BiOrb ano alebo nie?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod whatisis » 06 Nov 2011 03:23 am

L3ng1 je jednoznacny predajca a reklamny "h@jzlik" (ak je slovo nevhodne, tak ho zmazte prosim, ale radsej by som pouzil aj tak ine korenistejsie) (staci si pozriet profil a kazdemu dojde, ze jedina tema s jedinym prispevkom, tak ako aj podanie jeho prispevku na konci prvej strany temy)
a david85? neviem, ale rozhodne klame!!! (moc ciste na tri mesiace po zalozeni a hlavne po zalozeni, pri okne, mix ryb, umele vsetko a bez chorob a neposkodenych plutiev atd...)
neznasam ludi co klamu.
ku samotnemu akvariu: je absolutne nevhodne pre ucely akvaristiky a rastliny (zive) nie je po zhliadnuti fotiek ani mozne (hlavne koreniace) pestovat. neviem si predstavit, ze niekto s minimalnym svedomim a zmyslom pre zodpovednost, vobec moze do niecoho takeho vlozit ZIVEHO TVORA rybku. kazdy akvarista, alebo aj neakvarista so svedomim sa snazi a to nie len rybam, ale vseobecne, akemu kolvek zivemu doma chovanemu zivocichovy, prisposobit podmienky co najblizsie jeho prirodzenym, alebo aspon dostacujucim, k plnohodnotnemu zivotu.
rozmarnost a rozmaznanost, neucta k zivotu a bezohladnost, image, alebo ked nie tieto tak minimalne neinformovanost, absolutne nemaju docinenia s akvaristikou a ani chovom nicoho ziveho. takym ludom ani zive tvory do ruk nepatria!!!
vyrobcovia takychto "uzasnych kompletov" (inak by som povedal sraciek) ako je tento absolutne neprakticky smejd, ti nabulikaju cokolvek, len aby to predali.
takze si david85 bud jeden z nich, alebo si sa nechal oklamat nepraktickym smejdom....
Obrázok používateľa
whatisis
 
Príspevky: 37
Obrázky: 13
Založený: 24 Jún 2009 10:43 am
Bydlisko: Bošany

Reklama

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod Dedo » 06 Nov 2011 11:20 am

whatisis: perfektný príspevok, obidvoch si odhalil. Skutočne je to sprostá komercia, ktorá esteticky a odborne pokazí začínajúcich koničkárov hneď od začiatku. To nemá s akvaristikou (platí to aj pre iné hobby) nič spoločné.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 06 Nov 2011 22:40 pm

a david85? neviem, ale rozhodne klame!!! (moc ciste na tri mesiace po zalozeni a hlavne po zalozeni, pri okne, mix ryb, umele vsetko a bez chorob a neposkodenych plutiev atd...)
neznasam ludi co klamu.

ty si ma teda poriadne nasr@l!!! keby si sa poriadne pozeral tak jedna gupka ma obzrate plutvy.
ja NEKLAMEM!!!,,, preco by som mal? ja niesom predajca ani obchodak alebo nieco podobne. Nemam preco klamat, ja som chcel len z cisteho svedomia napisat tak ako to je a podelit sa o to s ostatnymi normalnymi ludmi.
Co sa tyka toho okna, slnko sa k avkarku nedostane 24h denne, je polozene hned vedla zakryte stenou, ale to ty nemôzes vediet.
Mix ryby, v tom mas jedine pravdu, pretoze to je zatial moj jediny problem, nieco sa tam deje, pretoze gupky mi niekto postupne zoziera, ale neviem kto. Kazdy ma iny nazor, kohokolvek som sa opytal tak mi nevie podat normalne vysvetlenie, ale pocas celej doby zalozenia akvarka mi uhynuli tri gupky, ale nie samovolne, nejaka ryba ich pekne pacifikuje.
Ale ty vyzeras na velkeho odbornika, pomoz mi a prezrad, ktora to je?
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod dedojozef » 06 Nov 2011 22:52 pm

david85 napísal:Mam v nom 27 rybyciek skoro od zaciatku, ziadne uhynutie som nezaznamenal,

