Neviem co mam robit



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 12:29 pm

Ešte by ste mi prosím pomohli s identifikáciou?
Obr. č. 1 - táto je už len jedna, včera jedna odišla
Prílohy
IMG_1824.JPG
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 12:32 pm

Obr. č. 2 oranžová s dlhým čiernym chvostom - tieto vyzerajú byť dosť odolné
Prílohy
IMG_1781.JPG
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 12:34 pm

A obr. č. 3 celé oranžové, tie máme dve, jedna z nich včera otravovala umierajúcu a dnes otravuje tú čo zostala :twisted:
Prílohy
IMG_1827.JPG
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 12:42 pm

obr. 2 - plata škvrnitá, xiphophorus maculatus, var. spitz, sú aj iné varianty toho istého druhu.
obr. 3. - mečovka zelená, alebo skôr po slovensky mečúň zelený, xiphophorus helleri, opäť sú rôzne varianty.
Oba druhy su príbuzné.
http://rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_spitz
http://rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena_cervena
Naposledy upravil maxxx01 dňa 29 Nov 2011 12:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 12:46 pm

tak to podľa foto vyzerá, že x. hellerii majú dosť nábeh na stiahnuté plutvy, čo býva aj ich typický príznak pri priotrávení dusíkatými látkami.
Tak ma napadá, že by aj nezaškodilo kúpiť si nejaký ten test na dusíkaté látky, na NO2, NO3..nestojí to zas tak veľa a zo začiatku ti to pri základnej orientácii, čo sa týka čistoty vody, pomôže.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 12:55 pm

maxxx01 napísal:obr. 2 - plata škvrnitá, xiphophorus maculatus, var. spitz, sú aj iné varianty toho istého druhu.
obr. 3. - mečovka zelená, alebo skôr po slovensky mečúň zelený, xiphophorus helleri, opäť sú rôzne varianty.
Oba druhy su príbuzné.
http://rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_spitz
http://rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena_cervena

tak ale teraz čítam, že mečovka zelená svoje mladé požerie :shock: čo teraz? bolo ich sedem, idem ich spočítať...
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 12:58 pm

Ak ich bolo len 7, tak to bol ´buď veľmi slabý, podpriemerný vrh, alebo už bola časť mladých požratá skôr, ako si si ich všimla.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 13:01 pm

maxxx01 napísal:Ak ich bolo len 7, tak to bol ´buď veľmi slabý, podpriemerný vrh, alebo už bola časť mladých požratá skôr, ako si si ich všimla.

no zatiaľ sú tam všetky, lenže teraz som im naplánovala hladovku /žrali naposledy včera rano/, nevrhne sa aj na tieto? teda neviem či patria plate škvrnitej alebo mečovke..
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 13:02 pm

ak ich chceš zachrániť, najlepšie by bolo tie mladé oddeliť, hoci sa stáva, že pri veľmi zarastenej nádrži sa nejaká časť omladiny zachráni aj sama.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 13:03 pm

maxxx01 napísal:ak ich chceš zachrániť, najlepšie by bolo tie mladé oddeliť, hoci sa stáva, že pri veľmi zarastenej nádrži sa nejaká časť omladiny zachráni aj sama.

čiže by som potrebovala ďalšie akva? to asi nestíham :(
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 13:05 pm

zbudol som ešte pripojiť link k obr. č. 1, Mohlo by sa jednať o toto:
http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Tento druh som však ja osobne nikdy nechoval.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 13:08 pm

A prosím ťa maxxx01, kedy sa dá hovoriť o tom, že sa mladé zachránili? až keď sú dospelé? Lebo vyliahli sa pred týždňom, tak snáď keď ich doteraz nepožrala..
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 13:08 pm

No ak by si sa chcela venovať aj odchovom, tak áno....faktom ale je, že živorodky sa ti vedia namnožiť veľmi rýchlo a potom ani nebudeš vedieť, čo s nimi. Inou možnosťou je urobiť v akva hustú džungľu a nádejať sa, že časť mladých sa v nej zachráni. A ešte ďalšou možnosťou je na to sa vykašlať, vzhľadom na to horeuvedené o ich rozmnožovaní. Sú chovatelia, čo majú živorodky aj na to, aby ich mladé doplnili jedálny lístok väčších rýb.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 13:08 pm

maxxx01 napísal:zbudol som ešte pripojiť link k obr. č. 1, Mohlo by sa jednať o toto:
http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Tento druh som však ja osobne nikdy nechoval.

to bude ono, ďakujem
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 13:09 pm

ak budú natoľko veľké, že dospelé ryby ich nebudú môcť prehltnúť na jeden hlt, tak potom sú už definitívne zachránené :-)
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 13:10 pm

Ďakujem za všetko..Myslím, že to nechám na nich.
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 13:22 pm

Nie je za čo....skús si ešte kúpiť tie testy..teda nie žeby som Ti chcel ťahať ďalšie euráče z vrecka, ale v momentálnej situácii by to prišlo celkom vhod, budeš presnejšie vedieť, na čom si.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod Milan666 » 29 Nov 2011 15:29 pm

maccoy napísal:A prosím ťa maxxx01, kedy sa dá hovoriť o tom, že sa mladé zachránili? až keď sú dospelé? Lebo vyliahli sa pred týždňom, tak snáď keď ich doteraz nepožrala..

