cryptocoryna a teplota vody



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod aduša » 05 Júl 2004 09:33 am

Myslite źe kvoli tomu źe som zvyśila vodu z 20 na 25,nakolko som si kupila ohrievać,mi zaćinaju hnit tieto rastlnky nakolko su odolne prave kryptokoryny.Ake su idealne podmienky pre dobry rast.Vminulosti som mala malićke akvarko,ni´jaky filter,ani som nehnojila a krasne mi rastli.Ateraz ked sa tak snaźim,aj hnojim vraj kvalitne hnojivo .....JBL...
Ale mam pocit ci im prave toto hnojivo neuśkodilo,alebo to bude tou zmenou teploty,lebo dost dlho mali nizśiu teplotu.
aduša
 

Reklama

Re: cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod Phantom » 05 Júl 2004 21:20 pm

To zvysenie teploty sposobilo to zhnitie mne sa raz pokazilo ohrievadlo a teplota sa zvysila z 25 na 30.5 stupna a sposobilo mi to ze mi vacsina rastlin zhnila.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod pavelba » 06 Júl 2004 00:28 am

Mám opačný problém. Mám zakryte akva, teplota mi počas roka neklesá pod 26-7 stupňov, v letných mesiacoch aj pri otvorenom kryte 28-30 stupňov. Poradíte mi aké rastliny pestovať???

Má teplota vplyv na to, ako často hnojiť??

Mohla mať teplota vplyv spolu s co2 /diskusia o co2/ na rozpad rastlín, ktorý sa mi stal zhruba pred týždňom, cca tri dni po začatí pridávania co2?
Obrázok používateľa
pavelba
 
Príspevky: 51
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2003 16:38 pm
Bydlisko: Ba

Re: cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod Asterix » 06 Júl 2004 07:08 am

Ak si ich dlhu dobu pestovala pri 20°C a potom si im teplotu nahle zvysila, tak rastlinky sa nestihli tak rychlo adaptovat. Ale inak cryptocoryna v pohode vydrzi 25°C. Tu peplotu si mala zvysovat postupne povedzme o 1°C za tyzden-dva, aby sa stihli rastlinky prisposobit
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod xDodox » 06 Júl 2004 07:36 am

V katalógu uvádzajú teplotu 22°C-28°C, takže v tom by nema byť problém.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: cryptocoryna a teplota vody

Odoslaťod aduša » 06 Júl 2004 09:16 am

Tu peplotu si mala zvysovat postupne povedzme o 1°C za tyzden-dva, aby sa stihli rastlinky prisposobit

Skoda źe to viem aź teraz.UZ JE POZDE.
aduša
 


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.