zabacikova 112ka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 12 Dec 2011 01:04 am

Čaute všetci.

Konečne po niekoľkých mesiacoch som prerobil svoje akvarko. Predtým to vyzeralo tak chaoticky. Mám hu už síce asi 5 mesiacov ale doteraz som na ňom stále niečo prerábal. Či už to bol filter ale hlavne stále som nosil domov rastliny od známych a vždy som ich zasadil tam kde bolo miesto. Keď už to bolo fakt plné rastlín tak som sa rozhodol cele akva prerobiť. Vybral som všetky rastliny, poriadne odkalil a nanovo zasadil rastliny. Rastliny som posadil pekne pri seba a tak vzniklo pre rybičky viac priestoru na plávanie. Teraz nedávno som dorobil ďalšiu žiarivku tak už je to tak ako si predstavujem. I keď ako sa poznám tak tam budem stále niečo prerábať :D
Čakám na vaše názory, postrehy čo tam treba prerobiť prípadne spraviť inak. To že mám prerybnené akva viem a už sa na tom pracuje :)

Teraz niečo o akváriu.
Je to akváriový set PEARL 80
Rozmery: 80 x 35 x 40 = 112L
Osvetlenie: T8 2x18W/765 philips + T5 1x24W/840. čiže spolu 60W
Filter: vnútorný, moja výroba 110mm novodurová trubka dlhá asi 35cm. V ňom takmer 3 litre molitánu. Originál filter mi tam dosť tienil.
Ohrievač: 100W
Hnojenie: najskôr JBL ferropol teraz Rataj brutus. budći týždeň by malo byť PMDD. CO2 - burčiak
Tapeta: žiadna ale plánujem bledo modrú


Flora

Limnophila sessiliflora
Heteranthera zosterifolia
Ceratophyllum demersum
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. caladiifolia
Vallisneria spiralis
Vallisneria gigantea
Alternanthera 'Roseafolia
Cryptocoryne crispatula balansae
Hygrophila polysperma
Sagittaria subulata
Cryptocoryne wendtii var. brown
Acorus gramineus 'Intermedius'
Echinodorus amazonicus
+ dva nejaké echinodory


Fauna

Poecilia reticulata - Gupka dúhová
Xiphophorus helleri - Mečovka zelená červená
Xiphophorus maculatus - Plata skvrnitá
Poecilia sphenops - Živorodka ostrotlamá
Mikrogeophagus altispinosus - Cichlidka vysokoploutvá ... moja oblubená :)
Crossocheilus Siamensis - Mrenka Siamská
Megalechis thoracata - Pancierníček Trinidadský
Ancistrus sp. - Prísavník obyčajný
Trichopodus trichopterus sumatranus - Čichavec modrý ... chcem sa ich čo najskôr zbaviť
Pterophyllum scalare - Skalár amazonský
Paracheirodon innesi - Tetra neonová
Hasemania nana - Tetra měděná
+ asi zopár krevetiek a slimáov.
Prílohy
akva (3).jpg
akva (2).jpg
akva (1).jpg
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Reklama

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod michal.chvostac » 12 Dec 2011 01:29 am

fuha..tak to je etda vazne prerybnene. tie ryby ti kazia celkovy vyzor akvaria. ak by tam boli ine pocty a druhy ryb, tak by to bolo ovela lepsie. inak je to pekne. este ten ohrievac by si mohol trosku skryt nejako.
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Walcott » 12 Dec 2011 01:52 am

Prerybnené a riadne, už len to odkalovanie by som si pozrel pri toľkých živorodkách.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod jarque » 12 Dec 2011 02:12 am

Ja by som dal cierne pozadie, to na pravo je skala ? Pride mi to ako tufa, co obsahuje vapenec, ale ak nieje dal by som ju asi 1/3 od kraja. Tie vacsie okruhle kamienky co vidiet vpredu, by som dal prec a pokusil sa vypestovat take kompakne plochy z rastlin konkretneho druhu. Je to tvoje akva, nie moje, takze to ber ako napady :)
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod chnuro » 12 Dec 2011 09:45 am

Rastlin mas dosť, svetla máš dosť - hnojiť!
pmdd-t13-768.html#p199559
Ale pozor, pri velkej prerabke a vymene filtra mas tak naruseny kolobeh dusíka, že vlastne nanovo zakladáš akvárium.

Ten kameň vpredu vyzerá ako vápenec, kedysi som mal také niečo v akváriu u rodičov - radšej ho daj von :-/. Neskúšal si, či nešumí, keď ko pokvapkáš octom?

