Ochrana pred vytopenim.



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod gibic » 02 Nov 2011 23:05 pm

Ahojte vsetci.

Som cerstvym vlastnikom vonkajsieho filtra FLUVAL105. Som spokojny a strelka a stoplik su spokojni tiez (moje korytnacky).
Fluval vyzera ze ma dobru konstrukciu aj celkove prevedenie, treba si vsak uvedomit ze vonkajsi filter vam z akvarka vytahuje vodu, potom ju precisti a vrati naspat do akvarka, ak sa vsak nieco pokazi, alebo nahodou nedokladne pripojite hadicu - hlavne tu ktora vracia vodu spat do akvaria stane sa ze vam filter z akvarka vytiahne vsetku vodu ale uz ju tam nevrati - ostane von.
V snahe zabezpecit si suchu obyvacku a dobre susedske vztahy chcem predist takymto nehodam.
Napadli ma vselijake moznosti ako zastavit privod el. energie do fluvalu, no je to zbytocne, pretoze ak sa odpoji navratova hadica a fulval vypnem, gravitaciou sa i tak z akvarka vytiahne vsetka voda (do vysky nasavania).

Ak ma niekto skusenost s takymto zabezpecenim prosim dajte vediet.
Dakujem

Palo
Prílohy
opice.jpg
opice.jpg (55.55 KiB) Zobrazená 17723 krát
gibic
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Nov 2011 22:09 pm

Reklama

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod sirPavol » 02 Nov 2011 23:07 pm

Hadice poriadne pripojiť, nemyslieť na to a kľudne spať :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod prasan » 02 Nov 2011 23:21 pm

Sú také poplašné rohože ktoré ti spustia alarm ak sa voda začne vylievať,ale ak nie si doma?Dala by sa možno takáto rohož napojiť na uzáver ktorý by pri spustení alarmu automaticky uzavrel prívod nasávania.To je však už pre technicky zdatnejšieho ako ja.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod gibic » 02 Nov 2011 23:37 pm

:) Dakujem, nad niecim takym som uvazoval, senzor uniku vody, pomocou ktoreho by som musel vypnut dve veci, privod vody z akvarka plus napajanie fluvalu - inak by to asi neprezil. Jednak si myslim ze by komponenty boli dost nakladne no co ma desi viac je ze hadicu ktorou voda prichadza do fluvalu by som musel rozpojit a napojit tam uzaver - cize by mi vznikli dva nove spoje - ktore sa tiez mozu uvolnit a ak by sa to rozpadlo tak gravitacia mi aj tak vytiahne vodu von :) Asi zacnem vazne uvazovat na radou od SirPavla :)

Diki!
gibic
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Nov 2011 22:09 pm

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod prasan » 03 Nov 2011 00:08 am

Čo sa má stať to sa stane.Ak máš vytopiť suseda tak to môže byť práčka či pokazený odtok.Ak ti praskne akva či pretečie filter,to je len jedna z možností.Je to robené tak aby sa to nestalo,ale ak predsa tak si si to asi zaslúžil z hora. :angel: :lol:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod gibic » 03 Nov 2011 00:24 am

:) asi mas pravdu.
gibic
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Nov 2011 22:09 pm

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Pufli » 03 Nov 2011 00:33 am

Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Marecek » 03 Nov 2011 02:14 am

Mam cca 200 l akva s externym filtrom pod akva.
Samozrejme ze so spolahlivym Eheimom Profesionell 3, ktory mi uz raz pretiekol, cosi v hlave filtra ...
Ale az na to ze sa mi nasala voda do drevotrieskovej skrinky sa nic nestalo.
Lebo cerpam vodu tesne pod hladinou a vratna hadica ja napol pod hladinou a napol ad nou ...
Siel som na to cestou minimalizacie stratenej vody pri nejakom vypadku ...
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod gibic » 03 Nov 2011 10:07 am

Ahoj,

diki toto je celkom dobry napad, trosku si vsak nie som isty efektivitou filtovania vody - kedze nasavanie bude vysoko, vyskusam :)

Diki.
gibic
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Nov 2011 22:09 pm

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod LaXo » 03 Nov 2011 11:38 am

hmmm, nad tymto som uz uvazoval aj ja, ale mozno preto ze som na nic plodne neprisiel mam stale filter interny :( ktory je dobry ale zabera miesto. No co uz, kazda minca ma dve strany. Ak zacne tiect voda napriklad samospadom tak to nemas ako osetrit, lebo ani spätná klapka ti nepomoze, jedine mat ext. filter ulozeny v nadobe rovnakeho objemu ako je akva :)
Ale mozno niekto na nieco prisiel, rad sa dozviem viac aj ja.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod kubko82 » 03 Nov 2011 12:49 pm