Ty budeš veľmi citlivé žieňa :roll: , to nieje zle, Daj si prosím ťa poradiť toto: Sústreď sa najprv na prekonanie počiatočného problému a akváriom, s vodou a sústreď sa na záchranu tých dospelších čo máš. Tie mladučke ponechaj osudu, žiaľ. Keď ich tie veľké ........ toto, tak aspoň im to poslúži na posilnenie už aj tak otravou oslabeného organizmu. To je príroda, tak to nechaj na nej. Či pri rizikovom pôrode nezachraňujú práve matku? Keď nie na 100% u ľudí, tak u zvierat to platí.
Keď budeš mať zabehnuté akvárium a bude tam dostatok rastlín, tak sa zase príroda postará, aby niečo prežilo. Neskôr až sa ti bude dariť a budeš sa nudiť, môžeš začať s odchovom. To ti bude treba pre mečúne pôrodničku, nádrž ako odchovničku, či odchovňu, ale v tej budeš musieť mať zase zabehnutú vodu so správnym pH a ..........
Dávaš tu na raz veľa otázok a to ti zbytočne zamestnáva hlavu. Čiže začni od kroku č.1 a potom ďalej :wink:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod prasan » 29 Nov 2011 16:00 pm

Tieto rybky sú na chov jednoduché,treba ako Milan666 píše najprv riešiť problém voda-akva.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 17:51 pm

Akoby toho nebolo málo, ešte musia mať aj krupičku :evil: už som aplikovala soľnú liečbu no ale budú potrebovať asi zázrak, aby prežili otravu a krupičku zároveň :( :( :(
Milan ty si zasa vnímavý chlap 8) neviem či sa to volá citlivá, pre mňa je život ako život, niekto si povie "sú to len akvarijné rybičky" mne sa nezdá, že by ich život mal mať menšiu hodnotu ako ten môj.. pohreb im nevystrojím ani nebudem chodiť v čiernom ale nenecháva ma to chladnou, otrava amoniakom je pokiaľ sa nemýlim pomalá a bolestivá smrť..
Ale, dnes som vymenila vodu, aplikovala oba prípravky, voda už toľko nezapácha, zdá sa mi, že aj tie rybky sú trochu živšie.. aj keď parmička dúhová zrejme odchádza.. a ten jeden z mečúňov jej neustále robí zle, agresor jeden, aj do prísavníkov skáče, len svoj druh necháva na pokoji... a deti zatiaľ žijú všetky :angel:
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 18:11 pm

Krupička sa dá liečiť vcelku s prehľadom, odporúča sa pritom aj dať o niečo vyššiu teplotu vody a potom dobre vzduchovať. Okrem kadejakých širokospektrálnych liečiv sú k dispozícii aj liečivá čiste na krupicu, len neviem, či nerozhodia ešte viac aj tak už labilnú rovnováhu v tvojom akva.
Btw., parmička je čechizmus, slovenský ekvivalent by tu bol mrenka, ja som ti dal ten link v češtine.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maccoy » 29 Nov 2011 18:25 pm

maxxx01 napísal:Krupička sa dá liečiť vcelku s prehľadom, odporúča sa pritom aj dať o niečo vyššiu teplotu vody a potom dobre vzduchovať. Okrem kadejakých širokospektrálnych liečiv sú k dispozícii aj liečivá čiste na krupicu, len neviem, či nerozhodia ešte viac aj tak už labilnú rovnováhu v tvojom akva.
Btw., parmička je čechizmus, slovenský ekvivalent by tu bol mrenka, ja som ti dal ten link v češtine.

dík
budem musieť ešte vyčistiť filter, už málo vzduchuje.. tuším sa v týchto dňoch venujem rybičkám viac ako deťom, tak ale priority si treba určiť - rybky umierajú :idea:
ešte k tým testom.. nemám problém investovať ak im to v budúcnosti zachráni život.. aj tak sme do toho investovali oveľa viac ako sme plánovali - chcela som pôvodne akva o dĺžke aspoň 150cm (dcéra má naňho na stole miesto) ale keď sme videli tie ceny :shock: nakoniec máme túto 60-ku ale nie som moc spoko, sa mi zdá, že si v ňom moc nezaplávu..
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod maxxx01 » 29 Nov 2011 18:31 pm

akva čím je väčšie, tým lepšie, a to zo všetkých ohľadov! najčastejšia chyba začiatočníkov je práve to, že si povedia: no, tak na začiatok len niečo malé.
Práve v malom akva je o to ťažšie nastoliť biologickú rovnováhu...viem dobre o čom hovorím, bolo by to na dlhšie, ale to by už presahovalo rámec témy.
Akva o dlžke 150 cm, to by už bolo niečo!! :wink: Ale v tom prípade, čo je to za stolík? Zohľadňujete, akú váhu bude musieť udržať??
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem co mam robit

Odoslaťod prasan » 29 Nov 2011 18:45 pm

Nič extra ako stolík netreba.Viď. Budget Diversa na 200l-čo je meter dĺžka. http://www..akvariumonline.sk/1463-diversa-budget.html Rovnaké mám aj ja a drží.A to nehovorím o kvante štrku a kamenia čo tam mám. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.