Poloha akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Poloha akva

Odoslaťod Roby » 23 Jún 2004 09:02 am

Zdravim vsetkych...

Rad by som s vami skonzultoval polohu buduceho akva... Dole na obrazku su mozne polohy oznacene 1 a 2. Podla mojho nazoru ani jedna z poloh nie je idealna, ale chcel by som pocut vas nazor... Diky...

Obrázok
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Poloha akva

Odoslaťod Asterix » 23 Jún 2004 09:36 am

Akvarko by si mal umiestnit tak, aby Ti nan nedopadalo priame slnecne svetlo
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Poloha akva

Odoslaťod skala » 23 Jún 2004 09:42 am

lepsia je 2 - nebude sa Ti tak prehrievat, a zapadne slnko je celkom fajn. Ani velmi nebude svietit, to by skor na JZ
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Poloha akva

Odoslaťod Roby » 23 Jún 2004 09:53 am

skala napísal:lepsia je 2 - nebude sa Ti tak prehrievat, a zapadne slnko je celkom fajn. Ani velmi nebude svietit, to by skor na JZ


Ved hej, to je ta dilema... Asterix napisal "poucku" z knihy ktoru pravdaze velmi dobre poznam a to je pripad 1... Viac by mi vyhovoval pripad 2, ale tam zas svieti poobede (niekolko hodin) slnko... ibaze by som ho obmedzoval zaluziami...
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod Ig » 23 Jún 2004 09:57 am

Ja mam polohu 2, ale je otocene o 90 stupnov. Izba ma 4.5x4.5 metra. Svieti mi tam vzdy poobede od cca 16 do 17 max. 18 hod podla rocneho obdobia. Riasy sa na skle netvoria a slniecko ma minimalny vplyv na teplotu. :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Poloha akva

Odoslaťod Asterix » 23 Jún 2004 09:59 am

Nuz ked to vies, tak naco sa pytas :?: :!: :)
Neviem ci Ti zaluzie pomozu, alebo tam chces mat cely cas tmu :?:
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Poloha akva

Odoslaťod Roby » 23 Jún 2004 10:24 am

Asterix napísal:Nuz ked to vies, tak naco sa pytas :?: :!: :)
Neviem ci Ti zaluzie pomozu, alebo tam chces mat cely cas tmu :?:


Skor som dufal, ze niekto napise nieco podobne ako Ig... kedze byvame v modelovom panelakovom byte ktorych je isto neurekom, mohol by mat niekto skusenosti s podobnym variantom... ale dakujem za vsetky odpovede... :wink:
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod gabriela » 23 Jún 2004 11:50 am

No ako pozeram tak pozeram, asi by som radsej zvolila variantu pri okne, ako tu, kde je akvarko oproti oknu. Hlavne koli odrazu svetla a este nieje to hned pri dverach - nebudes tak velmi plasit ryby. A nebude ti tam tak svietit, ako keby si mal akvarko v lavom hornom rohu obrazku.
Nejake to bocne poobednajsie a vecerne slniecko ti pekne vykresli prirodzenu farbu ryb a budes sa moct po veceroch vytesovat.
Este raz neodporucam akvarium proti oknu, vlastna skusenost :?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Poloha akva

Odoslaťod milosh » 23 Jún 2004 14:05 pm

No ja by som pouzil polohu 1 + by som zakryl bocnu stranu akva od okna. Ziadne slnko by tam nasvietilo a toho zvysenia teploty by som sa nebal. Ked je v lete teplo v byte tak je teplo vsade.

Iba tolko.
Obrázok používateľa
milosh
 
Príspevky: 40
Obrázky: 8
Založený: 02 Jan 2004 12:05 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod Rori » 23 Jún 2004 14:23 pm

Ja mam v podstate variant 2. Vsetko perfektne rastie a riasy sa nejak nerozmahaju...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod Bob » 23 Jún 2004 15:10 pm

Ja mam 2ku (presne ako na obrazku) ako keby som bol vo svojom byte.
S riasami na skle problem nemam (hoci si svetlo regulujem zaluziami) a z vnutra sa mi o to staraju prisavnici. Ked som zacinal, tak mi jeden kolega, co sa venuje akaristike uz dlhsi cas povedal, ze ak na akvarko dopada slnecne svetlo priamo, ze riasy sa tvoria menej, ako keby nan dopadalo zo stran. To, ci je to pravda, alebo nie nemozem potvrdit, pretoze inde ako mam akva teraz som este nemal.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Poloha akva

Odoslaťod johhhny » 23 Jún 2004 22:29 pm

Kedysi davno som mal polohu 2 a vsetko bolo v poriadku. Riasy boli iba na celnom skle, aj to iba velmi obmedzene. Teraz ho mam omnoho dalej od okna a aj otocene o 90° a riasy su tam take iste. Rastliny pekne rastli, ryby boli v pohode, ja by som ti tuto polohu odporucal. Najkrajsi pohlad na akva je aj tak vecer, takze ti nebude vadit ani odraz od okna. Tolko moja skusenost.
Ked som ho mal v tejto polohe, byval som na prizemi a vsetci mi ho vecer, ked neboli zatiahnute zaluzky, cez okno obdivovali... :)
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod gabriela » 24 Jún 2004 07:28 am

milosh napísal:No ja by som pouzil polohu 1 + by som zakryl bocnu stranu akva od okna.


