Letnění živorodek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 22 Dec 2011 15:54 pm

Pedio napísal:Dobrá,len do toho nezačni mudrovať.

Čo aj ty si sem zablúdil zo zoznámky?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 16:18 pm

Uz nechajme SoRexa SoRexom. Tuto diskutovanu vetu naformuloval ako naformuloval: "Narozdíl od Tebe si myslím, že chovat v létě ryby v zelené, zařasené vodě má smysl, i když je nevidím. Budou výrazně vitálnější a barevnější.". Mal k tejto pre nas jednoznacnej vete dodatocne ine vyklady, v ktorych ju vlastne negoval.

Je pravdou, ze tu ma akysi fanklub, ktory "demokraticky" sp.dava ine nazory ako SoRexov, ale nechce sa mi riesit ani ich. Mna osobne zaujima tema - skusme sa podelit, nezaujato o tom co vieme, co si myslime a nechajme uz tu vetu vetou, tak aby nase rybky mali co najlepsie podmienky. To, prosim, aj ostatnych.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod vilo » 22 Dec 2011 17:10 pm

Síce sa nepokladám ze experta, ale tiež mám niekoľkoročné skúsenosti s chovom akva rýb v jazierku bez akejkoľvek techniky a cielenej úpravy vody. Väčšinu sezón mala tendenciu sa v jazierku enormne rozrastaťzelená vláknitá riasa, ktorú som bol nútený pravidelne hrablami vyberať a redukovať na "prijateľnú" mieru (= pre mňa, najmä z estetických dôvodov). Takisto počas leta bývala niekedy voda zelená aj od planktonických rias. Asi drvivá väčšina "estetických akvaristov" (t.j takí, čo si zakladajú na priezračnej vode, peknej výsadbe rastliniek, a pod.) by stav toho jazierka ofrflala a odsúdila... poslednú sezónu jazierko zarástlo žaburinkou na hladine a rias vo vode bolo veľmi málo. Pri odhrnutí žaburinky bola voda pomerne číra, "pekná".
Okrem vody zo zrážok bola do jazierka vždy dávaná voda zo studne, ktorá je pre dlhodobý vysoký obsah dusíkatých látok totálne nepitná.
Námatkovo najčastejšie druhy rýb: väčšinou som vysádzal mrenky Puntius conchonius alebo P."odessa", tiež mečovky
Teraz pointa:
V sezónach s premnoženou riasou som mával od väčšiny vysadených rýb vždy veľké množstvo potomstva. Samotné chovné ryby, vysadené na jar, boli na jeseň väčšie a mohutnejšie. Ešte niekoľko dní po výlove kadili v akváriu zelené výkaly.
V sezóne "bez riasy" som nemal odchovy žiadne, a aj dospelé ryby zjavne zle prosperovali. Preto si tiež myslím, podobne ako SoRex, že "zelená voda" vadí skôr akvaristovi než rybe. Potravná ponuka, na základe mojich skúseností, je v zariasenom prostredí väčšia a aj pestrejšia.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 21:00 pm

vilo, videl si niekedy rybu, ktora "zere zelenu vodu", aby to teda ovplyvnilo jej vyfarbenie? Ak o nejakej vies, je nenarocna, prijatelne draha a dorasta do prijatelnej velkosti - A TEDA CISTI VODU, daj vediet, pls. - vyuzijem.

Rybky vodu nefiltruju, ale objedaju to co rastie na stenach a rastlinach. Rias, ak je dost svetla, sa uplne nezbavis, otazka, ci su to jednobunkove riasy,ktore su vo vode, a ktore su dietologicky pre velkost istotne aj podla MUDr. Bukovskeho nevyuzitelne alebo daka vlaknita, stetinkova,...Ja som sa stetiny nezbavil uplne ani pod salviniou, bola aj daka vlaknita, tu mi davali riasozrave rybky - mali toho stale dost.

Zelena voda proste, ani neskodi, ani neprosieva, ale figu je cez nu vidiet.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod prasan » 22 Dec 2011 21:34 pm

Prečo sa tu stále točí o zelenej vode,keď aj priemerný človek už iste pochopil o čo vlastne ide.A ktorí nechápu tak začnite okrem netu čítať aj knihy.Nasmerujme to späť na letnenie živorodiek.Takže rád sa spýtam:Od kedy do kedy letníte ryby?Máj-September?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 22:15 pm

dobra otazka -furt sa to tu znova otvara a ja sa furt nechavam do toho namotavat.

