Farebná 100vka (noiseless)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Milan666 » 04 Dec 2011 13:51 pm

neviem či som mohol len som skúsil sory a utieklo mi to :angel:
Prílohy
farebná 100vka - po troch týždňoch.jpg
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod triscene » 04 Dec 2011 14:01 pm

lepsie :)
bude aj kobercek? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 04 Dec 2011 14:29 pm

triscene napísal:lepsie :)
bude aj kobercek? :)


to ešte neviem .. ak áno tak až neskôr, možno po mesiaci, dvoch ... to dno je samo o sebe veľmi pekné, možno na niektoré miesta by som šupol HC alebo UG
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Dusky » 04 Dec 2011 20:08 pm

pekne, paci sa mi to
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod LaXo » 04 Dec 2011 20:16 pm

pekne farebne skombinovane akvarko, normalne mi tam ani nechyba kobercek ;)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod LaXo » 04 Dec 2011 20:24 pm

inak , ak to tu este nebolo spominane (nemal som cas citat cele vlakno) povlak na hladine sa ti strati sam, casom ...
Osobna skusenost. Ja bych to nehrotil :) A ak sa nemylim nic zle to nie je, akurat esteticky zazitok to kazi... Eto fsjo.
A fakt pekne farebne skombinovane akva, nech ti to tak vydrzi.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Dec 2011 21:16 pm

takže zasa aktualizácia, týžden po poslednej a zároveň 4 týždne od založenia ...

Rastliny mi tak riadne začali rásť asi dva dni dozadu, prejavilo sa to hnojenie, najviac na rotale asi ...
Už by som možno mohol aj rozmýšľať nad nejakým osadenstvom, no bojím sa vysokých dáviek CO2, ešte týždeň/dva určite počkám ...

Riasy je stále veľa, odstraňujem čo sa dá, momentálne je celú štrk "zarastený" zelenou riasou, ale ja verím že sa už dá na ústup, keďže na rastlinách už nie je až tak viditeľná ...

naďalej hnojím denne, CO2 už nepúšťam do nasávania filtra ale pod výpust, že mi bubliny pekne roznesie po akva, vodu mením každý tretí deň cca, obvykle 3 vedrá, popri tom vyberám veľa rias a hlavne strašne veľa kalu z dna ...

Prikladám ešte dnešnú fotku, po výmene vody:
Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 11 Dec 2011 21:37 pm

Z čoho ten kal?Veď tam ešte nemáš osadenstvo.(hnojenie?)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 11 Dec 2011 22:57 pm

@nioseless - ja by som sa v tom dne nerypal, intuicia mi hovori, ze ten kal nebude biologickeho povodu, ale nieco z vyzivoveho dna. Ak je to skryté, nechal by som to tak.

Dovol mi jednu malú radu ohladom osadenstva. Nepridavaj rybky, pokial nemas stabilný rast rastlín bez rias. Ked mas riasy, stale v akvariu rypes, nieco vytahujes, výriš, meníš dávky CO2 a hnojenia - to je normálne, ale rybky by boli z takýchto výkyvov v strese, co im na zdraví tiež nepridá. Trpezlivost ruze prinasa.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Milan666 » 11 Dec 2011 23:20 pm

Ono to akvárium je vždy "upratané", vypuncované, čo prezrádza o majiteľovi, že je pedant až puntičkár, bez urážky @noiseless.
To je ale na škodu, nechaj ho pracovať, nech si vytvorí svoje vlastné mechanizmy, pokiaľ sa to dá takto nazvať, nech z toho nemáš sterilné akvárium. Je pekné určite, ale musí aj prejsť fázou, keď pekne vyzerať nebude. Je to fáza keď sa proti niečomu musí vytvoriť prírodzená obrana, ochrana aj bez zásahu ľudskej ruky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 12 Dec 2011 23:57 pm

dovolim si protirecit ... Vobec si nemyslim ze je o to akva prehnana starostlivost ... A na fotkach to sice nevidno, ale stale ma trapi vela riasy (dnes som mal pocit ze jej je dva krat viac ako vcera) ... Avsak stale pocitam s tym ze to chce len cas ... Udrzba akvaria spociva v tom ze cca kazdy treti den vymenim tri vedra vody + odsajem bordel + odstranim najviac viditelne a najvacsie riasy ... Tot vsjo, dufam ze sa tie riasy fakt po urcitom case daju na ustup ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 13 Dec 2011 05:34 am

