Corbicula: choval niekto tieto skeble?



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod Robo111 » 04 Okt 2011 11:53 am

Choval niekto zivé skeble napr. Corbicula sp.? Ide o rod, ktory sa podla literatury napr. so svojim tropickym zastupcom C. javanicus javi ako celkom akva prijatelny: nejake mikroorganizmy/riasy si z akva sami odfiltruju, cosi treba dokrmit, vsetko viac-menej jasne,...

1.) LEN AKO JE TO S ICH LARVAMI - samozrejme, ak je vobec mozne ich dostat az do tohto levelu a nie je to vobec o ich udrzani pri zivote - glochidiami, ktore nie su u vacsiny druhov skebli velmi rybam ustretove...cosi ako "kaprivce"? V uvadzanych zdrojoch som nasiel, ze tento druh nema obvykle stadium glochidii - udajne si preckaju male skeblicky toto larvalne stadium "pri rodicoch" - znie to az moc idealne:), az pochybujem, ci to nie su nejake "kustomizovane" clanky nadstavene na lepsiu predajnost(?).

2.) Ma niekto vobec s tymto druhom dlhodobejsie skusenosti?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod CheaSy2 » 01 Nov 2011 16:10 pm

Corbicula Javanicus je veľká do 3cm. V obchodoch sa dá kúpiť pomerne lacno ale tiež neviem viac ako ty.
Prílohy
Yellow Clam.jpg
Yellow Clam.jpg (51.08 KiB) Zobrazená 4493 krát
CheaSy2
 
Príspevky: 36
Založený: 11 Sep 2010 23:49 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 10:02 am

Takze cosi zo skusenosti, ak by niekto chcel chovat:

Ide o velmi pekny druh, ako tiez nasvedcuje fotografia (od CheaSy), len ho velmi nevidno, stale je zahrabany v substrate - substrat je potrebny - podhodit skeblu len tak na dno, bez moznosti zakopat sa, jej istotne nie je prirodzene. Vyhrabavaju sa max. na tretinu ulitu, a to v podstate asi len pri "krmeni". Moc si teda efektnej farby neuzijete. Ide vsak o jednoznacne zaujimaveho tvora, ktory je vsak dost bezbranny, takze dnes modne drave heleny by mali ist istotne z akva von. Pokial krmite planktonom a vo vode vam teda kadeco plave, tak asi ani nie je nutne nejako specialne prikrmovat ako sa uvadza v literature - aspon tie moje za uvedenych podmienok, zda sa prospievaju a rastu. Ako propagovany "zivy filter" nezanechava na vode nejake badatelne ucinky, aj ked si istotne z vody nieco vezme. K mnozeniu: podla info, ktore som nasiel na internete, by tento druh udajne nemal mat parazitujuce glochidie.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod Dusky » 22 Dec 2011 19:23 pm

no mam jedneho slimaka doma z akvazimy, a stale je zahrabany veru, a mam aj helenu a zatial ta corbicula zije :D
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 20:32 pm

moze byt,ja som to neriskol. len na upresnenie, corbicula nie je slimak:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Corbicula: choval niekto tieto skeble?

Odoslaťod Dusky » 22 Dec 2011 21:51 pm

uplne som si to neuvedomil :) nevadi, skebla veru
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.