Ja davam rybky von po zmrzlakoch. Treba k tomu pristupovat "ako k rajcinam", ked je pekne pocasie, aby prechod z izbovej teploty bol co najplynulejsi. Vylovujem ich podla druhu - kardinalky ku koncu oktobra (5 st. je v poho), ale tento rok mohli byt aj dlhsie, teplomilnejsie druhy ako D. choprae, M. praecox, idu von na prelome augusta a septembra, podla teploty - oba druhy znasaju prechodne aj 16 st. vodu. bolo aj menej....tropicke N. rachovii znasali 13, je to velmi rozne - vidno to zvycajne na chuti do zradla, kedy musia von.

Celkovo vonku moje druhy znesu zvacsa trocha drsnejsie podmienky nez sa uvadza- tie rozsahy odporucanych teplot sa uvadzaju pri mojich druhoch v literature trocha vo vyssich ramcoch - napr. A. nigripinnis som daval von, aj ked bolo cca 16 st. (odp. teplota 20 st.)- bez strat - boli v starom 200 l akva, kde som obcas musel vyhadzovat nejaku tu zabu, vazku vacsiu ako oni... - vedeli sa o seba postarat. Ked akva ruplo, preckali v zvysnej 2- cm vrstve vody bez ujmy - boli prave vysoke rozdiely medzi dnom a nocou - neviem ako dlho tam boli... To, ze im podmienky vyhovovali potvrdzuje, ze sa vlastne az na havariu s akva stale treli.
K tolerovanemu roszsahu teplot dnes staci kuknut odkial druh pochadza - a ake su tam teplotne rozsahy pocas roka - ved mame internet - v domovine nigripinisiek padaju obcas teploty blizko nule - co, ale dobovi autori caskokrat nemali moznost vediet, takze potom sa uvadzali "istejsie" teploty. Odlovovovaal som cca v oktobri.

Je to, ale celkovo rozne - naopak "chladnomilne" E. evergladei odisli po 2 tyzdnoch - udajne zle znasaju prudke zmeny pocasia - cize sa nehodia. Jordanely z tych istych lokalit, ale problem nemaju. Upozornujem, ze beznejsie kaprozubky su asi obzvlast adaptabilne - ale, prosim, nezovseobecnovat.

V blizkosti vysadzam slnecnice a ine kvety, aby prilakali krmivo - drobny naletovy hmyz. Nestriekam, takze ked su napr. vosky, mensia dazdovka,... - krmi sa nimi. Celkovo krmim, ked sa da - kazdy 3-6 den.

Vo vode obcas najdem, hlavne v prvej polovici leta potapnikov, larvy vazok, ktore su drave. Treba to sledovat a odlovovat - mensie rybky mozu skoncit ako potrava. Ak by vedel niekto daku fintu ako ich odklonit, bolo by to isto prinosne.
Naposledy upravil Robo111 dňa 22 Dec 2011 22:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod vilo » 22 Dec 2011 22:22 pm

Robo111: jasné, že ryby v prvom rade obžierajú vláknité riasy, nie tie planktonické (aj keď, myslím, že napr. tolstolobiky sa živia na fytoplanktóne, keď už by som mal nejaké menovať ... a hej, videl som už tolstolobika kŕmiť sa :) ). Ináč, nielen rastlinožravé ryby spásajú vláknité riasy - niektoré to robia aj preto, že na riasách bývajú prichytené drobné živočíchy (žerú vlastne riasu "by the way" spolu s tou živočíšnou zložkou).
Nikde som nepísal, že sa tie moje ryby živili na plávajúcich jednobunkových riasach. Je však možné, že čiastočne hltali aj kal vznikajúci z odumierajúceho fytoplaktónu.
Musíš tiež brať v úvahu, že fytoplanktón je potravou pre väčšinu zooplanktónu, a ten žerú ryby :) .
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2011 22:40 pm

vilo: tolstoloblik - mozno - neviem, ja by som ho, ale do svojich 200iek nezmestil:)

Tvojim postrehom nie celkom rozumiem, podla toho by ludia boli:
1.) kvasinkozruti:), pretoze v chlebe jeme aj kvasinky? (otazka ku kalu s riasami),
2.) "fytoplanktonozruti", pretoze jeme ryby, ktore jedia plankton, ktory zerie riasy?

