112 l Oasis of the Calm :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod Drey21 » 13 Dec 2011 18:01 pm

Objem: 112 litrov
Filter: Hailea - zredukovaný prietok na cca 120 l/hod
Termostat: 100 W
Osvetlenie: 2 * 18 W (zo setu)

Rybky

9 x Tetra neónová
3 x Prísavnik
2 x Skalár
2 x Mrenka siamská (dočasne na obhrýzanie štetinky, po dorastení vymením za menšie)
2 x Skalár (moc rýchlo narástol, budem musieť vymeniť za menšie)
2 x Sumček sklovitý (dostal som od človeka ktorý ho chcel spláchnuť, pravdepodobne budem musieť niekomu darovať)
1 x Clea helena

Rastlinky

Limnophila sessiliflora
Hygrophila polysperma
Valisneria americana
Bacopa monnieri
Egeria densa
Anubias barteri var. nana petite (na koreni)
Cladophora aegagropila
Monosolenium tenerum
Micorosrium pteropus
Samolus valerandi
Sagitaria
Cryptocorina
List mandlovníka

Hnojím sem-tam Sera florena. V akváriu sa ešte nachádzajú 2 kamene, jeden polovičný kokosový orech a jedna keramická skrýša, ktorú hlavne počas svietenia využívajú sumčeky sklovité :D.
Prílohy
Snímka0870.jpg
Drey21
 
Príspevky: 36
Obrázky: 6
Založený: 29 Sep 2010 18:32 pm

Reklama

Re: 112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod chnuro » 14 Dec 2011 09:33 am

Vela rýb, slabý filter a rastliny vyzerajú, ako by si ich tam práve zasadil. Ako dlho to akvarium existuje v tomto stave?
Ten kamen, co tam mas je skoro cisty vapenec a do rastlinneho akvaria sa nehodí.
btw: ukradol si mi nazov akvaria :| - je jedno, ze je to v inom jazyku
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod neger501 » 14 Dec 2011 10:27 am

veľa rýb tam nevidím do 120 litrového akvaria myslim že skladba vyhovuje na tie sklalare som prižmúril oči.Až na ten vápenec je to ok.Je vidiet že akvárium funguje len velmi krátku dobu pekné bude až tak za pol až trištvrte roka.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: 112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod Robo111 » 14 Dec 2011 10:46 am

Drey prihod nejaku muslu, premenuj na The Oasis of the Clam a Chnuro nebude mat pocit okradnutia:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod chnuro » 14 Dec 2011 10:53 am

No dobre, ryby beriem späť. Neger501 ma pravdu. Skalare tam vidim iba 2, takze sa Drey21 asi v popise pomylil a mrenky siamske su iba docasne. To by dokonca znamenalo, ze by tam mohlo toho plavat este viac, ale je to vec vkusu.

To akvarium nefunguje podla mna vobec. Ten vapenec takyto biely bol iba ked som ho dal svojho casu do akvarka. Potom zožltol.
Keby akvarium fungovalo aspon mesiac (zebeh pred tým, ako tam dal ryby), tak by mal ovela viac egerie, resp. by ju mal ninimalne az po hladinu. Hygrophila polysperma podobne a boli by na nej asi riasy. Tiez nie som si istý, ze by pod 2x18W v 112L Limnophila sessiliflora rástla takto. To akvarium vyzerá ako vyskladané pred týždňom a fotené pred tým, ako v zábehu vybehnú riasy.

Drey21, nehnevaj sa, ale toto akvarium mi nepride, ze funguje dlhsie, ako 1-2 týždne. Aspon nie v tejto konstalacii a s tymito rastlinami. Koniec koncov, toto je denník jedného akvária a ja som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať.

Robo111 napísal:Drey prihod nejaku muslu, premenuj na The Oasis of the Clam a Chnuro nebude mat pocit okradnutia:)

uz je to jedno, ja si vymyslím nieco nové pre moju dalsiu nadrz. Fakt som premýšľal nad tým pomenovat dalsie akva po anglicky, aby to bolo publikovatelné aj mimo slovenska a pri oáze pokoja som chcel zostat, lebo tak na mna akvarium naozaj posobi vo vseobecnosti.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 112 l Oasis of the Calm :)

Odoslaťod Richard Tokušev » 14 Dec 2011 11:53 am

Za takým názvom, siahajúcim za hranice štátu som čakal (a asi nie iba ja) niečo oveľa honosnejšie.
Asi si sa trošku zmýlil.
Stáva sa.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.