15cm Nature ClearCube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 03 Jan 2012 14:36 pm

Po jemnom neuspechu 960ml 'pohara' kde som si uvedomil, ze este nie som zrely na uplne mini rozmer, som si urobil radost a zadovazil som si 15cm kocku od Pavlicu s prednou a bocnymi stranami zo skla ClearVision. Dodavku som riesil priamo cez majitelovho znameho byvajuceho v BA a ten bol taky mily, ze mi ho priviezol na Slovensko a dnes som si bol rovno ponho :)

Este je stale v bublinkovej folii ale neodolal som ho rozbalit a je to kapanek dost zmena oproti floatu ktore mam v 110tke a 38icke, lepene je samozrejme transparentnym silikonom.

Z e-bayu som si objednal drziaky na krycie sklo a este aj to musim poriesit, ale to bude zalezitost jednej navstevy u sklenara.

Blizsie info dole:

Rozmer: 15cm x 15cm x 15cm
Objem: takmer 3.4 l
Osvetlenie: stolna LED lampa z Ikey (podla udajov ma 3W a nejake drobne)
Dno: bude overeny Hagen 1-2mm a pod nimi vyzivne dno JBL AquaBasis Plus
Dekoracie: mam mangrovnikovy koren, macany uz je mesiac, uz nepusta farbu tak bude idealny a planujem nastiepit svoje 3 velke Seiryu kamene, layout a umiestnenie este nie je premyslene. uvidim ked dorazim domov a zacnem sa s tym hrat
Flora: budem asi pracovat s materialom co mam takze sa budem rozhodovat medzi tymito: HC, Glossa, Rotalla, Eleocharis, Blyxa (nejaka mensia), HM
Osadenstvo: ide o mini rozmer takze rybky nebudem trapit, ale planujem sem dat moje odchovy CRS/CBS, ked budu dospele tak pojdu do 38icky

'Akva' bude fungovat bez filtra, na urychlenie zabehu pojde voda z mojej 38icky.
bude to moje prve bez CO2 tak som zvedavy ako to vsetko pojde, pripadne skusim EasyCarbo casom pripadne PMDD

Fotky budu coskoro :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 03 Jan 2012 15:24 pm

@triscene: jj, vidim ze ides do "updatu" 960ml sa ti ocividne malilo :mrgreen: ... ale ok sak som zvedavy ako sa vysporiads s 3,4L ... inak tie ikea LEDky by som rovno dve vzal .... 6W na 3,4L bude celkom fajn :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 03 Jan 2012 16:00 pm

uvidim vsetko podla progresu rastlin pri tomto svetle, dost som sa s nim pasoval uz takto kedze tohto krpca budem mat vo vyklenku pracovneho stola, uz nech som doma a vsetko zdokumentujem a popremyslam ze co a ako :)
zatial budem vymyslat len hardscape kedze bez krycieho skla sa mi este nejak extra to rozbiehat nechce, ale mozno tuzba vidiet vsetko pod vodou bude silnejsia :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 03 Jan 2012 16:33 pm

hmm ... podla mna ak by si supol 2 x 3W LED a decentne davky hnojiva s nejakym tym EC a pravidelnou vymenou vody mohlo by to fajne dlhodobo fungovat ako micro low-tech akvarko :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Glitter » 03 Jan 2012 17:10 pm

Daj tomu správny šmrnc, som zvedavý na foto :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 03 Jan 2012 17:26 pm

ked uz je to ClearVision ala OptiWhite ala ADA tak sa poznazim, predsa len niekedy v mensom rozmere sa vie clovek viac vysantit vo vacsich rozmeroch. chvilku som rozmyslal aj nad Amazoniou atd ale neviem o niekom kto ma zvysky kedze kupovat 3kg balenie sa mi asi nevyplati :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 03 Jan 2012 17:45 pm

no fajn, tesim sa na fotky uz. mozem potom pofotit aj detaili kocky, spar. ja som si bol vcera kupit ten Marina Betta gyc ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Caiman » 03 Jan 2012 21:41 pm

kolko tej amazonie by si potreboval?Nieco mi zostalo z 9L vrecka tak ti mozem posunut.Vrecko som po odsypani hned zalepil tak hadam nevyschla.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 03 Jan 2012 22:02 pm

Caiman, asi tak liter by som potreboval, ratal som to tak ze nejaka taka 5cm vrstva s tym ze vzadu bude kopec, ale moze byt v poho aj menej s tym ze by som na substrat hodil Hagen a vrchna vrstva by bola Amazonia :0)
diky
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Caiman » 03 Jan 2012 22:16 pm

liter tam urcite este mam tak sa potom dohodneme a mozes sa zastavit.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 01:17 am

tak tu je ta krasavica

Obrázok



Caiman..mas SS a diky :)


jasne ze som dnes neodolal a uz som robil male testy a dokonca vsetko bolo aj pod vodou ale uz je akva prazdne :)

