ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod Aqrysta » 27 Dec 2011 16:08 pm

Vela mojich kamaratov sa stazuje ze im ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie,ako tomu predchadzat?
Obrázok používateľa
Aqrysta
 
Príspevky: 30
Obrázky: 2
Založený: 12 Dec 2010 20:13 pm

Reklama

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod zabacik181 » 27 Dec 2011 16:51 pm

u mna to boli hlavne molly. jemnejsie rastliny mi uplne znicili. taktiez aj guramy ale tie len trocha.
trosku pomaha davat im castejsie rastlinne krmivo.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod lenin.sk » 27 Dec 2011 17:17 pm

často to bývajú riasožrave ryby :Ancistrus...,mrenka siamská pri nedostatku zelenej potravy sa radi pustia do mladých listou u mňa to schytali hlavne aubiasy :( .
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod maxxx01 » 27 Dec 2011 17:44 pm

No zvláštne skúsenosti, lebo ja som tých molly aj gurám mal kopu, a nikdy mi nič neožierali. Dovolím si tvrdiť, že pri primeranej výžive drvivá väčšina druhov rýb vôbec rastliny neožiera. A tvrdšie druhy rastlín, ako cryptocoryny, anubiasy, valisnérie už vôbec nie. Karasy som mal roky pri cryptocorynách a nič, donedávna som mal herosy pri valisnérii gigantea a opäť vôbec nič. A pritom o týchto rybách sa hovorí často ako o ničiteľoch rastlín. A pri rybách ako živorodky či guramy ma ani len nenapadlo, žeby mi mohli poobžierať rastliny. Mával som pri nich bežne aj jemnolisté rastliny. Myslím teda, že niekto to tu zbytočne dramatizuje.
Tie ryby buď museli trpieť zúfalým nedostatkom nejakých výživových látok, alebo sa chlapcom rastliny začali rozpadávať sami, vplyvom slabých nevyhovojúcich podmienok, a oni to radšej, samozrejme, pripísali rybám.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod michal.chvostac » 27 Dec 2011 17:58 pm

ja som u niektorych zo spominannych ryb pozoroval iba to ze z listov tych rastlin obziraju riasy. alebo zozeru listy ktore su stare,odhnivaju atd..
v jednom akva mam len prisavniky a pancierniky..a jeden anubias..a zatial sa ho ani nedotkli..hoci nedostanu par dni potravu..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod pjontro » 27 Dec 2011 18:54 pm

ja som mal problem pri Moenkhausia sanctaefilomenae komplet mi zozrali valisinerie ( tymto rybkam sa odporuca pridavok rastlinnej potravy) a pri prisavnikoch som nemal nikdy problem az minule si pochutnali na vsetkych mladych listoch Hygrophila corymbosa ...
Obrázok používateľa
pjontro
 
Príspevky: 27
Obrázky: 4
Založený: 02 Mar 2008 16:04 pm
Bydlisko: L.M.

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod dedojozef » 27 Dec 2011 19:06 pm

Ja mám dvojdňové :) skúsenosti len so Syngonium pumilio a Echinodorus cordilius. Behom noci ich Ancistrus ohlodal "na kosť". A to netrpel hladom :) . Pár pokusov bolo s rastlinkami z potokov a jazier,ktorých názvy ani netuším, ale tie skončili podobne.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod michal.chvostac » 27 Dec 2011 19:49 pm

dedojozef: nie je mozne ze si tym ten prisavnik nejako nahradza drevo? mas v akva nejaky koren?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod zabacik181 » 27 Dec 2011 20:44 pm

@maxx01
Heteranthera zosterifolia: tuto rastlinu mi molly s pomocou guram uplne znicili. LIMNOPHILA SESSILIFLORA: no tak do nej sa trosku pustali ale nie az tak katastrofalne ako Heterantheru zosterifoliu. ak nahodou neveris tak mozem pridat aj foto ked nabijem fotak.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod michal.chvostac » 27 Dec 2011 20:55 pm

a nie je to tak ze ti tie rastliny hniju kvoli niecomu inemu a ryby ich zeru? vyzeraju tie rastliny uplne v poriadku. mas tam dost svetla napr.?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod maxxx01 » 27 Dec 2011 21:13 pm

zabacik181 napísal:@maxx01
Heteranthera zosterifolia: tuto rastlinu mi molly s pomocou guram uplne znicili. LIMNOPHILA SESSILIFLORA: no tak do nej sa trosku pustali ale nie az tak katastrofalne ako Heterantheru zosterifoliu. ak nahodou neveris tak mozem pridat aj foto ked nabijem fotak.