Filter OK, ale prečo si ten ohrievač neskryl nejako do filtra :cry: ? Skus ho dať na zadnú stenu naležato až takmer ku dnu. Tapetu ani dávať nemusíš, pokiaľ máš za akva zelenú, alebo bielu stenu - nemusí mať každý čiernu. Ani ja do mojho dalsieho akvaria neplanujem farebnu tapetu ;-).

Skor by som venoval pozornosť rybám, pokiaľ chceš niečo vylepšit po estetickej stránke: guramy a skaláre sú priveľké na takéto akvárium a opticky ho zmenšujú, pasovali by možno do dvojnásobného objemu. Tých by som sa zbavil ako prvých, potom sa uvidí.

Čo sa ti ostatní snažili naznačiť vyššie s tými živorodkami - 1 gubka vyprodukuje ďaleko viac odpadu, ako 1 nejaká maličká tetra. Keď sa rozhodneš pre živorodky, treba prispôsobiť aj maximálne zarybnenie. Toto je ukážkový prípad, kedy nie je 1cm/L univerzálne pravidlo.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 12 Dec 2011 10:36 am

ten ohrievac je uz davno schovany za filtrom. len ked som pridaval fotky som mal 3 stare asi 2 tyzdne a 3 fotene vcera. daju sa tu dat len 3 foto a ja som vybral akurat tie stare.
skalarovi a guramam uz hladam novy domov a aj zopar zivorodiek pojde este prec.
PMDD malo byt uz minuly stvrtok lenze predavajuci akosi nebol k zastihnuti tak to bude az tento tyzden.
ten kamen budem musiet otestovat tym octom. dufam ze to nieje vapenec :(
jarqe: na pravej strane mam kusok od akva stenu tak preto som dal kamen tam. v strede som chcel mat viac priestoru pre rybky ale aj tak sa mi to tam rozrastlo.
chnuro: prerabka bola sice velka ale filter uz bol vtedy zabehnuty.
walcott: odkaloval som zatial iba raz a to tak ze som vybral tie velke kamene a pod nimi a okolo som odkalil. samozrejme ze v blizkej buducnosti bude treba spravit omnoho vacsie odkalenie
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 05 Jan 2012 17:19 pm

takze tie kamene som uz davno vybral kedze obsagovali vapenec. takisto aj velke ryby som uz dal prec. i ked je to este stale trochu prerybnene. uz asi 2,5 tyzdna pridavam PMDD. neviem ci robim spravne ale pridavam kazdy den tak 3ml PDMM + 2,5ml zeleza ktore som zorziedil do zvlast flase. z toho zeleza mi zhnedla voda :( . rastlinam sa aj tak stale velmi nedari. neviem preco. pomali stale zvysujem davky PMDD ale zmeny su minimalne. mozno by som mal davat viac hnojiva ked mam tolko rastlin.co vy na to?
dnes som robil testy
NO3: 25
NO2:0
GH >7
KH: 6
pH: 7,5
do filtra som dal raselinu a aj sisky z jelse tedze by som chcel aby sa mi vytreli cichlidky vysokoplutve...(odporucenie chovatela) neviem sice ci to nieco poradi.
cakam na vase nazory co by som tam este mal vylepsit pripadne zmenit. a ak by niekto vedel co mam spravit aby sa tym rastlinam konecne trosku viac zacalo darit budem rad :)
Prílohy
aaaa.jpg
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Giftzahn » 05 Jan 2012 17:32 pm

zabacik181 napísal:takze tie kamene som uz davno vybral kedze obsagovali vapenec. takisto aj velke ryby som uz dal prec. i ked je to este stale trochu prerybnene. uz asi 2,5 tyzdna pridavam PMDD. neviem ci robim spravne ale pridavam kazdy den tak 3ml PDMM + 2,5ml zeleza ktore som zorziedil do zvlast flase. z toho zeleza mi zhnedla voda :( . rastlinam sa aj tak stale velmi nedari. neviem preco. pomali stale zvysujem davky PMDD ale zmeny su minimalne. mozno by som mal davat viac hnojiva ked mam tolko rastlin.co vy na to?
dnes som robil testy
NO3: 25
NO2:0
GH >7
KH: 6
pH: 7,5
do filtra som dal raselinu a aj sisky z jelse tedze by som chcel aby sa mi vytreli cichlidky vysokoplutve...(odporucenie chovatela) neviem sice ci to nieco poradi.
cakam na vase nazory co by som tam este mal vylepsit pripadne zmenit. a ak by niekto vedel co mam spravit aby sa tym rastlinam konecne trosku viac zacalo darit budem rad :)


njn, hned to vyzera lepsie bez ty vapencovych kamenov ... ono hnojis to je dobra sprava ... ale nejako CO2 nevidim ... ono aby vsetko bolo "ok" musia by splnene min. tieto faktory: dostatok svetla + dostatok zivin = hnojenie + dostatok Co2 = cca.20 - 30mg/L + dostatocny pohyb vody po akva = dobra distribucia zivin a Co2 po akva tak aby neboli hnluche miesta + pravidelna udrzba/ strihanie rastliniek / vymena vody :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Dusky » 05 Jan 2012 19:54 pm

celkom pekne to vyzera, ale ak chces dat raselinu do filtra voda ti zhnedne a bude menej svetla v akvarku takze sa musis rozhodnut ci chces byt rastlinkar alebo rybkar :D
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Milan666 » 05 Jan 2012 21:21 pm

