Seyriu Hills III - 110L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 17 Nov 2011 13:46 pm

doors...diky..keby bola zrkadlovka tak je este krajsie :)
luker..nezhadzuje vobec, praveze sa listy ako keby zmensia a jemne stmavne oproti emerznej forme.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Luker13 » 17 Nov 2011 15:07 pm

ja som si myslel len som nebol isty...dikes
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 17 Nov 2011 17:24 pm

Pekné triscene, pekné je :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 17 Nov 2011 18:32 pm

diky Glitter :)
rotallu nalavo som dnes zostrihal takmer az ku dnu nech vyrasi a zhustne..HC som trosku ostrihal nech zahustne a pinzetou poriesil riasy, stetinka pekne zacervenala po aplikovani horucej vody cez striekacku. som zvedavy ci sa jej bude nadalej darit pri Florene :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 22 Dec 2011 23:45 pm

takze maly update, echinodorus nahradila blyxa japonica (diky rybka), ide pekne docervena co by malo byt kvoli zelezu a aj dostatku svetla, trosku sa bojim ze sa rozpadne ale zatial len jeden list vyzera jemne obzrato tak snad prezije v pohode. poga isli von kedze ma trosku omrzeli (momentalne asi 9 korienkov je na predaj) a do volnych miest na krajoch som nasadil HC - pomaly prechadza na submerz tak snad bude suvisly predok z HC bez problemov, pribudlo HM (napravo) (diky TTjopo) a za nim je maly trs eleocharisu ktory caka na rozrastenie.

planujem HC nechat ist trosku vyssie nech su skaly pekne utopene v nom.
hnojenie PMDD zatial prerusene kedze mi pri mojej 4 dnovej neucasti vybehla opat stetinka na kamenoch a nerad by som ju zivil, cez vikend ma asi caka mechanicke odstranovanie. mate dobry recept? kefa ci?

Obrázok


a krevety na hostine, som nasiel zihlavu tak som ju sparil nech aj oni vedia ze su Vianoce :D

Obrázok


par mesiacov dozadu ma omrzelo 3D pozadie, budem musiet porozmyslat ako ho odstranit bez toho aby som musel vypustat akvarium lebo akvariu prakticky kvoli nemu chyba hlbka a bola to zaciatocnicka chyba :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 23 Dec 2011 08:36 am

stetinka na kamenoch a nerad by som ju zivil, cez vikend ma asi caka mechanicke odstranovanie. mate dobry recept? kefa ci?


jj, zubna kefka ... a simk sem smik tam mechanicky kamene osurovat .... :wink: pripadne pri vymene vody vypustit vodu a do rozprasovaca EC postirekat kamene pockat a vypustit vzduch .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod radusho » 23 Dec 2011 09:42 am

skus si kupit neritiny na stetku su super a nenicia rastliny
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 23 Dec 2011 10:34 am

neritiny mam asi 4 kusky a len po sebe lezu a riasy nezeru, ani stetku a ani zelenu vlaknitu co som maval na HC :)

vcera som zistil ze kefka je good napad ale osuruje sa tym zaroven aj ten prirodzeny povlak na kamenoch, tak som skusil orezat spajlu aby bol hrot alebo podobna hrana a pak som kazdy kusok presiel..pekne to islo dole a vymenil som rovno aj 20 litrov vody ked som odsaval stetku. asi polovica padla..este jednu session to bude chciet a budem opat spoko :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod fazyl » 23 Dec 2011 10:54 am

ten zeleny "povlak" z kamena ti zijde aj po priamej aplikacii EC :) mam odskusane. ja som pouzival tiez zubnu kefku a slo to dobre. popripade som najvacsie chumace chytil do pinzenty a cely odtrhol od kamena. Inak pridavanie EC do vody a Co2 ma stetinky zbavilo uplne :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 23 Dec 2011 10:59 am

jj pinzetu som skusal ale obcas sa mi podarilo poskriabat kamen a tomu som sa chcel aj vyhnut aby som mal svalovicu na palci a ukazovaku :D

mne sa robi len ked tam bachnem nieco co obsahuje zelezo..kedysi florena a teraz tenso...a to som daval denne asi 1-2ml a svina vybehla ale EC nie je spatny napad ked sa nastvem :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 23 Dec 2011 11:58 am

triscene napísal:jj pinzetu som skusal ale obcas sa mi podarilo poskriabat kamen a tomu som sa chcel aj vyhnut aby som mal svalovicu na palci a ukazovaku :D

mne sa robi len ked tam bachnem nieco co obsahuje zelezo..kedysi florena a teraz tenso...a to som daval denne asi 1-2ml a svina vybehla ale EC nie je spatny napad ked sa nastvem :)


no to EC je taka z nudze cnost .. ono riasu to z kamena odstrani ale nie pricinu ale ako preventivne opatrenie so sviznym pozitivnym ucinkom sa pouzit da .. ked cloveka ta riasa uz riadne nas....ra ze ano .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod fazyl » 23 Dec 2011 14:06 pm

ja som mal riasu, aj ked som ju drzal na uzde tak u mna bola vzdy, odkedy pridavam denne EC stetinka zmyzla uplne, zelena vlaknita uplne a pomaly to vzdava aj posledna zamotana v HC a nic som nemenil, ani davkovanie ani co2 ... Cize moja skusenost s EC ako prevencia proti riasam je dobra :), lutujem ze som nebral hned aspon pol litra :angel:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 24 Dec 2011 13:10 pm

no mam viac menej dilemu..dat dole to 3D pozadie a dat ciernu tapetu (vlastne za 3D je nalepovacia tapeta ale len paskami) ci ho tam nechat? :)

vobec nemam predstavu ze ako to bude vyzerat bez toho :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod TTjopo » 24 Dec 2011 13:39 pm