O tom, kto tu klame resp. zavádza by sa dalo polemizovať! :evil:
Mám pre teba návrh. Sadni si doma do svojho predraženého kresla, vylož nohy na predražený stôl a pozeraj na predražené akva ako ti kapú ryby. Veď ak neide o image neide o nič.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod palo9167 » 06 Nov 2011 23:35 pm

david85 napísal:.......
Mix ryby, v tom mas jedine pravdu, pretoze to je zatial moj jediny problem, nieco sa tam deje, pretoze gupky mi niekto postupne zoziera, ale neviem kto. Kazdy ma iny nazor, kohokolvek som sa opytal tak mi nevie podat normalne vysvetlenie, ale pocas celej doby zalozenia akvarka mi uhynuli tri gupky, ale nie samovolne, nejaka ryba ich pekne pacifikuje.
Ale ty vyzeras na velkeho odbornika, pomoz mi a prezrad, ktora to je?


Odpoved je Monster Beta Spledens. Samcov gupiek moze brat ako konkurenciu :)
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod triscene » 07 Nov 2011 01:14 am

zahadou ze pri pohlade na dno..plno zivorodiek, priam rybacia polievka a ziaden detrit ako bolo predtym spominane? no way..iba ak by nezrali tie mesiace :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod whatisis » 07 Nov 2011 01:21 am

to palo 9167: rozhodne by som nenapisal ze "monster" betta splendens :) . bojovnice su spolocenske ryby a neznasanlivost je len vnutrodruhova. ine druhy ryb si nevsimaju (venujem sa prave chovu betta splendens :wink: ). moze sa ale stat, ze zautocia na samceka gupy prave pre zavoj, ako pises. myslim si skor, ze okusovanie plutiev ma na svedomy v tomto pripade tetra kolumbijska (ak sa nemylim v nazve) je to ta vysoka ryba s cervenymi plutvami.
to david85: rozhodne ta nechcem urazat, ale po precitani tvojich prispevkov, si ma tiez pekne vytocil. ak si zaciatocnik (co perdpokladam, ze si), inak by si si to nekupil, tak si prestuduj zaklady akvaristiky (najdes toho pozehnane). casom ale prides na to sam (teda pokial zmenis svoj postoj k zivotu, ako takemu), ze toto nebola dobra volba a uz vobec nie presadzovat ju. taketo tvrdenia mozu viest k dezinformacii zacinajucich akvaristov, ktory v dobrom umysle a s odhodlanostou sa budu chciet venovat tomuto uzasnemu konicku a nakoniec pri kupe tohoto zistia, ze nemozu robit uz nic viac, len nahradit zive ryby umelimi, tak ako je v nom umele vsetko, pretoze nic v nom dlhodobo neprezije a nemale investicie, ktore doslova premrhali v dobrej viere, vyjdu navnivoc (nehovoriac o zivotoch ryb). ako ti naznacil aj Dedo. nabuduce bud korektny a neprikrasluj svoje veci a nepokladaj nic o co sa "nemusis starat" za privilegium. vacsinou je to len reklamny trik a podvod (i ked mozno zamer by mohol byt mysleny dobre) O VSETKO SA TREBA STARAT A NIC NIE JE LEN TAK!!! kto sa nestara, tak aj dopada. najhorsie je ale, ze vacsinou na to doplati niekto iny...
odbornik, ako si napisal som zial neni, ale stale sa snazim byt. prajem ti vela zdaru.
Obrázok používateľa
whatisis
 
Príspevky: 37
Obrázky: 13
Založený: 24 Jún 2009 10:43 am
Bydlisko: Bošany

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 07 Nov 2011 21:33 pm

dedojozef napísal:
david85 napísal:Mam v nom 27 rybyciek skoro od zaciatku, ziadne uhynutie som nezaznamenal,