Som zvedavy ako si to myslel:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod vilo » 22 Dec 2011 22:51 pm

Robo111: myslel som to presne tak ako som napísal. "Zelená voda" je podľa mňa pre ryby dobrá, lebo predstavuje zdroj potravy pre tú potravu, čo žerú ryby. Čiže schéma potravného reťazca: fytoplanktón - zooplanktón - ryby

kde je väčšia produkcia rýb - v "zakalenom" rybníku, alebo v "čistom" jazere ? ja tvrdím, že v tom prvom, ale ak je tu niekto vyštudovaný rybár/rybnikár, a povie opak, kľudne uznám svoj omyl
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Mariok » 22 Dec 2011 23:11 pm

vilo napísal:...Musíš tiež brať v úvahu, že fytoplanktón je potravou pre väčšinu zooplanktónu, a ten žerú ryby :) .

Tu je odpoveď na Sorexovu vetu: "Narozdíl od Tebe si myslím, že chovat v létě ryby v zelené, zařasené vodě má smysl, i když je nevidím. Budou výrazně vitálnější a barevnější."
Budú farebnejšie vďaka požieraniu zooplanktónu prosperujúceho v zelenej vode /zelenej vďaka fytoplanktónu vo vodnom stĺpci a nie vláknitým riasam, ani siniciam,), budú vitálnejšie vďaka kolísaniu denných a nočných teplôt-teda otužovaniu.

O.T: Tomu, že Sorex ukončil svoje aktivity v tejto téme, sa ani nečudujem, pretože osobné napádanie, ako odpoveď na argumenty, si inú odozvu ani nezaslúži...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Vlado21 » 22 Dec 2011 23:27 pm

Zaujimava tema, zbytocne emocie. Mne sorexove aj vilove argumenty davaju zmysel. Zelenu vodu sice v akva nemam, ale endlerky u mna trhaju vlakna cladophory prerastenej do riccie ako hladne psy. Na vyssie uvedenom potravnom retazci: "fytoplanktón - zooplanktón - ryby" asi tiez nieco bude, aj ked je otazkou, ci zivorodky pozieraju len jednobunkovu riasu alebo zooplankton na nej sa pasuci. Alebo aj-aj. Skusenosti Dr. Slabocha hovoria toto:
...Co se týče výskytu jednobuněčné zelené řasy, je možné, že se jedná o sezónní záležitost...Je zřejmé, že "Endlerky" se rozmnožují i bez této řasy. Faktem rovněž je, že výskyt řasy a její konzumace pravděpodobně přispívá významným způsobem k výraznějšímu vybarvení samců...
http://www.akvarista.cz/web/atlas/detail/?id=116

Inde som zas cital, ze samce su vyraznejsie zafarbene aby v zakalenej vode lepsie vynikli pred samickami. Asi tu bude z kazdeho kuska nieco pravdy... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Zero » 22 Dec 2011 23:40 pm

Přece jen se "ozval" další praktik - vilo, s již pokročilejším postřehem ohledně významu "zelené vody".

Ve vodním prostředí - ekosystémech, jsou jednobuněčné řasy (příčina zeleného zákalu) přeměňující s pomocí slunečního záření rozpuštěné anorganické "živinové" látky na organickou hmotu, základem produktivity a úživnosti ve vodách na pevnině i v oceánech. Příkladem jsou u některých pobřeží k hladině vystupující hlubinné na živiny bohaté studené vody, jenž způsobí explozivní rozvoj fytoplanktonu a následně zooplanktonu (KRIL), na němž je závislý řetězec ostatních živočichů. Děje se tak i po zimě v mírných klimatických pásmech, což můžeme sledovat, taktéž v našich sladkých vodách s vrcholem v letní době, kdy je intenzita a délka osvitu nejvyšší a ve vodě je dostatek ústrojných látek ze všemožných zdrojů. Horko tedy není tou hlavní podmínkou, aby voda zelenala.

Je o tom nespočet odborně natočených dokumentů, které byly v televizi odvysílány a je to i běžné školní učivo.

A teď něco konkrétního ve vztahu k akvaristice. Ona "popularita" zelené vody posledních let tkví v jejím přímém využití k odchovu nejmladších stádií - larev u chovaných korýšů, ryb i výživu mlžů. Tady nejde jen o samotné jednobuněčné řasy. Stačí nabrat zelenou vodu do čiré skleněné láhve a přes světlo (nebo v mikroskopu) pozorovat i za klidu se hemžící živý prach živočichů - mikro plankton. Tento "mikroprach", který konzumuje a obsahuje jednobuněčné řasy, je mnoho druhů letněných akva - rybek schopno potravně intenzívně a účelně zužitkovat. Mám to ověřeno. Proto v přiměřeně zelené vodě ryby prospívají. Pokud se však překročí určitá mez v příliš živinami "obohacené" vodě, tak ryby uhynou. To nemám čas blíže specifikovat.