Nie je potrebné meniť vodu tak často.Stačí raz týždenne.Prípadne len dopustiť odčerpanú po čistení od rias.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2011 08:18 am

naďalej hnojím denne, CO2 už nepúšťam do nasávania filtra ale pod výpust, že mi bubliny pekne roznesie po akva, vodu mením každý tretí deň cca, obvykle 3 vedrá, popri tom vyberám veľa rias a hlavne strašne veľa kalu z dna ...


jj, pohodka vymena vody je ok .... pokial to ide jasnacka povyberaj riasu .. otazka je ci hnojis dostatocne v pomere k intenzite a dlzke osvetlenia ... pokial sa ti drzia riasy na jednom mieste ... tak moze byt problem s prudenim vody po tvojom akva ... cize na to miesto sa ti nedostavaju ziviny a CO2 teda nedostatocne mnozstvo ...

plus rozhodne by som to makro rozmiesal kazde osve ... inak odkial si prisiel na ten tvoj pomer makier
30g KNO3, 6g KH2PO4, 12g MgSO4 + 250ml vody ?
preco nie 20 N + 3 P + 8 K alebo 35 N + 5 P + 2 K ? na 150ml alebo 300 ml alebo uplne nieco ine .... a pokial ma pamat neklame tak Mg by nemal by makroprvok ... cize mi to vychadza tak ze Kalium ani nepridavas ... plus aj ked sa Kalium zaraduje k makroprvkom sprava sa vsak ako mikroprvok cize nemal by si ho vynechavat ... hmm zeby opat nejaky instatntny navod ... ocividne je ti riasa ako sa patri vdacna :mrgreen:

cize pokial nepridavas Kalium teda ok len v mizivom/ zanedbatelnom mnozstve ktore je v KNO3 tak rastlinky pravdepodobne len v obmedzenom mnozstve prijimaju Fosfor, koli prave nedostatku Kalia a ty usilovne lejes P (sice castou vymenou vody P zrazas dole ale to je len ako placebo) do akva ... cize tu by bolo vysvetlenie riasy ... no proste ako vravim riasa je ti vdacna ...

pokial si rozmiesas jednotlive prvky kazdy osve tak dokazes jemnesie / presnejsie pridavat makra .... ako ked mas jeden diabolsky mix :wink:

takze v pmdd su makra = N, P, K a mikra = CSM-B, Fe, Mg
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Milan666 » 13 Dec 2011 08:23 am

No a ja ti protirečiť nebudem, tri vedra každý tretí deň, odsanie bordelu, (stále neviem o aký ide), to akvárium potrebuje naozaj viac pokoja, aby sa naozaj zabehlo a ten bordel premieňalo na živiny pre rastlinky. Tu však verím, že vieš o čo ide.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 13 Dec 2011 10:27 am

giftzahn,to makro som namiesal podla clanku na stranke rostlinne-akvaria.cz alebo tak nejak to bolo, bol to clanok o EI hnojeniu ... Je pravda ze Mg tam do toho roztoku nedavali, ale ocakaval som ze uskodit to nemoze (mal som doma zbytnych par gramov z minuleho akva) ... Takze teraz v com je problem ? Malo KNO3 ? Mam pridat ? ... Resp. Z coho mi chyba to kalium ? Chyba mi tam K2SO4 alebo co teda ? Ja som sa tesil ze ake paradne roztoky som si namiesal :-/ :D ... Cize co by si mi prosim ta radil spravit ? :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2011 10:50 am

noiseless napísal:giftzahn,to makro som namiesal podla clanku na stranke rostlinne-akvaria.cz alebo tak nejak to bolo, bol to clanok o EI hnojeniu ... Je pravda ze Mg tam do toho roztoku nedavali, ale ocakaval som ze uskodit to nemoze (mal som doma zbytnych par gramov z minuleho akva) ... Takze teraz v com je problem ? Malo KNO3 ? Mam pridat ? ... Resp. Z coho mi chyba to kalium ? Chyba mi tam K2SO4 alebo co teda ? Ja som sa tesil ze ake paradne roztoky som si namiesal :-/ :D ... Cize co by si mi prosim ta radil spravit ? :)


