Neviem určiť ochorenie



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod neger501 » 18 Dec 2011 21:33 pm

Ahoj pravdepodone ide o žiabrohlisty pridaj do vody soľ kluďne aj 3polievkové lyžice na 50litrov. Zajtra ak to rybka prežije skoč a kúp sera mycopur a začni s liečením.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Reklama

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 18 Dec 2011 21:47 pm

dakujem ti krasne..sol neuskodi ostatnym rybam v akva? no zistila som ze to bude nieco s tymi ziabrami, rybka sa aj stale drzi pri dne a strasne tazko dycho, citala som ze je dobry na to tiez Sera med Professional Tremazol , ci radsej dam na tvoju radu a kupim ten mycopur?
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 18 Dec 2011 21:48 pm

3lyzice ? bez ohladu na to ake mam velke akva? mam 80l vody v akva.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod neger501 » 18 Dec 2011 21:59 pm

Kludne daj do tej 80 litrovej nádrže aj dve lyžice.Upozornujem že ak máš v akvariu živé rastliny soľ ich trochu spáli.Kúp čo bude aj to druhé liečivo je dobré.Hlavne v akváriu nezdvíhaj teplotu.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 18 Dec 2011 22:19 pm

okej..fakt diky moc
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 21 Dec 2011 22:36 pm

Takže po 3dňoch žiadna rybka neuhynula, no povedala by som, že stav je rovnaký. moooožno trošičku lepší. Neviem ako postupovať. Mam vymeniť nejakú časť vody? Pridať bactobur direct? A ešte by som sa chcela opýtať či ešte má zmysel liečiť tu "tuberkulózu" či čo to je..asi na 2rybách som si všimla, že už majú pokrivené chrbtice no čím ďalej tým viac sú deformované.. Ďakujem vopred za trpezlivost a pomoc.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod mystka » 22 Dec 2011 09:23 am

Ak by to bola tuberkuloza ryb, tu by si vyliecila len antibiotikami...a vlastne taketo rybky sa likviduju. A, ci je to tuberkuloza, to by Ti zistili az rozborom uhynutych ryb, takze na to ani nemysli :)...Mozno by sa zisli nejake info o nadrzi, pocte ryb a starostlivosti o ne.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 22 Dec 2011 15:41 pm

Takze akva mam 120l ale mam tam cca 15ryb.4molynezie,4zlte zivorodky,2ancitrus,1thajka, ostatok mecune videnske, Foto akva pridam poobede. Takze na mecunoch som si vsimla uz skor ze sa akosi deformuju cim dalej tym viac no moja chyba, neriesila som to. Zlte zivorodky maju takmer vsetky vyrazne cervene ziabre aj po 3dnoch liecenia s mycopr podla navodu. Neviem ako dalej postupovat. Ci pridat ten bactopur diret a zmensit davku mycopur? vymenit cast vody? fakt neviem. Ryby mam uz niekolko rokov, presla som cez neonky, skalare, guramy atd..No tento krat fakt neviem ako dalej :(
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 22 Dec 2011 22:21 pm

Tak lepsie fotky sa mi podari snad zajtra s lepsim fotoaparatom.Myslim, ze tie ziabre tam ani nie je vidiet :( Este raz prosim, poradi mi niekto ci mam teraz vymenit vodu a pridat ine liecivo? ryby zatial ziju, su zrave a nie az tak apaticke, no tie zlte s krvavymi ziabrami taha ku dnu (pri plavani im zadnu plutvu taha ku dnu) neviem ako postupovat dalej. Dakujem
Prílohy
SAM_0212.JPG
SAM_0214.JPG
SAM_0203.JPG
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod mystka » 23 Dec 2011 22:08 pm

Vymena vody nie je nikdy na skodu, takze kludne cast vody vymen.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 24 Dec 2011 11:41 am

voda vymenena. a vedel by mi niekto dat radu ohladne toho ze ryba plava dolu? ze ju taha ku dnu zadnou plutvou? ja by osm aj mala snahu ich zachranit, ale fakt netusim ako dalej..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 25 Dec 2011 19:25 pm

haloo vie mi niekto poradit? mam rybu jednoducho splachnut?? jednoducho ma to trapi a viem, ze by sa este dalo nejako pomoct. pozerala som uz cosi aj na webe no riesienie som nenasla..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Milan666 » 25 Dec 2011 19:44 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 25 Dec 2011 21:46 pm

no zial riesenie mojho problemu v akva som tam nenasla..resp tam nie je nic ohladne ryby plavajucej dolu "zadkom" a krvavymi ziabrami...
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 25 Dec 2011 23:54 pm

neviem ci to je vidiet. takto plavu ..taketo maju ziabre.. zajtra im dam bactopur..alebo ich uz proste splachnem .neviem ako dalej..
Prílohy
tot.jpg
toot.jpg
to.jpg
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Milan666 » 26 Dec 2011 10:49 am

Splachnúť je už výraz o sebe dosť nepekný. Počul som o zmrazení v v papieri v mrazáku. Podľa tvojho postoja však, aspoň ja cítim istú ľahostajnosť, tak začni hľadať a nie čakať na ducha svätého
akvarijne-ryby-choroby.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod neger501 » 26 Dec 2011 11:03 am