Je to pozitívna zmena určite, ale bez CO2 tie rastlinky nebudú rasť podľa predstáv
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 05 Jan 2012 21:53 pm

CO2 z burcaku pustam. nieje to sice bohvie co ale tak filter mi to rozhana po akva. viem ze to nieje ako z flase ale 100e na co2 nemam. bez tych kamenov to praveze vyzera horsie. teda aspon v skutocnosti.
myslite ze by som mal este pridat PMDD? je rozrabane v 500ml a Fe v 1litri. ako zatial postupne pridavam len neviem aku mam dat vrchnu hranicu. to ze budem mat zltu vodu viem ale tak ak by to sposobilo vytretie ryb tak by som ich prelozil do ineho akva kde mam krevety teraz a po par vymenach vody by bola voda cista.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Milan666 » 05 Jan 2012 23:48 pm

Poď na to jednoduchšie: Keď chceš pridávať hnojivo, musíš aj adekvátne pridávať CO2. Bez toho ti rastlinky hnojivo nespotrebujú a tým uvolníš priestor riasám. Burčiak by som až tak nepodceňoval, tu ide o rozpúšťanie CO2-jky vo vode. V tvojom prípade by bol vhodný mixér CO2
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod maxxx01 » 05 Jan 2012 23:55 pm

Tak či onak, zabacik prejavil schopnosť rýchlo sa učiť...
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 06 Jan 2012 00:41 am

praveze ked som zacal hnojit tak mi riasa ustupila a dokonca by som povedal ze uplne zmizla. teda aspon ta hnusna cierna stetinkova. teraz sa trosku zelenej vytvorilo na anubiase ale to je zatial v poho. ide mi aj o to ze mam dalsie mensie akva cca 40l v ktorom mam iba male zivorodky a krevety. v nom sa tak strasne dari rastlinam ze je to az neuveritelne. maju uplne krasnu farbu, rastu jak besne no proste vsetko super. v tom akva ani nepridavam co2 aj hnojim len sem tam a dokonca svetlo tam mam iba take ze 15W ziarovka obycajna.
maxxx01 dik to vzdy potesi.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Milan666 » 06 Jan 2012 00:48 am

Ono je to tak, že každé akvárium je iné, nad čím aj ja niekedy krútim hlavou a hovorím si: Šak som dal všetko rovnako ako v tom druhom a........
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod Dusky » 06 Jan 2012 02:00 am

asi viem cim to bude, ako casto vymienas vodu v tom malom akvarku a v tom velkom akvarku? v poslednej dobe zacinam verit tomu ze cim menej krat budem vymienat vodu v akvarku tym lepsie rastu rastlinky, mam to odskusane, isiel som na dva mesiace prec cez leto, tatkovi som dal na starost akvarko, ale jasne ze on sa on poriadne nestaral, vodu nemenil atd., kupodivu ked som sa vratil tak rastlinky narastli lepsie ako ked som ja stale menil vodu atd..
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod zabacik181 » 06 Jan 2012 11:13 am

nieco na tom asi bude. i ked snazim sa aj male cistit pravidelne. tak raz za 2 az 3 tyzdne tak 50% vody. vo velkom raz za 1 az 2 tyzdne 30%. a v tom malom mam strasne vela ryb malich tak mozno aj preto. kamos ma pirane a ma tam strasne kanu vodu.taku dobiela a tam sa mu rastlinam dari dobre a vodu meni casto takze ...
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: zabacikova 112ka

Odoslaťod chnuro » 06 Jan 2012 20:51 pm

Celkom pekné akvárium. Musím pochváliť. Ja by som oponoval trosku tím, ktorí tvrdia, ze bez CO2 rastlinné akvárium nedokáže fungovať. CO2 sa pridáva preto, že my akvaristi chceme silnejšie svietiť (z rôznych dôvodov) a treba dodržať správny pomer CO2 vs. svetlo vs. živiny. So slabším svetlom netreba CO2 a aj hnojenie môže byť sporadickejšie. Je to ale za cenu vylúčenia niektorých rastlín, takze treba prisposobit este zostavu rastlín... Ja len ze CO2 nie je nevyhnutnosť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.