O tom, kto tu klame resp. zavádza by sa dalo polemizovať! :evil:
Mám pre teba návrh. Sadni si doma do svojho predraženého kresla, vylož nohy na predražený stôl a pozeraj na predražené akva ako ti kapú ryby. Veď ak neide o image neide o nič.


jaaaj, uhynutie ako uhynutie,,, je predsa rozdiel, ked ti ryby kapu krasne pekne jedna za druhou a ty nevies co sa deje, alebo ked ti ryby kapu v dôsledku nejakeho utoku na ne, v tomto smere je to jednoznacne moja chyba, pretoze som tam fakt spravil mix rybyciek, ktore sa asi nemusia, ale nespravil som to len tak z rozmaru, poradil som sa s par ludmi, no na nestastie mi poradil kadzy nieco ine (urcita podobnost je aj na tomto fore), tak som sa skratka rozhodol, pre to co sa mi z toho zdalo najrozumnejsie
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 07 Nov 2011 21:38 pm

palo9167 napísal:
david85 napísal:.......
Mix ryby, v tom mas jedine pravdu, pretoze to je zatial moj jediny problem, nieco sa tam deje, pretoze gupky mi niekto postupne zoziera, ale neviem kto. Kazdy ma iny nazor, kohokolvek som sa opytal tak mi nevie podat normalne vysvetlenie, ale pocas celej doby zalozenia akvarka mi uhynuli tri gupky, ale nie samovolne, nejaka ryba ich pekne pacifikuje.
Ale ty vyzeras na velkeho odbornika, pomoz mi a prezrad, ktora to je?


Odpoved je Monster Beta Spledens. Samcov gupiek moze brat ako konkurenciu :)


toto mi povedalo väcsina ludi, ale mne sa to stale nezda, nechcem ju odtial vybrat, pretoze ona sa tam sprava praveze, tak najrozumnejsie, nikoho si nevsima, zije si taky svoj vlastny zivot
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 07 Nov 2011 21:45 pm

dedojozef napísal:
david85 napísal:Mám pre teba návrh. Sadni si doma do svojho predraženého kresla, vylož nohy na predražený stôl a pozeraj na predražené akva ako ti kapú ryby. Veď ak neide o image neide o nič.


jaj, este aby som nezabudol, mam pre teba navrh: sadni si do lietadla a odlet odtialto niekam daleko a nereaguj uz na tuto temu, pretoze tvoje pripomienky su max. trapne
a este popros nech ta na leteckej zakladni naucia pisat... :lol: "neide" :lol: to si kde vydel? ci si madar
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod martin_s » 07 Nov 2011 21:47 pm

myslim ze je cas aby te sa tu skludnili a venovali sa teme!
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 07 Nov 2011 22:09 pm

whatisis napísal:to palo 9167: rozhodne by som nenapisal ze "monster" betta splendens :) . bojovnice su spolocenske ryby a neznasanlivost je len vnutrodruhova. ine druhy ryb si nevsimaju (venujem sa prave chovu betta splendens :wink: ). moze sa ale stat, ze zautocia na samceka gupy prave pre zavoj, ako pises. myslim si skor, ze okusovanie plutiev ma na svedomy v tomto pripade tetra kolumbijska (ak sa nemylim v nazve) je to ta vysoka ryba s cervenymi plutvami.
to david85: rozhodne ta nechcem urazat, ale po precitani tvojich prispevkov, si ma tiez pekne vytocil. ak si zaciatocnik (co perdpokladam, ze si), inak by si si to nekupil, tak si prestuduj zaklady akvaristiky (najdes toho pozehnane). casom ale prides na to sam (teda pokial zmenis svoj postoj k zivotu, ako takemu), ze toto nebola dobra volba a uz vobec nie presadzovat ju. taketo tvrdenia mozu viest k dezinformacii zacinajucich akvaristov, ktory v dobrom umysle a s odhodlanostou sa budu chciet venovat tomuto uzasnemu konicku a nakoniec pri kupe tohoto zistia, ze nemozu robit uz nic viac, len nahradit zive ryby umelimi, tak ako je v nom umele vsetko, pretoze nic v nom dlhodobo neprezije a nemale investicie, ktore doslova premrhali v dobrej viere, vyjdu navnivoc (nehovoriac o zivotoch ryb). ako ti naznacil aj Dedo. nabuduce bud korektny a neprikrasluj svoje veci a nepokladaj nic o co sa "nemusis starat" za privilegium. vacsinou je to len reklamny trik a podvod (i ked mozno zamer by mohol byt mysleny dobre) O VSETKO SA TREBA STARAT A NIC NIE JE LEN TAK!!! kto sa nestara, tak aj dopada. najhorsie je ale, ze vacsinou na to doplati niekto iny...
odbornik, ako si napisal som zial neni, ale stale sa snazim byt. prajem ti vela zdaru.