Niekto to tu pisal ze ma podlahu v byte natretu takym niecim ako betonove bazeny.Akva vytecie ale voda ostane u teba.Aspon sused bude spokojny
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Snoopy » 03 Nov 2011 15:26 pm

kubko82 napísal:Niekto to tu pisal ze ma podlahu v byte natretu takym niecim ako betonove bazeny.Akva vytecie ale voda ostane u teba.Aspon sused bude spokojny

samozrejme sú na to prípravky, ale tak vytrhať napr. parkety alebo dlažbu, len aby si naniesol daný náter je trošku blbosť, si myslím.. osobne keby som to mal riešiť, určite tým poistením..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 04 Nov 2011 00:55 am

uplne to problem nevyriesi, ale minimalizuje skody ak navrtas par milimetrovu dierku do trubice nasavania asi 2cm pod hladinou a ked klesne voda po dierku, tak sa trubica zavzdusni a voda prestane tiect... pravdaze treba doplnat odpar aby nedoslo k nechcenemu zavzdusneniu trubice...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod papar » 04 Nov 2011 10:20 am

prikláňam sa k názoru "playman22", ešte by som k tomu doplnil a to dal externý filter do nejakej nádoby s výpočtom objemu možného úniku,,napr.sklenenú nádobu čo nie je zložité prispôsobiť podmienkam priestoru vedľa akvarka,,,to by bola asi tak 99% ochrana voči úniku vody na podlahu
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod papar » 04 Nov 2011 10:55 am

Mám jednu otázku. Koľko rokov vydrží samotné lepéné akvárium - myslím tým sklo a lepené spoje. Mám 150 l akvarko. Dočítal som sa , že dôležité je umiestniť akvarko vo vodováhe, vraj už nejaký 1 mm pri väčších objemoch spôsobí nerovnomerné namáhanie spojov a tým môže dôjsť k prasknutiu akvária.
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Poly » 04 Nov 2011 14:39 pm

Fuha, ste tu dost doplaseni :) Niektore riesenia su dost prehnane. Tecenie akvarka sa nedeje kazdy den, mnohym akvarium nevytieklo za cely zivot ani raz. Ak chcem akvarko, musim s istym rizikom vytecenia pocitat a s tym idem do toho. Ak sa niekto nedokaze s tymto rizikom vyrovnat, neodporucam mu zariadovat si akvarko. Najjednoduchsie riesenie pre kludny spanok je poistenie domacnosti a zodpovednosti za skodu. Ako druhe najjednoduchsie riesenie je kupit kvalitne akvarko a kvalitny externy filter. Samozrejme, riziko vytecenia stale bude, ale takto sa da celkom ucinne minimalizovat.
Suhlasim s Prasanom, rovnako ako vytecie akvarko moze vytiect aj pracka, ci vodovodne potrubie. Take veci sa stavaju, treba s nimi v kutiku duse pocitat, ak to nahodou pride, aby sa clovek uplne nezosypal :D Dolezite je, aby sa nikomu nic nestalo, teda tym chcem povedat, ze stale je lepsie byt vytopeny akvarkom ako napr. vyhoriet, co tiez realne hrozi v kazdom byte, kde sa pouzivaju elektricke spotrebice. Riesenia typu bazenova vystelka miestnosti, navrtanie nasavacej trubky alebo zachytna nadoba a az v nej filter, su podla mna uz moc prehnane a neprakticke. Najucinnejsie riesenie je nemat akvarko vobec, riziko vytopenia akvarkom je vtedy a len vtedy nulove :D Rovnako ak sa niekto panicky boji lietania, tak jednoducho lietadlom nelieta :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod prasan » 04 Nov 2011 17:10 pm

Poly :pivo:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Marecek » 04 Nov 2011 19:12 pm

Hmm co je potom kvalitny filter ? ;-)
Mne pretiekol Eheim Profesionell 3 - 2073 - vadna seria hlavy filtra ...
Ja osobne som sa len snazil minimalizovat pripadne dosledky toho co ma uz raz postretlo.
Nie je to nic prehnane a neprakticke. Poistku samozrejme mam tiez ..
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Poly » 04 Nov 2011 22:00 pm

Poly napísal:Ako druhe najjednoduchsie riesenie je kupit kvalitne akvarko a kvalitny externy filter. Samozrejme, riziko vytecenia stale bude, ale takto sa da celkom ucinne minimalizovat.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Caiman » 04 Nov 2011 22:18 pm

U "zakaznika" mam riesene akvarko aj s akou takou "ochranou" pretecenia filtrov.
720L akvarium,dva externe eheim filtre su ulozene dole v dalsom 180L akvariu ktore je pri vrchnej strane navrtane a napojene priamo na odpad.Toto akvarium je vlozene este do dalsieho plechoveho "akvaria" + 2cm s dalsim otvorom do odpadu keby aj toto povolilo alebo pretieklo.Samotne filtre su zapojene tak aby sa v pripade uniku vody zavzdusnili v polovici vysky hlavneho akvaria,co pretecie nad objem zachranneho akvaria ide rovno do odpadu.
Toto zachranne akvarium zaroven sluzi na odstanie a vymenu vody.
Nutna je ale predpriprava rozvodov-aspon odpad co uz v hotovom byte ci dome nie je celkom jednoduche.

Prasknutie akvaria poriesi asi uz len dobra poistka.

