Neustály uhyn cichlid



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Neustály uhyn cichlid

Odoslaťod Boris4 » 02 Nov 2011 09:47 am

Zdravím chcel by som poprosiť o radu ohľadom chovu afrických cichlid, mám neustále problém s úhynom cichlid v akváriu nebudem písať konkrétny druh lebo sa to týka všetkých. Cichlidy ktoré su choré sú prevažne na dne a je viditeľné ako rýchlo dýchajú, nejedia a stoja na jednom mieste....každá cichlida u ktorej som spozoroval toto zrýchlenie dýchanie tak postupom času uhynula či už to bol dospelý jedinec alebo mladé jedince. Kŕmim len suchou stravou a to len vločkami kvôli podozreniu z prekrmovania ktorému som dával za príčinu vzniku tohto stavu ale nakoľko už asi mesiac kŕmim 2 x za deň v menšom množstve (zjedia to do 30 sekúnd) tak som si myslel že sa tohto javu zbavím nadobro nakoľko mi predošlá osádka kompletne uhynula...po nasadení novej osádky sa po mesiaci táto choroba vrátila a napadá aj novu osádku okrem prisavníkov a pancierníčkov tým sa nikdy nič nestalo! preto si myslím že to bude krmivom.... voda je ok testy som robil, všetko v norme, uv lampa 24h nonstop, filtrácia dostatočná, voda čistá, žiadne zákal ani riasi nič podobné, cichlidy nemajú dlhý biely výkal, nič podobne, krátke tvrdé tmavé vykali...krmivo sera flora, sera san, sera vipan a spirulina.....po prečítaní určitých príspevkov na nete som mal silné podozrenie z choroby MALAWI BLOAT ktorá mala podobné príznaky ale nakoľko som dodržoval prísny režim kŕmenia tak sa mi to už nezdá pravdepodobné či sa jedná o tuto chorobu nakoľko už novu osádku kŕmim iba vločkovou potravou... Prosím Vás o akékoľvek postrehy a poznatky ktoré by pomohli ukončiť tento zlý stav, lebo nechcem prísť o ďalšie cichlidy....DAKUEJM.
Boris4
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Okt 2010 14:14 pm

Reklama

Re: Neustály uhyn cichlid

Odoslaťod peter-trnava » 02 Nov 2011 10:18 am

Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Neustály uhyn cichlid

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Nov 2011 10:47 am

mozno by sa zislo napisat ake tam mas ryby. ci nemas nejake rastlinozrave. urcite su tu ludia ktori sa v tom lepsie vyznaju a dufam aj poradia ale amm taky pocit ze z tych africykch je par druhov ktore su viazane na rastlinnu stravu a ked im davas vlocky a granule ktore su z velkej casti zlozne zo stravy zivocisnej tak by to mozno mohol byt problem. ak sa myslim opravte ma.. :)
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.