Letnění živorodek



Všetko okolo akvarijných rýb

Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 15 Dec 2011 10:44 am

Dobry den,.chtel bych vas poprosit o radu a zkusenosti.Mam na zahrade mensi jezirko asi 700l,..s hloubkou max.50cm.Jezirko je vsak bez vzduchovani a bez filtru a voda je napustena z reky(v lete je voda uplne zelena),bylo by mozne tam na leto vpustit kvuli rozmnozeni a vybarveni na leto zivorodku endlerovou?dekuji za odpovedi a za radu
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Reklama

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod martin_s » 15 Dec 2011 20:01 pm

Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 15 Dec 2011 20:04 pm

Ano,..to jsem cetl.Zajima me,zda muze byt pouzita voda z reky a jestli nevadi zelena voda v jezirku
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 15 Dec 2011 20:34 pm

Vadí a vadí
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 15 Dec 2011 20:38 pm

Hmmm,..tak to jsem nechtel slyset
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 15 Dec 2011 20:51 pm

700 litrov si napustíš z verejného vodovodu, zo studne, necháš zabehnúť , dokúpiš jednoduché čerpadielko kvôli čereniu a kolobehu vody a na zelenú vodu použiješ jačmennú slamu. Sneh ešte nieje, alebo niekde na farme si naber za tašku tejto slamy, dáš zväzok do dámskej silónky, zviažeš a dáš na niejakú dobu do jazierka. Jej rozklad zabíja riasu a rybkám neškodí. Naber teraz, aby si na rok nemusel čakať do jesene resp. žatvy
Lepšie?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod SoRex » 15 Dec 2011 23:38 pm

Milan666 napísal:Vadí a vadí

:?: Proč a proč :?:
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 16 Dec 2011 08:15 am

Nepoznám nezamorenú rieku a z popisu sa nedá vylúčiť. Zelená voda, to už snáď nemusím písať, najmä keď sa jedná o dlhodobý stav
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 16 Dec 2011 09:49 am

Voda je natahla z labe-zahradka je bez studny a doprava 700-1000l pitne vody v nadobach se mi opravdu nechce.Voda v rece by nemela byt nejak zamorena,..zelena voda je pak v lete diky horkum v jezirku-.Ale zivorodky(guppy)by mohly mit rasu jako pochoutku.cast vody vsak odcerpavam a dolevam cerstvou
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod SoRex » 16 Dec 2011 10:02 am

A nyní už máme relevantní informace :roll:
Labe je v pohodě a řasa (jedná-li se opravdu o řasu a ne o sinici - ta ovšem v tekoucích vodách nebývá) je ve venkovních nádržích jen k dobru věci.
Naposledy upravil SoRex dňa 16 Dec 2011 10:11 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 16 Dec 2011 10:08 am

Takze voda z reky by ockam nemela vadit?tojsem rad,...dopravovat takove mnozstvi vody bych opravdu nechtel.v lete vyzkousim,..budu zvedavej na vybarveni rybek
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 16 Dec 2011 10:17 am

Určite som postrehol ,že išlo o zelenú vodu, (v lete je voda úplne zelená). Ak toto nevadí? tak potom vadím ja. Každý predsa vie, že zelená voda, (ak sa stým niečo nerobí) časom zahatá hladinu, čo zabráňuje dostatočne okysličovať vodu. Na koniec nevidel by som zmysel niečo chovať v zelenej vode, keď to nemôžem pre zelený zákal vo vode vidieť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 16 Dec 2011 10:24 am

Diky tomu,ze na zahrade neni elektrina,,,tak jezirko je bez filtru s UV lampou.Voda pruhledna neni.V lete je zelena,..diky horkum a slunci i kdyz tak dvakrat tydne cast odcerpavam a doplnuju novou(zase ricni vodou) o to divani mi tak nejde,..spis sem chtel zkusit ryby rozmnozit a nechat je vybarvit.byl to jen napad zda by to slo
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod SoRex » 16 Dec 2011 11:34 am

Milan666 napísal:Určite som postrehol ,že išlo o zelenú vodu, (v lete je voda úplne zelená). Ak toto nevadí? tak potom vadím ja. Každý predsa vie, že zelená voda, (ak sa stým niečo nerobí) časom zahatá hladinu, čo zabráňuje dostatočne okysličovať vodu. Na koniec nevidel by som zmysel niečo chovať v zelenej vode, keď to nemôžem pre zelený zákal vo vode vidieť

Je-li zelená voda (nemluvím o povlaku hladiny, ten je způsoben sinicí), potom to opravdu nevadí.
Narozdíl od Tebe si myslím, že chovat v létě ryby v zelené, zařasené vodě má smysl, i když je nevidím. Budou výrazně vitálnější a barevnější.
A mimochodem - "každý predsa vie", že řasy jsou rostliny, které produkují kyslík, takže tvrzení "...zabráňuje dostatočne okysličovať vodu" je těžko obhajitelné.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod clarkii » 16 Dec 2011 11:37 am

Na zahrade mám bazénky s celkovým obemen vody asi 40 000 litrú vody a bazén 15 000 litrú slané vody na chov artemie.
Zelenou vodu mám asi 3 mesíce v roce a to jen v tu dobu kdyz se premnozej ryby a sezerou mi vetsinu dafnie.Na konci léta kdyz ryby vylovím stací voda jeste na pár dní zazelenat,ale jak se namnozí znova dafnie je vse kristálve cisté. V léte vybírám jen vláknitou rasu s tou mám porád problémy,bazény sou na prímém slunku.Jinak bez zelené vody bych asi neudelal ani dafnii a asi ani porádné ryby.Pestuji takto Micropoecilie parae,bifurka a picta.Cokoládové guramy,Elossomy a Notropis chrosomus a lutrensis.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 16 Dec 2011 11:43 am

