CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod johhhny » 24 Jún 2004 19:43 pm

Ja na rozprasovanie CO2 z kvasnic pouzivam filter FAN1, kde hadicku mam napojenu na kopulku nad vrtulkou, ktora bublinu rozbije na male mikrobublinky. Funguje to uplne 100%, mozem to tam nechat aj cez noc a ryby s tym nemaju ziaden problem.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Reklama

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod Stuka » 24 Jún 2004 20:10 pm

ja pouzivam obycajny vzduch. kamienok a vyprodukovane bublinky sa mi zachytavaju pod tym sklom na ktore sa kladie krycie sklo. No a potom im neostava nic ine ako sa rozpustit. Ked som ich nechal iba tak volne vystupat k hladine tak som musel bublat jak blazon aby som obsah CO2 udrzal na pozadovanej urovni. Takto bublam jemne 3-4 h denne kym sa bublinky pousadzuju pod sklom a potom sa uz len rozpusta.
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod martin 1 » 25 Jún 2004 05:52 am

Na tých difúzoroch aspoň od sery tak tam uvádzajú,že na koľko litrové akvárium je ten difuzor.Ja som videl v akva na 60l.a predavač mi tvrdil,že väčšie nemá (alebo sa nerobia) nejak som mu nerozumel
lebo ani on sám nevedel. Skúsim pozrieť ten FAN1.
martin 1
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 08 Apr 2004 20:26 pm

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod pavelba » 26 Jún 2004 07:45 am

Zaujímalo by ma, koľko treba prihnojovať co2 pri cca 100 l nádrži, so 6-timi cryptocoryne didericii, šiestimi aponogeton ridifolius a machom vesicularia dubyana.
Nemám s tým žiadne skúsenosti ale včera som prihnojovanie začal.
Treba jednoznačne na noc céočko odstaviť? Čo by sa stalo, keby nie?
Ďakujem za odpovede. pavel, Ba.
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod nino_q » 26 Jún 2004 09:28 am

pavelba napísal:Treba jednoznačne na noc céočko odstaviť?
V podstate nie, zalezi od mnozstva ryb a rastlin a kolko tam mas kyslika; neviem ale ci by som to riskol, najhorsie co sa moze stat je, ze sa ti cez noc ryby podusia :-(, v lepsom pripade budu rano lapat po vzduchu pri hladine
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod jakub1 » 26 Jún 2004 13:01 pm

Za 1. som pavelba, nepodarilo sa mi prihlásiť pod týmto menom, vraj mám kontaktovať admina..., a cestu k nemu som bohužial v popise nenašiel... Ak to bude čítať, prosím o aktiváciu prihlásenia pavelba... Díky

Za 2. S céočkom nemám žiadne skúsenosti, potreboval by som tiež vedieť ako sa to dá odmerať, ako to používať, kedy zbadám nejaký výsledok, prečo je to tak dôležité... Stačí, ak mi dáte odkaz na str. ktoré o tom pojednávajú.

Ďakujem za odpoveď, no otázok mám viac ako som položil. Momentálne som nasadil vzduchovací kamienok, ktorý rozprašuje skutočne dokonale, /prachové bublinky/, ako zistím voľným okom, že už je céočka dosť? Dá sa to vôbec?
Okrem toho som použil aj prípravok florapúr, asi tak pred dvomi týždňami, žiaden očividný efekt to nemá. Rastliny sú staršie, zakorenené, ale ich rozmnožovanie je úbohé, iba také zakrpatené odnože.. Veľa listov počas mesiaca zožltne a rozpadne sa....

Za 3. Štrk. Doviezol som ho z čiernej hory, teda bol morský, počas šiestich rokov bol nespočetnekrát prepraný, vyvarený, ph je v norme....

rastlinám sa v podstate darí, no nie tak, ako by som si predstavoval, žiadna bujná vegetácia.......,

Pomôže co2???
jakub1
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Jún 2004 12:45 pm

