BiOrb ano alebo nie?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod BarbarOSA » 02 Sep 2010 15:00 pm

Tak prihod fotku L3ng1 ako ti to tam vyzera..
Nie som zastancom vymozenosti á la automaticke krmitko a davkovac hnojiva atd, ale ked niekto nema cas, tak jasne, ze je vhodne si to zadovazit, ale kto nema cas vobec, tak mu ani akvarko do ruk nepatri..

Toto sa mi nepaci nie ze len kvoli cene, ktora ked som pozeral tak tie akva stoja tolko co doma si niekto zalozi aj 200vku za tu cenu, ale aj zato ze vymyslaju rozne tvary ,,buducnosti,, a neviem ake farebne variacie..
Na pohlad mozno pekne, ale akva je kus prirody, tak by tak aj malo vyzerat, nie cacky macky, ale zase, 100 ludi 100 chuti a co sa komu paci to tam napcha..

Drzim palce teda nech sa dari akvarku, fotku by som fakt uvital aj nejake info - osadenstvo, rastlinky, teda celkovo flora a fauna, nejaky substrat aky si pouzil alebo co vsetko si vlastne ako robil..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod Aquanaut » 02 Sep 2010 15:03 pm

trošku mi to pripomína reklamu :|
už vidím číňanov, ako to rozoberajú a prechádzajú na masovú výrobu.. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod martin_s » 02 Sep 2010 15:46 pm

Aquanaut suhlasim, aj mne to pripada ako z teleshopu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod astro » 02 Sep 2010 15:46 pm

nechcel som byť prvý kto to napíše ;) tak sa pripájam k sladkej reklame
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod trinitysk » 02 Sep 2010 16:36 pm

Az tak cierno-bielo by som to nevidel. Osobne by som isiel sice radsej do Dennerleho Cube a nie do tohto, na druhej strane chapem preco to dotycny kupil (ma vztah k prirode ale je vacsinou v praci...) a ma z toho celeho radost. Designovo to tiez nevyzera (aspon teda niektore) od veci. Zaujimal by ma skor postreh/nazor o nejake 3-5M ci to bude naozaj fungovat...ak ano, je to jedna z moznosti/variant pre podobne zalozenych ludi co travia vela casu v praci.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod rower535 » 10 Feb 2011 12:13 pm

dobry den prajem, poprosim o radu ohladom biorb 30 akvaria. dodrzujem vsetky navody a postupy odporucane vyrobcom (periodicita vymeny filtra, cistenie ap.). po tretej a nasledne aj stvrtej vymene filtra (kazdych 6 tyzdnov) sa zacal tvorit a usadzovat v akvariu hnedy kal(?), do 2 dni po vymene sa vytvoril a je v stave na obrazku - na filtri, kamenoch, rastlinach, stenach... filipovi (bojovnica) to zda sa nevadi, ja mam vsak obavy, aby to nahodou nemalo iny ako len esteticky defekt. som uplny amater zaciatocnik, mam obmedzene "manualove" znalosti, preto vas chcem poprosit o radu - o co ide a vlastne aj ako to riesit.

vopred dakujem.

doplnkove info: ph vody je v odporucanom rozsahu, akvarium je na mierne presvetlenom mieste, avg. teplota 24-25, v noci rezim tlmeneho svetla, umele rastliny, povodne kamene od vyrobcu, objem 30l, jedna rybka.

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us]
rower535
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Feb 2011 11:54 am

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod Mariok » 12 Feb 2011 16:21 pm

Vitaj v reálnom svete akvaristiky! :) A to myslím v dobrom, bez irónie. Akvárko sa ti zabieha/zabehlo a prejavujú sa základné prírodné zákonitosti. Ten pórovitý substrát sa nasycuje odpadovými látkami z vody a začína žiť vlastným životom. Rozsievky (to je tá "hnedá riasa") sú dôsledkom nízkej úrovne osvetlenia. Nebezpečné nie sú.
Stav akvária vypovedá o tom, že reklamné vyhlásenia o bezúdržbovosti výrobcov pomôžu predať, ale nie sú pravdivé. Podľa ich webu od zákaznikov vyťahajú pri siedmych výmenách chemicko-biologickej filtračnej náplne (čo predpokladám bude zeolit a molitan, možno ešte aktívne uhlie) tie isté prachy, ako dal za celý set! Pritom by stačilo pravidelne meniť časť vody (pri 1 bojovnici spoľahlivo 30l cca 6l 1x 2 týždne) a do toho filtra si dať vyrezať kruhové vložky z filtrenu, ktoré by stačilo prepláchnuť raz za mesiac vo vode stiahnutej pri výmene vody a používať opakovane. Na to by sa dal čas aj v kancelárii určite nájsť... Rozsievky by mali za čas zmiznúť, lebo aj bez zmeny umelého osvetlenia začína pribúdať osvetlenie prirodzené, takže na jar/v lete, by ten problém mohol prestať. Môže sa ale stať, že rozsievky nahradia zelené riasy, čo taktiež nie je na škodu biologickej stránky, s estetikou to však pre teba bude asi iné. Príroda sa skrátka oklamať biznisom nedá :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod rower535 » 13 Feb 2011 20:15 pm

