paludarium II



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: paludarium II

Odoslaťod ichthys » 15 Dec 2011 22:07 pm

Caiman, ja si myslim, ze ak sa nevies rozhodnut preto, lebo OW je momentalne nad tvoj rozpocet tak porozmyslaj ci nepockas chvilu a nedosetris, ja myslim, ze by bolo zbytocne unahlene ist do maleho rozmeru resp. do floatu, ak uz teraz nie si si isty ze Ti bude vyhovovat. Akvarium takych rozmerov predsa nekupujes na to aby si za 2 mesiace opat spekuloval ci to nepredas a nekupis nieco ine. Radsej kupit neskor a take ake skutocne chces.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Reklama

Re: paludarium II

Odoslaťod Caiman » 15 Dec 2011 23:41 pm

ichtys
ja sa neponahlam.Chcel som mat doma nove sklo pred vianocami ked budem mat cez sviatky viac casu na tom aj popracovat.Ale to je uz tak ci tak v pase kedze vyroba je minimalne dva tyzdne.Takze ci to uz bude december alebo februar nie je dolezite.
Teraz skor riesim dilemu ci ten optiwhite naozaj stoji za tie penaze alebo radsej kupim float a COdvojku alebo napr. ada amazoniu s ktorou urcite pocitam
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: paludarium II

Odoslaťod Giftzahn » 16 Dec 2011 08:26 am

Optiwhite ma naozaj velmi laka,aj tym ze su ochotny zlepit transparentnym silikonom.Na druhej strane neviem ci ten rozdiel oproti klasike floatu bude stat za tie peniaze a ci radsej za usetrene na klasickom skle nekupit napr. CO2 set...keby som videl vedla seba dve rovnake akvaria,jedno float a druhe OW urcite by sa mi lahsie rozhodovalo


jj, ver mi stoji to za to ... aktualne mam 64L, 45L, 18L akvarka CV/OW od Pavlicu a je to dost burtalny rozdiel oproti floatu plus este mam cca 2,5m volnu stenu v obyvacke na trosku " akva serioznejsieho rozmeru" a opat bude CV/OW :twisted: ....

ten rozdiel je dost markantny aj ked ti akva len tak prazdne stoji na stole a v neposlednej rade ked akva zariadis a rastlinky sa rozrastu, skla su osurovane od riasy atd. potom vidis naplno vyhody CV/OW ... :wink: ... ale sak ono akvaristika je hlave o trpezlivosti ... treba pockat dosetrit a potom naplno "udriet" ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: paludarium II

Odoslaťod -yogi- » 16 Dec 2011 09:05 am

ja tiez riesim podobnu dilemu. pavlica mi spravil cenu na akva (120x60x50) 157Eur za float a 258Eur za CV (iba predna a bocne steny) vsetko bez DPH...ak je pravda co hovoris, tak ja si dosetrim, sak akva si kupujem aby sa oci mohli "past" :D :D

@caiman: drzim ti palce potom daj dake foto
-yogi-
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 22 Nov 2010 13:09 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: paludarium II

Odoslaťod guppy » 16 Dec 2011 14:57 pm

Ahojte, aký najmenší rozmer môže mať podľa vás funkčné životaschopné paludárium?
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: paludarium II

Odoslaťod Ajven » 16 Dec 2011 15:00 pm

Tak okolo 60x30x50cm :)
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: paludarium II

Odoslaťod Caiman » 18 Dec 2011 21:11 pm

Ajven
velmi potesilo :pivo:

...inak nove aquascaping-paludarko caka a este pocka.
V 1,5 izbovom byte (sice velkometraznom ale aj tak preplnenom) sa mi podarilo najst nove miesto a este miesto aktualnej 270tky by sa zmestili dve-tri minicka :D
V aktualnom paludarku voda kvapka co by mi pri spani vadilo (aj ked by sa to dalo upravit len na tecenie) ale zacal som uvazovat nad umiestnenim noveho do druhej izby.
Tak velke akvarko v druhej miestnosti by sice obnasalo investicie navyse (vymena jedalenskeho a PC stoliku) ale teoreticky by som mohol ist do rozmeru:
150x80 podorys a vyska prisposobena nosnosti podlahy.S pomocnym ukotvenim do steny (za akvarkom by bola 60cm nosna stena) by som mohol riesit nejakych 40cm submerzna cast a dalsich cca 60cm emerz cize hruby objem cca 1200L z toho akvarium necelych 500 litrov ale to by som uz asi musel radsej pozvat na kavu statika.

Tu uz ale riesim vaznu dilemu :mrgreen:

A:som v prenajatom byte tak neviem ci sa to oplati riesit take monstrum na mieru ale na druhu stranu budem tu este minimalne dalsie dva-tri roky a ked sa budem stahovat tak uz len do vlastneho kde budem s touto vanou dopredu pocitat...

B:samoska financie,radsej si asi nebudem pytat ani cenovu ponuku co i len na samotne sklo :mrgreen:

C:najvacsi problem-takuto nadrz domov ani nedostanem takze bud lepit na mieste alebo zvazujem nadrz z dvoch casti (pohladova strana bude teraz len z prednej casti) cize zvlast akvarium a na to prilepena cast paludaria.


Nooooo,napisem do zabudnutej relacie snivajte s nami lebo jeziska by z toho aj tak piclo... :mrgreen:
Predpokladam,ze zenu to polozi tiez ale hadam zvladne :o snad ju ukecam aspon tym,ze v ramci planu je telka v kuchyni :)

V kazdom pripade to vidim na niekolko mesacny projekt.
Vyhodou je,ze na novu skrinku postavim aktualne akva aj paludarko vedla seba kym nebudu mat noveho majitela takze nemusim akutne riesit ich predaj.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.