kľudne daj, celkom by som sa na to aj rád pozrel. :?:
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod zabacik181 » 28 Dec 2011 00:27 am

foto je robená tyzden po tom co som predal molly a guramy.rastliny sa trosku vschopili a je vidno ze maju inu farbu ako ked ich obzieraly ryby. @maxxx01 ak si myslis ze to boli nejake ine ryby tak si kukni v teme moje akvaria zabacikova 112ka a vyber co za rybu mi mohla spravit toto z rastlinami. i ked ja som si uplne isty ze to spravili tieto ryby kedze som ich videl ako tie listy nicli.
Prílohy
este1.jpg
nova cast je uz v pohode
tuto1.jpg
vsimni si spodne listy ake su
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod dedojozef » 28 Dec 2011 00:30 am

@michal tri korene :). Ale všimol som si, že Ancistrusy spásli vždy všetko zelené, čo bolo z prírody.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod michal.chvostac » 28 Dec 2011 00:35 am

tak to som tych mojich asi dobre vychoval :D
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod dedojozef » 28 Dec 2011 00:41 am

michal.chvostac napísal:tak to som tych mojich asi dobre vychoval :D
:D

@zabacik, nemyslim si že je to od rýb. Ryby len spásali už odumreté tkanivo na listoch. Ale je pravda, že sa do rastlín moc nevyznám :D .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod maxxx01 » 28 Dec 2011 11:22 am

Musím priznať, že z tých fotiek som veľmi nezmúdrel. Povedal by som to tak, že tam nevidím žiaden dôkaz, že tie rastliny zničili ryby.
Pozrel som si aj fotky Tvojho akvária, a žiadneho brutálneho ničiteľa rastlín som tam neobjavil. Všetko bežné ryby spoločenských akvárií.
Viac k tomu neviem dodať.
btw., ten vápenec si už odstránil? Lebo ak dobre vidím, mal by to byť vápenec..
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod zabacik181 » 28 Dec 2011 18:59 pm

hej ten vapenec som uz dal do prec. ako nechapem koli comu nechcete uverit veci ze molly mi znicily rastliny ale tak zbytocne sa je hadat. z fotiek je maximalne vidno to ze rastliny boli v akva tak 3 mesiace a darit sa im zacalo az vtedy ked som dal prec molly a guramy. ale tak ak si myslite ze len tak z nicoho nic mi tie rastliny nereastli tak si kludne myslite svoje. asi to boli len nejake vidini ked som videl molly ako pchaju do ust listy Heterantheri zosterifolii... no kazdopadne je to zaujimave ze sa mi akurat vtedy ked som dal prec spomynane ryby zacalo darit rastlinam.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod maxxx01 » 28 Dec 2011 23:14 pm

Tu nejde o to, či ti chcem alebo nechcem veriť. Nemám potrebu ťa tu nijako spochybňovať. Len som podotýkal, že to odporuje všetkým mojim doterajším skúsenostiam, ktoré sa na mňa za tých vyše 20 rokov nalepili. Gurám sa za ten čas u mňa premlelo požehnane, a molly som mal tiež bežne. Nikdy som nevidel, žeby mi žrali rastliny, a to ani jemnolisté.
Ak by som teoreticky pripustil, že to tvoje ryby naozaj robili, potom ma k tomu napadá len jedno - že tu museli byť vážne nedostatky vo výžive tých rýb, inak si to vysvetliť neviem. Otázka by to potom musela byť teda postavená tak, že ako si ich živil.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod zabacik181 » 29 Dec 2011 00:03 am

krmenie nic moc. vecinou vlocky od sery alebo spirulove vlocky neviem uz aka znacka. asi tetra. a tak dva az tri krat do tyzdna mrazenu-nitenky. neviem preco to robili ale kamos od ktoreho som ich mal tak tiez vravel ze u neho ziadne lemnoliste zastliny nepreziju bo ma vela moll a aj su strasne velke.
ps: uz toto dalej nerozoberajme. ked uz tak cez ss.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod Janes » 12 Jan 2012 11:24 am

:twisted: u mna sa pasu skalare valisneriu totalne znicili tak isto aj bacompu ostatne rastlini im asi nechutia :twisted:
Janes
 
Príspevky: 12
Obrázky: 0
Založený: 19 Nov 2011 22:21 pm

Re: ryby obzieraju rastliny ake ryby su to najcastejsie

Odoslaťod vysluzil2 » 12 Jan 2012 14:00 pm

Ak rastliny rastu, cize maju kvalitne podmienky a dostatok zivin, zivorodky, prisavniky a pod. si ich ani nevsimnu. Obzieraju totiz iba zanivajuce , odumierajuce casti rastlin
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.