Je to tetra diamantova, ale aj tak si dobry, pretoze to si myslim aj ja od sameho zaciatku, ked som ich tam dal zacali kazdu rybu skumat, ale doposial som nevydel, ziadny utok,,, doteraz som si nebol az taky isty, ale teraz som uz o tom presvedceny, pretoze si uz druhy clovek co sa vyzna, ktory mi to povedal,,, lenze co s nimi teraz? su tam dve.
Nie v pohode, vydim, ze si normalny rozumny clovek co sa tomu poriadne rozumie, ja som sa len urazil na to, ked si napisal, ze klamem (naozaj ma 3 mesiace kupene 8.8.2011, prve ryby asi o 5 dni, aj blocek mam, neviem ako to dokazat), inak na nic ine, mas svoj nazor, ktory ti neberiem.
Mas pravdu, nemal som to tu presadzovat a ospevovat, nemam na to dôvod, ale chcel som sa pochvali, ze ako sa mi zatial dari, to je cele.
Samozrejme, ze o vsetko sa treba starat, ale vy tu davate take nazory, ze mi to pripada, ako keby ste kazdy den vymienali vodu a menili filter, ved mam mnoho znamych ktory su podla mna celkom slusny akvaristi (jeden mi tiez hovoril o tej tetre diamantovej) a nemenia vodu alebo filter pekne dlho. Tak ja uz tomu vôbec nerozumiem, pretoze normalne ste ma presvedcili, ze to akvarko mam spinave a hned zajtra vymenim vodu a filter. :D
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod Vlado21 » 08 Nov 2011 00:10 am

david85 klidek, ja menim v 100l akva 20% vody max. 1 x za mesiac (rovnako cistenie fltra). Akva sice nevyzera sterilne, ako tvoj "3-mesacny" biorb, ale zas nevyzera ani zanedbane. Hlavne je, ze rastliny (zasadne zive, nie umele!) celkovo prosperuju, rybickam sa dari, riasy vidno v minimalnej miere... IMHO, ked vytvoris v akva prirodzenu rovnovahu (rastliny, zivocichy, svetlo, ziviny), vodu urcite casto menit nepotrebujes. Vseobecne plati zakladne pravidlo akvaristiky: periodicita vymeny vody a celkovo udrzba akva su priamo umerne velkosti nadrze, hustote rastlinneho porastu v nej a kvalite filtrovania v pomere k poctu a velkosti (moze byt aj druhu) zivocichov v nej zijucich.

