Navrh! /dekorácia/



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Navrh! /dekorácia/

Odoslaťod František » 16 Jún 2004 23:08 pm

Som tu nový a o akvaristiku sa začínam zujímať. Mal by som navrh, chýbajú na tejto stránke sekcie venované vhodným kameňom a drevám do akvária, čiže dekorácia. Ak by mi niekto vedel poradiť, odporučiť stránku zameranú na vhodné kamene a drevo do akvária budem rád!
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Reklama

Re: Navrh!

Odoslaťod salik » 17 Jún 2004 00:04 am

v clankoch ta nic neinspirovalo?
clanky/koren.php,
Výroba pozadia do afrického akvária,
Výroba pozadia z bridlice
ani tu na fore?
viewtopic.php?t=189 - Drevá - samorasty v akvariu,
viewtopic.php?t=1220 - Drevo v akvariu,
viewtopic.php?t=221 - Kde hladat vhodne kamene do akvaria....
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Navrh!

Odoslaťod evzen » 17 Jún 2004 18:42 pm

Salik ti napisal potrebne linky. Na tomto fore je dost info na to, aby ti pomohli, staci vyhladat. Inak pohoda. Aj ja som na to postupne prisiel.
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Navrh!

Odoslaťod František » 17 Jún 2004 19:20 pm

Dakujem, je tu toho naozaj dosť a tie linky mi naozaj pomohly. Je dobré, že existuje takáto stránka, človek sa aspôň informuje, má lepší rozhľad a hlavne má kde čerpať inšpirácie. Už som aj na niektoré prišiel, dúfam že časom sa podelím o skúsenosti. Ale naozaj iba časom, človek má stále čo sa učiť. :roll:
Vďaka za radu.
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Re: Navrh!

Odoslaťod František » 21 Jún 2004 21:44 pm

Ja mám dve akvária, v jednom chovám jazierkové ryby a v tom druhom 52l si chovám sladkovodné ryby, mám ich tam málo, snažim sa zariadiť ím vhodné prostredie a potom dokúpim rybyčky, asi tetru čiernu a prísavníkov, chystám sa dať do akvaria drevo-koreň, už je naložené v nádobe a luhuje sa, zatial farbý vodu. Dúfam, že časom prestane :?: a ak sa podarí skúsim dať doň aj nejaké pekné kamene, ešte som nerozmýšlal aké.
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Re: Navrh!

Odoslaťod evzen » 21 Jún 2004 23:22 pm

Feri, z mojej osobnej skusenosti, prve tri drievka samorastovie som luhoval 5 mesiacov a este aj potom asi dva mesiace trosilinka farbili akva. Teraz mam nalozeny dalsi samorastik vo vani uz dva tyzdne, tak sa tesim na jeho pouzitelnost asi na jesen. Ale je to fasa, ked sa o to clovek zasluzi sam a nemusi kupovat. Ale musi cakat, to nie je ako najst nieco nadherne v raselinisku. Mnohi ma odhovarali od lesneho dreva, ze by to neriskovali. Niekedy sa da "proces" urychlit aj vyvarenim, ale to je asi v clankoch. Drzim palce chlape a priebezne daj vediet, ako pokracujes :wink:.
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Navrh!

Odoslaťod azet » 22 Jún 2004 15:20 pm

evzen napísal:Teraz mam nalozeny dalsi samorastik vo vani uz dva tyzdne


:? uz dva tyzdne sa nekupes? :lol:
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Navrh!

Odoslaťod evzen » 22 Jún 2004 16:00 pm

To som si ani neuvedomil :o . Mam este pracovnu vanu na dvorceku a tam to realizujem. Je to aj dobre pestovadlo na larvy komarov, je ich tam neurekom, ale to som sa este neodvazil dat rybkam, aby som nezatiahol do akvarka nejakeho nezvaneho hosta.
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Navrh!

Odoslaťod František » 24 Jún 2004 20:42 pm

No ja som mal koreň vo vedre, asi týždeň a dnes som ho prvý raz preváral, asi ho prevarím ešte raz a skúsim, čo to urobí v akváriu, lebo už vo vedre nepúštaľ farbu, po troch dňoch výmeny vody, ak bude farbiť a škodiť, dám ho opäť von do vedra, nieje to veľký koreň. Máš pravdu evzen, musí sa čakať na pekné veci v prírode. To ja som len, začiatočník a tvrdohlavý, snáď mi ten risk výde a budem sa tešiť z koreňa v akváriu. :wink:
S kŕmením som si ešte nerobil starosti, kŕmim klasickými krmivami pre akváriové a jazierkové ryby kóje a karásy, čiže granulami. Možno budeš mať pravdu evzen! Ale, každopádne dám vedieť, ako to dopadlo.[/quote]
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Re: Navrh!