jj, spravne pises K2SO4 z toho bude chrumkave Kalium ... :wink: .... ale sak to poznas 2 x meraj + 2 x miesaj a 1x hnoj :mrgreen:

hmm ... njn, podla mojho skromneho nazoru je lepsie a zarovej aj pracnejsie si namiesat kazdy prvok osve ... ale to by si mal zvladnut nakolko zvladas aj 3 x tyzdenne vodu menit ... cize to bude pre teba malina :mrgreen:

takze napr. 6 x 250ml flaska (alebo 500ml alebo 1000ml podla toho co je po ruke) ... ( idelane aj s davkovacom napr. 1 strek = 1ml ale nie je to podmienka aj injekcna striekacka to spravi) a sup do kazdej osve KNO3 + 250ml, KHPO4 + 250ml, K2SO4+250ml to by boli makra ... MgSO4 +250ml, Fe +250ml a CSM+B/Plantex + 250ml ... zelanu gramaz si vyratas pomocou kalkulaciek na nete ....

a uz len hnojis napr. v pondelok makra, kalium ak davas EC tak sup s nim do akva, v utorok mikra, kalium, Mg pripadne aj Fe ak je treba, EC streda = pondelok, stvrtok = utorok, piatok = pondelok, sobota = utorok a v nedelu sa nedela ze ano ... pokial by si nejaky den zabudol supnut hnojivko nesnaz sa "dobehnut" zameskany den zvysenou davkou hnojivka ....

vodu menis kludne aj tych 3 x do tyzdna ... jaj a pekne supat Co2 30mg/L a ziadne falosne ostychy + zabezpecit dobre prudenie po akva nech sa ziviny a Co2 dostanu vsade ....

je tu este jedna neznama ... ako dlho svietis ... tvoje akva ma 1 mesiac ak ma pamat neklame cize predpokladam ze nie viac ako 6 hod/den v tom stvrtom tyzdni ... predtym prve tri tyzdne si svietil 5 hod ze ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod azet » 13 Dec 2011 11:54 am

tie vymeny vody - tym sa nic pokazit neda, prave naopak, v prvom stadiu po zalozeni este bez kompletneho odburavania cpavku. ale tak ako pise milan, prilis akvarko "nenarusaj", hlavne sa neryp do substratu.

ten roztok mas v pohode. na par mg hore dole nezalezi. draslik obsiahnuty v KNO3 a KH2PO4 je myslim viac ako postacujuci. okrem toho nemas AS a podobne substraty, ktore viazu draslik. mas tam ale hygrophylu, ta ho zase zozere tiez dost. ak uvidis nedostatky draslika, mozes ho prisypat kavovou lyzickou priamo do akva. naopak, prilisne vyhnojenie draslikom moze mat za vysledok, ze sa spotrebuje dusik a nabehne sinica. takze sleduj hygrophylu a naznaky nedostatku K. rovnako vsak sleduj, ci ti niekde z dna alebo na rastlinach nezacne nabiehat sinica.

nechaj akvarko a rastliny, nech sa naucia na stabilny rezim. zmeny v hnojeni a "systeme" vykonaj vzdy s takym 14dnovym odstupom. tak ti najlepsie dojdu suvislosti medzi akciou a reakciou :) svoj mix si potom casom odladis. kym sa rastliny nechytia uplne, riasa tam bude. odstranuj ju mechanicky a zbav sa rozpadajucich sa casti rastlin.

ten povlak je pravdepodobne kvoli zelezu. kedze hnojis mikra a mas tam tetra plant substrat-neviemco.

mas tam ostre svetlo, takze ako radia chalani, pozor na dostatok co2. so zivocichmi by som zatial este pockal.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod fazyl » 13 Dec 2011 11:55 am

myslim, ze u teba bude problem aj s tym prudenim v akva, kedze outflow mas na zadnej stene a nie bocnej. dal si tam nakoniec nejake koleno?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2011 12:25 pm

draslik obsiahnuty v KNO3 a KH2PO4 je myslim viac ako postacujuci. okrem toho nemas AS a podobne substraty, ktore viazu draslik. mas tam ale hygrophylu, ta ho zase zozere tiez dost.