Mariok, srdecna vdaka za obsiahlu, zrozumitelnu a najma potesujucu odpoved. Po skusenostiach z inych for (nie akvaristickych) som neocakaval taky ludsky pristup, skor titulovani ako noob a podobne ;) Dakujem!
rower535
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Feb 2011 11:54 am

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 01 Nov 2011 22:12 pm

Ja mam akvarko Biorb 60L uz 3 mesiace a zatial som nadmieru spokojny. Mam v nom 27 rybyciek skoro od zaciatku, ziadne uhynutie som nezaznamenal, akvarium je stale krasne a ciste voda nesmrdi a je krajsia nez z vodovodu. Jednoducho som dodrzal vsetky pokyny od znameho (nie od vyrobcu) pri zakladani akvarka a teraz by som to nevymenil za ziadne ine. Dokonca som zatial nemenil filter ani 30% vody.
TAKZE TEORIE, ZE JE TO IBA REKLAMA A PRIRODA SA OKLAMAT BIZNISOM NEDA SU VYVRATENE!!!
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 01 Nov 2011 22:28 pm

david85 napísal:TAKZE TEORIE, ZE JE TO IBA REKLAMA A PRIRODA SA OKLAMAT BIZNISOM NEDA SU VYVRATENE!!!

Sila... :lol: :lol: :lol:
Myšlienka roka...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 01 Nov 2011 22:31 pm

Ešte predpokladám, že v tom zázraku vodu netreba meniť vôbec :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod triscene » 01 Nov 2011 22:32 pm

ty si predajca tohoto zazraku z umelej hmoty co nema s estetikou ani prirodou nic spolocne.
ak mozes daj foto ze ako si tam napratal tolko rybiciek a necudoval by som sa keby to vyzeralo ako rybacia polievka s uzasnym vodotryskom v strede...grc cely tento vymysel.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 01 Nov 2011 22:37 pm

Foto by som si pozrel aj aj ak teda môžem poprosiť.
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod dedojozef » 01 Nov 2011 23:08 pm

FOTO, FOTO, FOTO, FOTO
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 01 Nov 2011 23:14 pm

Žiadostí o foto pribúda. Aj keď neverím, že nejaké bude.. Lebo je to riadna volovina.. :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod jozef1979 » 01 Nov 2011 23:35 pm

Možno sem šupne foto čo je na obale,ako svoje. :mrgreen:
jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 01 Nov 2011 23:48 pm

A vo photoshope dorobí ryby. Najlepšie morské :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod hofi » 02 Nov 2011 06:17 am

david85 napísal: Dokonca som zatial nemenil filter ani 30% vody.
TAKZE TEORIE, ZE JE TO IBA REKLAMA A PRIRODA SA OKLAMAT BIZNISOM NEDA SU VYVRATENE!!!


To tomu aj veríš čo píšeš?
Len príroda vie, čo chce... nikdy nežartuje a nikdy nerobí chyby; tie robí len človek.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod martin_s » 02 Nov 2011 17:02 pm

david85 napísal:Jednoducho som dodrzal vsetky pokyny od znameho (nie od vyrobcu) pri zakladani akvarka a teraz by som to nevymenil za ziadne ine. Dokonca som zatial nemenil filter ani 30% vody.
TAKZE TEORIE, ZE JE TO IBA REKLAMA A PRIRODA SA OKLAMAT BIZNISOM NEDA SU VYVRATENE!!!

Jedine co si pri tomto opise mohol vyvratit je obed ktory si mal.
Ad. 1: Ide o nepodlozene tvrdenie
Ad. 2: Zmenil si vyrobcom uvadzanu koncepciu fungovania, tym ze si pouzil iny navod, t.j. z biorbu si pouzil iba techniku
Ad. 3: Prirodu neoklames.
Doloz fotku, hodnoty merania parametrov vody.

david85 napísal:...akvarium je stale krasne a ciste voda nesmrdi a je krajsia nez z vodovodu.