Ve vodě, která je "čistá" se mohou lépe rozvíjet řasy přisedlé, které taktéž hostí mikro živočichy a rybky je spolu s řasami spásají. V obou případech - zelená i nezelená voda , je velmi významnou složkou potravy venku umístěných ryb i přítomnost vyvíjejících se larev několika druhů pakomárů a doprovodně i jepic, takže mezi rybami z obou typů vody s podobnou výživou za stejných klimatických a prostorových podmínek, není ve vybarvení a tělesných proporcí rozdíl.

Musím končit, nemám počítač pro sebe, ani fotky nevložím, jak jsem plánoval. Příště - někdy, o vláknitých řasách a dalších tématech ... Zero.
Prílohy
230.jpg
Hrotnatky zelenou vodu vyčistí dokonale.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod milop » 23 Dec 2011 00:46 am

Milan666 napísal:@milop no predstav si, že sú aj iní ľudia, ktorí majú tiež vedomosti a skúsenosti, ale najmä vlastnia svoj vlastný rozum, čiže mozog a nepotrebujú použiť vedomosti z mozgu iného človeka a dokonca ten svoj aj používajú, čím následne vznikajú vlastné vedomosti, skúsenosti. Tie potom prezentujú so snahou podeliť sa, pomôcť poradiť a kto to tak nevníma tak oponuje s presvedčením, že len on má pravdu. Bože chráň, aby niekto mal inú ako ja , vyjadrujú svoje pocity.
......

to asi nemôžeš myslieť vážne! mám pochybnosti o tom čo tu píšeš
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod prasan » 23 Dec 2011 01:01 am

To ste malé deti,že sa tu pre zelenú vodu budete naťahovať do nekonečna.Sú sviatky radosti a pokoja,tak dajte pokoj už tej zelenej vode.
@Robo111: To,že treba v prvom rade pozerať na podmienky v domovine je pravda.Príklad pri mojich rakoch: Bežne sa v literatúre uvádz odporúčaná teplota pre chov 18-28C (Procambarus clarkii).Ja som už odchoval mladé aj pri 15C a vydržia i 30C.Povedal by som,že aj ryby majú svoje hranice.Omnoho lepšie znášajú pokles teploty ako prílišné prehriatie.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Zero » 23 Dec 2011 02:36 am

Že se mi podařilo nyní znovu se k počítači dostat, tak dodatečně upozorním na ještě jeden fenomén. Stalo se to v loňském roce v největší zahradní nádrži, co jsem měl - 5,5m délka x 2,5m šířka x 0,3m hloubka. Na konci zimy po roztátí ledu se postupně voda v krátké době zbarvila tmavě rudě, doslova jako krev. Byl jsem z toho zmaten, obával se toho a podezíral okolí, že mi tam někdo něco nalil, ale po kontrolní prohlídce zjistil, že je to mikroskopického plankton-ního původu.

Chtěl jsem ten úkaz nafotit, ale otálel s tím a liknavostí propásl možnost, protože po asi deseti dnech vodu úplně vyčistila silně rozmnožená moina.

Co se týče vkládání fotek k psaným příspěvkům, jsou moje možnosti velmi redukovány faktem, že můj foto archiv z minulých let byl ztracen po selhání prvního počítače a jeho odepsání na věčnost. Poslední dva roky jsem mnoho reprezentativně dokumentačních snímků nepořídil.

Jsem již unaven, ale přece se vyjádřím k té barevnosti "gupek". Pestrými výraznými barvami a kresbami těla, ploutví i jejich velikostí , samec samicím předvádí svou schopnost dokonale využívat nabídku potravních zdrojů a uměním v daném prostředí trvaleji obstát. Při déle trvající izolaci se takováto populace s osvědčenými znaky stává časem uniformní = výzorem hodně podobní,až stejní, nebo vlastnostmi blízcí. O tom již dávněji existují publikovaná pozorování a experimenty.
Prílohy
window.jpg
K udržování rovnovážného stavu v jezírkách přispívají i pulci žab, hlavně ropuch a blatnic.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 23 Dec 2011 10:43 am

to vilo 22.51: naskrtol si detail, ku ktoremu som sa este nedostal. Krmivo(plankton) ako "zasobaren ziveho krmiva v casoch nepritomnosti" pre rybky, ktorym nestacia len riasy.

