Biorb - poprosím o pomoc



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 30 Nov 2011 14:56 pm

Ahojte,
potrebovala by som poradiť od skutočných akvaristov v súvislosti s akváriom Biorb. Vysvetlím: Už niekoľko rokov mám doma 50l akvárium s tromi prísavníkmi piatimi neónkami a štyrmi červenými mečúňmi (počty sa rokmi samozrejme menia). Nie som akvarista, ale milujem pohľad na akvárium a myslím, že rybkám sa u mňa celkom páči (dokonca sa množia a úspešne). Zmenila som design bytu a akvárium zrazu nebolo kde dať. Aby som sa ho nemusela vzdať a zároveň nenarušila celkový design obývačky, urobila som kompromis a kúpila som designové akvárium Biorb. Práve ho zariaďujem a hľadám rôzne doplnky a pod. a narazila som na rôzne diskusie a tam je problém..... Potrebovala by som radu od niekoho skúseného, kto ale pozná aj princíp fungovania spomínaného akvária, aby mi poradil, čo mám urobiť pre to, aby moje akvárium bolo pekné, čisté, ale hlavne, aby sa moja "rybacia posádka", ktorú už mám ,cítila dobre. (Čitala som totiž niekde, že prísavníky tam skapú a pod..... a takým veciam sa chcem vyhnúť, čítala som tiež, že je dobré zmeniť výplň filtra a pod.) Mám v tom zmätok a preto potrebujem ucelenú radu od človeka, ktorý sa v tom vyzná. Veľmi pekne ďakujem. :D
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Reklama

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod astro » 30 Nov 2011 14:58 pm

Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 30 Nov 2011 15:00 pm

Vďaka, to som čítala, ale práve tá diskusia ma zmiatla, nehovoriac, že potom sa zvrtla na urážky, klamstvá, presviedčanie a pod. Preto som sa tam už ani nezapojila.
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod triscene » 30 Nov 2011 15:13 pm

monika, Biorb nema nic spolocne s akvariom a ani s dizajnom, je to plastova krabica co bublinkuje a tvari sa ze wau aky bude clovek super ak to bude mat, pritom je to viac na srandu, umele rastlinky atd..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 30 Nov 2011 15:19 pm

triscena, to že to nie je sklo som zistila až keď sme to kúpili a manžel aktívne zničil krabicu . Netvrdím ani, že to bola kúpa môjho života, ale keď je to zariadené, tak sa mi to celkom páči. Mám ho a je to holý fakt a teraz potrebujem poradiť, čo urobiť, aby tam rybkám bolo čo najlepšie. Akékoľvek iné diskusie sú v tomto momente nekonštruktívne. Ďakujem za názor.
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod hofi » 30 Nov 2011 15:59 pm

Podľa mňa je už neskoro sa pýtať.Ja by som sa pýtal pred kúpovaním tohto predraženého čuda.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod triscene » 30 Nov 2011 17:22 pm

rybky isto neocenia zivot s plastovymi rastlinkami a sialenym a rusivym bublinkovanim. predstav si seba ze by si zila vo svete s plastovymi stromami atd.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod Milan666 » 30 Nov 2011 17:51 pm

Neviem či dizajn nemá prednosť pred životom, rýb samozrejme. Poradil by som umelé rybičky, ale také, ktoré by nenarušali priestor izby a aby aj tak nepôsobili
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod Mariok » 30 Nov 2011 17:54 pm

monika1 napísal:triscena, to že to nie je sklo som zistila až keď sme to kúpili a manžel aktívne zničil krabicu . Netvrdím ani, že to bola kúpa môjho života, ale keď je to zariadené, tak sa mi to celkom páči. Mám ho a je to holý fakt a teraz potrebujem poradiť, čo urobiť, aby tam rybkám bolo čo najlepšie. Akékoľvek iné diskusie sú v tomto momente nekonštruktívne. Ďakujem za názor.


