15cm Nature ClearCube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 04 Jan 2012 12:43 pm

tie OHKO ulomky by aj pre mna boli zaujimave keby boli v rozumnej cene :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod marlo » 04 Jan 2012 12:54 pm

http://www.aquatic-nature.be/2eng_ohko.html - na SK co je zatupenie ich nema.
http://stores.ebay.com/holy-land-myster ... 2007836013
http://www.ada-akvaria.cz/produkt/priro ... eny-dragon - tieto by som vedel zabezpecit ak by sa jednalo o vacsie mnozstva.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 13:07 pm

uz som pisal Votavovi, vychvalil som nasu predchadzajucu transakciu tak verim ze par kuskov by vedel pozriet, konkretne som sa pytal na Dragon Stone a Seiryu, je mi jedno ci je to origo ADA alebo nizsia verzia, pri tom mnozstve cena nerobi problem :)

marlo, na ebayi som to pozeral davnejsie ale cas dodavky a zaroven to ze su tam vacsie kusky a tie fakt ulomky ulomky tak to asi nebude riesenie pre mna nateraz :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 04 Jan 2012 13:22 pm

ak by vedel poslat nejake OHKO ulomky, siel by som do toho s tebou triscene ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod doors010 » 04 Jan 2012 13:33 pm

ja by som sa tiez pripojil....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod marlo » 04 Jan 2012 13:39 pm

Vsak si kupte jeden vacsi suter ...a roztrieskajte si ho na ulomky a mate vystarano :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 13:43 pm

vcera som jeden asi 1.5kg roztrieskal, hore na fotke su casti co su celkom pouzitelne, mam este dalsie dva, daval som ich aj na burzu, nikto nemal o ne zaujem tak aspon takto posluzia, hoci nemaju az taku strukturu ako tie od Votavu a najlepsie z tych co mam tak som pouzil do 110inky.

ma niekto navod alebo napad ako roztrieskat suter tak aby nebol nejak extra pravidelny? :) rozmyslam ze v piatok pojdem k nasim a trosku to drbnem do zveraka a dlatom a kladivom nejak vytvarujem :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 04 Jan 2012 14:41 pm

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... oject.html

ocividne mam s niekym rovnake myslienky vzhladom na kocku a volbu kamenov, esteze tam mam koren a trosku ine zlozenie inak by som sa citil ako plagiator :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 04 Jan 2012 16:26 pm

triscene napísal:http://www.aquascapingworld.com/forum/aspiring-aquascapers/5943-iwagumi-nano-project.html

ocividne mam s niekym rovnake myslienky vzhladom na kocku a volbu kamenov, esteze tam mam koren a trosku ine zlozenie inak by som sa citil ako plagiator :D


ale kdeze .. sak nikto nepovedal ze sa nemozes inspirovat inym akva ktore sa ti paci .... :wink: sak snad kazdy hlada aj kus inspiracie aj v cudzich nadrziach :angel:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 06 Jan 2012 16:48 pm

Takze Sviatok Troch kralov sa stal dnom narodenia tohto kusku, som zvedavy ci mi nerupnu nervy pri meneni vody kedze pridat vodu a nenarusit dno je fakt priam veda, ako doplnate vodu do takychto poharov? klasicka umelohmotna mala nadoba na polievanie kvetov? :)

Caimanovi dakujem za dost slusnu davku ADA Amazonia - podla mnohych Svaty gral akvaristov, tak som zvedavy ze ako sa bude darit v nom HC, Eleocharis vivipara a HMku, posledne dve menovane su vzadu, hc snad pokryje cely kopcek :)

Ako casto menit vodu pri tomto zazraku? asi kazdy den uvodnu dobu, skusenejsim dakujem :)

Mozno sadit HC bola chyba ked ocakavam mega nabeh rias ale mam ho kopec tak uvidim ako prezije tento pionier :)

Obrázok

http://www.youtube.com/watch?v=xtu2yt-4 ... e=youtu.be
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Glitter » 06 Jan 2012 17:02 pm

Buď korene alebo skaly.. môj názor :)

Tak isto tenšia vrstva AS vpredu a viac to vytiahnuť hore vzadu.. ale už máš napustené, držím teda palce!
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 06 Jan 2012 17:21 pm

no ja som v mojom pohari vycucol vodu normalnou hadicou a dnu som pustal len cez vzduchovaciu, po minute dvoch ked bolo do polky som pomalicky cez velku pustal na kamen aby moc necerilo. najdes si sposob :wink:

suhlas s glitterom ohladom tej vrstvy AS v predu, mohol si dat menej. som zvedavy co spravi AS v tak malom objeme ohladom rias
Men na zaciatku kazdy druhy den, uvidis ako nabehnu riasy.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Glitter » 06 Jan 2012 17:33 pm

Glitter napísal:Buď korene alebo skaly.. môj názor :)


Alebo je to šuter tiež? Vľavo najväčší?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 06 Jan 2012 21:00 pm

Ako casto menit vodu pri tomto zazraku? asi kazdy den uvodnu dobu, skusenejsim dakujem :)


njn, rychla odpoved ... kazdy den prvy mesiac ... a myslim si ze pri tomto objeme to problem nebude :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 06 Jan 2012 21:57 pm

Zacal si uz aj pridat Easy Carbo?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 06 Jan 2012 23:24 pm

EasyCarbo dojde asi az v utorok, Marlo nemal momentalne na sklade ale objednavam dva kusky aj pre kamosa.