SoRex : dekuju,..o to mi jde,..nechat je zocelit a hlavne vybarvit.koukat se na ne budu potom doma v akva
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Zero » 16 Dec 2011 12:31 pm

Potvrzuji správnost toho, co napsal SoRex a clarkii.
Prílohy
197.jpg
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 16 Dec 2011 12:59 pm

to clarkii:
1.) ak su "elossomy" "elassomami" tak sa dost cudujem...ide o rybky, ktore neznasaju prudke vykyvy teploty typicke pre nasu klimu, co som aj zistil na svojom chove, ktory uz tym padom nemam...:(
2.) cokoladove guramy (http://rybicky.net/atlasryb/cichavec_cokoladovy) - sa mi tiez nezdaju vzhladom na odporucanu teplotnu skalu vhodne na letnenie.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod GAJDIN » 16 Dec 2011 15:15 pm

Zero: copak to jsou za druhy??platy nebo goldmolly
GAJDIN
 
Príspevky: 84
Obrázky: 0
Založený: 14 Dec 2011 20:58 pm
Bydlisko: Černožice

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 16 Dec 2011 15:35 pm

SoRex napísal:
Milan666 napísal:Určite som postrehol ,že išlo o zelenú vodu, (v lete je voda úplne zelená). Ak toto nevadí? tak potom vadím ja. Každý predsa vie, že zelená voda, (ak sa stým niečo nerobí) časom zahatá hladinu, čo zabráňuje dostatočne okysličovať vodu. Na koniec nevidel by som zmysel niečo chovať v zelenej vode, keď to nemôžem pre zelený zákal vo vode vidieť

Je-li zelená voda (nemluvím o povlaku hladiny, ten je způsoben sinicí), potom to opravdu nevadí.
Narozdíl od Tebe si myslím, že chovat v létě ryby v zelené, zařasené vodě má smysl, i když je nevidím. Budou výrazně vitálnější a barevnější.
A mimochodem - "každý predsa vie", že řasy jsou rostliny, které produkují kyslík, takže tvrzení "...zabráňuje dostatočne okysličovať vodu" je těžko obhajitelné.

No, my sa poznáme, že? Tu už nejde o to povedať pravdu poradiť, tu už v tvojom prípade ide o to mať pravdu za každú cenu. Vži sa do jeho situácie, cca 700 litrov, na slnku, bez elektriny, no ja mu prajem nech sa mu vydarí a nech má čistú vodu. My ostatní si nechajme zazelenať vodu v rybníčkoch, zariasiť, nezatieňujme, nechajme rybky pražiť na slnku,, lebo čím horúcejšia voda, tým viac kyslíka vo vode vďaka riasam, veď takto to funguje všade v prírode :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod SoRex » 16 Dec 2011 16:21 pm

Milan666 napísal:Tu už nejde o to povedať pravdu poradiť, tu už v tvojom prípade ide o to mať pravdu za každú cenu.

Je mi líto, že to bereš konfrontačně. Já to tak rozhodně nemyslím. Rozhodně mi nejde o to "mať pravdu za každú cenu", ale při vší skromnosti ji mám :D To mi ostatně potvrdil i clarkii a zero, kteří s tím mají, stejně jako já, osobní zkušenost.
A pokud si myslíš, že pravdu nemám, napiš konkrétně v čem.

Pokud nemáš po ruce důkaz, proti mému tvrzení, obávám se, že tím, kdo "chce mať pravdu za každú cenu", nejsem já.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 16 Dec 2011 18:22 pm

Ja viem :) ja viem :) ja si so svojou pravdou vystačím sám a keďže som si istý neprizývam si nikoho, keby som si nebol istý, pomohlo by mi keby sa ma niekto zastal......ja viem, prepáčte OT
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Mariok » 16 Dec 2011 18:50 pm

Milan666 napísal:Tu už nejde o to povedať pravdu poradiť, tu už v tvojom prípade ide o to mať pravdu za každú cenu.

Milan 666: Prečo by príroda/slniečko, ohriatím vody = Zrýchlenie Všetkých metabolických procesov nemohla vyvolať masívny nárast riasových kolónii=zelená voda, vyššia produkcia kyslíka, vyššia spotreba živín vzniknutých zrýchlením rozkladu organického odpadu, až do stavu, kedy je pre ryby nebezpečný odpad spotrebovaný, a riasy začnú živoriť z nedostatku "hnojiva" a začnú postupne odumierať možno až do stavu "čistej" vody ? Podľa mňa je tiež "zelená" voda prírodnou obranou rýb proti otrave dusitanmi, resp. čpavkom. Čo je prosím ťa na tejto teórii vadné??? Možno je problém v uhle pohľadu, ale súhlasím so Sorexom v tom uhle, že zelená voda voda zachraňuje ryby pred otravou, ale súhlasím aj s tebou, že lepšie je nedospieť do stavu, aby "zelená" voda vôbec vznikla. Lenže v tom prípade by si musel meniť pravidelne vodu, čo predpokladám väčšine majiteľov jazierok nie je prakticky súdené - nemajú jazierko prietočné... :?:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 16 Dec 2011 19:36 pm

ja mam taky pocit z niekorych poslednych prispevkov, ze zelena voda zacina byt daky najnovsi modny vystrelok a ja nie som dost trendy, ked ju nemusim...:) Uznavam, ze keby mi vo vode, ktora je "vonku" nic nerastlo, tak by som sa zamyslal, ze nieco nie je O.K., ale zeby to bol nejaky "Liek" to mi teda nenapadlo:pivo:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.