Ani toto ti nič konštruktívne neprinieslo? biorb-ano-alebo-nie-t11182-24.html?hilit=biorb#p177333
Len dúfam, že ten tvoj biorb je troška objemnejší-...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod hofi » 30 Nov 2011 17:59 pm

Tento problém majú všetci vlastníci biOrbu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 30 Nov 2011 21:45 pm

Ľudkovia, vďaka za pripomienky, ja si uvedomujem, že som urobila blbinu kúpou tohto akvarka. Pred kúpou som sa nechala ovplyvniť stránkou, kde píše chalanko, ktorý ho má a je spokojný. Diskutovať o tom či to bolo postačujúce a či som sa nemala informovať viac už nemá zmysel, lebo to nemôžem zmeniť a ani vrátiť. Celý set ma stál 250 Eur a aj napriek tomu, že to zjavne bola nanič kúpa, nemám chuť ho postaviť ku kontajnerom. Páčil sa mi ten tvar aj doplnky.
Tou prosbou o pomoc som chcela skôr poradiť ako využiť to čo mám a povedzme pridať filter? , musia tam byť tie savé kamene? , čo urobiť aby rastlinky mohli byť žive? a pod.

Pre Mariok: ano to je konštruktívne. Ďakujem
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod dedojozef » 30 Nov 2011 22:05 pm

Možno by sa z toho dalo niečo vytvoriť. Nejaké miníčko s rastlinkami? Treba si prebehnúť témy o mini akváriách. Ako napr. Moje mini, moja 30-ka, 20-ka a podobne. Určite tam nájdeš postupy a rady ako to skultúrniť.
post199120.html?hilit=mini#p199120
blackstones-mini-noiseless-t11547.html?hilit=mini
lubove-minicko-30l-t13282.html?hilit=mini
mini-oaza-pokoja-by-chnuro-t12195.html?hilit=mini
post201062.html?hilit=mini#p201062
najjednoduchsie-akvarium-ake-moze-byt-t13315.html?hilit=mini
my-mini-30l-t13364.html?hilit=mini
Jednoducho search.php :)
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 30 Nov 2011 22:07 pm

Ďakujem dedojozef, idem sa na to hneď pozrieť.
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod Mariok » 01 Dec 2011 00:56 am

http://data.petcenter.sk/public/media/sk/0032/biorb_návod.pdf
- bod 4. - savé kamene tam musia byť, živé rastliny len tie, ktoré neprijímajú podstatnú časť živín koreňmi - Egeria densa, Ceratophyllum, možno prežije Ceratoptheris siliqosa, Rotala rotundifolia, Microsorium, Anubiasy, Machy. Je to realizovateľné, ale pritom bude treba pravidelne odkaľovať a to môže byť problém. Ľahkú cestu si si veru nevybrala. Keď tam nasypeš štrk, tak ti akvárko skoro iste skolabuje,
"No co, je to tvoje dítě!" :P Veľa zdaru. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod triscene » 01 Dec 2011 01:26 am

ak ho mas kratko tak do 7ich dni ho mozes vratit..ak nie tak..smola asi..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 01 Dec 2011 10:22 am

Mariok napísal:http://data.petcenter.sk/public/media/sk/0032/biorb_návod.pdf
- bod 4. - savé kamene tam musia byť, živé rastliny len tie, ktoré neprijímajú podstatnú časť živín koreňmi - Egeria densa, Ceratophyllum, možno prežije Ceratoptheris siliqosa, Rotala rotundifolia, Microsorium, Anubiasy, Machy. Je to realizovateľné, ale pritom bude treba pravidelne odkaľovať a to môže byť problém. Ľahkú cestu si si veru nevybrala. Keď tam nasypeš štrk, tak ti akvárko skoro iste skolabuje,
"No co, je to tvoje dítě!" :P Veľa zdaru. :wink:



Ďakujem pekne Mariok, skúsim to s niektorými z rastliniek, ktoré si napísal a uvidíme. Čo sa týka tvojej rady "pravidelne odkaľovať", čo mám pod tým rozumieť. Ja som vo svojom klasickom akvarku vymenila raz za čas 1/3 vody a bolo nádherné, čistučké, takže...
Ďalej by som sa chcela spýtať: v návode, na ktorý si mi dal link sa uvádza "Na čistenie filtračného keramického podkladu nepoužívajte vodu z vodovodu" . Akú vodu mám používať?

