Heros severum



Všetko okolo akvarijných rýb

Heros severum

Odoslaťod aughostino » 31 Dec 2011 14:13 pm

Pani, mate niekto skusenost s tymito cichlidkami? vcera som ich objavil u nas v akvaristike, a kedze mam prazdne 240l akva tak nad nimi uvazujem, no potreboval by som poznat nejake nazory pripadne skusenosti

chovate ich niekto? kolko parov dat do 240l akva? 2? alebo radsej iba 1?

aka je ich znasanlivost s inymi, mensimi rybkami?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Reklama

Re: Heros severum

Odoslaťod maxxx01 » 31 Dec 2011 14:24 pm

iné menšie ryby si nevšímajú, keď však dospejú, bude konkurencia medzi nimi samotnými. Ja som ich mal donedávna pri herotilapia multispinosa a skákali aj do nich. Nebolo to síce také ostré ako sami medzi sebou, ale určitá menšia miera útlaku tam bola. Takže v dospelosti určitá agresivita v rámci svojho druhu, náznaky možnej agresivity ku príbuzným druhom....iné ryby, hoci aj malé, ako tetry, úplne v pohode. 240 l na takúto veľkú rybu nie je ktovieako veľa, takže najlepšie by bol zrejme jeden pár.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Heros severum

Odoslaťod aughostino » 31 Dec 2011 18:07 pm

musim akvarko komplet prerobit, hlavne vymenit dno za jemnejsie, chcel by som k nim aj ramirezky a tetry neonove, podmienky chovu so dost podobne, dokonca aj povod, vsetky rybky budu este mlade, tak by si mali na seba zvyknut

co myslite, nebude to divoka kombinacia?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Heros severum

Odoslaťod tijani » 31 Dec 2011 18:21 pm

ja mam jedneho samca v 320l spolu s roznymi sumcami, ctenolucius hujeta, akarami hnedymi a parom mesonauta festivum. nevsima si nikoho okrem mesonaut, kt. obcas odozenie, inak uplny klud
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Heros severum

Odoslaťod paloi » 31 Dec 2011 18:26 pm

Heros severum nie je cichlidka! Dorastie do 25 cm. S tým musíš počítať do budúcnosti. Ale kým sú ryby malé, nie je problém ich mať aj viac. Ja som ich mal v 100 litrovke spolu so skalármi, akarami hnedými, mal som 4 kusy. Ryby sú v dospelosti pomerne tvrdé, obhája si teritórium. Ale pokiaľ majú 5-7 cm, fungujú aj s neónkami alebo gupkami. Ako dlho tak vydržia, to neviem povedať, nakoľko ja už ich mám v 600 litroch s inými veľkými cichlidami.

Inak herosy pomerne pomaly rastú (napr. v porovnaní s astronotusmi, uarami alebo peteniami). Podľa mňa by si kľudne mohol mať 4-6 kusov, ak by im bolo tesno, buď ich po 2 rokoch preriediš alebo zoženieš väčšie akva :-)
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.