Ja osobne marketingovym bombam typu Biorb ("instantne akva" pre netrpezlivych a deti) velmi neverim, som za klasicke akvarko, kde mozes rozbehnut prirodzenu rovnovahu, aj ked to trva nejaky cas a peniaze (nie viac ako v biorbe), a moze to prinasat aj pociatocne neuspechy. Biorb sa len tvari ako "hi-tech" sklena gula (aj ked tvary su uz rozne). Ked si vsak pozornejsie prejdes stranky predajcov, zistis, ze jeho hlavnou vyhodou nie je to, ze ultra-modernymi technologiami zazracne vytvara prirodzenu bio-rovnovahu v nom, ale to, ze ma stylovy zagulateny dizajn (vraj 10 x viac zivotneho priestoru ako klasicka gula! :shock: ), nie je zo skla, ale lahsieho plexiskla (wow! 8) ), ma pribalene vyhrievacie teleso (len v tropickej verzii) a originalny podstavec (!!!, teda pri najnovsej verzii), LEDky simulujuce vychod a zapad slnka (bomba-spica, ale treba si priplatit), a dokonca verzia Baby BiOrb (co ma uz posadilo na zadok!) ma pribalene aj krmivo (!!!) pre rybicky! :P

Ked si to tak cele zhrniem, pomer cena / vykon je u tejto hracky dost nizky, radsej by som dcere kupil lacnejsieho pipajuceho tamagociho alebo jej obcas pustil akva-setric obrazovky na PC. Kazdopadne, Tebe drzim palce, nech sa tvojmu Biorbu dari a tesim sa na buduce forky zo zivota akvarka a obyvatelov v nom. Fotky mojho (klasickeho) akva mozes najst v galerii... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod mystka » 08 Nov 2011 11:20 am

OFF TOPIC:
david85 napísal:a este popros nech ta na leteckej zakladni naucia pisat... :lol: "neide" :lol: to si kde vydel? ci si madar


Myslim, že každy si spraví názor sám :lol: :dead:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 08 Nov 2011 22:48 pm

Vlado21 napísal:david85 klidek, ja menim v 100l akva 20% vody max. 1 x za mesiac (rovnako cistenie fltra). Akva sice nevyzera sterilne, ako tvoj "3-mesacny" biorb, ale zas nevyzera ani zanedbane. Hlavne je, ze rastliny (zasadne zive, nie umele!) celkovo prosperuju, rybickam sa dari, riasy vidno v minimalnej miere... IMHO, ked vytvoris v akva prirodzenu rovnovahu (rastliny, zivocichy, svetlo, ziviny), vodu urcite casto menit nepotrebujes. Vseobecne plati zakladne pravidlo akvaristiky: periodicita vymeny vody a celkovo udrzba akva su priamo umerne velkosti nadrze, hustote rastlinneho porastu v nej a kvalite filtrovania v pomere k poctu a velkosti (moze byt aj druhu) zivocichov v nej zijucich.

Ja osobne marketingovym bombam typu Biorb ("instantne akva" pre netrpezlivych a deti) velmi neverim, som za klasicke akvarko, kde mozes rozbehnut prirodzenu rovnovahu, aj ked to trva nejaky cas a peniaze (nie viac ako v biorbe), a moze to prinasat aj pociatocne neuspechy. Biorb sa len tvari ako "hi-tech" sklena gula (aj ked tvary su uz rozne). Ked si vsak pozornejsie prejdes stranky predajcov, zistis, ze jeho hlavnou vyhodou nie je to, ze ultra-modernymi technologiami zazracne vytvara prirodzenu bio-rovnovahu v nom, ale to, ze ma stylovy zagulateny dizajn (vraj 10 x viac zivotneho priestoru ako klasicka gula! :shock: ), nie je zo skla, ale lahsieho plexiskla (wow! 8) ), ma pribalene vyhrievacie teleso (len v tropickej verzii) a originalny podstavec (!!!, teda pri najnovsej verzii), LEDky simulujuce vychod a zapad slnka (bomba-spica, ale treba si priplatit), a dokonca verzia Baby BiOrb (co ma uz posadilo na zadok!) ma pribalene aj krmivo (!!!) pre rybicky! :P