Ďakujem
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 01 Dec 2011 10:23 am

triscene napísal:ak ho mas kratko tak do 7ich dni ho mozes vratit..ak nie tak..smola asi..



mám ho krátko, ale viac ako 7dní a mužíček aktívne hneď vyhodil krabicu :(
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod astro » 01 Dec 2011 10:27 am

monika1 napísal:mám ho krátko, ale viac ako 7dní a mužíček aktívne hneď vyhodil krabicu :(

reklamuj muža...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod martin_s » 01 Dec 2011 10:48 am

monika1 napísal:Ďakujem pekne Mariok, skúsim to s niektorými z rastliniek, ktoré si napísal a uvidíme. Čo sa týka tvojej rady "pravidelne odkaľovať", čo mám pod tým rozumieť. Ja som vo svojom klasickom akvarku vymenila raz za čas 1/3 vody a bolo nádherné, čistučké, takže...
Ďalej by som sa chcela spýtať: v návode, na ktorý si mi dal link sa uvádza "Na čistenie filtračného keramického podkladu nepoužívajte vodu z vodovodu" . Akú vodu mám používať?

Ďakujem


Skus uz aj pouzivat search.php , vo fore najdes odpovede na tieto otazky uz vela krat napisane, nie je potrebne aby boli popisane v kazdej teme... Treba sa troska aj posnazit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod LaXo » 01 Dec 2011 10:49 am

astro napísal:
monika1 napísal:mám ho krátko, ale viac ako 7dní a mužíček aktívne hneď vyhodil krabicu :(

reklamuj muža...


:lol: :lol: :lol:
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod Giftzahn » 01 Dec 2011 10:54 am

monika1 napísal:
triscene napísal:ak ho mas kratko tak do 7ich dni ho mozes vratit..ak nie tak..smola asi..



mám ho krátko, ale viac ako 7dní a mužíček aktívne hneď vyhodil krabicu :(


jj, krabica isla spravnym smerom :wink: a este ten Biorb poslat tym istym smerom ...t.j. do kosa a pridat k nemu toho darebaka ktory ti to predal :x ... to je jedine miesto kam partia .... ono a tie minute peniazky su snad dost dobrym ponaucenim ... sice drahe ponaucenie ale co uz ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod monika1 » 01 Dec 2011 11:19 am

martin_s napísal:
monika1 napísal:Ďakujem pekne Mariok, skúsim to s niektorými z rastliniek, ktoré si napísal a uvidíme. Čo sa týka tvojej rady "pravidelne odkaľovať", čo mám pod tým rozumieť. Ja som vo svojom klasickom akvarku vymenila raz za čas 1/3 vody a bolo nádherné, čistučké, takže...
Ďalej by som sa chcela spýtať: v návode, na ktorý si mi dal link sa uvádza "Na čistenie filtračného keramického podkladu nepoužívajte vodu z vodovodu" . Akú vodu mám používať?

Ďakujem


Skus uz aj pouzivat search.php , vo fore najdes odpovede na tieto otazky uz vela krat napisane, nie je potrebne aby boli popisane v kazdej teme... Treba sa troska aj posnazit.



pokúsim sa, som na fóre len od včerajšieho dňa ............
monika1
 
Príspevky: 13
Založený: 30 Nov 2011 14:34 pm

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod sirPavol » 01 Dec 2011 13:35 pm

Myslím, že tu nájdeš totálne všetko :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Biorb - poprosím o pomoc

Odoslaťod Milan666 » 01 Dec 2011 15:16 pm

Tie témy nemusia byť len o "biorb-e", skôr by som sa prikláňal k témam o začiatkoch, zábehu akva, biologickej filtrácií, potrebách rýb ako aj o druhoch, ktoré sú k "sebe" vhodné. Urobíš si ucelenejší názor a nemusíš rozoberať názory ľudí len v tejto téme. Šak to poznáš, čo človek to iný názor. No a nakoniec aj zistíš aké akvárium je to najvhodnejšie. Sú aj nano akvária a sú aj krásne, len ten biorb je strašne, ale strašne nepraktický, okrem iných vecí samozrejme
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.