa hned zakali a myslim ze je normalne takuto vodu vymenit a odsat z dna co ryby nezozrali zaujmalo by ma ake srdce im davas ty ked ti nekali vodu to si kde videl !?
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod hofi » 01 Nov 2011 16:13 pm

dobrý postreh vlasto1984..)
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod juwel » 01 Nov 2011 17:08 pm

juwel napísal:Mám 2OO l akvarko, filtácia 600l/hod., Použivam do filtra PhosEX od JBL super vec na odstránenie fosforečňanov. Tiež som mal problém s riasami a už nemám. Používam ozonizátor vody. Voda je krištálovo čistá. Rastliny sú nádherné zelené a husté, neodumierajú staré listy, super. Mám 7 diskusov, 2 prísavníky, 4 mrenky siamské, 15 neoniek, 5 tetier kongžských. Teplota vody 29 stupňov, voda z vodovodu nijak špeciálne upravovaná.
juwel
 
Príspevky: 16
Obrázky: 0
Založený: 17 Sep 2011 20:29 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod juwel » 01 Nov 2011 17:11 pm

astro napísal:juwel nejako sa ti to pletie, tal ionizátor alebo ozonizátor? rozhodni sa čo kde napíšeš post198033.html#p198033

Ďakujem za upozornenie má to byť ozonizátor.
juwel
 
Príspevky: 16
Obrázky: 0
Založený: 17 Sep 2011 20:29 pm

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod petriik » 01 Nov 2011 18:14 pm

vlasto1984 napísal:Petrik neviem ako casto krmis ryby srdcom ale ja ja raz za cas pokial im davam ciste srdce voda sa hned zakali a myslim ze je normalne takuto vodu vymenit a odsat z dna co ryby nezozrali zaujmalo by ma ake srdce im davas ty ked ti nekali vodu to si kde videl !?


hovadzim, morcacim... myslim ze odkalovat po kazdom krmeni je zbytocne prehnane...pri 650L mi vodu vobec nekali pretoze ich neprekrmujem a aj to co spadne na dno si najdu pancierniky,prisavniky a neskor vecer sumce...keby som sa mal kazdy vecer kafrat v akva z odkalovacom a hned dopustat vodu by som viac skodil ako prosperoval...aj ta troska co ostane neni na skodu, je to zivna poda pre bakterie...
ako nemala to byt urazka, nadavka
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Tercovce + filtracia

Odoslaťod hofi » 01 Nov 2011 18:20 pm

petriik -Tak potom toho o terčovcoch moc nevieš.Stará voda im moc nevonia.Denne im vymeniť tak 50% by bolo super.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.