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod salik » 26 Jún 2004 13:59 pm

jakub1 napísal:Za 1. som pavelba, nepodarilo sa mi prihlásiť pod týmto menom, vraj mám kontaktovať admina..., a cestu k nemu som bohužial v popise nenašiel... Ak to bude čítať, prosím o aktiváciu prihlásenia pavelba... Díky
si online
jakub1 napísal:Za 2. S céočkom nemám žiadne skúsenosti, potreboval by som tiež vedieť ako sa to dá odmerať, ako to používať, kedy zbadám nejaký výsledok, prečo je to tak dôležité... Stačí, ak mi dáte odkaz na str. ktoré o tom pojednávajú.
http://www.akva.sk/clanky/co2.php
viewtopic.php?t=895
viewtopic.php?t=1309
viewtopic.php?t=17
viewtopic.php?t=1067
viewtopic.php?t=985
...atd atd

jakub1 napísal:..ako zistím voľným okom, že už je céočka dosť? Dá sa to vôbec?.
Sera Co2 dlhodoby test
viewtopic.php?t=244
Trvaly CO2 test
viewtopic.php?t=258

jakub1 napísal:..Okrem toho som použil aj prípravok florapúr, asi tak pred dvomi týždňami, žiaden očividný efekt to nemá. Rastliny sú staršie, zakorenené, ale ich rozmnožovanie je úbohé, iba také zakrpatené odnože.. Veľa listov počas mesiaca zožltne a rozpadne sa....
Za 3. Štrk. Doviezol som ho z čiernej hory, teda bol morský, počas šiestich rokov bol nespočetnekrát prepraný, vyvarený, ph je v norme....
rastlinám sa v podstate darí, no nie tak, ako by som si predstavoval, žiadna bujná vegetácia.......Pomôže co2???
(velkost akvaria, filtracia,pocet ryb, ako casto menis vodu,ake rastliny tam mas,ako dlho a cim svietis atd..)ale to uz je ina tema jakub, prebehni si forum, na tvoje otazky najdes odpoved, co ti bude nejasne-opytaj sa v konkretnej teme
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod fugu » 26 Jún 2004 14:15 pm

jakub1 napísal: ... Za 2. S céočkom nemám žiadne skúsenosti, potreboval by som tiež vedieť ako sa to dá odmerať, ako to používať, kedy zbadám nejaký výsledok, prečo je to tak dôležité... Stačí, ak mi dáte odkaz na str. ktoré o tom pojednávajú.

Okrem toho som použil aj prípravok florapúr, asi tak pred dvomi týždňami, žiaden očividný efekt to nemá. Rastliny sú staršie, zakorenené, ale ich rozmnožovanie je úbohé, iba také zakrpatené odnože.. Veľa listov počas mesiaca zožltne a rozpadne sa....

rastlinám sa v podstate darí, no nie tak, ako by som si predstavoval, žiadna bujná vegetácia.......,

Pomôže co2???


ad.meranie nasytenosti co2 vo vode - v predaji su rozne kity na testovanie, obvykle je to maly plastovy boxik, co sa prisavkou pricapi na akva pod hladinu - vo vnutri ktoreho je nejaka tekutina a podla jej sfarbenia sa odcitava priebezne obsah co2. pozri napr na tester od SERA

ad.zlte rastlinky - s florapurom nemam skusenosti, takze ti neporadim, ale mal som pred casom velmi podobny problem, konzultoval som ho s miestnym osadenstvom a nasledne som odladil tieto veci, v poradi, ako ich uvadzam:

svetlo - mal som malo svetla, na 60l akva som mal len jednu 15w trubicu, rastliny nerastli, len zivorili, listy boli pokryte riasami. niekolko krat som mal problem s hnedou riasou. po pridani dalsej rampy so svetlom (+2x15w) sa situacia zlepsila, ale len do tej miery, ze novoprinesene rastlinky rastli dobre tyzden - dva a potom prestali, ozltli, opadali im listy a uz len zivorili.

co2 - zacal som teda pridavat co2 cez burciakovy generator, skusal som ako rozprasovac vsetko mozne, kamienok, lipove drievko, filter z cigarety, podla mna je to uplne jedno - ak prebublavas, tak tam toho aj tak vela podla mojej mienky neostane resp. rozdiel medzi jednotlivymi materialmi nebude velmi vyrazny. rastliny sa trochu zobudili, ale este stale to nebolo uplne ono.

