Rajovce



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rajovce

Odoslaťod michal.chvostac » 12 Dec 2011 18:51 pm

klidek..nic zle som ti nenapisal tak nechapem preto ty pises takymto stylom
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Rajovce

Odoslaťod maxxx01 » 13 Dec 2011 18:08 pm

Michal, takto: rozmeňme si to na drobné. Známy mal toho poteru určitý konkrétny počet. Dajme tomu, že tam bolo pri vyliahnutí 658 kúskov. Po mesiaci, alebo po dvoch, ich tam bolo tiež 658 ??? Mal to zrátané? A ty si to mal zrátané tiež ???
S rozmožovaním labyrintných rýb mám nejaké skúsenosti, aj keď nie práve rajovcov, ale toto celé, čo tu píšeš, sa mi vonkoncom nezdá - mierne povedané. A to z viacerých dôvodov. Už len to, že ja som ten drobizg po vyliahnutí nikdy nevedel porátať a ani som sa o to nepokúšal, lebo sa to nedá. Ale sú tam aj iné veci, kvôli ktorým si neviem predstaviť, žeby tam neboli úhyny. Takže?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Rajovce

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Dec 2011 18:39 pm

jasne ze to nikto neratal presne na kusy. ale do toho akvaria som pozeral kazdy den (bol to spolubyvajuci na intraku) a ani raz som tam nevidel mrtvu rybku. pocet takisto od oka sedel. jasne ze neprezili upln presne vsetky, nemyslel som to doslova. uplne vsetky takmer nikdy nepreziju. ale pointou toho co som pisal bolo ze v akych podmienkach dokazali prezit. hlavne ma prekvapilo to, ze vydrzali aj bez neustaleho okyslicovania. rajovce sice mozu dychat atmosfericky kyslik, ale az po niekolkych tyzdnoch. a ony tam boli urcite dlhsie. dorastli do priblizne 2-3cm najvacsie a potom ich musel dat prec, ako som spominal.
men sa tiez parkrat vytreli labyrintky, konkretne guramy, ale ked som dal cerstvo vyliahnute rybicky do druheho akva, za par dni vsetky skapali..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rajovce

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Dec 2011 18:40 pm

Nuž...za istých podmienok...
Koniec koncov je rajovec prvou rozmnoženou rybou v zajatí.
...a v 18 stor. tak isto veru nemali filter a dokonca ani bublinky.
Ale - na druhej strane sa už nehovorí či sa ich odchov aj vydaril.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rajovce

Odoslaťod hofi » 13 Dec 2011 20:39 pm

michal.chvostac napísal:znamemu sa minuly rok vytreli rajovce..poter dal do asi 5L plastoveho akvaria, kde nebol ohrievac ani filter, akurat im tam par hodin denne zabublinkoval. krmil ich iba susenymi zltkami. VSETKY prezili. sice ich potom musel dat prec lebo sa stahoval, ale je zaujimav ze v takych podmienkach prezil cely poter..

Tak keď si to nemyslel doslova,tak to ani nepíš.Niekoho týmito výplodmi môžeš zavádzať a začne s odchovom Rajovcov.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Dec 2011 21:09 pm

ako keby nebolo jedno ci prezilo 60 zo 60 alebo 55 zo 60. neviem co tu vypisujes somariny ked pointa je niekde uplne inde ako ci prezili uplne vsetky alebo ich 10% skapalo.
cisla som pisal len tak, aby si sa nahodou nezacal aj do toho navazat..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rajovce

Odoslaťod hofi » 14 Dec 2011 07:24 am

Ničím nepodložené somariny tu vypisuješ jedine ty.Zamysli sa nad sebou.Pointa je v tom,že môj 13 ročný syn si takto nevymýšľa.Absolútne nemáš šajnu o rozmnožovaní tohto typu rýb.V počiatočnom štádiu im to stačí.Po rozplávaní poteru,však v takých podmienkach by úhyn týchto rýb bol radikálny.Tak prosím nezavádzaj.V tejto téme som skončil,takže už na mňa nereaguj.Je mi jedno či prežili všetky,alebo ani jeden,či skončili v záchode,lebo museli ísť preč.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod michal.chvostac » 14 Dec 2011 11:37 am

ano hofi..vo vsetko mas pravdu. mozem to ukoncit..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rajovce