Bocna strana je predsa pri stene, tam by svietit nemalo :)
Ale inak suhlas, pvarianta c 1.
Este by to chcelo vediet ako mas ozmiestnemy ostatny nabytok, aby ti to vyhovovalo aj co sa tyka rozmiestnenia vsetkeho.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Poloha akva

Odoslaťod Ceco » 24 Jún 2004 08:22 am

Ja by som odporucal 2-ku. Predsa, 1-ka je prilis blizko pri okne. Budes tam mat prilis vela svetla z okna, pravda, ak nechces mat v kuse zatiahnute zaluzie. Polohu 2 "praktizujem" :mrgreen: aj ja doma, a je to bez problemov, som spokojny.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Poloha akva

Odoslaťod Astrid » 24 Jún 2004 09:18 am

Tiez som za 2. Tiez mam tak umiestnene akvarko a s riasami no... to je tazko, lebo ich rast nie je podmieneny len tym svetlom. Ale mozem ti povedat, ze momentalne nemam riasy :)

Mala som aj polohu 2, avsak este davnejsie a pre mensie akva. Oproti druhemu malemu akvarku, ktore malo tu istu polohu, ale trochu viac od okna sa v tom pri okne tvorilo pochopitelne trochu viac rias na skle. Ale ani to nebolo az take strasne, v pohode sa to dalo raz za cas zoskrabat.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Poloha akva

Odoslaťod xDodox » 24 Jún 2004 10:11 am

Radšej polohu č. 2. Akvárium mám asi tam, kde máš nakreslenú polohu č.1. Včera som mal jeden deň otočené akvárium presne tak ako máš nakreslenú polohu č. 1. Večer tam už boli zelené riasy. Pokial mám akvárium otočené o 90° tak tam riasy vôbec niesu. Pozícia je stále na tom istom mieste, iba plocha cez ktorú prestupuje svetlo sa zmenila.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloha akva

Odoslaťod Roby » 24 Jún 2004 16:48 pm

Dakujem vsetkym zucastnenym za odpovede. V podstate ste mi ulahcili vahave rozhodovanie... Napokon vhodnost umiestnenia aj tak ukaze az cas. :wink:
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod fefe » 25 Jún 2004 08:47 am

Hi Roby.
Už to máš zrealizované, alebo ešte nie? Ak nie pošli cez SS rozmery miestnosti, okna, výšky parapetu a rozmer akva. Viem že je to trochu tajnostkárske, no nechaj sa možno prekvapiť.
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloha akva

Odoslaťod Rori » 25 Jún 2004 09:04 am

fefe napísal:Hi Roby.
Už to máš zrealizované, alebo ešte nie? Ak nie pošli cez SS rozmery miestnosti, okna, výšky parapetu a rozmer akva. Viem že je to trochu tajnostkárske, no nechaj sa možno prekvapiť.


ak to bude 3D model - v com to modelujes?
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod fefe » 25 Jún 2004 14:02 pm

Arcon. Ale nie je to ani tak o modele ako skôr o priebehu svetla počas dňa. To pre tento prípad. No zaoberám sa aj vizuálnou grafikou a tvorbou interiéru.
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloha akva

Odoslaťod Roby » 26 Jún 2004 06:33 am

Upravil som nacrt, takze tu najdes vsetky(dufam) potrebne rozmery...
Parapet je vo vyske 90 cm a akva bude na podstavci cca 75 cm. Mimochodom byvame na 5 poschodi.

Obrázok

Inak diky za interes...
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod bolek » 28 Jún 2004 10:03 am

všetko podstatné Ti už napísali... hmm mňa ´by možno zaujímalo aj využitie miestnosti (ak by sa jednalo o obývaciu izbu kde je umiestnená sedacia súprava a TV...)a rozloženie nábytku (aspoň zhruba v najdôležitejších kusoch nábytku)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Poloha akva

Odoslaťod fefe » 20 Aug 2004 21:17 pm

Hi Roby.
Ma srdí, že včera si sa nepripomenul. Aj som sa pýtal, že komu som sľuboval ten priebeh svetla no asi si nepočul a ja zasa nevedel, že si to ty.
Predtým som mal klasiku modem a keď som to urobil, bol z toho 4MB súbor a to aj v maličkom rozlíšení. Chcel som to pozrieť na webe, ale po trištvrte hodine som to vzdal a potom vlastne ani neuverejnil link (lebo som si myslel že to nejde). Prd, IDE TO no treba mať aspoň ISDN alebo DSL. Teraz, keď mám DSL tak to trvá asi tak cca 2min kým to načíta a potom to už v playeri ide.
Určite už máš akva spojazdnené no ale kto sa chce kuknúť, tak nech sa páči [url]web.orange.sk/sausage/Marec.avi[/url].
Ak je záujem o ďalšie a dizajn ako vizualizáciu tak viem helfnúť a pomôcť.

Pozn.: Priebeh slnečného svitu bol simulovaný na čas 5:00 - 20:00 v našej zemepisnej šírke a dĺžke a to v období kedy slnko prechádza po najnižšej vzdialenosti nad horizontom. t.j. marec alebo október :wink: .

To: Bolek
Pokiaľ to nebude časovo náročné a stačí ti to trošku jednoduchšie viem pomôcť, no pri náročnejších veciach si moji klienti musia cvaknúť. A teba to bude stáť Kofču.

gallery/image_page.php?&image_id=2418
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.