Obrázok


tie Seiryu su sakramentsky pevne tak som sa kladivom natrapil kym som ich nastiepil :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 04 Jan 2012 01:45 am

moj postreh skromny, menej substratu na prednej strane a teda aj "sikmejsia plocha" - vacsia hlbka (2-3cm v predu pre HC bude stacit podla mna), ked splasis tu amazoniu tak cierny substrat vyznie lepsie. pozri tento link, podobna nadrz a ako poriesil hlbku substratom
OT: preco si uz nedal celu kocku CV? Cena bola tak rozdielna? Ked uz si mohol ozeliet par eur aj za spodnu cast, ktora je tiez viditelna z predu. Inak tesim sa na vyvoj tvojho projektu, som zvedavy aky zvolis scape kedze ja nemam zatial paru aky pozujem v svojom gycovom plaste :mrgreen:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 01:57 am

jj toto bola len taka pracovna verzia, pod dno budem musiet dat zopar mensich sutrov nech ten svah to pak aj drzi :) bo uz teraz mam z toho zle sny ked budem menit vodu ze ako tym bude strk trpiet, ale ked zarastie tak to bude uz lepsie.

riesil som viditelne veci, ten spodok som si ani nevsimol ze je iny a vzadu bude cierna tapeta, celkovo s DPH ma to stalo 12.24
takisto som zvedavy co tam zrobis, takisto som rozmyslal nad tym ale mlada nechcela kvoli tomu ze je to plast :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 09:45 am

triscene napísal:jj toto bola len taka pracovna verzia, pod dno budem musiet dat zopar mensich sutrov nech ten svah to pak aj drzi :) bo uz teraz mam z toho zle sny ked budem menit vodu ze ako tym bude strk trpiet, ale ked zarastie tak to bude uz lepsie.

riesil som viditelne veci, ten spodok som si ani nevsimol ze je iny a vzadu bude cierna tapeta, celkovo s DPH ma to stalo 12.24
takisto som zvedavy co tam zrobis, takisto som rozmyslal nad tym ale mlada nechcela kvoli tomu ze je to plast :)


njn, ja by som si kusok tej amazonii zohnal ... urcite ti niekto kusok bude vediet odpredat .... :wink: spatit OW/CV beznym strkom no fuj fuj fuj .... hambi sa :mrgreen: plus nakolko mas akva decentej micro velkosti .... treba aby aj sutriky a korienky boli decentnej micro velkosti .... :pivo:

napr. pozri sem 500g PE sacik fesnych ulomkov OHKO Dragonstone pre mini a micro akvarka

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 10:34 am

hanbim sa, prebudil si vo mne svedomie :D
ten sacik je tvoj? alebo kto je zdroj? :) tie seiryiu sa blbo lamu kedze sa to stiepi pomaly ako bridlica a straca to pak tu povodnu strukturu, tieto dragon stones poznam a boli by prijemnou zmenou ked v dvoch dalsich mam seiryu :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 10:45 am

triscene napísal:hanbim sa, prebudil si vo mne svedomie :D
ten sacik je tvoj? alebo kto je zdroj? :) tie seiryiu sa blbo lamu kedze sa to stiepi pomaly ako bridlica a straca to pak tu povodnu strukturu, tieto dragon stones poznam a boli by prijemnou zmenou ked v dvoch dalsich mam seiryu :)


jj, sak aj mas za co :mrgreen: .... sacik je umiestneny u mna v ADA Mini M teda jeho OHKO obsah .... a presne ako pises stiepat OHKO je ako "curat proti vetru" a rovnaky "bordel" aj po jednom a aj po druhom zostava .... a prave preto som si 500g PE Pytlik uz nalamaneho OHKO objednal za 7,90 EUR plus 6 ks BorneoWild Wood tiez velmi vhodne do minicka (tvrde, tazke a hlavne neplavajuce drievko) ale to uz bola ina slusna palka za to drievko :cry: ... vsetko presne vhodne mnozstva do minicka .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Ajven » 04 Jan 2012 10:51 am

Mna by zaujimalo, ze ci ma zmysel cela ta OW parada, ked potom bude vzadu cierna tapeta. Nebude to kontraproduktivne ?
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 10:54 am

Ajven napísal:Mna by zaujimalo, ze ci ma zmysel cela ta OW parada, ked potom bude vzadu cierna tapeta. Nebude to kontraproduktivne ?


@ajven: velmi dobra poznamka ... na tu lepkavu hnusobu ciernu som uplne zabudol :cry: ....