njn, Kalium sa sice zaraduje medzi makroprvky ale sprava sa ako typicky mikroprvok cize rastlinka si ho nedokazie "vziat" do zasoby ako napr. P alebo N ... cize trochu extra nikdy neuskodi ... a pokial ho nie je dostatok tak rastlinky nedokazu prijimat fosfor a riasova pohroma je na svete ...

prehnojenie Kaliom mi nkdy nesposobovalo sinicu ani v akva kde nebol zrovna ADA Substrat ... skor mi zeleneli skla na akvarku :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 13 Dec 2011 18:06 pm

Jasné,že meniť vodu 3x do týždňa sa dá.Ja som nikdy častejšie ako raz týždenne nedolieval a riasy nie sú.Rovnako to robím aj pri zakladaní.Môj osobný názor:Vyhodené peniaze za vodu.Voda sama o sebe obsahuje kopec látok, plus k tomu hnojivo, plus živný substrát a pipleme si riasu.Rastlinám treba samozrejme dodať všetkého dostatok,ale ak je niečoho až príliš tak to tiež nie je v poriadku.Na tvojom mieste noiseless skontrolujem hlavne dĺžku svietenia,prestanem hnojiť a naďalej pridávam CO2.Vyčerpaním živín ,,odvážim sa povedať,, prestane tak max.do mesiaca riasa.Potom by som začal opäť pridávať PMDD(jednotlivé zložky ako píše Giftzahn),ale začal by som menším množstvom a postupne pridával až sa dostaneš na potrebné množstvo pre tvoje akva.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Glitter » 13 Dec 2011 19:00 pm

Napis v skratke tvoju rovnicu:
SVETLO x CO2 x HNOJENIE x VYMENA VODY

No ak mu zacala riasa, tak by som urobil nasledovne:
-prestal by som hnojit, znizil by som dobu osvitu pripadne aj intenzitu, zvysil objem a frekvenciu vymenej vody a trosku pridal bublanie CO2, dalsi podstatny krok je zbavit sa manualne a teda mechanicky co najviac riasy - ver, ze v takom mnozstve sa ti uz nevrati

U mna toto jednoznacne zabralo, a to som tam mal hodene na hladine par Limnobii, kde hodnota NO3 bila na uroveň 50, P cca 1 a Fe 0.. vyskusaj Noissless

Potom ako ti radia chalani, postupne od mensich davok s PMDD, pomaly zvysovat osvit zaroven s pravidelnou vymenou vody.. dolezite je neprestat a sledovat akva..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 13 Dec 2011 19:33 pm

Prasan, keď som sa už rozhodol ísť metódou EI a teda hnojiť aby bolo vždy všetkého veľa, prestať hnojiť nemôžem, praveže si myslím že to by bol riasový výbuch potom ...

Riasa ktorá ma chytá je staghorn ... o tej riase píše že ju spôsobuje veĺa svetla + málo CO2 ... len neviem, CO2 púšťam fakt veľa, skúsim ešte pridať no ... svetlo moc neobmedzím, môžem skúsiť odpojiť jednu žiarivku, ale neviem či sa to bude dať a neviem či 24W potom nebude málo ...
Ten bordel na dne je asi s výživného dna, to môže spôsobovať aj to čo ma teraz dosť trápi - riasový koberec na štrku.
Prikladám fotku ako to cca vyzerá:
http://i39.tinypic.com/6f3yqe.jpg
zlým pomerom prvkov by to nemalo byt ...

výpust z filtra mám nastavený "uhlopriečne", prúdenie v akváriu je dostatočné, na každom mieste sa rastliny hýbu ...

ono, rastliny sú pekne rozbehnuté, rastú a sú pekné (okrem blyxi, ta je zariasená a nepekná, ale nie všade) ... a bojím sa že keď prestanem hnojiť tak rastliny začnú stagnovať a tým dám väčší priestor riase ...

dúfam že to chce len čas a trpezlivosť a bude to v pohode
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 13 Dec 2011 20:25 pm

Zle si si to vysvetlil.Pri EI nemá byť všetkého veľa,ale dostatok a to je rozdiel.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 13 Dec 2011 20:36 pm

tak som sa zle vyjadril, a mne sa momentalne stat nemoze ze by niecoho bolo vela, kedze pridavam ppm na tyzden tak ako to udavaju tabulky ... Tak snad im mozem verit
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.