Nadrze zavadzam vzdy min. 3-4 tyzdne pred predpokladanym vypustenim ryb. Po vyprchani chloru (je tam vodovod) dodam cca 1,5 litrovku vody z akva - s vierou, ze tam dodam spravne kultury nitrifikacnych a kadejakych inych mikroorganizmov. Tak za tyzden, ked to zacne chytat farbu dodam plankton - ide zvacsa o cyklop - dafnii v nom vela nie je. Ten sa tam slusne drzi a iste aj mnozi, po vypusteni rybiek maju preto tieto, co zrat. Plankton sa snazim dodavat, vzdy ked ho rybky vyzeru, a ked mam cas ho ist nalovit (v priebehu leta je to aj 5-6 x), pretoze nebyvam najblizsie k zahrade. Takze suhlas, tie "natural" prvky by istotne mali dostavat. Ked pridem prikrmujem mrazenou stravou, ktoru mam, prip. vlockami, ktore mam v chatke. Rybky rozhodne nie su podvyzivene. Snazim sa tiez dodavat nitenky, ktore ziju na dne, kym ich rybky nedaju.

Takto extenzivne v plavajucom planktone sa daju aj odchovavat mladata. Ja som tak tento rok riesil priestorovu krizu. Do jednej kade som vylial cca mesacne mladata J. floridae, v septembri som vylovoval odchovane pekne vyfarbene odolne rybky, ktore istotne polovicu leta nezrali, ani prekladane patentky, ani vlocky, lebo im boli, kym nedorastli privelke. Prestravovali sa na na narastoch a cyklope. Raz bola v rybniku aj akasi volneplavajuca riasa (drobne gulicky ake som dovtedy nevidel), jordanelky ako z velkej casti rastlinozravce ju vsak neprijimali.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 23 Dec 2011 11:08 am

Ja neviem už o čom to je, myslím téma. Získavam pocit, že rybky nežerú, (pardón, nekonzumujú) nič iné len riasy a že ideálne prostredie je zelená voda. Zdržím sa ďalšieho komentára..pre istotu a nechápem prečo vlastne každý s riasou bojuje.........
Keby to čítal laik, tak nadobudne pocit, že v čistej vode neexistuje život. Dúfam, že to číta niekto z NASA, aby nasmeroval vedecký tým, kde hľadať život vo vesmíre.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 23 Dec 2011 13:33 pm

no tak im tu "zeleninu" nechaj, ked nou tak ziju:) Polovica mojich druhov, co su hlavne (hmyzozrave) kaprozubky, keby bola na riase, tak by podochla, ale oni to tam chcu vidiet, tak si to tam uz dako zakomponuju - je to celkom zabavne...:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod sudd9 » 23 Dec 2011 15:07 pm

no ja sa letnenim zivorodiek nezaoberam, ale trpezlivo som si precital, pretoze je to dost zaujimava tema
k debate len tolko :
v podtstate mam pocit, milan a robo, ze ste si nieco vytrhli z kontextu ako vam to paslo a stale sa v tom vrtate
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 23 Dec 2011 18:25 pm

zas riasy, nieeeeeee :shock:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 23 Dec 2011 19:32 pm

sudd9 napísal:no ja sa letnenim zivorodiek nezaoberam, ale trpezlivo som si precital, pretoze je to dost zaujimava tema
k debate len tolko :
v podtstate mam pocit, milan a robo, ze ste si nieco vytrhli z kontextu ako vam to paslo a stale sa v tom vrtate

no comment :dead:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Pedio » 24 Dec 2011 11:50 am

Robo111,koho zaujíma,že ty chováš hmyzožrave kaprozubky, téma je Letnení živorodek.
Pedio
 
Príspevky: 45
Založený: 05 Feb 2007 22:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Robo111 » 24 Dec 2011 16:34 pm

Vlastne mas recht, Aj ked je to v podstate, az na krmivo, co sa tyka vytvarania podmienok, to iste. Celkom rad sa teraz dozviem/docitam nieco nove ja - pokojne aj od teba.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Letnění živorodek

Odoslaťod Milan666 » 24 Dec 2011 18:46 pm

Pedio napísal:Robo111,koho zaujíma,že ty chováš hmyzožrave kaprozubky, téma je Letnení živorodek.

No nepýtal by si sa keby si vedel o čom hovoríš, ber toto ako góól do vlastnej brány :wink:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.