Skalár pri výpusti filtra



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Skalár pri výpusti filtra

Odoslaťod pierro » 07 Dec 2011 12:49 pm

Chcel by som sa spýtať, či tu niekto nemá podobnú skúsenosť.
Jeden z mojich skalárov sa už cca 2 týždne zdržuje pri výpusti externého filtra (necháva sa ofukovať prúdom vody). Takto tam strávi väčšinu dňa. Najskôr som si myslel, že sa pobil s iným skalárom (zvykne sa) a pri výpusti sa „lieči“, lebo mal roztrhané plutvy. Potom som spanikáril a vyskúšal som 3-dňovú kúru v malom akváriu pomocou Sera baktopuru. Tiež som pre istotu vo veľkom akva pustul UV-C.
Plutvy sú zacelené, ostatné ryby vyzerajú v poriadku. Dotyčný skalár nežerie (aspoň som ho nevidel, okrem ikier druhých skalárov, ktoré s chuťou zožral), o potravu javí záujem, len ju nežerie. Žiadne bodky, chumáčiky ani zježené šupiny, nafúknutý nie je.

Akva: 240l spoločenské - 3x skalár, 10x mrenka siamska, 12x pancierníček kovový, 1x prísavník, voda vymieňaná cca 2x do mesiaca cca 30l, externý filter čistený cca pred mesiacom, echinodoty, kryptokoryny, valisnerie, bridlica, drevo-samorast. Vzduchovanie nepoužívam, CO2 nepridávam, momentálne beží UV-C. Krmivo kvalitné.

PS: dotyčný skalár má už cca 5 rokov. Môže to byť aj vekom?

Ďakujem za rady
Prílohy
IMAG0302.jpg
To je on
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Skalár pri výpusti filtra

Odoslaťod Marecko » 07 Dec 2011 23:50 pm

moze to byt aj vekom ale nemusi mne niktore skalare zili aj dlhsie slus mu pustit bublinky nech sa trosku nadycha a uvidis
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár pri výpusti filtra

Odoslaťod petriik » 08 Dec 2011 00:10 am

alebo je hacik niekde inde. dedukoval si chorobu co si pravdepodobne robil spravne ale hladal si na zlom mieste..
moze ist aj o vnutorne parazity ktore nevidis. ked pises ze mu nechuti, moze ist o crevne bicikovce alebo ine vnutorne parazity..
nechutenstvo je len sprievodny priznak skazy ak nezakrocis co najskor,,
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Skalár pri výpusti filtra

Odoslaťod Marecko » 08 Dec 2011 10:30 am

Ma petrík pravdu. Ak ma nejaký trus pozri nan. Ak bude tmavy dobre pretravený tak malo by to byt v pohode ale ak bude sa natahovat a bude svetly az priesvytny tak to je bycikovec
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár pri výpusti filtra

Odoslaťod pierro » 08 Dec 2011 13:21 pm

Bičíkovec sedí. Skalár sa už kúpe vo Flagellole. Ak to nerozchodí, aspoň zomrie s dobrým pocitom, že som doňho investoval viac ako za 10 nových. Ďakujem za rady.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.