Kontaktuj svojho dodavatela pitnej vody a Odbor hygieny zivotneho prostredia na miestne prislusnom RUVZ - nieco asi nebude v poriadku s dodavkou pitnej vody u teba doma, kedze v prerybnenom akvariu bez udrzby je aj po 3 mesiacoch citujem: "krajsia nez z vodovodu"... Senzoricke vlastnosti vody su jednym z hodnotenych parametrov pri povoleni pouzivania vody ako pitnej, pricom kriteria pre hromadne zasobovanie pitnou vodou z verejneho zdroja su prisnejsie... (vid zakon 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejneho zdravia v zneni neskorsich zakonov a jeho vykonavaci predpis, ktorym je pri poziadavkach na kvalitu pitnej vody Nariadenie vlady SR 354/2006, ktorym sa ustanovuju poziadavky na vodu urcenu na ludsku spotrebu a kontrolu kvality vody urcenej na ludsku spotrebu)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 02 Nov 2011 22:36 pm

martin_s napísal:
david85 napísal:...akvarium je stale krasne a ciste voda nesmrdi a je krajsia nez z vodovodu.

Kontaktuj svojho dodavatela pitnej vody a Odbor hygieny zivotneho prostredia na miestne prislusnom RUVZ - nieco asi nebude v poriadku s dodavkou pitnej vody u teba doma, kedze v prerybnenom akvariu bez udrzby je aj po 3 mesiacoch citujem: "krajsia nez z vodovodu"... Senzoricke vlastnosti vody su jednym z hodnotenych parametrov pri povoleni pouzivania vody ako pitnej, pricom kriteria pre hromadne zasobovanie pitnou vodou z verejneho zdroja su prisnejsie... (vid zakon 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejneho zdravia v zneni neskorsich zakonov a jeho vykonavaci predpis, ktorym je pri poziadavkach na kvalitu pitnej vody Nariadenie vlady SR 354/2006, ktorym sa ustanovuju poziadavky na vodu urcenu na ludsku spotrebu a kontrolu kvality vody urcenej na ludsku spotrebu)

Martin_s - Naozaj, skláňam sa pre Tebou a Tvojími vedomosťami. Iné kafé. Vymaž si z profilu "vraj vedeckovyskumný..." To "vraj" tam nemá čo hľadať. :pivo:
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 02 Nov 2011 22:51 pm

inak ludia nemam preco klamat, alebo ak ano tak preco? nemam na to ani jeden rozumny dôvod,,, dokonca niesom ani predajca, kupil som si to ako dizajnovku do obyvacky a zatial som nadmieru spokojny, to je vsetko,,, ved mne môze byt jedno ci to bude fungovat alebo nie,,, ak to proste fungovat prestane kupim dalsie, potom dalsie a potom dalsie, kym sa mi to bude pacit tak mne nerobi problem kupit kazdy mesiac aj desat 60L biorb za 300€, skratka som chcel len napisat svoju skusenost, to je vsetko,,. co sa tyka tej vody krajsej ako z vodovodu, preboha ved to bola len metafora, skratka pri tom LED osvetleni je krajsia ako ktorakolvek ina :D ,,, co sa tyka foto, OK, spravim, ked budem mat cas cez den, aby to bolo co najlepsie vydiet, z toho foto bude jasne, ze nieje z katalogu,,,, celkovy zaver, je asi taky, ze ja niesom ziadny akvarista ako vy, ktory sa tu predbiehate, ktory je najmudrejsi a ktory ma najväcsie akvarko,,, opakujem, mam to len ako dizajnovku, ktora zatial funguje perfektne a je mi uplne jedno ci sa to niekomu paci alebo nie, ja som zatial spokojny
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 02 Nov 2011 22:59 pm

david85 napísal:kym sa mi to bude pacit tak mne nerobi problem kupit kazdy mesiac aj desat 60L biorb za 300€
Aj to je riešenie ako mať BIORB stále pekné :lol:
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 02 Nov 2011 23:20 pm

sirPavol napísal:
david85 napísal:kym sa mi to bude pacit tak mne nerobi problem kupit kazdy mesiac aj desat 60L biorb za 300€
Aj to je riešenie ako mať BIORB stále pekné :lol:


:D ale vazne, ako mam dokazat, ze je cele 3 mesiace ciste? ked sem dam foto, ktora bude naozaj skutocna, tak potom bude kazdy hovorit, ze to je foto urobene pri zalozeni biorbu
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 02 Nov 2011 23:32 pm

šak hoď to foto
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.