PMDD - potom mi miestni dobri ludia :wink: povedali, ze mozno bude problem v zivinach, rsp. ich nedostatku v akvarku - mam len tetry a zopar ryb dna a tie toho asi moc nevyprodukuju pre rastlinky. kupil som si teda sadu PMDD hnojiva, rozrobil v destilke a pridavam ~2ml denne. rozdiel bol badatelny uz po tyzdni a dnes je to skor o tom, ze valisnerie musim zastrihavat skoro kazdy tyzden, lebo su schopne za par dni prerast z jedneho konca akva na druhy a aj ostatnym rastlinkam sa dari. jedine, co som zatial nedotiahol k uspechu su cryptocoryny, ale vsak akva je beh na dlhe trate 8)

toto su moje skusenosti s riesenim podobneho stavu, ako si popisal. nehovorim, ze to musi platit aj u teba, ale mozno si v tom nieco najdes.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod Stuka » 26 Jún 2004 19:00 pm

co sa tyka toho dlhodobeho testu na CO2 tak mne sa teda vobec neosvedcil mam ho od JBL..umiesteny na presvetlenom mieste a aj tak nikdy nedokazem urcit farbu a vyhodnotit to. Jedine v noci ked na to zasvietim silnou baterkou tak vtedy je to super. Mozno ze do zlta svietiace ziarivky mi to zkresluju. Vsetky farby na teste mi totiz pripadaju rovnako mam na mysli skalu medzi PH 6.8 a 7.2...takze stale meram PH samostatnym testom aspon rano a vecer a podla toho davkujem CO2 dost namahavy sposob
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod affinis » 27 Jún 2004 21:24 pm

Florapur a ostatne lacne hnojiva do akvarii tam nedavaj, su to zbytocne vyhodene peniaze. Najprv si uprav svetlo, potom hnojivo napr. PMDD dovolim si tvrdit, ze vacsina co s nim zacala je spokojna, pozor ale na davkovanie a ak zacnes zacni pomaly a az potom pridavaj CO-cko, ak nemas dobre svetlo a akva bez zivin a stopovych prvkov je ti zbytocne bublat.
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod pavelba » 28 Jún 2004 00:00 am

V prvom rade ďakujem všetkým za odpovede. Čo sa týka živín v akva. Väčšina osadenstva sú živorodky tie majú dosť silný odpadový produkt, dno odsávam raz mesačne, a nie na každom mieste až do dna, chcem aby tam niečo ostalo.... Svetlo, mám dve trubice 18W /60cm/ na cca 100L, doteraz boli obidve obyčajné /teplo biela/, teraz som kúpil /mali poslednú/ sylvaniu gro-lux. Chystám sa kúpiť aj druhú, hneď ako ich objednajú. /Mimochodom, fa Sventex, Páričkova 18, Ba 160,50sk 1ks s daňou/. Bežná cena je v Ba 380-420 sk.
Pozrel som si podrobne všetky odkazy ohľadom co2, a mám otázku. Môže sa pridávať ceóčko a súčasne vzduchovať? Alebo sa to podľa Vás nejako eliminuje?
Ďalším problémom pre mňa je Vami doporučované hnojivo Pmdd. Kde ho kúpiť, ako dávkovať, čo obsahuje, ako zistiť správne dávkovanie, funguje to na všetky rastliny rovnako, neškodí rybám a ak áno, akému druhu? Stačí mi odkaz na stránky, kde ste to už rozoberali..

Ďakujem ;-).
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod affinis » 28 Jún 2004 00:10 am

odkaz na stranky:

uplne hore je napisane hladat...na to kliknes a zadas si hladane slovicko..v tvojom pripade PMDD a najdes vsetko o zlozeni davkovani a kde ho zohnat a pod...

neviem ci si pozrel vsetky odkazy na CO2, ale aj to tu bolo pisane, ze sa nedoporucuje sucastne sytit vodu s CO2 a prevzdusnovat, nakolko tym vyhanas rozpustene CO2 z vody...takze vlastne by si zbytocne bublal s CO2...
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod skala » 28 Jún 2004 08:08 am

PMDD kupis od viridisa. Co obsahuje zistis na strankach viridisa, rosika, pernika, alebo trebars v celom svete. je to jasne, jednoduche, alebo to zistis aj tu na tomto fore. neskodi nicomu - v zasade.

