Zeleny zakal



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Zeleny zakal

Odoslaťod Adka123 » 14 Nov 2011 22:35 pm

Ked mi boli v lete zabehavat nove akvarium, tak mi vraveli, ze doba zabehu je 3 tyzdne, preto som sa tym riadila aj teraz. Keby som bola vedela, ze mam cakat viac, cakala by som aj tri mesiace:(. No, asi to bola riadna chyba, skusim to zatemnenie a budem pokracovat vo vzduchovani a filtracii a vymene vody. Tusim, je to na dlhy boj,uvidime kto vyhra.
Adka123
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Nov 2011 17:27 pm

Reklama

Re: Zeleny zakal

Odoslaťod Adka123 » 14 Nov 2011 22:39 pm

Mariok napísal:...súhlas s Polym, len dodám, že je asi šťastie, že tam máš "zelenú" vodu, inak by už rybyčky boli hore bruchom, máš ho prerybnené, riasa prosperuje vďaka vysokému obsahu živín vo vode (odpadných látok metabolizmu rýb), ale zároveň je aj producentom kyslíka, takže rybám nielen že neprekáža, ale ich priam zachraňuje.




Dakujem velmi pekne za odpoved.V Akva som novacik, preto sa radim v akvaristike. Na 110l akvarium mi odporucili az 30 rybiciek.Ja mam len 5 skalarov, 10 mreniek a 5 malych neoniek. Zdalo sa mi to tak akurat. Je to naozaj tak vela,ze to sposobuje takyto problem?:(
Adka123
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Nov 2011 17:27 pm

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Adka123 » 14 Nov 2011 22:57 pm

Poly napísal:Prevaranie ti nepomoze. Zelena voda je sposobena jednobunkovymi riasami a tie si vzdy do akvaria najdu cestu. Navyse prevaranim veci v akvariu si este viac oddialila riesenie problemu. Problem je niekde inde. V akvariu sa musi vytvorit rovnovaha, chce to trpezlivost. Pouzitie vody zo zabehnuteho akvaria je spravne, tym si si riasy nezavliekla. Riasy si do akvaria zavlecies prvou zivou vecou, ktoru tam das :) Podstatou nezariaseneho akvaria je to, ze nedas riasam moznost rast vytvorenim spravnych podmienok.
Na zelenu vodu su dve moznosti:
1. Vypnutie svetla a uplne zakrytie/zatemnenie akvaria na niekolko dni (3-5, alebo viac, ak nepomoze) - pocas tejto doby by si mala poriadne vzduchovat a mal by bezat filter. Rybky krmit netreba. Po odokryti vymen 50-70% vody.
2. UV lampa, to je ale trochu drahsia zalezitost a potrebovala by si k tomu externy filter, alebo aspon cerpadlo.

Tym sa zbavis zelenej vody, ale nie priciny. Ak sa po tomto zelena riasa uz neobjavi, mas vyhrate. Ak sa ale objavi znova, nieco nie je v poriadku - voda nevhodnej kvality, vela ryb, malo rastlin, slaba filtracia, ale moze to byt aj NEZABEHNUTYM AKVARIOM! Akvaristika nema rada radikalne riesenia, tie vacsinou vsetko len zhorsuju. Nech sa dari! :) :pivo:



Dakujem velmi pekne za odpoved, skusim zatial moznost 2.Vzduchovanie a filtracia bezia naplno aj teraz, precitala som si vela prispevkov k mojmu problemu a mozno je problem aj vo svieteni. V kryte je rampa s dvoma 18W neonkami. Mozno je toho svetla privela:(. Poly, v pripade, ze tyzdnove zatienenie nepomoze, co robit? Ak to je naozaj zle zabehnutym akva, co potom? Ist uplne odzaciatku ci nasadit bakterie alebo denne vymienat vodu alebo neviem...
Adka123
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Nov 2011 17:27 pm

Re: Zeleny zakal

Odoslaťod Mariok » 15 Nov 2011 00:02 am

Adka123 napísal:Na 110l akvarium mi odporucili az 30 rybiciek.Ja mam len 5 skalarov, 10 mreniek a 5 malych neoniek. Zdalo sa mi to tak akurat. Je to naozaj tak vela,ze to sposobuje takyto problem?:(


Tebe nevadí, že 30 skalárov zožerie podstatne viac, ako 30 neoniek??? Taký istý nepomer je aj vo vyprodukovaných exkrementoch a teda v znečistení vody. To akva by zvládlo keď tak 30 Endleriek, ale nič viac.
5 skalárov do 110l je strašne veľa, ešte tak na pol roka v prípade, že sú mladé na "výkrm". A čo potom s nimi??? A mrenky ku skalárom je tiež nešťastná kombinácia, hlavne ak sú to štvorpruhové !Sumatranky).

Taraz by ti pomohla len častá výmena vody - odhadov 2xtýždenne 30% objemu, a VÁŽNE rozmýšľanie o zmene zloženia a počtov rybieho osadenstva. Sorry, ale inak ti nepomôže ani zatieňovanie, ani UV-čko - jedine tak k otrave celého osadenstva.
... A samozrejme k tomu ešte poctivé odkaľovanie... určite svojim rybičkám "dopraješ".
... Rád by som vidieť fotky toho akva - po výmene časti vody.
Svetla veľa nemáš, na bežné rastliny je to tak akurát.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Zeleny zakal

Odoslaťod prasan » 25 Jún 2014 10:34 am

Zelený zákal pod mikroskopom.
http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/ind ... olvox.html

Ďakujem užívateľovi Sid z CZ webu, za nasmerovanie k tomuto odkazu.Určite pomôže pochopiť čo to vlastne zelený zákal je a prečo sa niekedy v akvárku objavuje.
volvoxbirth2.jpg
volvoxbirth2.jpg (22.94 KiB) Zobrazená 8033 krát
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.