Milan666 napísal:Splachnúť je už výraz o sebe dosť nepekný. Počul som o zmrazení v v papieri v mrazáku. Podľa tvojho postoja však, aspoň ja cítim istú ľahostajnosť, tak začni hľadať a nie čakať na ducha svätého
akvarijne-ryby-choroby.html



Ešte pridam aj ja niečo- Ono ked sa človek o ryby stará tak ako mám nemusí potom riešit choroby.Na rybách je vidiet že niesu dobre živené ked nemá živorodka kvalitné krmenie vyzerá presne tak ako tie tvoje.Vačšinou ked sa to už dostane do takéhoto štádia že má ryba poškodený plynový mechúr a nedokáže normálne plávat niet jej už pomoci. Moja rada začni kvalitnejšie krmit to znamená kvaliná mrazená potrava patentka,koretra,cyklop pridávaj živorodkám aj rastlinne krmenie potrebuju to čiže sparená žihlava,špenát ,šalat kvalitné vločkové krmenie sera flora,vipan atd.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 26 Dec 2011 13:11 pm

pozri, tak o tom splachnuti som napisala len preto, aby mi uz sakra niekto nieco poradil, kupila som uz tolko toho, od testov vody, po rozne sera lieciva,, beham po akvarist. a pytam si rady, no vyzera to tak,ze nikto nema zaujem poradit. Zhanala som nejaku literaturu. presla som rozne clanky. Bola som dokonca aj v kniznici a hladala nejaku knihu pre akvaristov. No bola som uz zufala, nakolko rybam chcem pomoct, je mi ich luto no neviem kde nastala chyba. Ak by som ich chcela splachnut urobim to uz davno. Preto pisem sem a cakam, ze mi niekto skusenejsi poradi a poradi rad. Ved na to to forum aj je podla mojho nazoru. Dakujem. ryby krmim kvalit. vlockami od sera a este tymi susenymi kockami neviem nazov obal som uz vyhodila. Nakolko som mala zlu skusenost so zivou potravou ostala som len pri susenej. Takze rybe uz niet pomoci? A to rastlinne krmenie myslis salat a spenat cerstvy? ci tak ako zihlavku? Vezmem si tvoju radu k srdcu a naozaj dakujem. Este ak by niekto vedel a bol by ochotny poradit nejaku knihu cez e-shop na webe kedze u nas v PO som nic schopne nenasla. Nakolko sa rybam ozaj chcem venovat tak literaturu potrebujem. Este raz dikes.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 26 Dec 2011 14:18 pm

docitala som sa, ze liecivo pre moj problem neexistuje, mozem dvihnut pH, silne vzduchovat, menit castejsie vodu. A co s druho zivorodkou kt. este plava vcelku ok len je vidiet, ze sa uz deli od ostatnych? Niekde pisu, ze ju nemam oddelovat, ze mam liecit celu nadrz a inde zas, ze ju mam oddelit.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 26 Dec 2011 14:51 pm

a viem, ze sa to tu uz rozoberelo niekolko krat. precitala som to. ryba s problemom plynoveho mechura trpi? boli ju nieco? mam ju nechat v akva, aby uhynula prirodzene alebo ju dat do tej ladovej kase? viem, ze som otravna prosim nehnevajte sa, ale neviem sa rozhodnut je mi tej ryby strasne luto :-(
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod neger501 » 26 Dec 2011 15:21 pm

Nie netrpí len má stratenu koordináciu to znamena že nedokáže normálne plavat ťahá ju to dolu.Niekedy sa to stava aj plodiku pri nespravnych podmienkach že sa im nenaplni plnynový mechúr ale žerú normálne lenže takato ryba je už jednoducho vadná zdeformovaná a nieje vhodná na chov.Je to len na tebe čo spravíš ja by som takúto rybu u mna skrmil. Ty ju možeš dat zmrazit napr.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod martin_s » 27 Dec 2011 01:21 am

O literature mame vo fore celu sekciu: literatura.html , najdes tam rozne knihy. Odporucam aj casopis Akvarium - je zdarma a stiahnut sa da na klubovej stranke.
Jedna z podla mna dobrych knih je napr. Stanislav Frank - Sladkovodni akvaristika (vysla aj v SK preklade pod nazvom Sladkovodna akvaristika, vid. stanislav-frank-sladkovodna-akvaristika-t871.html)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod anet9 » 27 Dec 2011 10:42 am

jaaj ja som ale.., vobec som si to nevsimla. Tak dakujem krasne :-)
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Amanda25 » 12 Jan 2012 21:59 pm

Ahojte, prosím o pomoc s rozpoznaním choroby, endlerky samci, voda v norme, okdalovanie raz za týždeň ako aj výmena vody, dennerle 60l, 10 samcov. Rybke sa začnú rozpadať plutvy plus jedno očko ostane čierne, rýchle dýchanie, leží len pri dne,liečenie ominpurom, rybka zomiera.. teda zatial len jedna.. druhá v karanténe tie isté príznaky...
Obrázok používateľa
Amanda25
 
Príspevky: 69
Obrázky: 0
Založený: 03 Sep 2011 16:40 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.