Odoslaťod MichalSAO » 18 Jan 2012 14:42 pm

MichalSAO
 
Príspevky: 72
Obrázky: 0
Založený: 28 Jún 2011 14:43 pm
Bydlisko: Prešov - N.Šebastová

Re: Rajovce

Odoslaťod cello255 » 06 Feb 2012 22:30 pm

Zdravim...
Neviem kde je chyba ci chybny samec alebo zla voda. ale samec nie a nie postavit hniezdo.. ako zacne stavat a hned mu bublinky praskaju ledva vytvori hniezdo o priemere 3cm a to len jedno"podlazie a dalej sa mu to rozpada a pritom stale vytvara bublinky. Nechyba mu nejaky vitamin??? Samica je dost nafuknuta a aj tancuje.
cello255
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Mar 2009 21:12 pm
Bydlisko: Banovce nad bebravou

Re: Rajovce

Odoslaťod dedojozef » 08 Feb 2012 19:32 pm

Prúdenie vody (pohyb) na hladine? Teplota? Vzduchovanie?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Rajovce

Odoslaťod cello255 » 08 Feb 2012 22:51 pm

Prudenie ziadne. Teplota 23-24 stupnov, vzduchovanie nieje. Ale pocul som ze na samicu ma vpliv dost aj obsah NO2. Ak je vysoky ma zapalene vajecniky a nemusi sa vytriet. No mne sa vcera vytrela a samec do dneska vsetky vajcka pozral lebo nemal hniezdo. Mozno je chybny samec.
cello255
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Mar 2009 21:12 pm
Bydlisko: Banovce nad bebravou

Re: Rajovce

Odoslaťod jarque » 14 Nov 2013 15:03 pm

Ahojte, chcem sa spytat, chova tu niekto Macropodus Chinensis ?
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Rajovce

Odoslaťod dedojozef » 15 Nov 2013 09:23 am

Ja nie, lebo vo Zvolene nieje na trhu :( . Občas sa objavia Opercularis (dlhoplutví), ale veľmi zriedka.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Rajovce

Odoslaťod marcopolo » 15 Nov 2013 12:43 pm

Ja som vždy chcel mať rajovca albína, avšak nikde som ho ešte naživo nevidel... dúfam že kým založím aspoň 200l akva tak už u nás bude dostupný :) ale budú sa musieť poponáhlať lebo už dlho nevydržím :D
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod saam73 » 29 Jan 2014 17:32 pm

Dobry den,som tu novy a zaroven som si zalozil akva pred dvomi mesiacmi,tak by som vas chcel poprosit o pomoc alebo radu.chocam prisavniky,neonky,gupky a este nejake rybky a moj problem je ze sa mi rozmozili slimaky a chcem ich eliminovat.v predajni mi ponukli Macropodusa opercularis ,tak som kupil jeden parik a dal do akva a za 6 hodim uhynuli,dnes som siel znovu kupit jeden par a ten mi ties za ten cas uhynul:( neviete preco mi uhynuli obydva pariky?ostatne ryby su v pohode.Dakujem
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod marcopolo » 29 Jan 2014 19:30 pm

Fuha tak to nieco teda riadne nemas v poriadku v akvarku.... mne pri jednej akvarijnej katastrofe prezil rajovec tyzden aj v zavaraninovej flasi a celkovo su to rybky ktore by prezili hadam v hocijakej vode ci uz stojatej alebo prudiacej kym by nebola paradne otravena... Kolko litrove akvarko mas, aku filtraciu a kolko kusov z kazdeho druhu rybiek? Inac rajovce proti slimakom co ja viem... dost o tom pochybujem. to uz ked tak stvorzubec ale podstatne je ze ked nebudes prekrmovat tak sa ti nebudu ani premnozovat slimaky
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod saam73 » 29 Jan 2014 19:45 pm

marcopolo napísal:Fuha tak to nieco teda riadne nemas v poriadku v akvarku.... mne pri jednej akvarijnej katastrofe prezil rajovec tyzden aj v zavaraninovej flasi a celkovo su to rybky ktore by prezili hadam v hocijakej vode ci uz stojatej alebo prudiacej kym by nebola paradne otravena... Kolko litrove akvarko mas, aku filtraciu a kolko kusov z kazdeho druhu rybiek? Inac rajovce proti slimakom co ja viem... dost o tom pochybujem. to uz ked tak stvorzubec ale podstatne je ze ked nebudes prekrmovat tak sa ti nebudu ani premnozovat slimaky
mam Akvarium Lido 120 ,15neoniek,4prisavniky,,4gupky,5rybyciek s ciernym pasom(neviem ako sa volaju)
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod marcopolo » 29 Jan 2014 20:09 pm

