Závojnatky - čo k nim



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Aké ryby ku závojnatkám

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Dec 2011 23:06 pm

nie je zaco :)
vela si ich nedostala. keby si napisala nico o akvariu, pripadne dala fotku tak by sa dalo viac..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Aké ryby ku závojnatkám

Odoslaťod maxxx01 » 13 Dec 2011 23:20 pm

zaba1996 napísal:prepáčte že vyrušujem, som tu úplne nová, netuším ako to tu chodí, a nemám 25-30 rokov ako vy... tak na mňa nebudte hrubí prosím :( chcem sa spýtať, aké rybky by som mohla dať do 300L akvária , kde mám dve závojnatky? ďakujem


Konečne jeden začiatočník, ktorý je aj normálnym človekom, a ktorý netrepe karasy do gule, alebo do 10 litrového minička, ale dopraje im poriadny priestor. Už len tento fakt treba pochváliť.
Ale čo sa týka iných rýb ku karasom, je to trochu problém. Karas veľmi znečisťuje vodu a vypúšťa do vody také látky a v takom množstve, že pre ostatné ryby je to viac-menej toxické. Preto by som ku závojnatkám dal len závojnatky. Aby sa ti to nezdalo príliš jednotvárne, vybral by som kúsky viacerých farieb, a budeš tam mať aj pestrosť.
Ani gurama sa mi nezdá byť najlepší nápad. je to síce pomerne odolná ryba, ale to neznamená, že má byť pri karasoch, vid čo píšem vyššie. Okrem toho, sú tu úplne iné nároky na teplotu vody a podobne. A to bude problém pri väčšine druhov rýb, nakoľko väčšina týchto rýb je teplomilnejšia ako karas.
Takže do nejakých experimentov a veľkých megakombinácií by som sa nehnal. Menej je niekedy viac. A ak sa ti páčia závojnatky, vieš si vyskladať pestré akvárko určite len z nich samotných.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aké ryby ku závojnatkám

Odoslaťod maxxx01 » 13 Dec 2011 23:22 pm

Jo a neonky ku závojnatkám, tak to už vôbec nie...
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aké ryby ku závojnatkám

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Dec 2011 23:33 pm

k tej teplote..akvarko ma pravdepodobne dnu, cize prave pre tie zavojnatky to praveze nebude velmi dobre.
a k znecistovaniu..myslis ze 2 ryby znecistia 300L akvarko tak aby tam nemohli byt ziadne ine ryby? nebr to tak ze ti odporujem, skor sa pytam. podla mna ak tam je aspon aky-taky filter a bude im menit vodu raz za cas tak nejake menej narocne rybky by tam mohli ist
a pravdepodobne chcela aj nejake ine rybky ak sa pytala ze co moze dat k zavojnatkam. ci?
zaba vyjadri sa.. :)
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké ryby ku závojnatkám

Odoslaťod zaba1996 » 13 Dec 2011 23:49 pm

Ano chcela som aj nejake ine rybky,nielen zavojnatky, . . Chcela som aj bojovnicu ,ale ta je velmi agresivna,takze sa bojim, aby im nieco nespravili.. Vravim ,som zaciatocnicka, ozaj toho neviem vela.
zaba1996
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Dec 2011 22:18 pm

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod martin_s » 14 Dec 2011 10:16 am

Myslim ze skor karasy by urobili nieco tej bojovnici...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod maxxx01 » 14 Dec 2011 10:24 am

Michal, nechce sa mi ktovieako rozvíjať túto tému, ale aby sa nepovedalo, že som neodpovedal: je diskutabilné, nakoľko by v 300-vke znečistili alebo neznečistili vodu, to by záviselo od viacerých faktorov, napríklad aj od veľkosti tých rýb. No ale ak by to boli ozaj veľké, dobre vyvinuté klacky, myslím, že ich "pôsobenie" by tam bolo cítiť. Okrem toho, keby to mladá kolegyňa chcela robiť ozaj prísne podľa správnosti, musela by brať do úvahy, že karasy je najlepšie chovať nie po dvoch kúskoch, ale v skupinke, ako sa to odporúča aj v literatúre. Čiže by musela pár kúskov dokúpiť a to sme už zas tam, kde sme boli.
To s tou bojovnicou, to je tiež len výstrel doprázdna, ale nie kvôli jej agresivite (tá je len medzi samcami vzájomne), ale celkovo, kvôli tomu čo píšem vyššie. Okrem toho, bojivnica v 300-vke pri karasoch, hm hm...
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod michal.chvostac » 14 Dec 2011 11:36 am

ja si celkovo myslim ze zavojnatky a jj podobne ryby nepatria do spolocenskeho akvaria v byte. samotne ryby v takom akvariu nevyzeraju dobre a ani sa s akvariom nic poriadne neda urobit kvoli vlastnostiam tych ryb. ved preto som sa hned na zaciatku pytal ci tam chcem mat tie zavojnatky aj nadalej. ale tak chce.. :(
z akvaria takej velkosti by sa inak pri dostatocnych financiach dalo vycarovat nieco velmi pekne..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod maxxx01 » 14 Dec 2011 11:49 am

či tie ryby v akvárku vyzerajú, alebo nevyzerajú dobre, je len vecou estetického vkusu, a to je vždy subjektívne. Niekomu sa to môže páčiť, viď naša žaba. Zo skúsenosti viem, že hlavne laici majú v týchto závojnatkách doslova pasiu. Sebalepšie skaláre, tetry či cichlidy ich neohúria tak ako tieto závojnatky :shock:
S ostatným súhlasím. Mať tak ešte jednu voľnú tristovku, určite ju využijem momentálne na niečo iné, ako na závojnatky, ach jo.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod karasík » 18 Dec 2011 14:03 pm

Ja chovám závojnatky, v 150l mam dve ...A neni to take strasne ako pisete....Proste radi jedia :D
karasík
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 01 Sep 2011 15:55 pm

Re: Závojnatky - čo k nim

Odoslaťod zaba1996 » 27 Dec 2011 23:25 pm

mám ešte jednu otázku. kamarát mi ponúkol, či by som nechcela 3 živorodky (Black molly) . myslíte, že by mohli ísť k týmto závojnatkám? on tie ryby už nemá kam dať.
zaba1996
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Dec 2011 22:18 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.