Ale inak suhlasim s Polym,radsej zainvestovat do kvalitne urobeneho akvaria,k tomu kvalitny,radsej predimenzovany stojan a ked vonkajsi filter tiez radsej hladiet na kvalitu ako na cenu.Ja riesim svoje akvaria tymto sposobom a spavam uplne kludne.Skor sa bojim ze mi zhori to cinske HQI za vela penazi ako praskne alebo pretecie akvarko...

Ale samozrejme prasknutie samotneho akvaria
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 04 Nov 2011 22:36 pm

Poly napísal:Fuha, ste tu dost doplaseni :) Niektore riesenia su dost prehnane. Tecenie akvarka sa nedeje kazdy den, mnohym akvarium nevytieklo za cely zivot ani raz. Ak chcem akvarko, musim s istym rizikom vytecenia pocitat a s tym idem do toho. Ak sa niekto nedokaze s tymto rizikom vyrovnat, neodporucam mu zariadovat si akvarko. Najjednoduchsie riesenie pre kludny spanok je poistenie domacnosti a zodpovednosti za skodu. Ako druhe najjednoduchsie riesenie je kupit kvalitne akvarko a kvalitny externy filter. Samozrejme, riziko vytecenia stale bude, ale takto sa da celkom ucinne minimalizovat.
Suhlasim s Prasanom, rovnako ako vytecie akvarko moze vytiect aj pracka, ci vodovodne potrubie. Take veci sa stavaju, treba s nimi v kutiku duse pocitat, ak to nahodou pride, aby sa clovek uplne nezosypal :D Dolezite je, aby sa nikomu nic nestalo, teda tym chcem povedat, ze stale je lepsie byt vytopeny akvarkom ako napr. vyhoriet, co tiez realne hrozi v kazdom byte, kde sa pouzivaju elektricke spotrebice. Riesenia typu bazenova vystelka miestnosti, navrtanie nasavacej trubky alebo zachytna nadoba a az v nej filter, su podla mna uz moc prehnane a neprakticke. Najucinnejsie riesenie je nemat akvarko vobec, riziko vytopenia akvarkom je vtedy a len vtedy nulove :D Rovnako ak sa niekto panicky boji lietania, tak jednoducho lietadlom nelieta :)


s tymto si trufam nesuhlasit... jedna vec je s niecim pocitat a druha je urobit vsetko preto aby ked nastane ta osudna situacia, bol na to clovek pripraveny... hlavne pri externych filtroch a hlavne pri externych sklenenych filtroch sa rizika exponencialne zvysuju a moze dojst k X pripadom zlyhania celeho systemu filtrovania a preto su tieto "poistky" proti zlyhaniu namieste a riesenie: dufam, ze sa mi to nestane! aale nevadiii, vsak som poisteny... je dost na h*vno...
najdes malo ludi, ktorym sa po pohrome chce obchadzat susedov, fotit, obehavat kancelarie poistovne, dokazovat a vybavovat vsetko okolo toho (hlavne ak nejaky mantak v poistovni robi vsetko pre to, aby nemuseli vyplatit celu skodu)...
namiesto toho staci mala par milimetrova dierka na nasavani, predimenzovany filter, ktory ma rezervu na dodatocnu vodu a vec je vybavena... nic nevytecie... nestane sa skoda... nic netreba vybavovat...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Caiman » 04 Nov 2011 22:51 pm

tak musis sa spoliehat na to,ze externe filtre su stavane na to aby boli externe...
mozes to cele zjednodusit...daj si spravit kvalitne akva so vsetkymi vyztuhami ake sa len daju prilepit,daj tam vnutorny filter a budes spokojnejsi.Ja som radsej dal spravit hrubsie sklo miesto 8mm 10mm a aj to som mal obavu vyrezat pozdlzne vyztuhy ktore som povodne nechcel ale v akvarisitke ma prehovorili.A ked som ich odrezal na skle ziadna zmena a to mam vcelku slusnu plochu 90x60 pri vyske 50cm a akva naplnene takmer po okraj.
Vonkajsi filter som vymenil za vnutorny len koli jednoduchsej udrzbe.Ten vnutorny ma stal tolko co lacnejsi z externych,pri tom mi poskytuje este vacsi filtracny objem a ziadne starosti.Len nevyhoda,ze zavadzia v akvarku
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod playman22 » 04 Nov 2011 23:14 pm

Caiman napísal:tak musis sa spoliehat na to,ze externe filtre su stavane na to aby boli externe...

ano su, ale nahoda je blbec :-D
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Ochrana pred vytopenim.

Odoslaťod Caiman » 05 Nov 2011 00:05 am

no ale to uz je trosku tak na nic...
kupis si auto ktore bude mat 45 airbagov pomaly aj v kufri aby sa ti nahodou nerozbili vajicka co si kupis v akcii v nemenovanom obchodnom centre a v pripade celnej zrazky sa ti neotvori ani jeden...
Ak ma niekto tak silnu obavu z takejto akavaristickej katastrofy tak radsej nech si ani akva ani nekupuje.
Bude s tym mat viac strachu ako potesiena.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.