Napr.: viewtopic.php?t=13
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod barky » 28 Jún 2004 08:40 am

V Bratislave ho kupis aj na Záhradníckej 83, predajna Fotech, Fuji Image Servis.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod Stuka » 28 Jún 2004 08:49 am

ja pouzivam PMDD od Viridisa a som 100 % spokojny takze doporucujem
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod pavelba » 30 Jún 2004 12:23 pm

Včera som zažil šok. Rozpadli sa mi všetky rastliny.
Už asi tretí, štrtý deň som pridával co2 vemi pomaly a jemne, súčasne som vzduchoval. Prvý deň som co-čko na noc odstavil, potom, kedže klasla intenzita produkcie, som ho nechal v akva aj cez noc. Všetko bolo v poriadku, počas svietenia 12 hodín, rastlinky produkovali kyslík. Včera ráno sa mi zdali nejaké divné, bledé, večer som pozrel do akva a všetky ležali na dne, listy vyzerali ako nalakované, pri dotyku sa rozpadali na rôsol. Čo sa dalo som poodeloval, vymeni dve treiny vody, odstavil co2. Vo filtri nečistenom druhý týždeň bol molitan čierny až mazlavý. /Inokedy čistím každý tretí týždeň/, je zašpinený iba do polovice. Je to už druhá katastrofa počas troch týždňov, najskôr mi uhynuli gupky cca 24ks, behom 12-24 hod. teraz sa mi rozpadli rastliny. Neviem kde som urobil chybu, poraďte... ako mám teraz postupovať? Vymeniť všetko /teda okrem rýb, ktoré prežili? Začnú ešte rásť rastliny z tých zbytkov, čo tam ostali??
vďaka Pavel.
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod skala » 30 Jún 2004 12:53 pm

kedze ti odisli aj ryby, vymen vsetko, strk preper pod tecucou vodou a zacni znovu. mozno by som vymenil aj strk. mozno sa ti travia prave preto. je starsi? co je to zac?
Naposledy upravil skala dňa 30 Jún 2004 14:55 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod Rori » 30 Jún 2004 12:55 pm

Skala: pisal, ze mu neodisli vsetky ryby.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod pavelba » 02 Júl 2004 13:42 pm

Ryby /odolné gupky/ mi odišli tak zhruba pred dvomi tromi týždňami, ostatné, mečúne, dania a prísavník fugovali aj počas úhynu ako by sa nič nedialo. S tým som sa zmieril.... pri terajšom rozpade rastlín, sa ryby chovali normálne, ako by sa ich to netýkalo. Na koreňoch mi zostali iba tie listy, ktoré neboli plne rozvinuté, preto sa domnievam, že to mohlo mať akúsi súvoslosť práve s co2. Bohužial, nemam tester ani na dusičnany ani na co, tak som nevedel určit príčinu. Teraz rozmýšlam, že si nejaký poriadim, len mi to akosi finančne nevychádzalo. Počkám, až sa akva trochu spamätá... no uvidíme.
V´daka za vaše odpovede.
PS štrk má asi 6 rokov, veľakrát vyváraný a prepieraný, nebol s ním žiaden problém. pochádza z čiernej hory.
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod skala » 02 Júl 2004 15:05 pm

CO2 samotne, ani NO3 to nemohlo byt. skor nieco padlo do akva.

Ale tym myslim najma na ryby, alebo jednoducho nakaza. Rastliny zrejme viedli medzi sebou chcemicku vojnu. Ake druhy ti zlahli slizom?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod pavelba » 02 Júl 2004 22:37 pm

No, rastliny som mal dva druhy, jedna Aponogeton ale neviem či crispus alebo rigidifolius a druhé Cryptocoryne didericii. Každá tak šesť koreňov.

Naopak mach, Vesicularia dubyana to prežil v pohode.

Vďaka za odpoveď.
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod KeXo » 07 Feb 2006 16:03 pm