Hm tak to uz ano, tak bud boli chori uz v predajni alebo prilis velky sok zo zmeny podmienok? ktovie. hovorim cudujem sa lebo ja mam s touto rybou take skusenosti ze prezije takmer vsetko.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod saam73 » 29 Jan 2014 20:19 pm

marcopolo napísal:Hm tak to uz ano, tak bud boli chori uz v predajni alebo prilis velky sok zo zmeny podmienok? ktovie. hovorim cudujem sa lebo ja mam s touto rybou take skusenosti ze prezije takmer vsetko.
v predajni boli zive a v pohode,len ked som doniesol domov a dal do akva tak za tri hodky zacali byt divne a do 6 hodin boli mrtve:((a ostatne rybky su uplne cule.
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod marcopolo » 29 Jan 2014 20:56 pm

tak to ozaj nechapem teda.... boli to samec a samica?
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod saam73 » 29 Jan 2014 21:35 pm

marcopolo napísal:tak to ozaj nechapem teda.... boli to samec a samica?
no a novy poznatok.prave som dosiel s prace a priatelka povedala ze dozival ten posledny par a dala ich do pohara,myslela si ze este to sposlednych sil rozchodia.cuduj sa svete a oni ziju uplne v pohode a zabudol som dodat ,ze som este s nimi kupil gupku modru (samca) a ten je teraz natom takties zle a dal som ho ties do pohara,tak uvidim co to povie.Jemito fakt zahadne
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod cezar.milan » 29 Jan 2014 21:51 pm

Tak odpovedaj postupne
1. koľko litrov má to akvárium, nie rozmer, ale počet litrov
2. Aký máš filter, značku, vonkajší?, vnútorný?
3. Ide filter nonstop?
4. Máš tam živé rastliny?
5. Meníš vodu? Koľko a ako často?
6. Substrát, štrk, piesok?
7. Koľko rybiek ti uhynulo od začiatku založenia akvária?
8. Koľko °C má voda v akváriu?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Rajovce

Odoslaťod saam73 » 29 Jan 2014 22:03 pm

cezar.milan napísal:Tak odpovedaj postupne
1. koľko litrov má to akvárium, nie rozmer, ale počet litrov
2. Aký máš filter, značku, vonkajší?, vnútorný?
3. Ide filter nonstop?
4. Máš tam živé rastliny?
5. Meníš vodu? Koľko a ako často?
6. Substrát, štrk, piesok?
7. Koľko rybiek ti uhynulo od začiatku založenia akvária?
8. Koľko °C má voda v akváriu?
Akvarium Lido 120 tmavě hnědé 120 L
Jedná se o interiérové akvárium, které je vhodné do všech místností. Je plně vybavené! Akvárium obsahuje filtr Juwel, včetně filtračních hmot, topítko a kompletní systém osvětlení. Firma Juwel je tím nejluxusnějším řešením a ve spojení s německou kvalitou této firmy to dává jednoznačnou špičku ve své třídě.

Rozměr akvaria: 61x41x58 cm
Objem: 120 l
Barva krytu: tmavě hnědá

Obsahem setu je:

* Filtri s čerpadlem a kapacitou 400 l/h vnutorny znacka juwel biolow 3,0

* Topítko 100W

* Plastový kryt Multilux High-Lite® s osvětlením 2x24W

mam tam rastliny Anubias Barteri 2ks,Limnophila Sessiliflora 2ks, este 3ks nemenovane(neviem nazov),substrat strk,kamene zula kremen,5rybiek uhynulo od zaciatku ale postupne,voda ma 25 stupnov,raz do tyzdna 1/3 vody vymenim,filter na noc vypinam koli priatelke:)) (nemal by som )
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.