Začiatočnik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Začiatočnik

Odoslaťod Giftzahn » 05 Jan 2012 11:03 am

martin_s napísal:Ideal je skor 2-3mm nez 4-6, hlavne pre rastliny ktore nevytvaraju velku korenovu sustavu.

Giftzahn napísal:... kludne mozes aj uplne jemny priesok do akva dat ... ked budes mat chut :wink: cize urcite jemnejsi strk pripadne rovno porozmyslaj nad nejakym vhodnym substratom .. a ver mi je z coho vyberat ... staci ked prejdes temu o substratoch tu na fore :wink:

Neviem ci si to myslel obrazne, ale s tym uplne jemnym pieskom by som bol dost opatrny... Pri uplne jemnom piesku totiz hrozi anaerobne zahnivanie kedze v takom jemnom substrate nie je dostatocne prudenie vody pokial nezabezpecis jeho premiesavanie (pomocou ryb ktore prehrabavaju substrat alebo napr. pomocou vezoviek atd.)


jj, som si toho vedomy ..sak preto je najlepsie nastudovat si temu o substratoch ... tu na fore :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Začiatočnik

Odoslaťod zbogar » 07 Jan 2012 22:09 pm

neviete od coho sa mi na rastline krcia listy na tej v predu pred filtrom .... silne svetlo ci slabe???? zla voda ... som cital ze moze aj od zmeny prostredia vody ze treba pockat
zbogar
 
Príspevky: 23
Založený: 31 Dec 2011 01:23 am

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod buco » 29 Mar 2012 13:08 pm

Zdravim Vas.. čítam už dlhšiu dobu,asi tak dva mesiace ak mám čas tieto témy,aby som neporobil veľa chýb a vidím,že je tu veľa skúsených akvaristov..chcem sa spýtať, či urobím dobre a to v tomto prípade: idem zakladať akva 280 litrov, podklad prepieraný štrk frakcie do O,5cm, spravil som octový test, neobsahuje vápnik-nešumí, ako filtráciu chcem použiť čerpaciu hlavicu prietok 650litrov za hodinu spolu s biomolitanom tak 15x20x35 cm, chcem aj rastliny, ale bez co2, dam iba hnojivo do podkladu pri zakladaní, nechám to bez rybiek cca mesiac.. a teraz môžu tam byť tieto ryby v tomto počte spolu? tetra neonová - 15ks, prísavník - 3ks, gurama perleťová - 2ks (samec a samica), danio pásikavé - 4ks, gupka endlerka - 4 ks, pancierniček zlatopásy - 6ks, ampulárie - 4ks, vežovka malajská - 4ks, kreveta red cherry - 6ks, krevety red crystal - 6ks.. môže to takto fungovať???? ak by ste niečo zmenili, budem rad, ak mi poradite..dakujem velmi pekne za rady..
buco
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Mar 2012 11:48 am

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod jiri sajar » 29 Mar 2012 13:50 pm

na cca 280 litrovú nádrž je to primeraný počet rýb ... ale .... ak chceš mať prísavníkov (najmä ak chceš mať v nádrži aj pancierničkov) , tak by som osobne použil len 2 ks - a aj tak až povyrastú budú v nádrži robiť viac "bordelu" ako by sa starali o čistotu - pancierníčky a krevetky sa postarajú o zvyšky potravy v substráte šetrnejšie ako prísavníci...
a ampulárie by som tiež dal max 2 ks - ak sa im bude dariť, tak ich onedlho budeš mať toľko, že nebudeš vedieť čo s nimi.... ja osobne by som sa poobzeral po menších druhoch slimakov, ktoré sú farebne atraktívnejšie...
k ostaným údajom ... ja osobne bez pripomienok okrem veľkosti frakcie štrku - použil by som menšiu zrnitosť, 2-3 mm...
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnik

Odoslaťod martin_s » 29 Mar 2012 15:12 pm

k osadke by som este dodal - 4ks danii je malo...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod buco » 29 Mar 2012 18:58 pm

Ďakujem Vam za odpovede.. k tym prisavnikom, tych uz mam asi rok a pol, samec ma cca 1O cm a dve samice tak 5-6 cm, myslis, že budu az taky bordel robit? S tymi ampulariami si mi dal chrobaka do hlavy, aj tak su neni az tak pekne..mam doma 3 kusy clea helena, ale tie som nechcel dat do tohoto akva, mam ich v 40ke, kde sa mi premnozili kotulky, myslis ze do tohto velkého by som mohol dat aj tie heleny? a štrk bude asi už neskoro, doniesol som asi 7O kilov..
martin_s : s daniom nemám absolútne žiadne skúsenosti, iba čo som prečítal, takže koľko kusov by si mi tam ty odporučil, alebo čo by si spravil inak?
Ta čerpacia hlavica bude stačiť na filtráciu?
buco
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Mar 2012 11:48 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod martin_s » 30 Mar 2012 09:50 am

Ja osobne by som ich dal aspon 10, ale nezabudni ze akvarium nie je natahovacie - zvysis pocet jedneho druhu ryb a musis tomu poctu prisposobit celu osadku aby si akva v konecnom dosledku neprerybnil. Taktiez neviem ci je dobra kombinacia Danio rerio a Trichogaster leeri, kedze danio je velmi ziva rybka a gurama zas pokojna a moze byvat dost placha.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod buco » 31 Mar 2012 09:28 am

no uvidim, necham si poradiť..vďaka
buco
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Mar 2012 11:48 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod jurm » 01 Apr 2012 09:53 am

Ahojte,

treba prevarat aj subrtat Filtus, ked je kupeny baleny v akvaristike, alebo ho staci len preplachnut?

Dakujem
jurm
Obrázok používateľa
jurm
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 27 Feb 2012 11:59 am

Re: Začiatočnik

Odoslaťod Milan666 » 01 Apr 2012 10:02 am

alebo ho staci len preplachnut?

stačí
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.