Glitter, vlavo hore je fakt koren, mangrovnik.

moje prve akva kde mam drevo tak som zvedavy, pripadne re-spaceovat sa ..mozno na foto to nevyzera ale vpredu su dva centi a vzadu 7 a nikto nevravi ze tento dizajn musi ostat :)

som sa normalne citil ako Amano ked som si to nasypal, poprasil vodou a daval sutre a pak pinzetou sadil..hoci sa o nieco tazsie sadi ako do strku ale rastliny drzia a vyzera to istotne lepsie ako v strku :)

celkom by som sa potesil riase ala ADA, aspon by som vylovil moju velku CJ z akva a nech si pochutna na lahodnej riase z domoviny :)
Naposledy upravil triscene dňa 06 Jan 2012 23:36 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Caiman » 06 Jan 2012 23:27 pm

mne sa lahsie sadilo ked som ju zalial vodou tesne nad,ked som len prebehol rozprasovacom vsetko sa mi lepilo na pinzetu.
Ale inak sa velmi dobre sadi v uz aj napustenom akva
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 06 Jan 2012 23:38 pm

jj presne tak som to urobil a pak som si spomenul ze mr. Takashi tam naleje malu vrstvu aby bol pokryty AS a pak sadi, pak som to skusil a uz pak pohodka :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 06 Jan 2012 23:38 pm

vhodnejsi by bol asi AS powder pre take minicko ale tak darovanemu konovi... :D strasne som zvedavy ci ti nabehnu riasi z toho AS a ako to ukocirujes
mas to naplnene az po okraj vodou?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 06 Jan 2012 23:50 pm

kedze s tym hybem a tak tak to mam asi 1cm pod okraj naplnene.

ohladom powderu tak viacej verim niecomu zrnitemu kde sa postupne korienky rastlin okolo toho obtocia a obrastu a drzi ich to stabilnejsie zasadene ako v blatku-powderi :)

aspon to vidim vo vacsom akva ked sa prisajem odkalovacom na HC tak ze ide iba tmavy bordel (asi detrit) a HC sa nevytrhava, ale mozno je to len moja domnienka :)

fazyl..inak vidim ze ty daval toho EC celkom dost na tych 16 litrov, nevadi to tvorom? bo myslim ze ma byt 1ml na 100 litrov alebo 50? len tak overujem ze kolko toho budem davat ja, necham to zabehnut a uvidim aky bude progres hoci ma laka tam supnut CRS/CBSky male ale na to si este pockam, mesiac tomu dam nech sa uz prehravaju na poraste :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod chnuro » 06 Jan 2012 23:51 pm

u tohto experimentu ma najviac zauima, ako to dopadne s Amazoniou bez CO2. Nie je to uplne standardny setup. Nad prevadzkou mini s amazoniou a slabsim svetlom premyslam uz davnejsie. Giftzahn ma 20L bez CO2, ale on dava obrovske davky EC. Takze triscence, drzim palec a budem ta sledovať ;-).

Ta hruba vrstva substratu vadi aj mne, ale nic nie je stratene. V mojom mini mam z povodneho "Manado svahu " uz uplnu rovinu. Vpredu mam mozno aj 5cm manada a nevyzera to zle len preto, ze mam okolo akvaria 3cm vysoky lem z drevotriesky. Ja som s týmto už počítal vopred. Tebe sa to lahko stratí, ked okolo dna akvaria spravis opticky nejaký lém. Nachystaj si pasik samolepiacej tapety a oblep to dookola. Pri troske sikovnosti to bude vyzerat ak podstavec. Vzor necham na teba. Kludne to moze byt aj nieco divoke so vzorom do interieru, alebo leská tapeta, dekor dreva, ktoré sa ti páči,... je to na tvojej fantazii.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 06 Jan 2012 23:54 pm

no daval som 1ml a teraz davam 0,8ml kvoli riase, ryby ani krevety nezmenili spravanie, do mojich 2l budem davat 0,2ml denne
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Jan 2012 00:06 am

jj s tym ratam ze EC tam pojde primerane objemu a zaroven aby to bujnelo a darilo sa, v prepocte to vyzera ze tam je viac ako 1W na liter. zaroven je to moj prvy experiment v tak malom rozmere, s ADA, s LED, drevom a bez CO2 takze je tam vela "tenkrat poprve" :)

sam som zvedavy aky to bude mat rast, v klasickych podmienkach HC ide do submerzu asi tyzden, dva, som zvedavy kedy uvidim prvy rast tu.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 07 Jan 2012 19:36 pm

chnuro napísal:u tohto experimentu ma najviac zauima, ako to dopadne s Amazoniou bez CO2. Nie je to uplne standardny setup. Nad prevadzkou mini s amazoniou a slabsim svetlom premyslam uz davnejsie. Giftzahn ma 20L bez CO2, ale on dava obrovske davky EC. Takze triscence, drzim palec a budem ta sledovať ;-).

Ta hruba vrstva substratu vadi aj mne, ale nic nie je stratene. V mojom mini mam z povodneho "Manado svahu " uz uplnu rovinu. Vpredu mam mozno aj 5cm manada a nevyzera to zle len preto, ze mam okolo akvaria 3cm vysoky lem z drevotriesky. Ja som s týmto už počítal vopred. Tebe sa to lahko stratí, ked okolo dna akvaria spravis opticky nejaký lém. Nachystaj si pasik samolepiacej tapety a oblep to dookola. Pri troske sikovnosti to bude vyzerat ak podstavec. Vzor necham na teba. Kludne to moze byt aj nieco divoke so vzorom do interieru, alebo leská tapeta, dekor dreva, ktoré sa ti páči,... je to na tvojej fantazii.


uplne v pohode ... EC +Amazonia je vynikajuca kombinacia ... 20L bezi uz nejaky ten rocik a je prevadzkovane len a len za pomoci Ec sice konskych dennych davok ... 3ml ale bez najmensieho problemu btw. akva riasu ani nevidelo :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.