Ked si to tak cele zhrniem, pomer cena / vykon je u tejto hracky dost nizky, radsej by som dcere kupil lacnejsieho pipajuceho tamagociho alebo jej obcas pustil akva-setric obrazovky na PC. Kazdopadne, Tebe drzim palce, nech sa tvojmu Biorbu dari a tesim sa na buduce forky zo zivota akvarka a obyvatelov v nom. Fotky mojho (klasickeho) akva mozes najst v galerii... :wink:


mas naozaj krasne akvarko
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 08 Nov 2011 22:53 pm

mystka napísal:Myslim, že každy si spraví názor sám :lol: :dead:


mas pravdu
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod chrumka20 » 20 Nov 2011 16:19 pm

mystka napísal:OFF TOPIC:
david85 napísal:a este popros nech ta na leteckej zakladni naucia pisat... :lol: "neide" :lol: to si kde vydel? ci si madar


Myslim, že každy si spraví názor sám :lol: :dead:


No david85, ked uz sme pri tej gramatike ako chces byt, madar si tu jedine ty, pretoze to tvoje "vydel" nema so slovencinou nic spolocne. O tom mystka pisal/a, zjavne si sedis na kabli :o
chrumka20
 
Príspevky: 39
Obrázky: 3
Založený: 03 Okt 2011 19:14 pm
Bydlisko: Brezno

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod david85 » 20 Nov 2011 21:44 pm

No david85, ked uz sme pri tej gramatike ako chces byt, madar si tu jedine ty, pretoze to tvoje "vydel" nema so slovencinou nic spolocne. O tom mystka pisal/a, zjavne si sedis na kabli :o[/quote]

chrumka moja pekna, ked sme teda uz pri tej gramatike, tak tebe by som vôbec neodporucal reagovat, pretoze, ked si pozriem vsetky tvoje prispevky, tak sa poriadne nasmejem, taka mala ukazka:
"No tak to bude problem, """zrejme by riesim bolo len""" upravit ten kryt tie predradniky, teda predradnik, ale to si netrufam, a trebars nejake ine riesenie napr, idem skusit dat alobal do krytu, a este nejake ine typy, """ktore by som zvladla mi neviete poradit?""""
co sa tyka tej madarciny, tak ty patris na prve miesto :lol: :lol: :lol:
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod playman22 » 20 Nov 2011 22:40 pm

na www.psychologia.sk je jeden zaujimavy clanok s nazvom: KOMPLEX MENEJCENNOSTI A AKO SA HO ZBAVIŤ

jeden uryvok z neho: Je precitlivenejší, preto každú kritiku, aj konštruktívnu, smerujúcu k odstráneniu nedostatku, pokladá za osobný útok proti svojej osobe, prežíva ju ako nezaslúženú krivdu a reaguje vzťahovane. Okolie chce presvedčiť, že sa mu krivdí, ponosuje sa, usiluje sa obhájiť si svoje práva, ktoré však nikto nijako neporušil. Stáva sa z neho konfliktná osoba, schopná narobiť v kolektíve mnoho nepríjemností.
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod sirPavol » 21 Nov 2011 08:12 am

playman22 napísal:na http://www.psychologia.sk je jeden zaujimavy clanok s nazvom: KOMPLEX MENEJCENNOSTI A AKO SA HO ZBAVIŤ

jeden uryvok z neho: Je precitlivenejší, preto každú kritiku, aj konštruktívnu, smerujúcu k odstráneniu nedostatku, pokladá za osobný útok proti svojej osobe, prežíva ju ako nezaslúženú krivdu a reaguje vzťahovane. Okolie chce presvedčiť, že sa mu krivdí, ponosuje sa, usiluje sa obhájiť si svoje práva, ktoré však nikto nijako neporušil. Stáva sa z neho konfliktná osoba, schopná narobiť v kolektíve mnoho nepríjemností.

100 bodov :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod astro » 21 Nov 2011 09:22 am

playmann22 SUPER! :pivo: a už by to maťo mohol prečistiť...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod luko36 » 21 Nov 2011 09:38 am

čo tak sa venovať teme?
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: BiOrb ano alebo nie?

Odoslaťod martin_s » 21 Nov 2011 11:56 am

Asi je cas na docasne zamknutie temy, kedze sa vzdy najde niekto kto ma potrebu vyvolavat konflikty...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.