Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod dedojozef » 02 Júl 2011 15:41 pm

Po dlhom čase som bol o5 v Europe a ako inak musel som sa zastaviť v chovateľských potrebách.
Takže moje dojmy. Prepáčte ak sa nebudú týkať len akvaristiky.
Krmivá, liečivá a hnojivá v priemere o 1 euro drahšie ako v iných predajniach. Ryby napr. bojovnice camce cca 2,80, samice 0,90. Rajovce cca 1 euro (pár pomiešaných druhov a predavač netušil čo tam vlastne má). Vlastne vôbec nevedel kde aké ryby hľadať. Korene v rozmeroch asi 20x20 cm cca 10 eur.
Kúpil som krmivo pre papagája a o 10 minút som ho bol vrátiť, lebo malá si všimla hmyz, ktorý sa v balení stihol vyliahnuť. :( Neviem aký prehľad máte, ale senegalského papagája za 620 eur? :shock: Asi mal zlaté krúžkovanie. Suchozemská korytnačka za 160 eur? Možno vedela rozprávať. ...
Už tam zas dlho nepôjdem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod ivca161 » 02 Júl 2011 22:16 pm

Túto predajňu navštevujem pravidelne, ale dojem dobrý nemám. Takmer všetky veci, čo sa týkajú akvaristiky sú drahšie (napr. taký obyčajný teplomer za 4 €..pritom rovnaký viem zohnať za 2 :) ) Ale zase treba uznať aj to, že majú vysoký nájom (to je však už iná vec).. Kvalita vody nie je dostačujúca - vždy keď prídem, vidím niekoľko akvárií v karanténe, taktiež uhynuté ryby nie sú výnimkou. Čo sa týka personálu už je to lepšie (personál sa menil - konkrétne akvarista určite, ostatní neviem..nikdy nezabudnem ako mi poradil, že do akvárka mám nasypať soľ v pomere 1PL na 10 l vody, naviac ked som sa pýtala na jeden výrobok, ktorý som u nich kúpila ani netušil, že niečo také predávajú). Podľa môjho názoru je to typická predajňa s cieľom čo najviac zarobiť, nehľadiac na ostatné veci. Pri pohľade na Biorb akváriá, ktoré majú objem 30l a sú v nich africké cichlidy mi je do plaču. Toť môj subjektívny názor, ak som niekoho/niečo urazila, ospravedlňujem sa.
Obrázok používateľa
ivca161
 
Príspevky: 36
Obrázky: 2
Založený: 11 Jún 2010 19:56 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod kudrik » 02 Júl 2011 22:35 pm

To iste vo Zvolene a navyše vtáctvo žerie piliny také sú hladné.
Škoda písať.
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod baro666 » 04 Júl 2011 10:14 am

Personal nema ani sajnu o chove ryb a ake podmienky potrebuju. Chodim si tam sporadicky kupovat mrazenu potravu, ta je este za prijatelnu cenu. Ryby v nadrziach maju pravidelne krupicu a o cenach ani nehovorim. Ak niekto chce za Ramirezku electric blue 14 euro, tak by to mala byt aspon velka dospela ryba v dobrej kondicii, a nie vychudnuta 3cm velka zdochlina. Ked uz maju take vysoke ceny, tak aj personal by mal byt kvalifikovany aspon na tolko aby vedel co vlastne predava.
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod kellee » 25 Sep 2011 08:51 am

tiez som si krupicu odtial priniesla ako pozornost od obchodu, nastasie som si ju skoro vsimla a nemala nejake hrozne nasladky, a to mi tam nejaky trs buriy chceli predat za 7e
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod petriik » 25 Sep 2011 20:11 pm

ten obchd nikdy nemal zaujem dodavat kvalitny tovar resp. zivocichy ani nebude..! ty ludia co tam pracuju, tak len preto aby mali na chleba a ten co to vlastní, každý rok na noví bavorak.... nakupia ryby v hodnote tisic eur, prepravou a "profi" personalom ich umrie cca za 600e takze uz vieme preco maju super ceny... a kedze zamestnancom ide o plat takze im je jedno ci je ryba chora ci uhynie alebo nie...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod Glitter » 26 Sep 2011 18:32 pm

Tiež by ma zaujímalo odkiaľ tam berú personál, raz som tam kupoval Costapur v nedeľu lebo nikde nebol dostať vtedy narýchlo, a to som fakt čumel no..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod chrumka20 » 23 Okt 2011 09:43 am

Ja sa tam zastavim vzdy ked mam cestu, vacsinou kvoli papagajom poobzerat,kupit konopne semienka kt.nemam kde inde zohnat, minule som sa zastavila po sto rokoch pri rybach ale kupila som tam dve cladophory, inac z rastliniek som si nevybrala nic, chcela som kupit aj nejake tie pripravky do akva ale ked som videla ake su predrazene tak radsej som to nechala tak
chrumka20
 