@ triscene: opat raz fuj,fuj,fuj .... tapeta ak vobec nejaka tak potom uz nejaka ta mliecna folia a zo zadu ju prisvetlit nejakou tou LEDkou :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 11:08 am

ajven, giftzahn...no dobre dobre, ja len ze vsade davame cierne alebo ine pozadia, hoci je pravda ze pri tomto rozmere mi eleocharis pokryje statne zadnu stranu pripadne HM tak vlastne ani nebude potrebne :)
ide mi hlavne o to aby pri foteni (s mojim ubohym 12mpx kompaktom) to vyzeralo a ked to budem fotit na svojom umiestneni tak nech nevidno vzadu tmavy dreveny dekor :)

odkial si konkretne objednaval ten dragon stone? SK alebo CZ? poprosim priamy zdroj, rozmyslal som nad Politom, ale co som videl naposledy tak mali vacsinou len velke kusy.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 11:24 am

triscene napísal:ajven, giftzahn...no dobre dobre, ja len ze vsade davame cierne alebo ine pozadia, hoci je pravda ze pri tomto rozmere mi eleocharis pokryje statne zadnu stranu pripadne HM tak vlastne ani nebude potrebne :)
ide mi hlavne o to aby pri foteni (s mojim ubohym 12mpx kompaktom) to vyzeralo a ked to budem fotit na svojom umiestneni tak nech nevidno vzadu tmavy dreveny dekor :)

odkial si konkretne objednaval ten dragon stone? SK alebo CZ? poprosim priamy zdroj, rozmyslal som nad Politom, ale co som videl naposledy tak mali vacsinou len velke kusy.


jj, presne tak koniec koncov si aspon prplacku s foliou usetris ... rastlinky sa o "pozadie" postaraju :wink: ... heh, tak to si s fotakom na tom dobre ja som svoj cely minuly rok reklamoval asi zo 5 x kym vyrobca skutocne uznal ze je cely na draka a poslal mi novy ... cize u mna kazda fotka bola na "kocku" nech som nastavoval a ladil ako som chcel .... vyrobna vada :wink:

eee, sama voda ani SK ( u nas ani neocakvam ze by niekto taketo nieco ponukal .. heh, cinske sunty u nas nakupis ale inak je to bieda az na jedinu svetlu vynimku e-shop ktory prevadzkuje Marlo ) ani CZ ale stare dobre DE .... v CZ .... Aquascape.cz ulomky neponukaju ... sice OHKO ti asi Adam Votava zozenie ale pri tom stiepani vznika taky hnusny zlty prach, ktory udesne dokaze zafarbit vsetko na co padne cize som bol docela rad ze som nasiel niekde ponuku 500g PE Sacik plny OHKO ulomkov za celkom prijatelnu cenu :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 11:45 am

od Votavu mam sutre v 38icke a fakt kvalitka ale pochybujem ze bude vediet nieco poskytnut na tento rozmer a predsa len myslim ze doprava je okolo 300 czk tak by sa to kapanek predrazilo :)

skusim teda experimentovat a lamat, pravdepodobne v piatok idem po Amazoniu ku Caimanovi a do vikendu by som rad poriesil aj krycie sklo. dnes som bol na poste bo mi z HK dosli drziaky na sklo ale boli na 6mm sklo a ja mam 4mm tak kapanek to je sikmo, pravdepodobne skusim pohladat niekde, ak nie tak ich dam do toho Blau setu a odtial dam sem :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 12:06 pm

triscene napísal:od Votavu mam sutre v 38icke a fakt kvalitka ale pochybujem ze bude vediet nieco poskytnut na tento rozmer a predsa len myslim ze doprava je okolo 300 czk tak by sa to kapanek predrazilo :)

skusim teda experimentovat a lamat, pravdepodobne v piatok idem po Amazoniu ku Caimanovi a do vikendu by som rad poriesil aj krycie sklo. dnes som bol na poste bo mi z HK dosli drziaky na sklo ale boli na 6mm sklo a ja mam 4mm tak kapanek to je sikmo, pravdepodobne skusim pohladat niekde, ak nie tak ich dam do toho Blau setu a odtial dam sem :)


njn, sak pokial by to bolo 500g tak kludne nech poslat aj postou za jednu postovu znamku a je to podstatne lacnejsie ... tych 300 CZK je za "tucny balik" .... :wink:

njn, krycie sklo ani nepotrebujes a drziaky z HK vypodlozis teda ten rozdiel 2mm ... a ides :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 04 Jan 2012 12:34 pm

Giftzahn napísal:.... hambi sa :mrgreen:

:mrgreen:
triscene napísal: riesil som viditelne veci, ten spodok som si ani nevsimol ze je iny a vzadu bude cierna tapeta, celkovo s DPH ma to stalo 12.24
takisto som zvedavy co tam zrobis, takisto som rozmyslal nad tym ale mlada nechcela kvoli tomu ze je to plast

no je to plast, ale je to len dalsi low tech low cost projekt/pokus cize postacujuce:), ma to uz kryt kde viem dorobit LED osvetlenie, a Bette sa tam bude pacit urcite :lol:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 12:34 pm

skusim napisat Votavovi ze co na to povie a ci ma ulomky :)
jj uz vymyslam cim to vypodlozit :)


krycie sklo budem riesit vzhladom ze nemam rad odpar a nevabne ciary kvoli tvrdej vode v BA :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.