Začiatočnik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 01:51 am

zdravim
mam taky mensi problem kupil som si byt a majitel mi tam nechal stare akvarko kedze voda bola strasne spinava tak som ju vypustil a umyl akvarko s cistou vodou dal som novu vodu pridal do akvarka modru tekutinu zohrial vodu na 21stupnov a dal spat rybky po dvoch dnoch som nasiel jednu mrtvu a dnes som si vsimol dalsiu rybku ako mi plava hore a ma vonku usta ... som sa docital na fore zevraj malo kysliku ale ja uz neviem ako mam do vody dat viac kysliku a ci vobec to je problem
v akvarku je asi desat ryb kedze ich nepoznam neviem vam povedat nazov ale hadam niektore spoznate podla foto ...
na foto neni vidiet dvoch prisavnikov cca 7cm jeden ma na hlave aj na konci plutvi take pichliace
pridam foto aby ste mi vedeli poradit co mam zle ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

jo u tej co plava hore som si vsimol ze na ustach ma bielu skvrnu

este taka vec uz som prerobil ten velky filter tak aby aj z neho isli bublinky to ide 24hod za rastlinkami z toho kamena co idu tak tie sa zapinaju o stvrtej poobede a idu asi do stvrtej rana striedavo kazdu hodinu aj so svetlom ....
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Reklama

Re: Začiatočnik

Odoslaťod M.i.s.o » 31 Dec 2011 02:10 am

cele zle :(, tie ryby vyzaduju ovela vecsie akvarium, takze ihned napis inzerat ze ich darujes pretoze teraz ich tyras. Potom ak to kakva chces tak citaj citaj citaj
Naposledy upravil M.i.s.o dňa 31 Dec 2011 02:20 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 02:14 am

no dal som teplotu na 29stupnov tak uvidim ta skvrnka moze byt aj krupicka zevraj sa lieci teplom no ja ked som sa sem nastahoval v tom akvarku ani nebol ten ohrievac ten som tam dal az po umyti jak ze cele zle??? co tam mam zmenit ? no nemam to komu darovat tie rybky ja by som chcel najradsej mat max 3-5ryb a ne desat ci kolko ich tam je ale ako to vidim za chvylku ich bude 5 alebo 0 :(

este najradsej by som tam jednu cast tej lode vyhodil je strasne velka podla mna na akvarko a schovava sa tam polka ryb
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod M.i.s.o » 31 Dec 2011 02:18 am

uravil som svoj prispevok
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod M.i.s.o » 31 Dec 2011 02:26 am

chapem ze to nieje tvoja chyba, len pisem co treba spravit
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod Mariok » 31 Dec 2011 02:43 am

Po.ral si to tým, že si vyumýval akvárko a zrušil si komplet jeho akú takú biologickú rovnováhu. Rybám pomôže len okamžitá výmena výmena mín 80% objemu vody, ak ešte nie sú úplne otrávené za čerstvú z vodovodu (studenú) a vytemperovanú zovretou vodou na cca 20 st. Celzia. Každá hodina znižuje ich šance na prežitie.
Ak to mieniš spraviť, potom máš dva dni času do ďalšej výmeny tak 30% vody, aby si si prečítal tému Dusík v akváriu v časopise Akvárium, kde sa dočítaš, čo si to vlastne vyviedol...
č,4 http://klub.akva.sk/akvarium.php
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Začiatočnik

Odoslaťod michal.chvostac » 31 Dec 2011 14:37 pm

pre boha ziveho! jak si dokazal taketo nieco urobit? preco si si najprv nieco neprecital? sak tie ryby ti tam casu skapu aj tak, resp. zdegeneruju. nevidis ze nemaju kadial plavat? a naco tam mas tu hnusnu lod? radsej to cele zrus a zacni s tym odznova. a vsetko urob inak, hlavne tam daj ine ryby.
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod sirPavol » 31 Dec 2011 16:29 pm

michal.chvostac napísal:pre boha ziveho! jak si dokazal taketo nieco urobit? preco si si najprv nieco neprecital? sak tie ryby ti tam casu skapu aj tak, resp. zdegeneruju. nevidis ze nemaju kadial plavat? a naco tam mas tu hnusnu lod? radsej to cele zrus a zacni s tym odznova. a vsetko urob inak, hlavne tam daj ine ryby.

Kúpil byt, bolo tam akva, urobil čo považoval za nutné a dobré, vidí že je to chyba a snaží sa ju napraviť. Myslím, že koná správne. Prístupom z ktorého cítiť takmer krik sa dá docieliť akurát to, že sa naštve a všetko skončí v koši... Ale myslím, že základné a najdôležitejšie info už má vo vlákne.
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Začiatočnik

Odoslaťod michal.chvostac » 31 Dec 2011 16:33 pm

hej..ja mam rovnaky nazor ako ty, ze radsej pokojne niekomu vysvetlit. ale ked som uvidel to akvarium, nedokazal som to. labeo v slusnej velkosti v takomto akvariu, vyvalene na gycovej lodke.. :(
asi by bolo treba nieco peken napisat skor tomu povodnemu majitelovi bytu, ak je fakt tak ako zbogar pise..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod sirPavol » 31 Dec 2011 16:35 pm

michal teraz súhlasím. Zaslúžil by si predchádzajúci majiteľ. Tento robí čo môže a treba mu pomôcť.
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Začiatočnik