Odoslaťod skala » 25 Jún 2004 07:40 am

evzen, tak sa odvaz. inak vanicku mam aj ja, ale pouzivaj ju iba zriedka. evzen vobec sa neboj komarov, krmime tym mnohi, alebo by sme krmili

Frantisek - dovolim si oponovat - krmenie granulami by som nepokladal za klasicke, skor za drasticke :-(. Okrem toho s tym by si si po upokojeni noveho akva mal robit starosti najviac.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Navrh!

Odoslaťod barky » 25 Jún 2004 08:05 am

skala napísal: krmenie granulami by som nepokladal za klasicke, skor za drasticke :-(


Zaujimalo by ma, co povazujes za drasticke pri krmeni granulami??? a z akych domnienok pri tom tvrdeni vychadzas?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Navrh!

Odoslaťod skala » 25 Jún 2004 09:01 am

drasticke je podla mna krmenie iba granulami. :grrr som chcel barky trochu na Frantiska zaposobit, ze taku malu pozornost venuje takej predolezitej veci a papre sa so zbytocnostami okolo korena v akvariu (ked ho umyva atd.)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Navrh!

Odoslaťod František » 01 Júl 2004 20:34 pm

korena v akvariu (ked ho umyva atd.)

Koreň som neumýval, ale nechával som ho vo vode luhovať, aby nepúšťal farbu a preváral som ho. Krmenie je dôležité, krmim granulami, dafniami a zmesov pre akvárijné ryby a myslím si, že je to pre ryby vhodné. Ku kŕmeniu larvami komárov a k iným krmivám som sa ešte nedostal.
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Re: Navrh!

Odoslaťod evzen » 09 Júl 2004 18:12 pm

skala napísal:evzen, tak sa odvaz. inak vanicku mam aj ja, ale pouzivaj ju iba zriedka. evzen vobec sa neboj komarov, krmime tym mnohi, alebo by sme krmili.


Skala, za zivymi larvami komarov sa idu potrhat. Dokonca samec ramirezky si vymedzil svoje uzemie prave tam, kde im cez otvor pada papanicko a kludne napada a vyhana velkych skalarov. A krasavci skalari sa ho normalne boja. Inak dik za povzbudenie a aj ostatne. Si nejaky jemny v poslednom case :wink: .
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Navrh! /dekorácia/

Odoslaťod skala » 12 Júl 2004 18:12 pm

Zeby evzen ??? ;-) velmi dobre si ma pobavil. kazda minca ma dve strany. a to je iba minca, a svet je riadny mnohouholnik ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Navrh!

Odoslaťod Phantom » 12 Júl 2004 19:55 pm

, prve tri drievka samorastovie som luhoval 5 mesiacov a este aj potom asi dva mesiace trosilinka farbili akva
Mne raz poradili aby som dal samorast do rieky niekde v hore a ,ze vraj to by malo urychlit-no podla mna by tam musel byt aspon 6 mesiacov,ale to len tipujem lebo som to neskusal :(
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Dekorácia

Odoslaťod Lenušik » 31 Jan 2009 21:59 pm

Našla som doma takúto .... nazvime to skalku zo starej nefunkčnej fontánky. Vyzerá to na plast. Rada by som to použila do akvária ako dekoráciu, len sa bojím či to nebude vylučovať dáke škodliviny, ktoré by mi otrávili vodu, nemáte niekto skúsenosť? Mám to risknúť?

Obrázok

odspodu to vyzerá takto, rozmýšľam, že by som tam dala vzduchovač, na vrchu sú dierky, mohlo by to vyzerať zaujímavo. Snáď to nebude nadnášať, spravím pokus vo vedre... :o

Obrázok

som zvedavá na vaše názory... ďakujem za radu.... :)
Obrázok používateľa
Lenušik
 
Príspevky: 63
Obrázky: 8
Založený: 17 Jan 2009 11:04 am
Bydlisko: Nitra

Dekorácia

Odoslaťod Mariok » 31 Jan 2009 22:34 pm

Na 100% istotu mať asi nebudeš, pokiaľ nevieš, aký je to materiál. :(
Ale to vyzerá skôr na nejakú keramiku a tá trubička je niečim zatmelená. Overiť môžeš akurát octom, či to neobsahuje vápenec, druhá možnosť je celé to "obaliť" nejakým Epoxydom, tretia risknúť to priamo - fontánky sa používajú aj v jazierkach s rybami - myslím, že výrobca by neriskoval nejaký závadný materiál... :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Lenušik » 31 Jan 2009 23:04 pm

Bola som presvedčená, že je to keramika, no manžel s kamošom ma prehlasovali, že je to veľmi ľahké na keramiku. Tú hadičku asi vytiahnem a tmel odstránim, uvidím po pokuse so vzduchovačom, ako sa to zachová.....
Obrázok používateľa
Lenušik
 
Príspevky: 63
Obrázky: 8
Založený: 17 Jan 2009 11:04 am
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.