Pekne akva.Ja by som to pozadie asi neriesil.Ked sa tak na to pozeram vyzera to dobre a kamen/3d pozadie ti zaplna volne miesto.Ak by si tam mal viac rastlin ktore by to pozadie viac prekryvali a nebolo by tolko vidiet zadnu stenu akvaria tak by som asi uvazoval nad ciernym pozadim ale tomuto akva celkom pasuje aj toto a to dodavam ze 3d pozadia moc nemusim ale toto sa mi celkom paci.Ak by si chcel nechat layout nezmeneny iba z vymenou pozadia tak asi nie.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 24 Dec 2011 14:18 pm

praveze som chcel iwagumi styl, cisto len kamene, HC, vallisnerka a mozno rotalla alebo Hmko :)
pak prisla navsteva greenaqua v HU a doniesol som bacopu a cryptocoryne a pak moj plan padol a frajerke sa obe rastliny lubia, mne do toho layoutu az tak moc nie :)
ze iwagumi mam v 38icke tak nech ona ma radost z tohto :)

snad ked sa rozrastie Glitterovi ta vallisneria nana tak par korienkov dostanem a supnem to do pozadia nech ho prekryje, momentalna je moc siroka a nevyzera to az tak lakavo, tak ju drzim na uzde v kute aby zakryvala filter :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 28 Dec 2011 09:37 am

triscene napísal:neritiny mam asi 4 kusky a len po sebe lezu a riasy nezeru, ani stetku a ani zelenu vlaknitu co som maval na HC :)

vcera som zistil ze kefka je good napad ale osuruje sa tym zaroven aj ten prirodzeny povlak na kamenoch, tak som skusil orezat spajlu aby bol hrot alebo podobna hrana a pak som kazdy kusok presiel..pekne to islo dole a vymenil som rovno aj 20 litrov vody ked som odsaval stetku. asi polovica padla..este jednu session to bude chciet a budem opat spoko :)


jj, poctive cistenie prinasa kyzeny uspech .. ono pri tej zubnej kefke zalezi aj na tvrdosti stetin ... pokial nechces aj ten "povlak na kameni" spolu s riasou osurovat tak si vyber zubnu kefku s makkymi stetinami a je po probleme ... riasa je z kamena dole a "povlak" zostal ... ono ked skocis napr. do tesca polahky si spravnu kefku vyberies :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 28 Dec 2011 10:37 am

vyriesil som to klasicky tou spajlou zarezanou a pekne islo vsetko dole :)
pomaly zacnem hladat toho vinnika co to sposobil ale upodozrievam Tenso
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Luker13 » 30 Dec 2011 15:01 pm

mas to super :)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 30 Dec 2011 15:06 pm

diky :)

nedockavo cakam na Glitterovu zasieku Vallisneria nana, par hydrocortyle a pripadne aj z blyxy a pak planujem tou nanou trosku pozakryvat pozadie..uvidim ako to vyjde. HC jemne zastavilo rast, pravdepodobne kvoli vlaknitej riase co sa na nom usadila ale je na ustupe a usilovne ju zberam pinzetou. snad sa coskoro rozrastie aj po okrajoch kam som nasadil emerzne kusky a po 2 tydnoch uz to vyzera ze sa ujali.

co mam blyxu japonica v tomto akvariu tak pekne zacervenala, su tam dva vacsie korienky, ten zadny sa mi zda byt biednejsi a su tam listy ktore sa jemne rozpadaju, mozno si len zvyka na nove prostredie, v 38icke je klasicky zelena ale este nevyhana behune.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Luker13 » 30 Dec 2011 15:17 pm

a mne to hc neche vobec rast....uvidime casom, mozno som netrpezlivy
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 30 Dec 2011 15:33 pm

Triscene, kam chceš s tou nanou odo mňa? Nezabudni, že výškou sa asi nevyrovná tej, čo tam máš teraz :)

Osobne.. Preč s pozadím alebo zvoliť iný "štýl" akva.. Ale možno to nejako skĺbiš a bude to super! :) Čakáme..

Luker13
a mne to hc neche vobec rast....uvidime casom, mozno som netrpezlivy


Málo svetla, málo železa, málo CO2 / zlá distribúcia..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 30 Dec 2011 15:50 pm

Glitter, plan je ju dat dozadu aby bola pozdlz 3D pozadia aby ho prekrylo, za bacopou bola kedysi jedna cervena rastlina a teraz sa mi to tam zda byt prazdne a odhalilo to pozadie na ktore sa riasa nechce chytit a vyzera to kapanek umelo :)
ak by tento pokus nevysiel a vyzeralo by to stale nic moc tak bez toho aby som vypustal cele akva tak 50% vody pojde prec, a budem ho orezavat a cistit skla od akvaristickeho silikonu cierneho, zaberak bude asi najspodnejsia cast kedze ta je aj pod vrstvou substratu a strku ale pri opatrnom a pomalom vysuvani by to nemuselo byt spatne :)

nemat ryby co potrebuju ukryty (pangio kuhlii) tak cryptocoryne by tam uz asi nebola ale lubia ju sa v nej preplietat a tak tak ju tam 'trpim' :D holandana z toho neplanujem hoci ta gulka bacopy naznacuje znaky zahradkarskej upravy :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Luker13 » 31 Dec 2011 11:43 am

v tom pripade asi malo svetla, pretoze ostatne je v norme. 0,5W/L je asi malo ze?
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 31 Dec 2011 11:53 am

4x18W na mozno 85-90 litrov vody (akva ma 110litrov ale minus plno strku, kamenov a tak) je myslim takmer 1W/liter :)

myslim ze v tom problem nebude :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.