No tak konecne som sa dostal k tej spravnej teme ohladom mojho problemu s CO2, a to pomer kvasnic a cukru. Aj ked je to tu uz dlhsie hluche a trosku sa odbocilo od temy :wink: Ale v podstate Vase postrehy ohladom tych pomerov uz boli popisane takze asi niet co dodavat.
Ja sice nie som uplny zaciatocnik co sa tyka akvaristiky, ale co sa tyka CO2 tak hej. Od detstva som s tym vyrastal pri otcovi a po tom co som sa osamostatnil som mal svoje vlastne akva, az pokym som nebol nuteny sa prestahovat do jednoizboveho kde som ho nedokazal udrzat a muselo prec. Teraz co mam uz vlastny byt som sa do toho s radostou znovu pustil. To akva co som mal volakedy nebolo spatne a rastlinkam a machu sa darilo aj bez CO2, ale iba urcitim druhom (nechcyte po mne nazvy, az taky akvarista som neni). Ale kedze som nechcel mat svoju vodnu zahradu len z par druhov rastlin, a hravam paintball, cize pouzivam CO2 chcel som ho vyuzit aj na hnojenie o ktorom som vedel... lenze nevedel som ze sa da hnojit aj "burciakom" mozno by som uz inak davno fungoval. Hned ako som sa toto dozvedel, nejak som sa toho nebal a potom co som si tu pozrel schemu, dal som dokopy "burciak" system a go go bublinky :wink: takze teraz bublem. Myslim ze na zaciatok to staci. Bublem zhruba 2 mesiace, ale nebolo to furt ono. Stale nejake netesnosti, slabe rozprasovanie a hlavne kratka doba bublania, cize zly pomer. Tiez s tym uz dlhsiu dobu zapasim a vsimol som si ze velky vplyv na cely takyto system ma aj teplo. Staci aby manzelka otvorila okno (ona velmi rada a velmi casto vetra), v izbe s burciakom sa prudko ochladi a cely sytem dobuble. Uz sa mi par krat podarilo aby to bublalo 2 tyzdne v kuse, ale furt hladam optimalne zarabanie, podmienky a bublatko. Stale proste experimentujem. Myslel som ze to bude jednoduhsie. Pouzivam medziflasu na precistenie, bublinkomer urobeny s detskej odsavacky a lipove drievko, ktore bolo zo zaciatku super, jemny bublinkovy prasok, ale po case sa mu roztiahli pori a zacalo vypustat aj vacsie bublinky. Po tom co som ho dal nedavno presusit, ze si ho trosku upravim sa cele scvrklo a prasklo a bolo po drievku. Kedze nie je najlacnejsie, tak tu volbu nevidim. Objednal som teraz takyto CO2 difuzor no tak uvidim, ci to tiez nebudu zbytocne vyhodene prachy (lipove drievko tiez nieje najlacnejsie). Este nahanam infuzne kvapatko, co by som chcel vyskusat spravit novy bublinkomer, predsa len je hermetickejsie nez ta odsavacka. Co sa tyka akvaria tak mam 110 litrove a bublem od zaciatku nonstop. Chvilami co bublinky sli dlhodobo vkuse 2 tyzdne sa rastlinkam strasne darilo a doslova zacali vyrastat z akvaria. ale po tom co som spravil nove rozsadenie si nemohli evidentne priviknut a trosku upadli, teraz sa zacinaju zase dostavat z letargie a zenu sa do listov. Dufam ze sa budem moct coskoro pochvalit aj nejakymi fotkami. Zatial len tolko, ze dik za typi pri tom pomere, urcite odskusam a potom este jedna rada. Nepodcenujte pri kvaseni teplotny faktor :!: je dobre flasu s burciakom obalit do nejakeho molitanu alebo do polystirenu, urcite to pomoze, lebo aj male teplotne vykivy kvasenie spomaluju a zabijaju.

P.S. objednal som aj takyto lacnejsi CO2 test no tak uvidim ci to bude k niecomu, alebo si budem musiet prikupit aj nejaku baterku ako tu bolo pisane.
Naposledy upravil KeXo dňa 07 Feb 2006 16:19 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod Ray » 07 Feb 2006 16:13 pm

KeXo napísal:...Objednal som teraz takyto CO2 difuzor...

OK, tak potom daj vediet, ci ten difuzer stal za tie prachy, chcem si aj ja nieco take kupit.
Obrázok používateľa
Ray
 
Príspevky: 166
Obrázky: 28
Založený: 27 Okt 2005 10:22 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: CO2 - Pomer - kvasnice / cukor.

Odoslaťod salik » 07 Feb 2006 17:11 pm

Ray napísal:
KeXo napísal:...Objednal som teraz takyto CO2 difuzor...
OK, tak potom daj vediet, ci ten difuzer stal za tie prachy, chcem si aj ja nieco take kupit.

nuz...marlo ma doma ten "produkt" par tyzdnov...mrskne mu to jednu mega bublinu raz za cas...asi nema skalibrovanu sietku :)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.