Rýchly a riedky rast stonkových rastlín



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Raviolka » 08 Jún 2004 20:42 pm

Ritmo proč bys hnojil, když máš 20 živorodek?? Maximálně bych přidávala železo, pokud by bylo na rostlinách vidět, že jim chybí. Světla je dost. S tím CO2 opatrně!
Máš Limnophilu sessilifloru nebo aquaticu?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod duri » 08 Jún 2004 23:39 pm

Asterix: Z tej diskusie vidiet, ze kazdy radi nieco zo "svatej trojice" - hnojit, svietit, CO-ckovat. Mozem pridat len vlastnu skusenost s limnophila sessiliflora (a mne sa zda, ze na obrazku vidim prave tu, nie l. aquaticu, ale mozno zle vidim). Mala "riedke poschodia", kym som nepridal svetlo. Potom zhustla. Rovnako som si vsimol, ze ked som nedavno dva tyzdne nehnojil (cakal som na PMDD), velmi zle to niesla a po obnove hnojenia ozila na nepoznanie. Hnojim 8 ml PMDD denne na 200 "cistych" litrov vody. Takze tych 5 ml na 470 l akva sa aj mne zda malo. (Ak su problem riasy, skus namiesat PMDD bez KNO3.) Este jedna vec, mozno navrh na pokus: podla obrazku maju tie tahajuce sa rastliny este dost daleko k hladine. Ako sa chovaju, ked ich nechas dorast az k hladine, potom ich naspodku odstrihnes a zasadis tak, aby boli vrcholy len o par cm pod hladinou? Potom by nemali byt preco riedke kvoli nedostatku svetla. Bud by sa problem vyriesil, alebo by si mohol vylucit svetlo ako vinnika.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Asterix » 09 Jún 2004 10:36 am

PMDD davkujem bez KNO3 (mam dost ryb). Ano na tej fotke je limnophila sessiliflora a za nou su limnophila aquatica (akurat boli ostrihane tak ich nie je moc vidiet) Ked dorastu k hladine a necham ich "tahat" sa po nej tak zhustnu, zvyknem odstrihnut tak 10-15cm dlhy vrchol a zasadit. Ten sa potom rychlo taha k hladine a tak to bezi dookola. Od pondelka s tym zas trosku experimentujem, znizil som davkovanie CO2 a limnophila aquatica sa mi zda ze zacala rast hustejsie (zvysil som aj davkovanie PMDD na 7ml/den) tak este to chvilku necham takto a potom uvidim vysledok
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Asterix » 01 Júl 2004 07:28 am

Tak uz som to vyriesil, Limnophilie mi rastu uz husto.
Zmena: Spravil som si CO2 z bomby a napojil som ju na casovy spinac, ktory pusta Co2 do vody od 11.00-13.00 a potom od 16.00-19.00
Osvetlenie od 11.00-21.30
Zvysil som davkovanie PMDD z 5ml na 10ml denne
A zacal som mesto vody z vodovodu pridavat artezsku vodu ale to hustotu rastlin asi neovplyvnuje :)
gallery/image_page.php?&image_id=2159
Naposledy upravil Asterix dňa 01 Júl 2004 09:16 am, celkovo upravené 1 krát.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Stuka » 01 Júl 2004 09:26 am

Asterix napísal:A zacal som mesto vody z vodovodu pridavat artezsku vodu


Asterix tuto v okoli je daky pramen odkial ju beres? Ja som v okoli zatial preskumal iba jeden a ta voda bola velmi tvrda a chcel by som meksiu. A este preco si ju zacal pouzivat? Ake ma hodnoty ked sa mozem spytat...dik
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Asterix » 01 Júl 2004 09:35 am

Ako si si uz urcite vsimol prestahoval som sa do Sale a tam chodim na artezsku na sidlisko Vah pri zakladnej skole. Vodu pomeral moj kamarat Tomasman a mala vynikajuce parametre, ale uz si ich nemamatam. Takze mu napis SS a on Ti to povie
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Stuka » 01 Júl 2004 09:49 am

Ano, Laci nieco spominal :)
Super, Sala je tuto na skok urcite si tam pridem nabrat. Dik za info
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod aduša » 05 Júl 2004 09:47 am

Raviolka napísal:Ritmo proč bys hnojil, když máš 20 živorodek?? Maximálně bych přidávala železo, pokud by bylo na rostlinách vidět, že jim chybí. Světla je dost. S tím CO2 opatrně!
Máš Limnophilu sessilifloru nebo aquaticu?

To znamena ked mam aj ja vela źivorodiek v akvarku ,tak je zbytoćne kupovat hnojivo kvapalne? lebo mam pocit źe som ich moźno aj prehnojila.Aćo maju spoloćne gupky a to źe vtedy netreba hnojit hnojivom?
aduša
 

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Stuka » 05 Júl 2004 12:13 pm

Adusa :
Aćo maju spoloćne gupky a to źe vtedy netreba hnojit hnojivom?

Stale chodia na WC
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod evzen » 05 Júl 2004 12:41 pm

a maju velmi kvalitny produkt :wink:
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Rori » 05 Júl 2004 12:52 pm

aduśa napísal: Aćo maju spoloćne gupky a to źe vtedy netreba hnojit hnojivom?


***** s tym maju :) :)

Prepacte mi to neslusne slovo, ale neodolal som ked to tak pekne znie :)

Cim viac ryb, tym viac hnojenia - mne dost dlho hnojili slimaci a rastie to perfektne ( uz ich mam iba 10tinu ale este stale to pekne rastie, takze neviem v com to je). Ale tiez mam problem s riedko rastucimi rastlinami a preto spravim taky pokus :
* zacnem pridavat CO2 (dost dlho som nepridaval) a uvidim ci to pomoze (mesiac)
* dalsi mesiac ak CO2 nepomoze zacnem aj s PMD
Uvidim co pomoze mne.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Rýchly a riedky rast stonkových rastlín

Odoslaťod Rori » 05 Júl 2004 12:55 pm

aduśa napísal:
Raviolka napísal:Ritmo proč bys hnojil, když máš 20 živorodek?? Maximálně bych přidávala železo, pokud by bylo na rostlinách vidět, že jim chybí. Světla je dost. S tím CO2 opatrně!
Máš Limnophilu sessilifloru nebo aquaticu?

To znamena ked mam aj ja vela źivorodiek v akvarku ,tak je zbytoćne kupovat hnojivo kvapalne? lebo mam pocit źe som ich moźno aj prehnojila.Aćo maju spoloćne gupky a to źe vtedy netreba hnojit hnojivom?


Inak toto som este chcel, ja mam tiez viac gupiek (neche niekto ? :) ) ale nepomaha to az tak ako by som chcel. Musim uz kupit sadu na testovanie akvaria na obsah dolezitych latok lebo takto neviem s urcitostou kde je chyba.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.