Príspevky: 39
Obrázky: 3
Založený: 03 Okt 2011 19:14 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Okt 2011 09:29 am

dedojozef napísal:Po dlhom čase som bol o5 v Europe a ako inak musel som sa zastaviť v chovateľských potrebách.
Takže moje dojmy. Prepáčte ak sa nebudú týkať len akvaristiky.
Krmivá, liečivá a hnojivá v priemere o 1 euro drahšie ako v iných predajniach. Ryby napr. bojovnice camce cca 2,80, samice 0,90. Rajovce cca 1 euro (pár pomiešaných druhov a predavač netušil čo tam vlastne má). Vlastne vôbec nevedel kde aké ryby hľadať. Korene v rozmeroch asi 20x20 cm cca 10 eur.
Kúpil som krmivo pre papagája a o 10 minút som ho bol vrátiť, lebo malá si všimla hmyz, ktorý sa v balení stihol vyliahnuť. :( Neviem aký prehľad máte, ale senegalského papagája za 620 eur? :shock: Asi mal zlaté krúžkovanie. Suchozemská korytnačka za 160 eur? Možno vedela rozprávať. ...
Už tam zas dlho nepôjdem.


Predajňa v Európe je vyslovene komerčného charakteru.
Poviem to otvorene.
Keby mali akvaristiky žiť iba z akvaristov asi by to ďaleko nedotiahli.
V prvom rade tieto obchody žijú z laikov, čo idú okolo a zavítajú dnu.
Dedo...Ak si zvážiš obrovské náklady na priestor, ludí a energie, tak sa nečuduj tým cenám.

Osobne rozlišujem dva typy obchodov.
Tebou spomínaný a potom špecializované obchody - obchodíky - väčšinou rodinného typu.
A akvaristi vo väčšej miere chodia práve do tých druhých, kde im majitelia vyhovejú v ich požiadavkách. (otvorenie mimo pracovnú dobu, dovoz tovaru domov, tovar na objednávku a to akýkoľvek..., poradenstvo, zriadovanie na kľúč a pod.
Už chápeš ten rozdiel? Akvaristi sú na jednej strane a tzv. konzumenti na druhej.

Alebo aj inakšie povedané: Biznis versus záľuba.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Banska Bystrica - Pet Shop EUROPA

Odoslaťod david85 » 09 Nov 2011 23:45 pm

Richard Tokušev napísal:
dedojozef napísal:Po dlhom čase som bol o5 v Europe a ako inak musel som sa zastaviť v chovateľských potrebách.
Takže moje dojmy. Prepáčte ak sa nebudú týkať len akvaristiky.
Krmivá, liečivá a hnojivá v priemere o 1 euro drahšie ako v iných predajniach. Ryby napr. bojovnice camce cca 2,80, samice 0,90. Rajovce cca 1 euro (pár pomiešaných druhov a predavač netušil čo tam vlastne má). Vlastne vôbec nevedel kde aké ryby hľadať. Korene v rozmeroch asi 20x20 cm cca 10 eur.
Kúpil som krmivo pre papagája a o 10 minút som ho bol vrátiť, lebo malá si všimla hmyz, ktorý sa v balení stihol vyliahnuť. :( Neviem aký prehľad máte, ale senegalského papagája za 620 eur? :shock: Asi mal zlaté krúžkovanie. Suchozemská korytnačka za 160 eur? Možno vedela rozprávať. ...
Už tam zas dlho nepôjdem.


Predajňa v Európe je vyslovene komerčného charakteru.
Poviem to otvorene.
Keby mali akvaristiky žiť iba z akvaristov asi by to ďaleko nedotiahli.
V prvom rade tieto obchody žijú z laikov, čo idú okolo a zavítajú dnu.
Dedo...Ak si zvážiš obrovské náklady na priestor, ludí a energie, tak sa nečuduj tým cenám.

Osobne rozlišujem dva typy obchodov.
Tebou spomínaný a potom špecializované obchody - obchodíky - väčšinou rodinného typu.
A akvaristi vo väčšej miere chodia práve do tých druhých, kde im majitelia vyhovejú v ich požiadavkách. (otvorenie mimo pracovnú dobu, dovoz tovaru domov, tovar na objednávku a to akýkoľvek..., poradenstvo, zriadovanie na kľúč a pod.
Už chápeš ten rozdiel? Akvaristi sú na jednej strane a tzv. konzumenti na druhej.

Alebo aj inakšie povedané: Biznis versus záľuba.


perfektne vystihnute, mas uplnu pravdu vo vsetkom co si napisal
david85
 
Príspevky: 20
Založený: 01 Nov 2011 22:01 pm


Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.