Odoslaťod michal.chvostac » 31 Dec 2011 16:42 pm

ale aj tak odporucam to co som napisal
zbogar: ak si to akvarium chces nechat a chces aby to nejako vyzeralo a aby boli rybky ok tak tu lod vyhod. ak su tie rastliny umele tak aj tie. ryby odnes hoci do nejakej akvaristiky, v niektorych zvyknu ryby od ludi vziat, mozno za nieco vymenit..
a potom citaj, citaj, pytaj sa a citaj..
zelam vela stastia a pevne nervy
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 17:19 pm

jaj len kam ich na silvestra zoberem .... oki tak lod ide von aj 80% vody a mam im tam napustit normalnu vodu z vodovodu ???
co dalej mam nejake bakterie naliat do tej vody???

nechce niekto tie ryby ??? nema ich moznost niekto dat do karanteny niekde????
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod michal.chvostac » 31 Dec 2011 17:35 pm

hlavne tu vodu z vodovodu nechaj odstat. bakterie sa aj daju kupit, ale neviem ci to ma nejaky zmysel. myslim ze su to veci ako aquatan, biostart atd.(pozri v nejakych akva obchododch internetovych a najdi co ti treba), snaz sa aby bol folter zapnuty a vo vode (najlepsie v akvariovej) ak s tym akvariom budes nieco robit. a skus im am dat nieco na skrytie. hoci nejaku gycovu jaskynku aspon docasne. budu menej stresovane..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 17:59 pm

namajitel mi tu nechal tarta aqua easybalance a toxivec .... tak uz som im vypustil 80% vody a zovieram novu a cakam kym vychladne ....
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod sirPavol » 31 Dec 2011 19:58 pm

Novú nepreváraj, len nechaj odstáť!
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Začiatočnik

Odoslaťod neva » 31 Dec 2011 20:51 pm

"easybalance a toxivec" to ani neskusaj to rovno zahod
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 21:03 pm

neva to fakt???? on toho nakupil mrtne asi 5flasiek toho easy balance :D

neviete mi poradit nejaky kvalitny obchod v BA kde predavaju rybky aj rastlinky chcem si do akvarka kupit nejake rastlinky a ked nepreziju rybky ci ked sa mi ich podari darovat tak aj nove rybky mensie ... no nechcem ist do baumaxu a odchytit nejakeho predavaca nech mi poradi lebo to budem zas len tam kde som teraz :(

dakujem

pridam nejake fotky ake tam mam rybky tie velke mi mozte poradit aky maju nazov nech viem ked ich budem nukat dakujem
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 31 Dec 2011 21:10 pm

Obrázok


Obrázok

Obrázok

Obrázok
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod neva » 31 Dec 2011 21:33 pm

poviem ti to asi takto akvaristikou sa zaoberam od svojich 12tich a teraz mam 45 v zivote som nepouzil ziadne urychlovace atd jedine na krupicku a ano to akva neni vhodne pre tvoje osadenstvo (smola su to pekne rybky ale nie do tak maleho akva)
A obchod v BA som ze Žiliny takze asi ne
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Začiatočnik

Odoslaťod MAXO.SK » 31 Dec 2011 21:40 pm

Toto je najlepší obchod v BA a tvrdí to väčšina http://www.aquasymbioza.sk/
Obrázok používateľa
MAXO.SK
 
Príspevky: 172
Obrázky: 10
Založený: 04 Sep 2011 18:28 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Začiatočnik

Odoslaťod neva » 31 Dec 2011 21:52 pm

a tam to asi aj predas (dik MAXO)
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 01 Jan 2012 02:17 am

dakujem hned v pondelok som tam pre rastlinky a nejake rybky a hlane cenne rady ako sa o to starat ak dovtedy tie moje hovada preziju tak im to tam skusim aj zobrat aj zadara budem rad ked sa ich zbavim a zoberem nieco mensie
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod martin_s » 01 Jan 2012 02:32 am

zbogar napísal:pridam foto aby ste mi vedeli poradit co mam zle ...

Ako uz bolo napisane, zle mas, zial, hadam vsetko...
Ryb sa mozes zbavit prostrednictvom http://www.burza.akva.sk
S kupou novych ryb potom este pockaj kym doplnis rastliny a akva zabehnes. A za tu dobu si o rybach ktore by si chcel dat do akva mozes vyhladat informacie aby si vedel ake podmienky vyzaduju a ci su vobec vhodne (tie informacie samozrejme skor ako ryby, nie naopak - najprv ryby a potom informacie).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod Milan666 » 01 Jan 2012 13:11 pm

zbogar napísal:dakujem hned v pondelok som tam pre rastlinky a nejake rybky a hlane cenne rady ako sa o to starat ak dovtedy tie moje hovada preziju tak im to tam skusim aj zobrat aj zadara budem rad ked sa ich zbavim a zoberem nieco mensie

Ako píše martin_s, s rybkami ešte počkaj, či chceš zažívať znovu to isté?! Keď píšeš o rybkách akože "hovadá", tak už si vybral z akva tie hovadiny???!!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.